MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Kandydaci Rafała Dutkiewicza

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 października 2018, 8:23
Aktualizacja: Czwartek, 18 października 2018, 6:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (16.10) pod jeleniogórskim Ratuszem pojawił się prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz, który swoją funkcję w stolicy Dolnego Śląska pełni od 16 lat. Tym razem znany samorządowiec stawia na Sejmik Dolnośląski, a podczas konferencji prasowej przedstawił kandydatów z naszego regionu.

Wśród ubiegających się o mandat radnego wojewódzkiego znaleźli się m.in. Tadeusz Waliczek (szef lokalnych struktur Komitetu Obrony Demokracji), Joanna Zielińska z Wlenia i Piotr Jędrzejczak (dyrektor artystyczny Teatru Norwida w Jeleniej Górze).

Joanna Zielińska jest młodą mamą i na co dzień stara się podnosić świadomość na temat aktywnego i zdrowego trybu życia.

- Chciałabym swój potencjał spożytkować na zwiększanie edukacji na temat zdrowego trybu życia i pokazać na swoim przykładzie, że małomiasteczkowa egzystencja jak z piosenki Dawida Podsiadło może być przyszłościowa. Znając problemy młodych, opuszczających mniejsze miejscowości pragnę ich przekonać, że mając swoje pasje i przekonania możemy spełniać się zawodowo. Jelenia Góra i okolice potrzebują głosu młodego pokolenia w Sejmiku - podkreśliła J. Zielińska, która chciałaby powtórzyć sukces Wrocławia w naszym regionie.

Prezydent Wrocławia zachęca do głosowania na listę nr 12 do Sejmiku.

Miasto, którym kieruję od 16 lat odniosło duży cywilizacyjny sukces i chcemy, żeby cały Dolny Śląsk odniósł taki sukces - mówił Rafał Dutkiewicz, który po wyborach wyklucza jedynie zdolność koalicyjną z Prawem i Sprawiedliwością. W swoim programie przedstawił hasło 90/90, które ma oznaczać, że z 90 procent miejsc na Dolnym Śląsku będzie można dojechać do Wrocławia maksymalnie w 90 minut, co oznacza inwestycje w komunikację regionu. R. Dutkiewicz popiera inicjatywę Sudety 2030, która ma na celu skierowanie środków europejskich nowej perspektywy unijnej w subregiony wałbrzyski i jeleniogórski. Ponadto obecny prezydent stolicy Dolnego Śląska chce, żeby do lotniska we Wrocławiu docierały linie kolejowe, również z Jeleniej Góry.

Tadeusz Waliczek również jest pod wrażeniem Wrocławia i chciałby, aby Jelenia Góra cieszyła się podobną popularnością wśród turystów. W swoim programie nawiązuje do potrzeby inwestycji drogowych oraz walki ze smogiem. Z kolei Piotr Jędrzejczak, który w Jeleniej Górze pracuje od 3 lat podkreśla, że ma jeszcze świeże spojrzenie na problemy naszego miasta.

- Zajmuję się teatrem i interesuje mnie problem dostępności kultury. Moglibyśmy pojeździć po regionie z teatrem, ściągać ludzi do Jeleniej Góry. Interesuje mnie też ekologia. Trzeba zrobić wszystko, żeby zatrzymać w naszym mieście ludzi kreatywnych i wykształconych, bo to bardzo piękny region i dający duże możliwości, również przy współpracy euroregionalnej - powiedział Piotr Jędrzejczak.

Jednocześnie Rafał Dutkiewicz i Jacek Protasiewicz zapowiedzieli na dzisiaj (17.10) przyjazd Stefana Niesiołowskiego, który również wesprze kandydatów listy nr 12.

Twoja reakcja na artykuł?

4
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
19%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Widzimisię 2018 17-10-2018 9:14
Podziwiam i szanuję Dudkiewicza i Niesiołowskiego ale kandydatów mają takich jakby w Jeleniej Górze trzeba było zgasić światło
~ 17-10-2018 9:22
A kto zniszczył geodezja jak nie Wrocław
~martaa 17-10-2018 9:42
Pojawienie się Niesiołowskiego będzie przysłowiowym pocałunkiem śmierci dla tych kandydatów. Stefek przy okazji poczęstuje wyborców szczawiem i mirabelkami.
~L.W. 17-10-2018 11:54
Ciekawe na ile rozwój Wrocka odbył się kosztem prowincji, a na ile ze względu na dobre zarządzanie? Czy Dutkiewicz bez kasy też dałby radę? Czy, z kolei, jego protegowani nie boją się niemieckiego "raus" (jak Protasiewicz, bo Stefan Nietzschego się nie boi!)? Pytań wiele, odpowiedzi zna Maciej, albo inny wróżbita...
~Pyskują i wymuszają 17-10-2018 16:20
Bezczelność Dutkiewicza dorównuje bezczelności Protasiewicza. Nie wiem co myśleć o stanie mózgu niejakiego Waliczka, który porównuje atrakcyjność Wrocławia do naszego pięknego miejsca. Złodziejski Wrocław zagarniał pieniądze przeznaczone na równomierny rozwój całego województwa. Robił to za cichą zgodą naszych, jeleniogórskich, gamoniowatych radnych z Sejmiku Dolnośląskiego. Wrocławscy radni za to bezustannie pyskują i biadolą nad brakiem pieniędzy, które wg nich należą sie Wrocławiowi i tylko Wrocławiowi. I dostają je dzięki min takim gamoniom jak nasi radni!
~Wydoić i kopnąć w tyłek 17-10-2018 16:26
Cieszę się, że jego wysokość Dutkiewicz nie pomylił naszego miasta, np z Bolesławcem. Bystrzak z Dutkiewicza. Dalej poszukuje mieszkańców naszego miasta, którzy za wpuszczenie do przedpokoju wrocławskiego kacyka gotowi sa własnymi jęzorami myć im podłogi.
~Heniek 17-10-2018 18:03
PeOwski .... Myśli ze ludzie się nabiorą na jego "bezpartyjnych" kandydatów
~HEHEH 17-10-2018 19:27
Taki sam specjalista jak Lucjan
~Polo - tu byłm 18-10-2018 6:51
"Więcej Wodzów niż Indian..." ;-)
~pisssss 18-10-2018 8:59
Dutkowe pierdy i tyle w tym temacie
~kierownik a nie dyrektor 18-10-2018 21:57
Kierownik artystyczny a nie dyrektor. Sam sobie tytuły podwyższa czy redaktor źle napisał? ;-)
~jg25 19-10-2018 6:44
Ta Pani Joasia fajniutka😃
~jigmuzak 22-10-2018 1:27
Waliczek nie potrafi nawet tekstu na banerze napisać bez błędu, a Wrocław z Jeleniej chce robić? Już pomijam fakt, że z KOD'u, a to jakby samodekonstruująca się katastrofa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiadukty prawie gotowe

Serca pełne nakrętek

Bardzo słabe wyniki matur

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
840
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%