MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kapryśna pogoda i wiele atrakcji na festynie w „Jedenastce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 czerwca 2014, 7:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 czerwca 2014, 7:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Powitanie lata w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się wczoraj (14.06) przy zmiennej pogodzie, ale gdy tylko przestawało padać dzieci i młodzież ustawiały się w kolejkach do licznych atrakcji. Imprezę zorganizowała rada rodziców zaobrzańskiej placówki.

Koło fortuny z nagrodą główną w wysokości 1 tysiąca złotych, pokazy AIKIDO, konkursy, jazda konna – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie czekały na uczestników festynu w SP 11.

- Atrakcji przygotowaliśmy mnóstwo: pokazy sztuki walki, konkursy strzeleckie, rzuty do kosza, jazda konna, konkursy rowerowe, gokartowe, malowanie twarzy – wymieniał dyrektor SP 11 Eugeniusz Sroka. - Cieszę się i bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, którzy wsparli ten festyn, bo jest on dla wszystkich mieszkańców miasta. Za pomoc dziękuję również rodzicom, którzy m.in. upiekli pyszne ciasta. Pieniądze zebrane z tych wszystkich atrakcji zostaną przeznaczone na zadania realizowane przez radę rodziców –jest tam odpowiednie grono osób, które wie na jakie potrzeby je wydać – dodał Eugeniusz Sroka.

Tradycyjnie udział w imprezie wzięli mundurowi – było znakowanie rowerów przez policję, obsługa węża strażackiego czy miasteczko ruchu drogowego ze strażą miejską.

- Jest duży „popyt” na rowery, więc warto je zabezpieczyć, oznakować – mówiła Beata Sosulska-Baran z Wydziału prewencji KMP w Jeleniej Górze. - Jeśli rower zostanie odnaleziony, my wiemy po numerach na ramie, kto jest właścicielem. Często zdarza się, że odnajdujemy rowery i nie wiemy do kogo należy, bo nie jest oznakowany. Aby oznakować rower trzeba przyjść z dowodem osobistym, młodzież powinna mieć ze sobą legitymację szkolną – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Wsparcie strajkujących

Targi pracy u ekonomistów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~7 15-06-2014 8:48
Fotka 18 to jest prawdziwa miłość,też bym tak chciała
flora523 15-06-2014 9:23
Więcej zdjęć i informacji dotyczących jazdy konnej podczas Festynu "Powitaj lato z Jedenastką" już wkrótce na portalu Facebook na stronie Stajni "Pałac w Dziwiszowie - Jazda Konna", z której koniki gościły na Festynie :) https://www.facebook.com/PalacWDziwiszowieJazdaKonna?ref_type=bookmark

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Triduum Paschalne  

Remont bez zakłóceń

Remont już blisko

Proces ws. Barona

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
64
Tak
78%
Nie
20%
Nie wiem
2%