MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Kandydaci na prezydenta Jeleniej Góry do tablicy! Prezentacja 1/12

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 października 2018, 9:35
Aktualizacja: 12:28
Autor: Marek Tkacz
Fot. MT
Kim są, jak postrzegają miasto i co chcą w nim zmienić – o tym seria 12 odcinków, w którym zadajemy wszystkim pretendentom do najważniejszego fotela w mieście 12 jednakowych pytań. Jest więc okazja do porównań. Liczymy, że to pomoże podjąć decyzję, na kogo oddać głos już 21. października.

Zaczynamy - pierwsze pytanie:
1) Imię, nazwisko, wiek, miejsce urodzenia, wykształcenie, stan cywilny.

Pytania które zadaliśmy kandydatom, jutro kolejne pytanie:
1) Imię, nazwisko, wiek, miejsce urodzenia, wykształcenie, stan cywilny.
2) Na koniec zeszłego roku miasto było zadłużone na ponad 170 mln zł, jak je oddłużyć?
3) Co można poprawić w Jeleniej Górze bez dużych nakładów finansowych?
4) Jak planować inwestycje, wiedząc że nie ma na wkład własny? Dalej się zadłużać?
5) Jak zatrzymać w mieście ludzi młodych?
6) Czy trzeba odchudzić zatrudnienie w magistracie?
7) Komunikacja miejska za darmo?
8) W Jeleniej Górze przybywa osób starszych. Co zrobić, żeby w naszym mieście żyło się seniorom lepiej, a także bezpieczniej w kontekście opieki medycznej?
9) Proszę rozwinąć hasło: Jelenia Góra rowerową stolicą Polski. Co to dla pana oznacza i co trzeba zrobić, żeby rzeczywiście tak było? Jak przyciągnąć pozostałych turystów?
10) Mamy w mieście dwa teatry, filharmonię i kilka domów kultury. Ale co zrobić, żeby miasto żyło kulturą masową nie tylko przy okazji np. Września Jeleniogórskiego?
11) Okoliczne lasy, także miejskie, toną w śmieciach, a to zniechęca do wędrówek i spacerów. Jak chce pan spowodować, żeby było czysto?
12) Dlaczego mieszkańcy mają na pana głosować?

Kandydaci:
GLUZA Paweł Leszek, wiek: 29 (KW WYBORCÓW JES JELENIOGÓRZANIE-EKSPERCI-SPOŁECZNICY)
ŁUŻNIAK Jerzy Lucjan, wiek: 63 (KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)
MRÓZ Krzysztof Stanisław, wiek: 41 (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
NIEDŹWIECKI Grzegorz, wiek: 57 (KW DEMOKRACJA I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
PAPAJ Hubert Wojciech, wiek: 44 (KWW HUBERTA PAPAJA - ZADBAJMY O MIASTO)

Sonda

Moim kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry jest:

Oddanych
głosów
8361
Paweł Gluza
24%
Jerzy Łużniak
24%
Krzysztof Mróz
13%
Grzegorz Niedźwiecki
4%
Hubert Papaj
35%

Twoja reakcja na artykuł?

55
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
3%
Nudzi
9
6%
Smuci
7
5%
Złości
69
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Agentka SB Jolanta Gontarczyk ma się dobrze w ratuszu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Trwają porządki w Mysłakowicach

