MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kandydat konduktorem. „Prystromobus” ruszył w miasto

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 10 listopada 2010, 15:12
Aktualizacja: 15:12
Autor: Angela
Fot. TEJO
Wyborczy autobus – tak o dzisiejszym bezpłatnym kursie autobusem z napisem Robert Prystrom, który przejechał przez Jelenią Górę mówili jego pasażerowie. Dzisiaj kandydat na prezydenta osobiście wychodził z autokaru na przystanki i zapraszał do skorzystania z przejazdu. Podczas trasy mówił o programie wyborczym i zachęcał mieszkańców do głosowania na Wspólne Miasto.

Autobus Roberta Prystroma jako bezpłatny kurs MZK ruszył dzisiaj o godzinie 10.00 z przystanku przy ul. Sygietyńskiego ZUS, następnie jechał koło szpitala, przez rondo, Podwale, Cieplice do Sobieszowa. W tych samych godzinach autokar będzie kursował do 19 listopada br. jako regularna linia.

Dzisiaj Robert Prystrom, który nazwał się konduktorem, przez całą trasę zachęcał ludzi do głosowania. Mówił, że nie ma żadnej partii, ani bogatych wujków, którzy sfinansowaliby mu kampanię wyborczą i umożliwiliby dojście do wyborców. Na każdym przystanku Robert Prystrom wychodził natomiast z autobusu i zapraszał czekających pasażerów do środka.

Podczas trasy mówił m.in. o takich problemach, jak rosnące ceny ciepła, rozliczeniach wody czy poprawie warunków w MZK. Pasażerowie natomiast głośno wymieniali się opiniami na temat kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry oraz bolączek codziennego życia. Część z nich z entuzjazmem podchodziła do kandydata i wręcz nawoływała do głosowania na niego, ale byli i tacy, którzy jego poglądy krytykowali.

– To jest autobus, który będzie jechał trasą, o jaką prosili mieszkańcy. Chcemy pokazać zupełnie inną klasę obsługi pasażerów w autobusach MZK. Nasz kierowca jest państwa przyjacielem, nie musicie Państwo wyskakiwać w pośpiechu z autobusu na przystanek. Kierowca będzie czekał na przystankach tyle ile trzeba będzie. Tym kursem chcemy pokazać, że nie podoba nam się to, co jest robione z komunikacją miejską – powiedział Prystrom.

– Autobusy jeżdżą stadami, mają nieprzystosowane do potrzeb pasażerów godziny przejazdów, są bardzo duże luki w przejazdach, a do tego ludzie mają utrudniony dostęp z poszczególnymi dzielnicami miasta. Chcemy pokazać, że można zorganizować linię, która jest linią marzeń mieszkańców. Tę trasę nie ułożyłem ja, ani kierowca, ale sami mieszkańcy – mówił do pasażerów kandydat Wspólnego Miasta.

Podczas kursu rozdawano również ulotki i program wyborczy kandydata.

