MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Kandydat wykładowcą. Bez agitki politycznej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 listopada 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Petr
Fot. Petr
Marcin Zawiła wystąpił wczoraj przed uczniami Zespołu Szkół Elektronicznym im. Obrońców Poczty Polskiej w Jeleniej Górze. Poseł na Sejm RP i kandydat na urzad prezydenta miasta przedstawił wykład nt. „900 lat jeleniogórskiej historii i tradycji”. Agitki politycznej nie było.

Marcin Zawiła przybył do „Elektronika” na zaproszenie Justyna Bilskiego, nauczyciela historii i WoS-u z tej właśnie szkoły. Swój wykład nt. historii oraz tradycji Jeleniej Góry przedstawił w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie, mających na celu edukację młodzieży w dziedzinie ekonomii, politologii, socjologii, a także prawa i historii.

Co ważne, spotkanie z Zawiłą, które miało miejsce w „Elektroniku”, w swym charakterze zasadniczo różniło się od spotkań, jakie mają miejsce w chwili obecnej z kandydatami na fotel prezydencki czy do rady naszego miasta. Program przedwyborczy, plany na przyszłość związane z ewentualnym piastowaniem urzędu „szefa” Jeleniej Góry – nie, to nie o to tu chodziło.

– Skorzystałem z zaproszenia Justyna Bilskiego, gdyż jego następstwem była możliwość mówienia o tym, o czym mówić lubię najbardziej, o historii i tradycji Jeleniej Góry – tłumaczył po zakończeniu wykładu Marcin Zawiła, z wykształcenia historyk. – Wykład w „Elektroniku” bynajmniej nie miał na celu pozyskiwania nowych głosów, po prostu, chciałem uświadomić młodzieży, że nic nie dzieje się „z dzisiaj na jutro” – dodał.

Czy Zawiła powiedział cokolwiek na temat wyborów? Tak. Mianowicie, „każdy z nas powinien mieć świadomość konieczności oddania głosu w kwestiach znaczących dla miasta Jeleniej Góry”. Czy popełnił w ten sposób jakieś faux pas? Nie. Podczas spotkania w „Elektroniku” (bo o tym i TYLKO o tym tu mowa) Zawiła nie agitował, aczkolwiek zwrócił uwagę na pewną oczywistość: jeżeli nie pójdziemy do głosowania stracimy moralne prawo do wypowiadania się na temat sytuacji, która po głosowaniu nastanie. Koniec i kropka.

