MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Kandydat do Sejmiku pozywa Wyborczą i Gazetę.pl

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 listopada 2010, 14:57
Aktualizacja: 14:59
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Dziś na jeleniogórskim Rynku odbyła się konferencja zwołana przez Wiktora Marconiego, kandydata do Sejmiku Wojewódzkiego z Komitetu Wyborców Rafała Dutkiewicza z powodu, jak twierdzi kandydat, nieprawdziwych informacji zamieszczonych w Gazecie Wyborczej oraz na portalu internetowym Gazeta.pl.

- Zbliża się koniec mojej kampanii wyborczej, którą oceniam pozytywnie. Poznałem bardzo dużo ludzi, którzy mówili mi, jaką mają wizję związaną z przyszłością Województwa Dolnośląskiego. Niestety niemiłe wydarzenia ostatnich dni przyćmiły pozytywną wizję mojej kampanii. Pojawiła się bardzo przykra dla mnie publikacja na łamach Gazety Wyborczej i portalu Gazeta.pl, w której pomawia się mnie, jakobym rzekomo przegrał jakieś procesy wyborcze z Platformą Obywatelską – mówił Marconi.

Oświadczam, że jako kandydat Komitetu Wyborczego Rafała Dutkiewicza nie przegrałem żadnego procesu wyborczego z PO. Ponieważ takie informacje znalazły się dzisiaj w Gazecie Wyborczej i na portalu Gazeta.pl, udaję się zaraz po konferencji do sądu i mam zamiar złożyć w trybie wyborczym pozew przeciwko wydawcy i dziennikarzom Gazety Wyborczej oraz portalu Gazeta pl. – poinformował kandydat do Sejmiku Wojewódzkiego z Komitetu Wyborców Rafała Dutkiewicza.

Przypomnijmy, że wczoraj przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu uprawomocnił się wyrok przeciwko portalowi Jelonka.com w sprawie wytoczonej przez działaczy PO i kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. Nasz portal dostosował się do wyroku. Gazeta Wyborcza i jej portal Gazeta.pl napisała, że Marconi jest współwłaścicielem portalu, co nie jest zgodne z prawdą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Senator zachęca do głosowania na maszty

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
840
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%