Komentarze (152) Dodaj komentarz

~Paweł_Staworzyński 5-10-2018 9:57
Paweł Gluza jest jedynym tak bardzo oddanym społeczeństwu człowiekiem. Zagłosujcie Na Pawła, on słucha ludzi, ma dużo pomysłów, chce zmieniać miasto i doprowadzić do tego, że Jelenia Góra w końcu zacznie się rozwijać a mieszkańcom będziecie naprawdę lepiej. Czy wiecie, że obecnie w Jeleniej Górze mamy jedne z najdroższych opłat za wodę i wywóz śmieci? Ja płacę 75 zł miesięcznie za odpady sortowane. Mój znajomy w Łomży płaci 15 złotych!!! O rachunkach za wodę nie wspomnę. Te zmiany które muszą się dokonać one dotyczą również spółek miejskich w których trzeba tchnąc ducha prawdziwej sztuki profesjonalnego zarządzania! Z Pawłem Gluza to zrobimy!
~-'":;;, 5-10-2018 13:37
do: ~Paweł_Staworzyński (9:57)
To co Pan napisał jest prawda. Ceny Śmieci, wody, biletow autobusowych oraz brak inwestycji doprowadzily nasze Miasto do ruiny. Prosze zauwarzyc ze obecni rzadzacy zmieniaja sie tylko miejscami. Raz prezydent marszalek potem wiceprezydent i tak sobie zyja. Ale czas chyba zawrzec szyki GLUZA PAPAJ MROZ, CZAS zacząć rozumieć potrzeby mieszkańców I DOPROWADZIĆ nasza JG do prawdziwego rozwoju.
~Paweł_Staworzyński 5-10-2018 14:00
do: ~-'":;;, (13:37)
Tak jest! Dobrze, że ludzie to zauważają. Jedynie co to muszą faktycznie na kogoś nowego zagłosować. Gluza jest w tym gronie jedynym słusznym kandydatem.
~ 7-10-2018 18:24
do: ~-'":;;, (13:37)
W twojej takim układzie chyba do zupełnego bankructwa. Te osoby nie zrobią nic. Chyba że dalej zadłużenia Jelenia Górę
~zzzzzz 5-10-2018 15:02
do: ~Paweł_Staworzyński (9:57)
Pawełek fajny chłopak ale mleko ma jeszcze pod nosem . ZOSTAWCIE CHŁOPAKOWI DZIECIŃSTWO !!! :) :)
~hej ho 5-10-2018 15:57
do: ~Paweł_Staworzyński (9:57)
Każda sroczka swój ogonek chwali. Ile kasy panie Pawle włożył pan w start wyborów pana Gluzy? Miał pan przecież kandydować, ale przestraszył się pan skutków biznesowych. Wystawił pan młodego człowieka na strzał...
~ 5-10-2018 21:18
do: ~hej ho (15:57)
10/10 :)))
~Paweł_Staworzyński 6-10-2018 8:42
do: ~hej ho (15:57)
Kampania KWW JES opłacana jest ze zrzutki nas wszystkich - osób zaangażowanych w te działania jaki i osób wspierających. Jedni wpłacają 50 zł a inni 1000 zł. Nie finansuje nas żadna partia a poza tym jest bardzo niskonakładowa. Będzie to chyba najtańsza kampania wyborcza w historii Jeleniej Góry w której wygra nasz kandydat na prezydenta Paweł Gluza. Ten fakt tym bardziej pokaże jak bezsensownie marnotrawione są środki finansowe (nie ważne z jakich już budżetów) i to, że wydając nawet kilkadziesiąt razy mniej można uzyskać dużo lepszy efekt. A to jest ogromny potencjał nie tylko podczas kampanii wyborczej ale również po - w codziennym funkcjonowaniu wszystkich struktur administracyjnych. Nie wykupujemy za ogromne środki finansowe potężnych powierzchni reklamowych czy reportaży o wielkich sukcesach, które dziwnym trafem cyklicznie zawsze przed wyborami się potężnie kumulują.
~rudymaniek 7-10-2018 0:01
do: ~hej ho (15:57)
Zgadzam się ! taki model pisowskiego sterowania z tylnego fotela . Dużo gadać, piękne hasła a odpowiedzialności zero . trzeba było samemu startować a nie wystawiać kogoś kto ma się słuchać
~maxx 5-10-2018 23:15
do: ~Paweł_Staworzyński (9:57)
Na Staworzyńskiego bym jeszcze zagłosował, realizując prywatę może przez przypadek zrobił by coś pożytecznego, chociaż głosi dużo haseł czysto populistycznych. Ale Gluza - to plankton.
