Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: Kanonada na pożegnanie

Niedziela, 10 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 10 czerwca 2007, 15:48
W meczu ostatniej XXVI kolejki rozgrywek w klasie A Pub Gol Jelenia Góra uległ wysoko na własnym boisku KS Łomnica 3:7 (2:2).

Przed rozpoczęciem meczu KS Łomnica miała jeszcze cień szansy na awans do klasy okręgowej. Goście meczu z Pub Golem tracili do prowadzących w klasie A Zjednoczonych Bolków dwa punkty i musieli wygrać z jeleniogórzanami i liczyć na potknięcie lidera w pojedynku ze zdegradowanymi do klasy B Orłami Lipienica. Cud w Lipienicy jednak nie nastąpił gdyż Bolków rozgromił gospodarzy 8:1 i to on będzie w przyszłym sezonie walczyć na boiskach okręgówki.

Sam mecz Pub Gola z Łomnicą był, mimo panującego upału interesującym widowiskiem, toczonym w żywym tempie, okraszonym dodatkowo aż dziesięcioma golami. W pierwszej połowie pojedynek był wyrównany. Oba zespoły miały bardzo wiele sytuacji podbramkowych, z których po dwie zamienili na gole. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, a gola zdobył w 5 minucie strzałem głową Mariusz Golonka. W 13 min było już po jeden, a strzelcem bramki był po klasycznej kontrze Piotr Aleksiejew. Gospodarze ponownie odzyskali prowadzenie w 22 min, kiedy to najwięcej przytomności umysłu w zamieszaniu podbramkowym zachował M.Golonka, strzałem z bliska pokonując bramkarza gości Wojciecha Brudzińskiego. Wynik do przerwy na 2:2 ustalił w 34 min. strzałem głową, po dograniu z rzutu wolnego Andrzej Gliński.

Pierwsze minuty po zmianie stron należały do gospodarzy. W 51 i 54 min. dwukrotnie Andrzej Pieroń znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak za każdym razem górą z tego pojedynku wychodził goalkeeper Łomnicy W. Brudziński. Po chwilowym zaskoczeniu inicjatywę przejął KS. Pomiędzy 65 a 83 min. nastąpiło osiemnaście minut które wstrząsnęło Pub Golem. Goście w tym okresie aż pięciokrotnie pokonali jeleniogórskiego bramkarza Andrzeja Ambrożego. Łupem bramkowym podzielili się: P. Aleksiejew (65 min.), Sebastian Myszka (67 i 69 min) oraz A. Gliński (81 i 83 min.). Wraz z każdą straconą bramką gospodarzom coraz bardziej odchodziła ochota do gry. Dopiero w 90 min ich napastnik Jacek Hobgarski strzałem z 14 metrów pokonał bramkarza gości i ustalił wynik rywalizacji na 3:7.

<b>Pub Gol Jelenia Góra - KS Łomnica 3:7 (2:2)</b>
<b>Bramki:</b>Golonka 5 i 22 min., Hobgarski 90 min. oraz Myszka 67 i 69 min., Aleksiejew 22 i 65 min., Gliński 34, 81 i 83 min.
<b>Pub Gol:</b>Ambrozy, Jałgiejczuk, Celencewicz, Grunwald, Bakaszyński (Pisarz 60 min.), Golonka, Walczak, Wojciechowski, Zimorski, Pieroń, Hobgarski.
<b>Łomnica:</b> Brudziński, Ślusarczyk, Czuba, Szlęk, Aleksiejew, Śmietana, Wryszcz, Kubicz, Nowak (Pietrzykowski 46 min.), Gliński, Myszka.