– Wystąpienie Marcina Zawiły w naszej szkole oceniam bardzo pozytywnie. Pomimo obaw, iż może się ono przerodzić w polityczną agitkę, tak się nie stało. Możliwość wysłuchania wykładu o Jeleniej Górze, jak również porozmawiania z kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry było czymś atrakcyjnym dla uczniów. Ci bowiem, chętnie uczestniczą w życiu miasta – podsumował spotkanie Mirosław Ciesielski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~bunia 19-11-2010 9:10
Pan Marcin Zawiła po raz kolejny udowodnił, że jest blisko ludzi. Jest nadzieja, że jako Prezydent miasta w tej bliskości pozostanie i znajdzie czas także dla młodzieży
~Zawikłał 19-11-2010 9:25
Jak dobrze bajki opowiadał to kilka głosów wyczarował.
~do bunia 19-11-2010 9:27
bla bla...ciekawe czy tak chętnie by się pojawiał jakby wyborów nie było. Bo jakoś sobie nie przypominam żeby wcześniej coś takiego się działo...
~MEG 19-11-2010 9:49
Kampania wyborcza na finiszu, a kandydat spokojnie przyjmuje zaproszenie na wykład. Nie mógł się wstrzymać te pięć dni i wystąpić w przyszłym tygodniu? Czy peowcy myślą, że cały naród dało się otumanić? Nikt już nie potrafi samodzielnie myśleć i wyciągać wniosków? Temat owszem piękny i należy go przybliżyć młodzieży, ale dlaczego w tych dniach i z komentarzem, że nie chodzi o agitację. A o co?
~goryl 19-11-2010 9:58
JA i tak głosuję na Urbańskiego.
~Granda 19-11-2010 10:00
Jest to obiekt uzytecznosci publicznej ,i wszelaka chocby wzmianka kandydata bedzie rozumiana jako agitacja. A tego nie wolno robic. To szkola a nie park.Co na to naczelnik Oswiaty ,ano nic gdyz koledze nie wypada zabronic z tej samej opcji.Tylko jednym wolno a innym zabrania sie .Tak zachowuje sie PO!!!. I !!! TO ! JEST ! GRANDA!!!.Od tego sa osirodki kultury po godzinach lekcyjnych.!!!!!
~waldek_a 19-11-2010 10:34
Jak Kalemu ukraść to be, jak Kali ukraść to ok. Umiaru Panie Pośle. Z młodieżą trzeba się spotykać całą kadencję a nie w szkole w czasie kampanii. Żółta kartka.
~Lee 19-11-2010 10:50
Dziwne, że Marek nie zaproponował wykładu z ekonomii... niestety już tylko czasem czyta bajki po przedszkolach!
Jerzy Turban 19-11-2010 10:53
Jak to nie było? Była, uważam iż to niesmaczne aby tego typu zajęcia odbywały się dzień przed ciszą wyborczą.
~doopa 19-11-2010 11:19
1...2...3... jest pomysł: skoro wszyscy kandydaci obiecują tak wiele, a kazdy coraz to lepsze dobro, to wybierzmy ich wszystkich !!! niech rządzą razem. Diete sie pomiedzy nich podzieli, to akurat wyjdzie na głowę jeleniogórski standard te 980,- z groszami !!! a jaki zysk !! ze 6 miejsc pracy uzyskanych za te same pieniadze !!! i nawet niech obecny też zostanie ... bedzie od "otwierania" ...
~fe 19-11-2010 12:00
Niesmaczna zagrywka. Gdzie był Pan poseł w poprzednich latach swojej kadencji???
~Czyngis-Chan 19-11-2010 12:35
Ale bzdura :D Ja rozumiem, że sztabowcy będą zachwalali poczynania swojego pryncypała, ale kto UMIE MYŚLEĆ od razu widzi, że to jest tylko wyborczy naleśnik. Ja uważam, że wasz kandydat spotyka się na koniec już z kim tylko może (co pokazuje na którym miejscu w hierarchii wyborców stoją mośki z elektrona - ostatnim). Tak samo wczoraj Obrębalski pokazał, gdzie ma studentów UE :) Bo prawda jest bardzo prosta... Umiecie tylko rozwieszać wasze gębiska na plakatach, kraść pomysły i wciskać bajki. Żal.
~do ~Lee 19-11-2010 13:00
Bo Marek wie mniej o ekonomii niz ew. słuchacze w elektroniku.
~belfer 19-11-2010 13:09
Oby więcej takich spotkań. Dzięki temu może nauczymy uczniów wchodzących w dorosłe życie, że udział w wyborach, pójście na głosowanie, są naszym prawem i przywilejem, z którego powinniśmy korzystać. Najłatwiej jest siedzieć w domu i marudzić, szukać dziury w całym a jak ktoś próbuje młodych rozruszać, nauczyć obywatelskiej postawy to zakrzyczmy go i zwyzywajmy. Chyba nie na tym polega istota demokracji? Co do faktu, że spotkanie odbyło się w szkole to niezorientowani w przepisach prawa niech wiedzą, że od tego roku można takie akcje robić i każdy z kandydatów z tego korzysta więc naczelnikowi oświaty nic do tego. Istotniejszy jest fakt, że pan Marcin Zawiła pokazał klasę nie poświęcając tego spotkania na obiecywanie cudów na kiju lecz na rzeczową, uczciwa rozmowę z młodymi ludźmi o historii naszego miasta. Duży plus.
~WYBORCA ! 19-11-2010 13:38
Zawiła to może... zapalić fajeczkę i poczytać książeczkę.
~jelen 19-11-2010 13:44
śmiech na sali.moze w ta niedziele pan Marcin sam pojdzie pod kościół wciskac swoje ulotki...hehehe
~Czyngis-Chan 19-11-2010 13:46
Do belfer... "Oby więcej takich spotkań" - jeżeli zawiła wygra, to możecie spodziewać się go za 4 lata przy następnej kampanii wyborczej. Jeżeli przegra to PO (również za 4 lata) przyśle wam inną gębę... Lepiej przygotowaną z wciskania kitu. Albo Ci chłopie zapłacili za pisanie głupot, albo to Ty zapraszałeś zawiłę do elektrona. Wstyd!
~ 19-11-2010 13:56
TYLKO PO! TYLKO ZAWIŁA!
ebee 19-11-2010 14:02
Skoro Pan Zawiła tak bardzo lubi mówić, to dlaczego tego nie czyni na codzień. Przecież posada Dyrektora Książnicy, jak najbardziej upoważnia go do głoszenia wykładów z historii. Przecież to bardzo ciekawa tematyka i na pewno spora liczba chętnych słuchaczy by się znalazła. I mam uwierzyć, że ta wzmożona aktywność Pana Posła nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą ? Pozdrawiam: EBEE
~socjalista 19-11-2010 14:38
następny klerykał PO studiach na KULu będzie wesoło jak odda watykańczykom prawie wszystko,za miesiąc zaczynamy referendum odwoławcze.
~noij.pl 19-11-2010 19:10
urbanski to kawal cwaniaka i chama i tylko dba o swuj imicz i kase stary nie twoja facjata i my cie znamy i olewamy .
~noij.pl 19-11-2010 19:25
tylko ROBERT ROBERT!!!! PRYSTROM UFAMY TOBIE MY CHCEMY PRACY A NIE MARKETÓW WON Z OBRĘBALSKI I ZAWIŁA TO OSZUŚCI A PAN OBRĘBALSKI TO ZAPOMNIAŁ ZE JEST PODANY DO PROKURATURY ZE DAŁ KUPCOM WBREW ZASADOM PRZETARGU NA 3 LATA RYNKI ,NO WYDAJE MI SIĘ ZE NIE POWINIEN ,KANDYDOWAĆ I BYĆ OD SUNIĘTY OD WYBORÓW ,NO CO NATO KANDYDACI .PROSZĘ O ODPOWIEDZI .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Letnie inwestycje w podstawówkach

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Przedszkole po remoncie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%