MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kandydat do Sejmiku pozywa Wyborczą i Gazetę.pl

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 listopada 2010, 14:57
Aktualizacja: 14:59
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Dziś na jeleniogórskim Rynku odbyła się konferencja zwołana przez Wiktora Marconiego, kandydata do Sejmiku Wojewódzkiego z Komitetu Wyborców Rafała Dutkiewicza z powodu, jak twierdzi kandydat, nieprawdziwych informacji zamieszczonych w Gazecie Wyborczej oraz na portalu internetowym Gazeta.pl.

- Zbliża się koniec mojej kampanii wyborczej, którą oceniam pozytywnie. Poznałem bardzo dużo ludzi, którzy mówili mi, jaką mają wizję związaną z przyszłością Województwa Dolnośląskiego. Niestety niemiłe wydarzenia ostatnich dni przyćmiły pozytywną wizję mojej kampanii. Pojawiła się bardzo przykra dla mnie publikacja na łamach Gazety Wyborczej i portalu Gazeta.pl, w której pomawia się mnie, jakobym rzekomo przegrał jakieś procesy wyborcze z Platformą Obywatelską – mówił Marconi.

Oświadczam, że jako kandydat Komitetu Wyborczego Rafała Dutkiewicza nie przegrałem żadnego procesu wyborczego z PO. Ponieważ takie informacje znalazły się dzisiaj w Gazecie Wyborczej i na portalu Gazeta.pl, udaję się zaraz po konferencji do sądu i mam zamiar złożyć w trybie wyborczym pozew przeciwko wydawcy i dziennikarzom Gazety Wyborczej oraz portalu Gazeta pl. – poinformował kandydat do Sejmiku Wojewódzkiego z Komitetu Wyborców Rafała Dutkiewicza.

Przypomnijmy, że wczoraj przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu uprawomocnił się wyrok przeciwko portalowi Jelonka.com w sprawie wytoczonej przez działaczy PO i kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. Nasz portal dostosował się do wyroku. Gazeta Wyborcza i jej portal Gazeta.pl napisała, że Marconi jest współwłaścicielem portalu, co nie jest zgodne z prawdą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiosna Kresowa z Agatem

Każdy był zwycięzcą!

Wszyscy za strajkiem

Głosy za strajkiem?

Liderzy "Koalicji Europejskiej"

Studenci dzieciom

Żeromalia na filmowo

Kończy się referendum strajkowe

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
444
Tak
63%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
22%
Nie ma zdania
1%