~Paweł_Staworzyński 6-10-2018 10:27
do: ~maxx (23:15)
Dziękuję za zaufanie wobec mojej osoby. Ale pisanie o Pawle Gluza w taki sposób jest delikatnie komentując lekką przesadą, to jest po prostu obraźliwe. Umówmy się może tak, oddaj głos na Pawła Gluzę a ja oraz wszyscy inni w radzie (lub poza nią) będziemy dbać o to aby był najlepszym prezydentem. Ja jestem przekonany, że będzie bardzo dobrym prezydentem dlatego go popieram. Osobiście jako zwykły mieszkaniec Jeleniej Góry mam już dosyć tego marginalizowania się Jeleniej Góry. Dlatego nie mając aspiracji osobistych pchania się w politykę zacząłem się w nią w tych wyborach angażować.
~GrammarN 7-10-2018 17:56
do: ~Paweł_Staworzyński (10:27)
O Pawle Gluzie.
~ 7-10-2018 18:52
do: ~Paweł_Staworzyński (10:27)
To trzeba było samemu kandydować a nie wystawiać młodego piona gruzę i obiecywać mu wsparcie. Wszyscy są mądrzy tylko w gębie a jak przyjdzie co do czego to po wyborach olewka mieszkańców i hulaj dusza. A miasto zadłuzone na 170 milionów a wy wystawianie młodego nieładnie i namawiacie do oddania głosu na niego
~nieładnie 6-10-2018 8:09
do: ~Paweł_Staworzyński (9:57)
To jest program akurat Niedźwieckiego...
~Marcin Roszak 6-10-2018 22:26
do: ~Paweł_Staworzyński (9:57)
Nawet jeśli ktoś twierdzi, że Gluza nie ma doświadczenia to warto popatrzeć na to tak: co zrobili kontrkandydaci z "tak wielkim" doświadczeniem dla Jeleniej Góry? Moim zdaniem Gluza jako prezydent pozyska niezbędną wiedzę w mniej niż pół roku aby sprawnie zarządzać tym miastem. Nie dajcie się omamić kolejny raz. Przyjrzyjcie się faktom!
~rudymaniek 5-10-2018 10:12
Paweł Gluza nie ma żadnego doświadczenia w kierowaniu tworem choćby w małej części podobnym do struktury miasta. nie potrzebujemy marionetki sterowanej przez prawicowych kolegów z ekipy . oferujesz model pisowski czyli wsadzić kogokolwiek a sterowanie z tylnego fotela. Oby mieszkańcy nie dali się nabrać
~Jg 5-10-2018 14:04
do: ~rudymaniek (10:12)
Za to Papaj i Łuzniak maja doświadczenie i mieli już okazję zarządzać naszym miastem. Co zrobili? Niestety nic żeby nie powiedzieć, że zaszkodzili. Ja dziękuję za takie doświadczenie. Wybieram Pawła Gluzę, który widać że ma zapał do działania dla tego miasta.
~blebleblleee 5-10-2018 15:10
do: ~Jg (14:04)
No właśnie co zrobili ??? Ścieżki rowerowe , drogi , doświetlenia , poprawa komunikacji i organizacji ruchu, obwodnice, nowe autobusy, miasto zaczyna wyglądać dzięki wyremontowanym kamienicą , dofinansowania do wykupu mieszkań oraz wymiany pieców, oraz wiele,wiele innych inwestycji w tym mieście .Lepiej jest jednak widzieć kilka jeszcze nie zrobionych . Nie da się wszystkiego na raz zrobić ,żaden kandydat na prezydenta tego nie dokona .
~Paweł_Staworzyński 5-10-2018 14:25
do: ~rudymaniek (10:12)
Dobry prezydent to nie marionetka ale człowiek, który potrafi się otoczyć mądrymi i doświadczonymi doradcami a sam przy okazji potrafi od tych doradców wybierać najlepsze rozwiązania. Taka jest sztuka skutecznego zarządzania od wielu lat. Paweł Gluza potrafi słuchać ludzi i wybierać te najlepsze rady. Na niego trzeba głosować bo ma te właśnie cechy i nie jest skażony tą negatywną polityką.
~ 7-10-2018 19:01
do: ~Paweł_Staworzyński (14:25)
Nie jest skażony, ale otacza się ludźmi którzy już zadziwi miastem i doprowadzili je do bankructwa
~........................ 7-10-2018 19:03
do: ~Paweł_Staworzyński (14:25)
