MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Kąpielowy szał

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 1 sierpnia 2006, 16:59
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Ponad pięćdziesiąt tysięcy odwiedzin zarejestrowano w lipcu na basenie miejskim przy ulicy Sudeckiej. Franciszek Z. Brykner, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, potwierdza, że jest to rekordowy od lat sezon.

– Wpływy już są większe niż w minionym roku, choć nie zostały podniesione ceny biletów – mówi dyrektor Brykner. Liczba odwiedzin jest imponująca, ale nie znaczy, że 50 tysięcy różnych osób z basenu skorzystało.

Na kąpielisko przychodzą stali klienci. Nic dziwnego: to jedyny strzeżony basen w mieście. Duża frekwencja skutkuje jednak zwiększeniem kosztów utrzymania basenu. – Częściej trzeba wymieniać wodę i dbać o jej uzdatnienie – przyznaje Franciszek Z. Brykner.

Jaki będzie sierpień? Trudno przewidzieć. Według synoptyków na pewno mniej upalny. Możliwe więc, że bilans się wyrówna i na basen nie zawita już tak dużo gości.

Dyrekcja MOS zapewnia, że wszystkie zyski uzyskane ze sprzedaży biletów na pływalnię zostaną przeznaczone na jej modernizację i pokrycie kosztów utrzymania kąpieliska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

To było podpalenie

Odpust na Śnieżce

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Lech 1-08-2006 18:45
Co z tego jak co trzecia osoba sika do wody... Gdzie jest kultura???
~Słonko 1-08-2006 19:40
moze by tak zadbali o dno basenu ,niby pieniadze pojda na modernizacje i remont ale chyba ich własnych mieszkan bo juz nie raz pokaleczyłam sobie stopy o dno na ktorym sa same kamienie !!! to jest conajmniej śmieszne!!
~koles 1-08-2006 20:28
no dno basenu jest o kant d.. rozbic
~Krycha 1-08-2006 20:42
taaa nie dość że kamienie to jakiś mech, grzyb jest na dnie w średnim..
~siwy 1-08-2006 21:13
basen na Sudeckiej to syf zawsze nim był i będzie , najlepszym wypoczynkiem w tej dziurze była Rakownica ...
~jp 1-08-2006 21:49
JEDYNY BASEN!!! śmieszne trochę, nie sądzicie???miasto ma w końcu ładne kilkadziesiąt tysięcy ludzi(choć nie w każdym przypadku nazwał bym mieszkańca jeleniej góry człowiekiem), jeden basen to trochę mało!!! A jakmam ochotę wykśpać się na żwirowni, balatonie czy hyclu to grozi mi madat!!! PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ALICE 1-08-2006 22:48
Podobno aktualnie liczba mieszkańców Jeleniej Góry zmniejszyła się do ok.85 tysięcy ze względu na wyjazdy za granicę. A dla tak imponującej liczby osób jeden basen to jak na mój gust.. troszkę za mało. Ale ten tekst mnie rozbroił: "Częściej trzeba wymieniać wodę i dbać o jej uzdatnienie – przyznaje Franciszek Z. Brykner." Jakoś nigdy nie widziałam żeby tam wodę wymieniali. wiem że w czerwu napuszczają wodę a potem po miesiącu już jest zwykle zupa, ale ludzie i tak chodzą no bo gdzież indziej mają iść. DO SIWY: A na Rakownicy można się kapać? Z tego co pamiętam to tam kiedyś był basen, ale teraz stoi pusty,a obok kjest jakieś oczko wodne chyba, bo stau to raczej mi nie przypominało. Mogłoby miasto zainwetsować w taką RAkownicę albo żwirownię. Gdyby spuścić wodę ze żwirowni w Wojanowie, oczyścić dno, postawić ratowników, ogrodzić bezpieczniejsze tereny... to niezłą kasę można by z tego bić... Jakieś budki z jedzeniem, rowery wodne, kajaki... ale gdzie jest inwestor? Może za granicą jakiś się znajdzie. Ja tylko pomysł podrzucam. CZOCHĘ wiem że tak oczyszczali. i jest tam ładnie.
~Rafał K. 2-08-2006 2:29
Do Alice liczba mieszkańców zmiejszyła się do ok 60 tysięcy ludności a więc się troszkę pomyliłaś
~Lech 2-08-2006 17:08
Z tą żwirownią to bardzo udany pomysł!!! Nie ma to jak spuścić tam wode i oczyścić dno...gratuluję pomysłu!!! Żwirownia to nie toaleta - nie da się tak po prostu pociągnąć za sznurek i spuścić wodę!!! A poza tym trzeba by stworzyć podstawowe warunki bezpieczeństwa... Za te pieniądze wolę aquapark!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Zamienili przejście w parking

Remont drogi wojewódzkiej

Stalowe rumaki w Karpaczu

Chodnik na Krośnieńskiej  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
522
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%