MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kapryśna pogoda i wiele atrakcji na festynie w „Jedenastce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 czerwca 2014, 7:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 czerwca 2014, 7:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Powitanie lata w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się wczoraj (14.06) przy zmiennej pogodzie, ale gdy tylko przestawało padać dzieci i młodzież ustawiały się w kolejkach do licznych atrakcji. Imprezę zorganizowała rada rodziców zaobrzańskiej placówki.

Koło fortuny z nagrodą główną w wysokości 1 tysiąca złotych, pokazy AIKIDO, konkursy, jazda konna – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie czekały na uczestników festynu w SP 11.

- Atrakcji przygotowaliśmy mnóstwo: pokazy sztuki walki, konkursy strzeleckie, rzuty do kosza, jazda konna, konkursy rowerowe, gokartowe, malowanie twarzy – wymieniał dyrektor SP 11 Eugeniusz Sroka. - Cieszę się i bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, którzy wsparli ten festyn, bo jest on dla wszystkich mieszkańców miasta. Za pomoc dziękuję również rodzicom, którzy m.in. upiekli pyszne ciasta. Pieniądze zebrane z tych wszystkich atrakcji zostaną przeznaczone na zadania realizowane przez radę rodziców –jest tam odpowiednie grono osób, które wie na jakie potrzeby je wydać – dodał Eugeniusz Sroka.

Tradycyjnie udział w imprezie wzięli mundurowi – było znakowanie rowerów przez policję, obsługa węża strażackiego czy miasteczko ruchu drogowego ze strażą miejską.

- Jest duży „popyt” na rowery, więc warto je zabezpieczyć, oznakować – mówiła Beata Sosulska-Baran z Wydziału prewencji KMP w Jeleniej Górze. - Jeśli rower zostanie odnaleziony, my wiemy po numerach na ramie, kto jest właścicielem. Często zdarza się, że odnajdujemy rowery i nie wiemy do kogo należy, bo nie jest oznakowany. Aby oznakować rower trzeba przyjść z dowodem osobistym, młodzież powinna mieć ze sobą legitymację szkolną – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nabór wniosków na wymianę pieców

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~7 15-06-2014 8:48
Fotka 18 to jest prawdziwa miłość,też bym tak chciała
flora523 15-06-2014 9:23
Więcej zdjęć i informacji dotyczących jazdy konnej podczas Festynu "Powitaj lato z Jedenastką" już wkrótce na portalu Facebook na stronie Stajni "Pałac w Dziwiszowie - Jazda Konna", z której koniki gościły na Festynie :) https://www.facebook.com/PalacWDziwiszowieJazdaKonna?ref_type=bookmark

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejny test w MZK

Dla bezpieczeństwa

Stop marginalizacji średnich miast

Wybory: Zwycięstwo PiS

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
582
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%