MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Kandydaci: zrobię, co chcecie, tylko mnie wybierzcie!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 17 listopada 2010, 15:12
Aktualizacja: Czwartek, 18 listopada 2010, 7:56
Autor: Angela
Fot. Angela
Sześciu kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry: Marzena Machałek, Elżbieta Matiasz, Marek Obrębalski, Robert Prystrom, Sylwester Urbański i Marcin Zawiła wzięło wczoraj udział w debacie zorganizowanej przez zarządy dwóch spółek kupieckich Zabobrze i Flora. Spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 4 i trwało zaplanowane dwie godziny. Debata przebiegła bez większych emocji.

Spotkanie rozpoczął Stanisław Sudoł, prezes Spółki Kupieckiej Zabobrze, który wcielił się w rolę moderatora. Pierwsze pytanie zadane kandydatom dotyczyło ich wizji rozwoju i wspierania drobnej przedsiębiorczości w Jeleniej Górze. Na odpowiedź każdy z kandydatów miał pięć minut. Marzena Machałek mówiła o przedsiębiorczości i samorządności, słuchaniu ludzi oraz teorii 6 x „P” w ramach którego znalazły się m.in. takie hasła jak: planowanie, popyt czy prawo.

– Moim zdaniem to wy powinniście sami decydować o tym gdzie chcecie pracować i jak mają wyglądać wasze miejsca pracy. Rolą prezydenta jest natomiast wpieranie was – mówiła posłanka Marzena Machałek.

Elżbieta Matiasz podkreślała, że nie jest politykiem, ale społecznikiem. W jej wizji rozwoju i wspierania przedsiębiorczości znalazły się takie działania, jak: stworzenie w urzędzie miasta odpowiedniej komórki do kontaktu z przedsiębiorcami oraz do stworzenia planu rozwoju miasta. Mówiła też o zwiększeniu liczby miejsc pracy i działaniach, które miałyby doprowadzić do tego, że mieszkańcy Jeleniej Góry będą zadowoleni ze swojej pracy i swoich osiągnięć. Zdaniem słuchaczy w tej wypowiedzi brakowało konkretów.

Marek Obrębalski mówił o przyjaznym klimacie do rozwoju przedsiębiorczości, uczciwości wobec przedsiębiorców, o obowiązującej od 2007 roku uchwale o zwolnieniu z podatków od nieruchomości dla podmiotów tworzących nowe miejsca pracy, rozszerzeniu specjalnej strefy ekonomicznej, usprawnieniu wydziałów urzędu współpracujących z przedsiębiorcami, odpowiedniej polityce wobec targowisk, uproszczeniu procedur sprzedaży lokali komunalnych czy o szkoleniach i szkolnictwie kierunkowym.

– Nie wszystkie z tych działań zostały przeze mnie podjęte podczas pierwszej kadencji, ale każdy człowiek przez cały czas się uczy i nabiera doświadczenia – zaznaczył Marek Obrębalski.

Robert Prystrom zapewniał, że jeśli zostanie prezydentem zwolni od podatków nowych przedsiębiorców na okres czterech lat, a podatek od nieruchomości miałby być liczony od powierzchni użytkowania, a nie od całości. Tereny targowisk chce natomiast oddać miastu.

Sylwester Urbański natomiast zapytał: „dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze”. Mówił o zabezpieczeniu godziwych warunków pracy dla przedsiębiorców, również dla kupców z targowisk, uzbrojeniu terenów pod nowe inwestycje, stworzeniu strategii rozwoju miasta, równym traktowaniu wszystkich przedsiębiorców czy kształceniu do rynku pracy.
– Nie jestem wizjonerem. Jeśli w mieście będzie się rozwijała przedsiębiorczość, rozwijając się również będzie miasto, z podatków – mówił Sylwester Urbański.

Marcin Zawiła podkreślił istotę poważnego traktowania przedsiębiorców. Mówił o usprawnieniu procedur przekazywania terenów pod nowe inwestycje i rozmowach.
Za moich rządów każda sobota byłaby poświęcona jeleniogórzanom, w tym przedsiębiorcom, którzy będą mogli przyjść do urzędu i załatwiać wszystkie swoje sprawy, a nie czekać na spotkanie z władzami miasta miesiącami – mówił Marcin Zawiła.
Jego zdaniem Jelenia Góra powinna też postawić na turystykę i zabezpieczyć bazę noclegową w Sobieszowie, Cieplicach i Jagniątkowie.

