MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kandydat do Sejmiku pozywa Wyborczą i Gazetę.pl

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 listopada 2010, 14:57
Aktualizacja: 14:59
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Dziś na jeleniogórskim Rynku odbyła się konferencja zwołana przez Wiktora Marconiego, kandydata do Sejmiku Wojewódzkiego z Komitetu Wyborców Rafała Dutkiewicza z powodu, jak twierdzi kandydat, nieprawdziwych informacji zamieszczonych w Gazecie Wyborczej oraz na portalu internetowym Gazeta.pl.

- Zbliża się koniec mojej kampanii wyborczej, którą oceniam pozytywnie. Poznałem bardzo dużo ludzi, którzy mówili mi, jaką mają wizję związaną z przyszłością Województwa Dolnośląskiego. Niestety niemiłe wydarzenia ostatnich dni przyćmiły pozytywną wizję mojej kampanii. Pojawiła się bardzo przykra dla mnie publikacja na łamach Gazety Wyborczej i portalu Gazeta.pl, w której pomawia się mnie, jakobym rzekomo przegrał jakieś procesy wyborcze z Platformą Obywatelską – mówił Marconi.

Oświadczam, że jako kandydat Komitetu Wyborczego Rafała Dutkiewicza nie przegrałem żadnego procesu wyborczego z PO. Ponieważ takie informacje znalazły się dzisiaj w Gazecie Wyborczej i na portalu Gazeta.pl, udaję się zaraz po konferencji do sądu i mam zamiar złożyć w trybie wyborczym pozew przeciwko wydawcy i dziennikarzom Gazety Wyborczej oraz portalu Gazeta pl. – poinformował kandydat do Sejmiku Wojewódzkiego z Komitetu Wyborców Rafała Dutkiewicza.

Przypomnijmy, że wczoraj przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu uprawomocnił się wyrok przeciwko portalowi Jelonka.com w sprawie wytoczonej przez działaczy PO i kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. Nasz portal dostosował się do wyroku. Gazeta Wyborcza i jej portal Gazeta.pl napisała, że Marconi jest współwłaścicielem portalu, co nie jest zgodne z prawdą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pachnące warsztaty

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

Parkingi: ważne plany

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Mechanik: "Chłodnych głów, gorących serc"

40 lat Liceum Plastycznego

Wielki maraton Dwójki

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1026
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%