Ogłoszenia

Czytaj również

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Protest oświaty

Pożar w Staniszowie

Komentarze (52) Dodaj komentarz

~mieszczuch1 10-11-2010 15:25
To niech pan Prystrom zostanie kierowcą w MZK i w końcu zobaczy jak wygląda prawdziwa praca !!!! A za tą bezpłatną jazdę i tak zapłacicie drodzy pasażerowie.
~TakPrystrom 10-11-2010 15:30
Wspaniały pomysł !!! Konduktoruj nam Robercie w całej Jeleniej Górze.
~Rodzic 10-11-2010 15:51
A czy ten autobusik przed odjazdem sprawdziła drogówka...
~ja 10-11-2010 15:51
Gdyby Prystrom wierzył w potencjał Jeleniej w programie wyborczym umieściłby lotnisko, walkę o 4 pasmową drogę do autostrady i inkubatory przedsiębiorczości. Ponieważ w Jelenią nie wierzy przygotowuje się do zarządzania biedą. A na co mi prezydent który nie wierzy w moje miasto?
~diabelek 10-11-2010 16:03
a kto jeszcze wierzy w to miasto ???!!! może za 10 lat cos sie ruszy ... jak na razie bieda w społeczeństwie i kto może wyjeżdza gdzie go nogi za chlebem poniosą. jeszcze długo długo trzeba bedzie poczekać. Kto do takiej starej brudnej dziury bez infrastruktury chcialby sie "sprowadzić" ??? wiocha. niestety. bo to miasto, w którym sie wychowałem. wszędzie dookoła sie dzieje, a tu... zaścianek. jak coś sie zaczyna juz dziać, to sie dzieje i dzieje i dzieje idziiieeejeee ... i dzieje ... wymiana "sygnalizatorów" koło "małej poczty" trwa juz prawie miesiąc ... i sie dzieje i dzieje i dzieje ... i bedzie działo ... jeszcze długo ...
ebee 10-11-2010 16:04
Już to widzę: autobusy czekające na pasażerów, bezkolizyjne skrzyżowania, bezpłatna i uśmiechnięta służba zdrowia i Prystrom na fotelu Prezydenta. Oczywiście stawiający dobro jeleniogórzan nad własnym. Czy to możliwe ? Owszem, jeśli znajdzie się ktoś, kto stworzy właśnie taką.............grę komputerową. Pozdrawiam, EBEE
~wanda1 10-11-2010 16:05
jeden z prezydentów już umieścił i lotnisko i autostradę do Wrocławia i co? Będzie obwodnica Karpacza od Maciejowej do Sudeckiej po 1000 złotych od mieszkańca Jeleniej Góry
~diabelek 10-11-2010 16:08
a jak robic interes ??? moze naszych "władców" wysłać do gminy Kobierzyce na korepetycje ??? jak z wiochy zrobić potentata. Lepsze juz w krajobrazie otoczone pasami zieleni fabryki, niż niczym nie otoczone rudery ... jak to droga do Szklarsiej, w lewo patrz - Piechowice ... cudnie ... syf, brud i bieda bieda bieda ... ale za to krajobraz jaki ... tylko trzeba miec wybiórczy wzrok, aby widzieć ponad dachami... no, teraz jeszcze ponad kominami i dymami ... do kobierzyc sie uczyć panowie, albo do lubina, albo do Harachowa chociażby :)
~Obserwatorj 10-11-2010 16:13
Pomysł przedni. Zastanawia mnie jedno, ponoć Prystrom jest bezrobotnym od lat. Skąd więc czerpie środki na kosztowną kampanię?
~wiedzacyyy 10-11-2010 16:19
ciekawe czy ten autobus ma pozwolenie na zatrzymywanie sie na tych przystankach,bo trzeba placic za przystanki!a pan Ptystrom jak szuka pomyslu na prace to proponuje zeby zatrudnil sie w firmie ROKO.....
~Edyta 10-11-2010 16:48
Bardzo dobry pomysł , niech mieszkańcy w większości poznaja człowieka czynu , a nie takiego ktoremu dorobiono widły bo ma namacalne wizje rozwoju miasta , jest konsekwentny stanął w obronie pokrzywdzonych lmieszkańców których oszukiwał wodnik a inni radni a tego nie zauważali , stoi na strazy zasad dzialania gospodarczego w świetle prawa i posiada wykszatalcenie na gospodarza miasta w przeciwieństwie do Zawiły i Obrebalskiego.
~Piiρi Jelonkowa 10-11-2010 17:15
A ten pomarańczowy to skąd się urwał? Z PGR-u?