Kolejne pytanie dotyczyło trzech pierwszych decyzji, jakie kandydaci podejmą, jeśli wygrają wybory. Sylwester Urbański mówił o stworzeniu studium i planu zagospodarowania przestrzennego, rozpoczęcie procedury budowy aquaparku w Sobieszowie i stworzeniu listy lokalizacji dla przedsiębiorców.
Marcin Zawiła wspomniał o zapoznaniu się z warunkami umowy na dzierżawę targowisk i wyjaśnieniu tej sprawy, zrezygnowaniu z wydawania biuletynu informacyjnego na rzecz kwartalnika dla przedsiębiorców i poświęceniu każdej soboty dla jeleniogórzan, w tym przedsiębiorców.

Elżbieta Matiasz zasygnalizowała potrzebę opracowania strategii rozwoju miasta, jednym dniu, który poświęci mieszkańcom oraz stworzeniu większej liczby miejsc pracy. Marek Obrębalski chce przygotować projekt uchwały, który usprawni sprzedaż lokali komunalnych dla dotychczasowych najemców, doprowadzić do przekazaniu kupcom terenów targowisk co najmniej na 20 lat oraz rozszerzyć strefę ekonomiczną.

Marzena Machałek powiedziała o zapoznaniu się z problemami mieszkańców, przekonywaniu rady by nie podwyższała podatków oraz sprzeciwie dla budowy wielkopowierzchniowych obiektów, które zabijają przedsiębiorczość. Zaznaczyła też, że „postawi” na kulturę. Robert Prystrom chce znieść podatki od nieruchomości na cele przedsiębiorcze, powołać społeczną radę przedsiębiorców i stworzyć plaster innowacyjności oraz powołać menadżera centrum miasta, a także uruchomić program budowy mieszkań komunalnych.

Później uczestnicy debaty pytali o działania na rzecz turystyki. Inne pytania zadawane przez przedsiębiorców odnosiły się do obecnych indywidualnych problemów czy brak reakcji ze strony kandydatów na konflikt na targowiskach. Marcina Zawiłę pytano też o jego osiągnięcia z pierwszej kadencji, a Marka Obrębalskiego o wykup mieszkań z obciążeniem hipotecznym. Była to ostatnia debata z udziałem wszystkich kandydatów przed końcem kampanii wyborczej, który – przypomnijmy – nastąpi już w piątek o północy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Na finał kampanii wyborczej