Któryś z prezydentów Jeleniej Góry też otoczył się wieloma doradcami, a jeden z nich tłumaczył stronę urzędu miasta na angielski , tak świetnie, że przełożył nawet nazwisko samego prezydenta, tak jakoś "Komplex"... Jak ktoś sam nie umie rządzić, to niech się za to nie bierze. Nie sztuka pozatrudniać kupę doradców i zastępców, i przeznaczyć na to pieniądze z budżetu miejskiego, a samemu być człowiekiem od przecinania wstęg i kurtuazyjnych wizyt. Doradcy zazwyczaj pracują za bardzo duże wynagrodzenie, które brane są z budżetu miasta, a sam prezydent także ma niemałą wypłatę, więc powinien mieć też takie kompetencje, aby nie musiał się otaczać dziesięcioma doradcami, którzy będą rządzić za niego.
~Kawiarka 5-10-2018 15:27
do: ~rudymaniek (10:12)
Za to panowie z doświadczeniem wysysania ludzi ogromnym! Gluza jest biznesmenem i otoczony ekspertami i których bije sie Polska. Ci ludzie razem z Gluzą są codziennie na ulicach Jeleniej. Rozmawiają, pytają, mają klasę ponad wszystko. Ja im ufam!.
~ 5-10-2018 21:20
do: ~Kawiarka (15:27)
Błagam przestań bo mi zajady pękną. O jakich to ludzi z JG się tak cała Polska, świat, wszechświat i okolice bije?
~................ 6-10-2018 19:41
do: ~Kawiarka (15:27)
Tiaaa ??? Nazwiska tych ekspertów ???
~rudymaniek 8-10-2018 12:58
do: ~Kawiarka (15:27)
możesz podać nazwiska tych ekspertów o których bije sie Polska?
~ZuluGula 5-10-2018 23:03
do: ~rudymaniek (10:12)
Łużniak od lat siedzi na stołku i niszczy Jelenią Górę. Dla niego liczą się układy partyjne, koterie, lewe interesy. Przez ostatnie 8 lat wszystkie decyzje były podporządkowane ich prywacie. Oddawanie miasta takim ludziom na kolejne 8 lat to dramat i całkowity upadek JG .
~Kłokodył 6-10-2018 18:05
do: ~ZuluGula (23:03)
Co racja, to racja - niech pokaże jaki jest obrotny i może zamiast się pchać do koryta, niech założy jakąś firmę i da ludziom pracę. Nowy pracodawca w Jeleniej Górze! Bo pewnie wie jak:) I do tego bez żerowania na publicznych pieniądzach. Niech pomoże Jeleniej Górze chłopina, zamiast pierdzieć w stołek za "państwowe" pieniądze.
~2+2=4 5-10-2018 10:14
Punkt 13 ,opinia na temat filmu KLER.
~ahju 5-10-2018 11:24
Prawdą jest, że Paweł Gluza nie ma doświadczenia w kierowaniu miastem. Doświadczenie to posiadają Hubert Papaj i Jerzy Łużniak. Tylko czy brak doświadczenia jest naprawdę problemem? Niech każdy tak z ręką na sercu, każdy kto mieszka w Jeleniej Górze dobrze zastanowi się co obaj Panowie (Łużniak i Papaj) realnie wnieśli dla dobra miasta? Ja naprawdę nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, bo mam wrażenie, że chyba nic. A przecież obaj to bardzo doświadczeni samorządowcy. Cóż, lata spędzone stanowiskach zastępców prezydenta właściwie były bezowocne. Panowie pokazywali się w mediach, a to jakiemuś dziecku wręczyli balonik, a to się spotykali z przedsiębiorcami. Odpowiedni PR to podstawa. Tylko gdzie realne osiągnięcia tych ludzi? H. Papaj w tym czasie zmienił kilka posad. To klasyczny "Dyrektor" jak w komediach Barei. J. Łużniak - to też podobna postać. Mamy jeszcze senatora Mroza i P. Niedźwieckiego. To także ludzie bez doświadczenia w zarządzaniu miastem, a senator Mróz to człowiek od zawsze żyjący z polityki, tylko czy w takim mieście jak Jelenia Góra potrzebni nam politycy? Uważam, że mieszkańcy miasta powinni oddać głos na kogoś świeżego, kto ma dużo energii, kto ma chęć do działania i nie jest "politycznym zwierzęciem" Dlatego P. Gluza jest naprawdę dobrym kandydatem na Prezydenta. Jeśli Prezydentem zostanie J. Łużniak czy H. Papaj to będzie to bardzo zachowawcza kadencja, tak żeby tylko komuś nie podpaść, żeby realizować co najwyżej jakieś bieżące inwestycje, zero wizji, polotu, myślenia nie w perspektywie 4-5 lat, ale 20-30.