~pasazerka 10-11-2010 17:15
prystrom jest po 2 fakultetach i zarabia dobre pieniadze z ktorych czerpie pieniadze na finansowanie wlasnej kampanii wyborczej.pomysl z autobusem swietny tymbardziej skoro sam tam jezdzil i rozmawial z wyborcami
~ 10-11-2010 17:17
Jeszcze parę dni i zobaczymy go z wynajętą rodziną, żonka, dzieciak jakiś york. Pochodzi do 19 listopada po mieście.
~ja 10-11-2010 17:23
żeby nie było że tylko marudzę: w programie p. Prystroma podaba mi się walka z patologicznym stosunkiem spółki Wodnik do konsumentów. I kiedy już wybierzemy p. Obrębalskiego na drugą kadencję będę nawoływał do zatrudnienia p. Prystroma na stanowisku doradcy Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów do spraw spółki Wodnik. Nie da się ukryć że człowiek zna problem i chce go rozwiązać.
~Ooooo... 10-11-2010 18:07
Śmieszna ta Polska jest... jeden rozdaję kiełbasę i piwo, inny wozi darmowym autobusem jeszcze inny płaci za wystawianie jego wizerunku ech. Zobaczcie, ile na to wydają kasy, aby dorwać się do tych koryt . A jak już ich wybierzemy to szybciutko o na zapomną wszak muszą dalej kręcić lody i kto się będzie nami przejmował?.W końcu trzeba wybrać z głową stanowcze NIE dla oszołomów i cwaniaczków.
~Schengen 10-11-2010 18:20
Tak trzymać ! Po 19.11 proponuję nie zmieniać zajęcia !!! Wszyscy odetchną....
~Samy 10-11-2010 18:34
Nie wiem dlaczego ktoś tu mówi o MZK, bo ten autobus należy do prywatnego przewoźnika i nic z MZK nie ma wspólnego.
~do ebee 10-11-2010 18:42
wyjątkowym malkontentem jesteś ... taki który na wszystko jest na beee ...
oskarl 10-11-2010 19:35
Którego dnia konduktorem będzie Dolek? Może jajka będą za darmo?
~kto_s 10-11-2010 20:11
Prywatny przewoźnik, darmowy autobus ciekawe za czyje pieniądze zostało to opłacone ? Wolałem poczekać na 7 niż słuchać tego steku bredni. Nierealne, niemoralne, nieopłacalne. Nie dla P. Prystroma
~RYNIU 10-11-2010 20:42
A NIE ROZLECIAŁ SIĘ TEN AUTOBUS? PRZECIEŻ TO FIRMA ,RO-KO,A W TEJ W FIRMIE TO TRAGEDIA ZE STANEM TECHNICZNYM POJAZDÓW,I NIBY PRZYSZŁY p. PREZYDENT KAŻE LUDZIOM JEŹDZIĆ TAKIM GRUCHOTEM,TO JAKI SPRZĘT BĘDZIE MIAŁ MZK JEŻELI TEN PAN ZOSTANIE PREZYDENTEM, CHYBA ZE RO-KO OBEJMIE SWOIM SPRZĘTEM LINIE MZK,TRAGEDIA
~do kto_s 10-11-2010 20:57
ciekawe kto tobie płaci za internet moze to ze srodkow publicznych z urzedu takie brednie wypisujesz co ?
~macol666 10-11-2010 21:09
Robert jesteś żenujący,skończ już z tą wiochą w Jeleniej jesteś skończony
~elo$ 10-11-2010 21:20
ale ludzie są złośliwi i chamscy typu jelonkowa krowa i temu podobni wybierz KUSIAKA FRAJERA KTÓRY SPRZEDAŁ WSZYSTKO I SWOJE NAZWISKO MARKETOM .
~Hurra!:D 10-11-2010 21:26
Widzę, że przeciwnicy pRyStRoMa rwą sobie włosy przed monitorami. Motyw z autobusem to zbyt genialne posunięcie - sztab wyborczy pRyStRoMa działa, kiedy wy siedzicie w kapciach przed monitorami i wypisujecie oszczerstwa ;) Ta agresywna reakcja jaką widzę na forum, to wspaniałe zakończenie dnia dla mnie :) FRUSTRACJA w przeciwnych obozach :) Nauczcie się przegrywać drobne bitwy, cieniasy bo 21 listopada czeka was przegrana wojna...
~ 10-11-2010 21:33
Marudzicie na Prystroma, ale on jednak ma świeże pomysły, i nie chowa się jak te żółwie partyjne!
~do Rynio 10-11-2010 21:35
jechałam autobusem i wcale nie był gruchot, bredzisz człowieku
~bre 10-11-2010 21:36
Zazdrośnicy. Robert tak trzymaj, powodzenia
~tytyty 10-11-2010 21:53