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~Ziuta 17-11-2010 15:36
Najleprzy kandydat na radnego od Prystroma to ten w tej koszulce kiedys byl trenerem .ale obciach, jak on wyglada.
~ 17-11-2010 15:52
Obrębalski. Kropka.
~Ooooo... 17-11-2010 15:52
Wszyscy myślą , że ten prosty wyborca pozbawiony jest szarych komórek. A ja myślę, że mijają już te czasy ,gdy dawaliśmy się nabijać w butelkę . Choć, niektórzy kandydaci nadal stosują te swoje sztuczki, tylko dziś zamienili kiełbasę, na długopisy, maskotki lub darmowe przejazdy. Zamiast przedstawiać REALNY program, chcą nas kupić gadżetami. Młodzieży - nie daj się mamić, a dziadkom wytłumacz , że skończył się czasy - opowiadania bajek.
~xD 17-11-2010 16:00
Kandydaci: zrobię, co chcecie, tylko mnie wybierzcie zastanowcie sie nad tym slowem (zrobie co chcecie) ? ,
~papiś 17-11-2010 16:11
Robert Prystrom to alternatywa dla Jeleniej góry;) masz mój głos
~młoda 17-11-2010 16:13
A ten pomysł z Aquaparkiem w Sobieszowie pana S.Urbańskiego to powielanie innych pomysłów. Wiadomo temat gorący, a nóż ktoś się nabierze. Liczą się realia - bajki już nam opowiadano i dużo obiecywano. Z spotkań z kandydatami najbardziej realne propozycję przedstawia pan M.Zawiła. Choć nie jestem zwolennikiem partii , którą on reprezentuję, ale swój głos jednak oddam na niego. Dla mnie liczy się człowiek a nie partia, którą reprezentuję.
~karłowicznin 17-11-2010 16:21
mój faworyt Zawiła!! Ewentualnie Urbański, jeszcze się wacham, ale obaj najbardziej poukładani!!
~muuuuu 17-11-2010 16:35
za komuny to bylo dobrze 2 kandydatow i kto by nie wygral wygrywala komuna a tu kandydatow jak czapek u zyda kazdy ma wizje a potem , a potem my mamy wizje z glodu nedzy i rozpaczy
~ 17-11-2010 17:05
do 17-11-2010 15:52 | ~ | zapomniałeś dodać "koniec" i dopiero kropka ;)
~king-kong 17-11-2010 17:07
O moj komentarz sie nie ukazal?
~konkretny 17-11-2010 17:14
Machałek się zapozna z problemami (to jeszcze ich nie zna?), Urbański - najbardziej konkretny: ("rozpoczęcie procedury budowy aquaparku w Sobieszowie") - popieram i oddam na niego głos. Co do powyższego stwierdzenia, że kazdy obiecywał już aquapark, zgodzę się - ale Zawiła i Obrębalski mieli już szansę na rozpoczęcie budowy, czyli TYLKO OBIECALI, szansę moja stracili. Ufam p. Urbańskiemu - zagłosuje na niego, mam nadzieję, że on dotrzyma słowa, widać w nim werwę, jest człowiekiem czynu, a nie uprawia krasomówstwa jak p. Zawiła (tu tylko piękne słowa, nic za nimi nie ma, pustka).
~ciekawe to 17-11-2010 17:20
Panowie MARCONI i SAJNOG handlują na Florze czy przy Rondzie?? (oraz czym?) Widzę ich wśród zgromadzonych....
~3 x Nie 17-11-2010 17:21
Dla pAni E. Matiasz i koło kogo ta PAni usiądzie to wtopa !!! Sami zobaczycie :) pozdrowienia dla jelenia
~Sektor 17-11-2010 17:27
Marionetka Machalek i cały ten jej zespół otrzymał duzo wcześniej dokumenty dotyczące wyniszczania firm przez urzędy , były tam do wgladu prawomocne wyroki sadowe wygrane przez firme , dowody na ułomne przepisy ktorymi urzedsy manipulowli w stosunku do firmy aby ja wykończyć finansowo z zachłanności urzędnikow dla pozyskania premii dla kontrolujących były również wnioski aby takie stosowane zasady do nekania firm i tępienia rozwoju gospodarczego przez urzędy po prostu wyeliminowac bo to jest karygodne. Pani poseł Machałek i pan poseł Zawiła w tym temacie jako posłowie nic nie dokonali jako posłowie nawet nie odpisali na ten ciekawy temat i co z tym poczynili na rzecz stabilizacji przepisów podatkowych i bezpieczeństwa działalności - a są to podwaliny pod rozwój firm , zakladów produkcyjnych w Jeleniej Górze miasta ktore miedzyinnymi z tego powodu jest omijane przez inwestorów z uwagi na mocne rozwiniete urzędastwo jak urząd skarbowy, urząd kontroli skarbpowej ,
~wyborca 17-11-2010 17:30
