MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Kandydat KO odpowiadał na pytania

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 października 2018, 12:23
Aktualizacja: Sobota, 27 października 2018, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na dwa dni przed pierwszą z planowanych debat pomiędzy Jerzym Łużniakiem a Krzysztofem Mrozem, kandydat Koalicji Obywatelskiej zorganizował w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej otwarte spotkanie, podczas którego odpowiadał na pytania Czytelników Jelonki.com, zaproszonych mediów, osób zgromadzonych w sali oraz zadawanych na profilu facebook'owym kandydata.

Spotkanie z kandydatem KO trwało godzinę i ten czas wykorzystano na kilka źródeł zadawania pytań. Najpierw, moderujący dyskusję Darek Maląg zadał pytanie od Czytelników Jelonki.com, następnie od swoich Czytelników po pytaniu mogli zadawać przedstawiciele pozostałych mediów, po czym prowadzący odczytywał pytanie z profilu kandydata na Faceobook'u, a na koniec tury zgromadzeni w sali konferencyjnej również mogli pytać Jerzego Łużniaka o to, co ich interesuje. W tej kolejności odbywały się kolejne tury pytań, więc można było poruszyć wiele kwestii.

Wśród pytań wiele dotyczyło terenów, na których Miasto ma niewielki wpływ. Mowa była m.in. o Celwiskozie, dawnym stadionie przy Podchorążych i kilku innych lokalizacjach, a także kolei aglomeracyjnej. Na pytanie odnośnie komunikacji miejskiej - czy dla wszystkich bezpłatna oraz od kiedy - Jerzy Łużniak odpowiedział, że chce wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży.

Nie wyobrażam sobie, żeby bezpłatna komunikacja była dla wszystkich. Jest potrzebna dla dzieci i młodzieży, trzeba się zastanowić też czy dla seniorów od 70. roku życia, ale całość funkcjonowania MZK to ponad 30 milionów złotych, z czego 12-14 milionów to wpływy ze sprzedaży biletów. Miasta nie stać na bezpłatną komunikację dla wszystkich - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Pytano również o ożywienie centrum miasta, modernizację basenu przy ul. Sudeckiej czy finansowanie sportu kwalifikowanego i budowę hali widowiskowo-sportowej. J. Łużniak przekonywał, że hala powinna powstać, a koszty jej utrzymania miałyby być na poziomie ok. 800 tysięcy złotych rocznie (przy uwzględnieniu zysków z wynajmowania komercyjnego).

Jednocześnie poinformowano, że debata z Krzysztofem Mrozem zaplanowana jest na sobotę (27.10) o godz. 16:00 w Książnicy Karkonoskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

15
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
16
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Śmierć na żwirowni

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~obcy 26-10-2018 16:35
... a mroźnej debaty się boi jak ognia!
~Eljot 26-10-2018 18:39
A było pytanie odnośnie kontynuacji budowy obwodnicy południowej? Jeśli tak , to jaka była odpowiedź? Czy Nasze miasto będzie się staralo o dofinansowanie tej inwestycji z UE? Dlaczego miasto nie korzysta z takiej pomocy ? Np Wałbrzych potrafił pozyskać ponad 300 milionów złotych na swoją obwodnicę.
~Pola20 26-10-2018 19:50
do: ~Eljot (18:39)
Bo w Jeleniej Górze. .ma być jak było..
~ 26-10-2018 20:26
Na jelonce padły dziesiątki ważnych pytań. Był specjalny artykuł, gdzie mieliśmy pisać te pytania i miały być wybrane najciekawsze. Wybrano jedno. Kpina. Nie ma kompletnie dialogu między mieszkańcami, a Łużniakiem i nic kompletnie nie można się dowiedzieć. Unika niewygodnych pytań, jak ognia. Nie zagłosuję na niego w II turze.
~Sarna 26-10-2018 21:02
do: ~ (20:26)
Właśnie, pytań padło bardzo dużo. Dlaczego ich nie zadano?
~Pola20 27-10-2018 19:53
do: ~ (20:26)
Luzniak jak Putin..odpowiada tylko na te co mu pasuja
~Rak 26-10-2018 22:23
Jalowa dyskusja i to ma byc prezydent gdzie rozwoj Jeleniej Gory
~ 26-10-2018 23:23
a żłobek to co ?
~piotrr 27-10-2018 0:03
Pan Łużniak to bez urazy taki sam gawędziarz jak prezydent Zawiła. Oni w tym PO myślą że tylko PR i udawanie "swojaka" oraz straszenie PIS-em wystarczy aby rządzić miastem czy całym państwem. Nie trzeba być jasnowidzem aby przewidzieć jaka będzie przyszłość pod rządami "chłopaków z PO".
~Tom 27-10-2018 18:28
Jedna wielka plama Łuzniak -1głos
~jeżozwierz1 31-10-2018 11:45
Wiele pytań pozostanie bez odpowiedzi, np. nt Celwiskozy. Ale co to za gospodarz miasta, który boi się wyzwań związanych z eliminacją zagrożeń środowiska, w którym żyjemy. Wszak opracowanie pt. "Program Ochrony Środowiska dla Miasta Jeleniej Góry na lata 2017-2020 z uwzględnieniem perspektywy do 2024r." (Uchwała Rady Miejskiej z 28.11.2017r.), które zlecił jeleniogórski Ratusz kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych i zawiera m.in. definicję benzo-alfa-pirenu (gleba pod b.Celwiskozą zawiera takie zanieczyszczenia ) , która brzmi: przedstawiciel wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA). Wykazuje małą toksyczność ostrą, zaś dużą toksyczność przewlekłą , co związane jest z jego zdolnością kumulacji w organiźmie. Ja inne WWA jest kancerogenem chemicznym, a mechanizm jego działania jest genotoksyczny, co oznacza , że reaguje z DNA, przy czym działa po aktywacji metabolicznej. Tak czy owak, jeśli kandydat na prezydenta ucieka się do takich stwierdzeń : "to nie ode mnie zależy" lub " nie mam na to wpływu" , każe badać skład popiołu w kominku prywatnego właściciela domu (łatwe) , a nie chce zbadać stan zagrożenia wypływającego np. z gleby lub wód (trudne) - nie jest wart swoich wyborców/mieszkańców. Nikt nie powiedział, że bycie prezydentem jest łatwe. Bycie prezydentem jest ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
~JAN 2-11-2018 21:17
DO wszystkich ! DO WSZYSTKICH ! Podaję argument, na który zgodzą się zarówno ci, co chcą głosować na kandydata Łużniaka, jak i ci, co chcą głosować na kandydata Mroza. Otóż - w wybranej Radzie Miejskiej Jeleniej Góry większość to radni Łużniaka. Jeśli w takim układzie wybierzecie Łużniaka, to zabetonujecie układ, w którym Rada będzie poza kontrolą (będzie robiła z Prezydentem Łużniakiem, to co zechce). Inaczej będzie jeśli wybierzecie Mroza - większość radnych (ludzie Łużniaka) będą przynajmniej pod jakąś kontrolą. Układ Zawiły, Łużniaka i ich ludzi trwał w Jeleniej Górze od lat - czy pozwolisz mu trwać dalej tylko dlatego, że w emocjach popierasz Łużniaka. Czy nie mam racji, że w powstałej w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry przewadze radnych Łużniaka - potrzebna jest jakaś "przeciwwaga"? Jedyne rozsądne wyjście to: GŁOSOWAĆ NA MROZA !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy radny w Kowarach

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Dachowanie w Radomierzu

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1045
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
6%