Prystrom jako jedyny ma plan. Jest to człowiek o bardzo wysokiej kulturze osobistej, myślący o mieszkańcach Jeleniej Góry. Zapraszam na zebrania Wspólnego Miasta. Posłuchalibyście o problemach i metodach ich rozwiązania. Prystrom jest człowiekiem, który postawił sobie za życiowy cel rozwój Jeleniej Góry. Na debatach widać i słychać, kto mówi konkretami. Poza Prystromem i Urbańskim wszyscy leją wodę i nie odpowiadają rzeczowo na pytania. Nie wspomnę o niewyemitowanej debacie pana Zawiły z Prystromem. Zawiła zrobił z siebie takiego bufona, że PO zabroniło emitować debatę.
~no wlasnie 10-11-2010 22:11
Jako jedyny nie chowa sie w pokoikach i nie bredzi o wizjach. Ktory z kandydatow ma odwage spotkac sie z jeleniogorzanami. Nie mowie o wciskaniu ulotek. Jak dla mnie Prystrom to dobry wybor:)
~wrx 10-11-2010 22:14
ciekawe kto mu nabija procenty w sondażu na jelonce bo nie wierzę że ma większe poparcie od np. p. machałek,czyżby jakiś patent ze zmiennym IP:)
~do tytyty 10-11-2010 22:31
Oglądałem tą debatę i nic takiego nie zauważyłem. A na koniec pan Robert uzyskał odpowiedz, że Zawiła pomimo różnic dla dobra Jeleniej Góry, może z nim współpracować i tyle w temacie Ponadto, dlaczego oczerniasz redakcje ? przecież rzetelnie opisuję co się dzieje w tematyce wyborczej. Nawet dziś, można przeczytać o Prystromie i Machałek itd. A myślę, że to raczej związane jest, z tym , że debatę przeprowadzał pan Marconi , który bierze udział w wyborach.
~taka prawda 10-11-2010 22:48
ja tam wolę szybki tramwaj szynowy zawiły niż taki zwykły autobus
~jeden pociąg 10-11-2010 22:56
W poprzedniej kampanii jechałem z Prystromem e w jednym pociągu .Niestety wysiadłem na jednej ze stacji.Teraz mamy autobus.
Piipi Jelonkowa 10-11-2010 23:26
~Pan Robert .. to *Sprytny *Lisek ! .. bo gdy będzie Pan Zawiła Prezydentem .. to Pan Robert będzie już wyuczonam *konduktorem w OBIECANYCH od Pana Zawily .. tramwajach !
~do pipi 10-11-2010 23:34
albo odwrotnie, pan zawiła będzie oficerem tramwajowym u pana prystroma:)
~tytyty 10-11-2010 23:44
Pan Zawiła potrafi się tylko wić w swych wypowiedziach. Nie zaprzeczę, że jest bardzo dobrym historykiem (jego wykłady o historii Jeleniej Góry są świetne), ale miał już swoje 5 minut i nic nie zrobił. Pora na człowieka z wizją i planem!
~do taka praw 11-11-2010 0:06
zeby sie nie zdziwil jak zobaczysz ten szybki tramwaj .. po tych torach po pierwsze nic szybko nie pojedzie a po drugie nikt nie bedzie zapierdzielal np. z pkp w cieplicach na XX lecia, to samo tyczy sie jeleniej.
~do wrx 11-11-2010 0:11
ciekawe skad takie zalozenie ze akurat Prystromowi nabijaja a innym nie ;] co do glosowania w sondzie to nie jest potrzebne zmienne ip, da sie zaglosowac kilka razy takze trzeba by zalozyc jakis blad statystyczny hehe ;)
~Waldek jg 11-11-2010 8:27
Bardzo fajnie że Pan Prystrom wyszedł do ludzi. Spotkałem go wczoraj na 1-go Maja i zaczepiłem go. Normalnie ze mną porozmawiał. Czytając wcześniejsze posty myślałem że to po prostu następny cwaniaczek, który się pcha do ratusza. I się mile zaskoczyłem bo stwierdzam że to jest normalny Gość , który ma pomysł na Jelenią i to jest chyba dobry pomysł na pewno najkonkretniejszy z tych wszystkich kandydatów. Oddam głos na niego bo jest zwykłym normalnym człowiekiem, któremu zależy na J.G. tak mi się wydaje.Może wszystkiego co zakłada nie zrealizuje ale niech da radę 40 proc. to już będzie sukces dla nas.
~Paweł D 11-11-2010 9:10