Starałem się brać udział w różnych spotkaniach z kandydatami i podoba mi się pomysł jaki ma na Jelenią Górę pan M.Zawiła a zwłaszcza Cieplice, Sobieszów i Jagniątków jest realny nie wzięty z księżyca i nie robiony pod publikę.Cieszy też fakt otwartości na inwestorów, a przede wszystkim osobami młodymi. Pan R.Prystrom rozczarował - zbyt często używa słów ... jeśli zostanę wybrany, to pierwszym moim .... i tak przy, każdej propozycji.Pan Urbański przedstawia znane frazesy, Pani M.Machałek z jej wypowiedzi wynika, że kocha nasze miasto, bo tu urodziła syna, M.Obrębalski przypisuję sobie wszystkie zasługi, jakby zapomniał ,że prze 3,5 roku pracowali na niego byli koledzy z PO.Pani E.Matiasz czarny koń - zamienił się w kota. Reasumując mój głos oddam na M.Zawiłę.
~do konkrety 17-11-2010 17:43
Piszesz pół prawdy .Jeśli chodzi o basen w Sobieszowie, to tylko pan M.Obrębalski nie wywiązał się z obietnic.Za pana Zawiły basen tętnił życiem.A pan Urbański głosi puste frazesy, a jeszcze nie dawno o tym nic nie wspominał.( brak tych propozycji w jego programie).Ale co się nie robi, aby wyborcy zechcieli na niego zagłosować, a nóż uwierzą !
~z oddali 17-11-2010 17:43
fajne ławki----
~ 17-11-2010 18:01
@sektor, wypisywać banialuki to każdy potrafi... napisz coś konkretnego... jakby nie było tych instytucji o któych piszesz, to nie byłoby szkół, szpitali, policji, sądów, niczego publicznego, nie byłoby państwa, one istnieją w Polsce już od 30 lipca 1919 roku, wprowadzono je zaraz po pierwszej wojnie światowej
~waldek_a 17-11-2010 18:36
Kogo z kim było to spotkanie. Widziałem kilku kupców, ale większość to kandydaci z różnych komitetów. Nawet wędrowniczek Jankowski. Z jakiego komitetu teraz startuje, wędrowniczek jak za przeproszeniem Ania Ragielowa. Ludzie popatrzcie na kandydatów, ilu z nich może zabrać głos w debacie budżetowej, bo służba mieszkańcom to nie tylko nadawanie tytułów honorowy, zasłużony dla biskupów i innych ale o zmarłych nie należy źle mówić.
~ 17-11-2010 18:53
Aquapark w Cieplicach i Sobieszowie...a Zabobrze, mimo największej liczby mieszkańców, może się utopić w basenie w 11stce... Szkoda, że nikt nie pomyślał, że z mzk jest coraz gorzej, i mieszkańcom zabobrza będzie ciężko dojechać popołudniem i wieczorami do Sobieszowa...
~do 17:43 17-11-2010 19:06
zabawny jesteś *sobieszów.box3.pl wypisując te ciągłe peany na cześć Zawiły. Nie mam nic do niego, ale jeśli chodzi o basen w Sobieszowie "tętnił od życiem" za poprzedniego systemu, takim go pan Zawiła odziedziczył i ekploatował nic w niego nie inwestując aż go wyeksploatował, tak przejmowała owa solidarnościowa władza coś czego niby nie było czyli "dorobek poprzedniego systemu" w tym fabryki i infrestrukturę. To że "tętnił życiem" to żadna zasługa pana Zawiły natomiast to, że za jego przyszłej "viceprezydentki" Czernow został on zamknięty, to po części jego wina. Od tego czasu niszczał ponad 10 lat i takim go zastał obecny prezydent, więc nie rób ludziom "wody z mózgu", jakoby problem basenu powstał za obecnego prezydenta i tylko on ponosił za niego odpowiedzialność.
~3 x Nie 17-11-2010 19:13
Ela ;) Witek , Rychu , Zbychu i Będzie OK ... Przy kielichu ;)
~do 18:53 17-11-2010 19:18
A czy czytałeś propozycję p.Zawiły o szynobusach ? Kursujących między Zabobrzem, ( Tesco) aż do Sobieszowa z jednej strony i drugiej z PKP do Sobieszowa z wyznaczonymi nowymi przystankami, tak aby jak najdogodniej można było dojechać z jednego punktu miasta do drugiego.Jest to fajny pomysł i do zrealizowania. Korzyści nie tylko ekonomiczne i ekologiczne ,wygoda i szybkość przemieszczania się . A linia autobusowa w zmniejszonej ilości kursująca do tych miejsc, które są położone z dala od torów.
~genek 17-11-2010 19:43
ach ci nasi drobni przedsiębiorcy, tacy piękni, nic się nie zmieniają, wyglądają tak samo inteligentnie jak 20 lat temu kiedy to handlowali NRDowskimi skarpetkami.
~genek 17-11-2010 19:49
