MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kąpielowy deficyt

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 8 lipca 2007, 9:59
Autor: anzol
Fot. Agnieszka Gierus, Angelika Grzywacz
Kolejny kryty basen dopiero za kilka lat.

Pogoda w lipcu nie będzie rozpieszczała, a jedyne duże kąpielisko pod dachem przy szkole podstawowej nr 11 jest zamknięte.
Alternatywa dla miłośników wodnych uciech to albo niewielka i nie najtańsza pływalnia w hotelu Mercure, albo wycieczka do Polkowic lub czeskiego Liberca, gdzie działają aquaparki.

Tak będzie jeszcze przez najbliższe lata, bo budowa drugiej dużej pływalni przy campusie Kolegium Karkonoskim została jedynie rozpoczęta. Zabrakło pieniędzy z Unii Europejskiej. Jeleniogórska uczelnia czeka na kolejne rozdanie euro, które ma nastąpić do 2013 roku. Trudno jednoznacznie określić, kiedy uda się pozyskać fundusze, bez których kontynuacja prac nie będzie możliwa.

Władze Kolegium Karkonoskiego tłumaczą, że modernizację tzw. wojskowego basenu rozpoczęto, aby nie utracić pozwolenia na budowę. Wiele jednak wskazuje na to, że przez najbliższe lata inwestycja pozostanie w stadium rozgrzebania.
Kanclerz KK Grażyna Malczuk wyjaśnia, że wnioski o euro z Unii będzie można składać jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.

W podobnym stanie jest kolejna inwestycja Kolegium Karkonoskiego, czyli duża sala gimnastyczna, znajdująca się również na terenie dawnych koszar przy ul. Podchorążych.

Warto wiedzieć, że są w Jeleniej Górze inne place budów takich obiektów, na których wykończenie mieszkańcy miasta nie mogą się doczekać od kilkudziesięciu lat.
Pierwszy to szkielet konstrukcji czegoś, co miało być krytym basenem lub halą sportową przy ulicy Nowowiejskiej. „Szkielotor” straszy od początku lat 80-tych ubiegłego wieku, a na dokończenie inwestycji nie ma szans.

W nieco bardziej zaawansowanym stadium jest budowa hali sportowo-rehabilitacyjnej przy Uzdrowisku Cieplice. Rozpoczęta jeszcze w latach 70-tych XX wieku wciąż nie może doczekać się końca. I najpewniej w najbliższych latach się nie doczeka: cieplicki zdrój nie ma pieniędzy na dokończenie robót i oddanie tego potrzebnego obiektu do użytku.

<b> Biblioteka czeka </b>
W październiku pierwsi studenci, naukowcy i zainteresowani jeleniogórzanie będą mogli skorzystać z nowoczesnej biblioteki Kolegium Karkonoskiego. Obiekt oficjalnie oddano w końcu czerwca, ale przez wakacje będą jeszcze prowadzone &#8222;dopieszczające&#8221; prace. Tak, aby jedna z najnowocześniejszych bibliotek na Dolnym Śląsku była dostępna od nowego roku akademickiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Co wpływa na cenę ubezpieczenia na życie?

Są wykonawcy inwestycji drogowych

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mieszkaniec 8-07-2007 14:40
Kolegium Karkonoskie podejmuje wysiłki w celu poprawy bazy sportowej i dydaktycznej dla studentów oraz mieszkańców Jeleniej Góry.Jednak budżet KK to kropla w morzu możliwości budżetu miasta.Uważam,że rozwiązaniem problemu krytych pływalni i wielofunkcyjnych obiektów sportowych w mieście winien zająć się Prezydent Miasta przyspieszająć program budowy basenów przy szkolnych,termalnych w Cieplicach i modernizując basen przy Sudeckiej.
~ja 8-07-2007 18:53
Poękna biblioteka, tylko co z tego, gdy brakuje w niej ksiązek...To tak jakby oddać do użytku basen ze znikomą ilością wody:D
~aite 9-07-2007 21:10
baseny to rzeczywiście pięta achillesowa jeleniej gory

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie na kanalizację?

Bez nudy w Rudawach

Tłumy drugiego dnia MFTU

Zniszczeń w Wielkiej Kalwarii Krzeszowskiej dokonali młodzi wandale

Świetne półkolonie

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
747
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%