~Paweł_Staworzyński 5-10-2018 14:08
do: ~ahju (11:24)
Sprawa jest prosta. Doświadczenie jest ważne ale ono nic nie znaczy jeżeli człowiek nie wa wystarczająco dużo dobrej woli i potrzeby zmian na lepsze. W biznesie i administracji w całej Polsce poznałem tysiące ludzi i wielu jest wybitnych specjalistów, bardzo inteligentnych ale niestety skupiają się często na "paleniu głupa". Za Gluzę mogę ręczyć bo to jest człowiek który się poświęca misji pomagania innym. Jego pomoc w ponad 200 różnych imprezach charytatywnych robi wrażenie. Paweł Gluza pomaga innym kosztem samego siebie. Taka wartość jest bardzo deficytowa a Paweł ją posiada.
~Teodor 5-10-2018 23:37
do: ~Paweł_Staworzyński (14:08)
Jak tak lubi imprezy, to niech do Parkovej się zgłosi :-)
~ 7-10-2018 19:13
do: ~ahju (11:24)
Weź ty się stuknięcie w łeb z tym gruzą. Jest za młody i bez doświadczenia, chyba że skorzysta z pomocy czerwonej kurtyny
~nihilscire 5-10-2018 11:26
...banda misiewiczów już przebiera nogami czekając na Wasz głos...nigdy więcej pis...
~Paweł_Staworzyński 5-10-2018 14:11
do: ~nihilscire (11:26)
Dlatego trzeba głosować na kogoś, kto działa ponad podziałami politycznymi i nie musi się słuchać zwierzchników politycznych. Paweł Gluza jest w tym gronie jedyny warty uwagi! Jak ktoś nie zna jeszcze Gluzy lub ma wątpliwości to zapraszam na spotkanie z nim: Terminy: 1. MDK Muflon w Sobieszowie (sala kinowa) - 15 października godz. 18.00 2. Aula Politechniki Wrocławskiej w Cieplicach (Plac Piastowski) – 17 października godz. 18.00 3. Willa Agnieszki w Jagniątkowie (ul. Karkonoska 89) – 18 października godz. 18.00
~ 5-10-2018 16:11
do: ~Paweł_Staworzyński (14:11)
Jeżeli kandydat na prezydenta Gluza poważnie podchodziłby do tematu, warto swoje "doświadczenie" w rządzeniu miastem, zacząć zdobywać od Rady Miejskiej.
~Kawiarka 5-10-2018 23:21
do: ~ (16:11)
Tak też czyni.
~Marcin Roszak 6-10-2018 22:29
do: ~nihilscire (11:26)
Ja bym powiedział raczej, że dość już ludzi, którzy nie dbają o to miasto. Głosuj, a najlepiej na Gluzę :)
~Jgjg 5-10-2018 12:57
Najlepszym kandydatem jest Hubert Papaj. Znam go jest doświadczonym samorządowcem i dlatego moja rodzina odda głosy właśnie na jego komitet.
~ 5-10-2018 16:19
do: ~Jgjg (12:57)
Taa doświadczony prezes!!!!!
~samsung 5-10-2018 13:15
Koalicja Obywatelska to sami prawi obywatele: Zawiła, Łużniak, Czernow, Pokój i agent Radek strażnik suwerenności przed PiS
~ 5-10-2018 16:04
do: ~samsung (13:15)
A jakie doświadczenie ma pan senator? jakie doświadczenie mają panowie prezesi mały i duży? Jakie doświadczenie ma młodzieżówkowy aktywista? I na koniec pan socjolog? ...
~środeczek 5-10-2018 13:37
Bardzo ciekawe pomysły ma ten Papaj, widac że młodośc wygrywa z biurokratą łużniakiem
~samsung 5-10-2018 13:59
W końcu jakieś konkretne pomysły na to miasto, pozostali kandydaci tak jakby nie potrafili albo im się nie chciało ruszyć głową
~Karol 5-10-2018 14:05
Paweł Gluza jest jest za młody brak doświadczenia . Hubert Papaj jest młody ma doświadczeni w samorządzie i głosuje na niego .
~Jg 5-10-2018 14:17
do: ~Karol (14:05)