ach ci nasi drobni przedsiębiorcy, tacy piękni, nic się nie zmieniają, wyglądają tak samo inteligentnie jak 20 lat temu kiedy to handlowali NRDowskimi skarpetkami.
~do 17.43 17-11-2010 19:54
Wszyscy wiedzą kto doprowadził basen do upadłości, ale nie o to w tej chwili chodzi.Tym już w ostatnich wyborach powiedzieliśmy do widzenia. ( Kusiak) Jeśli chodzi o pana M.Obrębalskiego, tu chodzi o dane słowo, z którego niestety się nie wywiązał. Teraz mamy wybory i nowi kandydaci, chwalą się co nie zrobią z tym basenem. Nie wypisuję peany na cześć Zawiły, nawet powiem szczerze nie jestem zwolennikiem partii, którą on reprezentuję, dla mnie liczy się człowiek z realnym podejściem do tematu a nie następny lej woda, opowiadający bajki i banialuki. Wszyscy obiecują - czas mija, a teren po basenie z roku na rok niszczeje.
~kupczyk 17-11-2010 20:01
DEBATE PROWADZIŁ CWANIACZEK WROCŁAWSKI , KTÓREGO PÓŁ WROCŁAWIA ZNA Z JEGO INTERESÓW. WIELKI PREZES TROCHE SIE SLOGANÓW NAUCZYŁ I TO WSZYSTKO. NIECH POWIE CO ROBIŁ WCZESNIEJ I JAKIE MA WYKSZTAŁCENIE. CAŁE TO WŁADZE SPÓŁKI ZABOBRZE TO KUPA SMIECHU!!!!!!!!!!!!
~leon 17-11-2010 20:06
no podobno handlował pietruszką i chyba mu nie szedł handelek jak wyemigrował do Jeleniej Góry . We Wrocławiu dalej by stał na straganie ,ale trafiła mu się fucha więc dorwał sie do koryta.
~postronny 17-11-2010 20:28
Wszyscy kandydaci obiecują gruszki na wierzbie i tak jak z budową pseudo aquaparku robią ludziom wodę z mózgu. Idzie zima i znowu służby MPGK będą odśnieżać drogę pod sam próg prezia a my kierowcy z pieszymi będziemy latać po drogach i chodnikach z łopatami do śniegu kupionymi w "galeriach" bo pan Kasztelan musi grzać stołek za biurkiem. Mieszkańcy płacą za wywóz śmieci a liscie z miejskich posesji nie wolno palić, tylko pakować w worki za bagatela 7 zł za sztukę (by prezio MPGK miał ciepłą posadkę za nasze pieniądze) bo opłata za śmieci tego nie uwzględnia??! Miasto nam zafundowało parkometry i każe sobie płacić za parowanie pod własnym domem, gdyż pożal się boże pseudo rada miasta z panem O. na czele nie wzięła zdania mieszkańców pod rozwagę przy ostatnich sesjach? takich przykładów można by było wypisywać bez końca. Na co się nie spojrzy to nóż w kieszeni się otwiera na myśl jak są wydawane nasze pieniądze i podatki. Eks targowisko przy Kilińskiego, eks basen w Sobieszowie, Aquapa
~postronny 17-11-2010 20:34
Na co się nie spojrzy to nóż w kieszeni się otwiera na myśl jak są wydawane nasze pieniądze i podatki. Eks targowisko przy Kilińskiego, eks basen w Sobieszowie, Aquapark, basen w sobieszowie, drogi remontowane przez kółko rolnicze z siedlęcina nadajace się jedynie do wskrzeszenia dawnej Fragarii z Jeżowa, bo w temacie napraw dróg sądaleko za murzynami, którzy wyszli z buszu budować autostrady na EURO 2012 itp itd. W tych wyborach głos lepiej będzie chyba oddać na siebie. Jak nasi włodarze przegrają to może wreszcie przejrzą na oczy, że cuda obiecują a wszystko ROZPIER***
~noo jesli 17-11-2010 20:49
chcecie miec ladnie bogato kolorowo i czysto, zyc dostatnio w pieknie utrzymanych domach , chcecie jezdzic po ulicach bez dziur, chcecie by byly przedszkola baseny , lawki w parkach,latarnie na ulicach to sie wezcie do roboty, sprzatajcie po sobie i po psach , remontujcie , budujcie i nie niszczcie tego co juz zostalo zrobione, wychowujcie dzieci na porzadnych obywateli, uczcie szacunku dla siebie i innych, sami sie tez zastanowcie nad soba,, a wtedy nie bedzie wazne kto jest i prezydentem , wazne by dobudowywal a nie odbudowywal ciagle i na nowo, trzeba krytyke zaczac od siebie , od siebie wymagac a wowczas gdy wy bedziecie w porzadku to latwiej wymagac od tych ktorzy za wasza czy tez bez waszej zgody zasiada w radzie miasta , czy tez zostanie prezydentem,, Spoleczenstwo psia mac, czy swolocz tu mieszka,
~chachar 17-11-2010 20:55