Populista, ale potrafi się wypromować, boję się tylko o miasto jak zacznie w życie wprowadzać to o czym mówi, bo jak zamrozi ceny wody, to skąd wodnik weźmie kasę na dalszą kanalizacje miasta? Gdy umorzy niektórym ludziom długi za wodę to kto za to zapłaci my, bo to pójdzie to w straty ZGL'u a miasto będzie musiało dopłacić do tego, zamiast po prostu sprawdzić gdzie ta woda uchodzi kto ją podbiera. Zamierza zrobić w urzędzie takie same czystki jak na początku Obrębalski - a kolejki jak były tak będą w wydz. komunikacji.
~do wiedzacy 11-11-2010 9:53
Posiadamy wszystkie wymagane prawem zgody i zezwolenia na zatrzymywanie się na przystankach oraz odsługę linii regularnej specjalnej relacji Jelenia Góra-Sobieszów-Jelenia Góra pozdrawiamy RO-KO Car Service Spółka z o.o.
~Obywatel 11-11-2010 10:36
Widać że kampania wyborcza jest o wiele bardziej wyrafinowana niż poprzednia. Ale i tak będę głosować na Marzenę Machałek mimo że jest z PiSu a na zastępce widziałbym Roberta Prystroma.
~nie znam go 11-11-2010 10:37
ale populizm aż bije po oczach. Widać że gość jest oderwany od rzeczywistości jeszcze trochę i obieca nam po tysiąc zł na głowę i każdemu nowe mieszkanie. W sumie to jest charakterystyczne dla wszystkich kandydatów którzy w swoim życiu nigdy nie piastowali odpowiedzialnego stanowiska. Jak Pan chce zostać moim Prezydentem to niech Pan powie skąd Pan pieniądze weźmie na te swoje pomysły? np. przejęcie szpitala? Ma Pan zamiar zlikwidować szkolnictwo w Jeleniej Górze? a może wysprzeda Pan cały majątek miasta? No ostatecznie możemy wziąć 200 mln kredytu, co to jest dla takiego miasta jak nasze..
~Bezrobotny 11-11-2010 14:10
Najlepszy kandydat na prezydenta.Widaćt o było na spotkaniu w filharmoni gdzie pozostałych kandydatów bił na głowę.
~macnow 11-11-2010 16:58
o, normalnie autobus relacji Jelenia - Janowice :)
~tea 11-11-2010 17:38
SUPER pomysł a inni krytykują bo na to nie wpadli , a dobrym Prezydentem będzie tylko taki nawiedzony pozytywnie społecznik , który jest OPTYMISTĄ i zadne obrzucanie błotem go nie znechęca od 2002 r. Ma konkretny program i łatwo będzie go rozliczyć , a przede wszystkim jest bezpartyjny , jakoś te miasta które maja bezpartyjnych - niezależnych prezydentów potrafia bardzo dobrze funkcjonowac i tego trzeba w Jeleniej G. Napewno będę na Prystroma głosować tym bardziej że go poznałam i tylko ci co maja coś za pazurami lub go nie znają to gadają głupoty Panie Robercie rób Pan swoje , jestem ZA!!!!!!!!!!!!!
~do 10.37 11-11-2010 21:42
Jak widać po Twoim wpisie na przedsiębiorce nawet byle jakiej firmy byś się nie nadawał. Co do kredytu dla jeleniej to jak byś się troszeczkę interesował polityką Jeleniej Góry to byś wiedział że Jelenia jest przez ostatnie rządy na tyle zadłużona że długo będziemy spłacać te długi (o ile będzie z czego). Więc jeżeli komuś się powodzi bo jest dobrym ekonomistą. To nie próbuj mu dogryźć bo tak naprawdę on ma to gdzieś. I radzę zapoznać się z polityką samorządową i ustawami a potem zadawać pytania by miały one sens. Pozdrawiam - I dopiero wtedy wyciągać wnioski.
~max 12-11-2010 10:25
Brawo MZK, super pomysł.
~NIE 13-11-2010 8:21
Jelenia jest zadłużona na 16% a można dociągnąć do 60%. Jak oszołom wygra będzie miał za co nas zadłużać.
~ja 21-11-2010 21:01
Na początek ludzie pokazują się z najlepszej strony a później za stoliczkiem mają wszystko za przeproszenie w D***e

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działo się w Karpaczu!

List Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka do jeleniogórskich pedagogów

Wsparcie strajkujących

Porażony prądem na słupie energetycznym

Pociągiem pojedziemy do Skalnego Miasta

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
709
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%