MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kąpielowy szał

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 1 sierpnia 2006, 16:59
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Ponad pięćdziesiąt tysięcy odwiedzin zarejestrowano w lipcu na basenie miejskim przy ulicy Sudeckiej. Franciszek Z. Brykner, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, potwierdza, że jest to rekordowy od lat sezon.

– Wpływy już są większe niż w minionym roku, choć nie zostały podniesione ceny biletów – mówi dyrektor Brykner. Liczba odwiedzin jest imponująca, ale nie znaczy, że 50 tysięcy różnych osób z basenu skorzystało.

Na kąpielisko przychodzą stali klienci. Nic dziwnego: to jedyny strzeżony basen w mieście. Duża frekwencja skutkuje jednak zwiększeniem kosztów utrzymania basenu. – Częściej trzeba wymieniać wodę i dbać o jej uzdatnienie – przyznaje Franciszek Z. Brykner.

Jaki będzie sierpień? Trudno przewidzieć. Według synoptyków na pewno mniej upalny. Możliwe więc, że bilans się wyrówna i na basen nie zawita już tak dużo gości.

Dyrekcja MOS zapewnia, że wszystkie zyski uzyskane ze sprzedaży biletów na pływalnię zostaną przeznaczone na jej modernizację i pokrycie kosztów utrzymania kąpieliska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odbudują zbiorniki

W obronie zwierząt

Zmiany w jeleniogórskim Schronisku dla Małych Zwierząt  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Lech 1-08-2006 18:45
Co z tego jak co trzecia osoba sika do wody... Gdzie jest kultura???
~Słonko 1-08-2006 19:40
moze by tak zadbali o dno basenu ,niby pieniadze pojda na modernizacje i remont ale chyba ich własnych mieszkan bo juz nie raz pokaleczyłam sobie stopy o dno na ktorym sa same kamienie !!! to jest conajmniej śmieszne!!
~koles 1-08-2006 20:28
no dno basenu jest o kant d.. rozbic
~Krycha 1-08-2006 20:42
taaa nie dość że kamienie to jakiś mech, grzyb jest na dnie w średnim..
~siwy 1-08-2006 21:13
basen na Sudeckiej to syf zawsze nim był i będzie , najlepszym wypoczynkiem w tej dziurze była Rakownica ...
~jp 1-08-2006 21:49
JEDYNY BASEN!!! śmieszne trochę, nie sądzicie???miasto ma w końcu ładne kilkadziesiąt tysięcy ludzi(choć nie w każdym przypadku nazwał bym mieszkańca jeleniej góry człowiekiem), jeden basen to trochę mało!!! A jakmam ochotę wykśpać się na żwirowni, balatonie czy hyclu to grozi mi madat!!! PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ALICE 1-08-2006 22:48
Podobno aktualnie liczba mieszkańców Jeleniej Góry zmniejszyła się do ok.85 tysięcy ze względu na wyjazdy za granicę. A dla tak imponującej liczby osób jeden basen to jak na mój gust.. troszkę za mało. Ale ten tekst mnie rozbroił: "Częściej trzeba wymieniać wodę i dbać o jej uzdatnienie – przyznaje Franciszek Z. Brykner." Jakoś nigdy nie widziałam żeby tam wodę wymieniali. wiem że w czerwu napuszczają wodę a potem po miesiącu już jest zwykle zupa, ale ludzie i tak chodzą no bo gdzież indziej mają iść. DO SIWY: A na Rakownicy można się kapać? Z tego co pamiętam to tam kiedyś był basen, ale teraz stoi pusty,a obok kjest jakieś oczko wodne chyba, bo stau to raczej mi nie przypominało. Mogłoby miasto zainwetsować w taką RAkownicę albo żwirownię. Gdyby spuścić wodę ze żwirowni w Wojanowie, oczyścić dno, postawić ratowników, ogrodzić bezpieczniejsze tereny... to niezłą kasę można by z tego bić... Jakieś budki z jedzeniem, rowery wodne, kajaki... ale gdzie jest inwestor? Może za granicą jakiś się znajdzie. Ja tylko pomysł podrzucam. CZOCHĘ wiem że tak oczyszczali. i jest tam ładnie.
~Rafał K. 2-08-2006 2:29
Do Alice liczba mieszkańców zmiejszyła się do ok 60 tysięcy ludności a więc się troszkę pomyliłaś
~Lech 2-08-2006 17:08
Z tą żwirownią to bardzo udany pomysł!!! Nie ma to jak spuścić tam wode i oczyścić dno...gratuluję pomysłu!!! Żwirownia to nie toaleta - nie da się tak po prostu pociągnąć za sznurek i spuścić wodę!!! A poza tym trzeba by stworzyć podstawowe warunki bezpieczeństwa... Za te pieniądze wolę aquapark!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje okiem służb  

Odpust na szczycie

Kto strzelał do konia?

Finisz remontu

Strata przy Kilińskiego?  

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
494
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%