Debata: "wymiana poglądów na dany temat..." Przecież tu nikt nie wymieniał poglądów, to był kiermasz obietnic! Każdy z nas potrafi przez pół godziny rzucać w tłum sloganami! Tym bardziej, że to nic nie kosztuje - ale zapłacą ci (patrz: my), którzy się nabiorą na obietnice bez pokrycia.
~dededededededededede 17-11-2010 21:14
machałek marzena!
~postronny 17-11-2010 21:49
do noo jeśli.... zapomniałeś że ta swołocz jak ją nazwałeś, która tu mieszka i rządzi tym grajdołkiem, robi wszystko by nic się nie rozwijało. inwestorów, pomysłów i chęci ludzi jest wiele, ale głową tego muru zakazów, kretyńskich przepisów i wizji szklanych domów naszych radnych nie przebijesz. co możesz zrobić by było lepiej bez mandatu od SM i sądu za samowolkę?? bez zgody władz miasta to sobie palcem w nosie możesz podłubać. zastanów się dlaczego młodzi zwiewają z tego miasta emerytów, inwestorzy omijają naszą Jelenią dziurę szerokim łukiem po obwodnicy, której nie ma i tworzy się kolorowa przyszłość marketowa za 800 zł.
~alien 17-11-2010 21:55
Dajcie mi władzę a JA was urządzę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do 17:43 17-11-2010 21:57
mylisz się, w programie p. Urbańskiego - punkt 7 - jest napisane, że zrobi BASEN! czytaj, a następnie pisz prawdę, a nie banialuki.
Tomy M. 17-11-2010 23:19
W Sobieszowie nie będzie żadnego basenu, myślę że jeżeli wybierzemy Zawiłę to ze Schetyną i Sobiesiakiem KASYNO nowe tam otworzą. Pamiętajcie ludzie że SKLEPY to g*wno nie inwestycje! Podobnie KASYNA! Jedyne realne inwestycje dobre dla miasta to inwestycje w PRODUKCJĘ i TURYSTYKĘ!!! Jelenia Góra na dzielnicę która sięga 1200 m n. p. m !!! To największe MIASTO GÓRSKIE W POLSCE i jak to wykorzystano?!!! Otoczono Jagniątków strefami REZERWATU ŚCISŁEGO NATURA 2000 i dzieciakom boiska nie można wybudować na łące przy lesie. PIES Z KULAWĄ NOWĄ NIE CHCE SIĘ WYs...ć W TAKICH REZERWATACH! Turyści chcą szlaków, chcą jeździć na rowerach, chcą latać na lotniach ... a nie oglądać szyszki i koniki polne.
~rencista 18-11-2010 0:14
A ja mam cała tą politykę gdzieś.Ludzie trzeba z tą wojną Polsko - Polską skończyć.Wybierajcie na radnych społeczników, młodych, wykształconych , nie uwikłanych w układy i układziki.Koniec dla wiecznych radnych, przyspawanych do stołków od lat. Przestańcie dawać się mamić gadżetami, głupimi gadkami.Niestety nie ma kandydata na prezydenta ,który by nie był tzw. polityczny, no może pani E.Miatiasz, ,ale jej kandydatura to totalna porażka.Pan R.Prystrom , zaś wiecznie wojujący rycerzyk - szkoda ,że tak z wszystkimi chce prowadzić wojny , nie starczy mu kadencji, aby je wygrać. Na komunistę nie zagłosuję, pani M.Machałek mnie nie przekonuję, lepszy byłby Lewandowski, M.Obrębalski - bajkopisarz, Zawiła mądry, skromny ale ma nieodpowiednich kolegów i kogo wybrać ... mniejsze zło :(
___x 18-11-2010 0:17
prócz tego co tam obiecują chciałbym jeszcze odstrzału wszystkich gołębi
~Ted 18-11-2010 0:38
Wybory i znów na tapecie basen w Sobieszowie a widać ,że niektórzy w te bajki znów wierzą ,że prezydent i miasto wybuduję basen - on tego nie uczyni , bo na to nie ma środków, a jeszcze trzeba będzie spłacać kredyty zaciągnięte na Termy - Cieplickie.Tylko prywatny inwestor, któremu będzie się opłacało, to może uczynić. W tym zakresie trzeba stworzyć odpowiednie warunki i tu wykazać muszą się radni i prezydent, uchwalając odpowiednie przepisy. Przestańcie ogłupiać mieszkańców, swoimi wpisami .
~tapetka 18-11-2010 9:02
http://www.handeldlugami.pl/www/dlug,002001104919,jakub,pawlak.html Psioczycie na wyborców Prystroma , a tu proszę taki kwiatuszek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Za nami II tura wyborów  

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Wyniki wyborów na prezydenta RP w gminie Mirsk

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
794
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%