Za młody? Zrobił dla miasta o wiele więcej niż Papaj, który potrafi tylko obiecywac. Dlaczego nie spełnił chociaż 1/5 ze swojego obecnego programu kiedy był zastępcą prezydenta. Taka osoba wgl nie jest godna zaufania...
~Anonim+ 5-10-2018 14:35
"Dlatego trzeba głosować na kogoś, kto działa ponad podziałami politycznymi i nie musi się słuchać zwierzchników politycznych." - a prawda jest taka, że po wyborach (wygranych) ten "niezależny" przestanie być niezależny - jak amen w pacierzu! A póki co, to nie wiadomo od kogo, zatem wolę już przed wyborami wiedzieć.
~Lejdigada 5-10-2018 14:35
Paweł Gluza spoko, ale lepiej żeby chociaż jedną kadencję spędził w radzie miasta i zobaczył z czym to się je, dopiero później niech kandyduje na prezydenta. Tak "prosto z chodnika" na stanowisko prezydenta, to chyba jednak za szybko, bo utonie w tak głębokiej wodzie. Mróz - pisior więc no way!, NIedźwiedzki - wtf? Łużniak - stagnacja albo gorzej. Zostaje Papaj i to on jest najsensowniejszym wyborem na tą kadencję.
~Paweł_Staworzyński 5-10-2018 14:42
do: ~Lejdigada (14:35)
Gluza nie utonie. On lepiej zna kulisy życia urzędowego niż niejeden "wyga" od 17 roku życia angażował się w takie działania i na 100% sobie poradzi. Poczytajcie sobie o aktualnym prezydencie Starachowic, który kończy pierwszą kadencję a ma teraz tak silne poparcie, że prawdopodobnie wygra większością głosów. Jest tak skuteczny! Paweł Gluza będzie przynajmniej tak dobry albo może nawet i lepszy.
~ 5-10-2018 16:18
do: ~Lejdigada (14:35)
Panu Gluzie przydałoby się trochę pokory na temat samego siebie. Dużo się dzieciak jeszcze musi nauczyć.
~123456 5-10-2018 19:35
do: ~ (16:18)
Pokory? To bardzo skromny człowiek, wgl się nie obnosi tym ile osiągnął i ilu osobą pomógł. Zupełnie bezpodstawne ocenianie...
~ 5-10-2018 21:15
do: ~123456 (19:35)
OsobĄ? Tobie powinien pomóc, kupując Ci słownik ortograficzny.
~mamzlydzien 5-10-2018 14:36
Program kandydata Łużniaka: straszny PIS, zły UMD, wszyscy źli. Szkoda że słaba pamięć jak 12 lat się było v-ce Prezydentem i V-ce Marszałkiem. Na szczęscie całe życie drugi …
~Kawiarka 6-10-2018 16:19
do: ~mamzlydzien (14:36)
Nigdy nie był v-ce marszałkiem. Nie miał stanowiska w Urzędzie marszałkowski. Jelenia Góra płaciła za jego pobyt we Wrocławia.
~kropka 5-10-2018 14:37
Sajnog to aktor drugiego planu, wirtualny członek Zarządu Term Cieplickich, robie kampanię Łużniakowi bo na niczym innym się nie zna
~yu_gotti 5-10-2018 14:39
Głosuje na Papaja aby pogonił paczóskiego z domagałą, dwóch ludzi którzy gnębią jeleniogórską oświatę
~mark twain 5-10-2018 16:33
do: ~yu_gotti (14:39)
hahaha, a Paczóski to niby z kim teraz w układ wchodzi jak nie z Papajem?? Jakaś Paczóska nawet na listach Papaja do rady jest...
~ 6-10-2018 8:12
do: ~mark twain (16:33)
Paczoski idzie z luzniakiem dalej chce być wice ma parcie chlopina. Nawet nie chciał wystawić ze swojej partii kandydata bo dba o wlasny interes
~PISSOFF 5-10-2018 14:42
Papaj 44 lata kontra Łużniak 62 to i pomysły ma młody duże lepsze
~ 5-10-2018 16:15
do: ~PISSOFF (14:42)
Tak zadaszenie starego miasta i inne kwiatki, tylko niech powie skąd na to wszystko pieniądze. Nie pamięta już jakim budżetem dysponuje Jelenia Góra. Taki z niego fachowiec!!!!!
~kedar 5-10-2018 14:43
Może moje dziecko będzie mogło w tym mieście uczyć się i uprawiać sport. Jestem za kalsami sportowymi i Papaj ma mój głos
~Paweł_Staworzyński 5-10-2018 14:44
Poczytajcie sobie o aktualnym prezydencie Starachowic, który kończy pierwszą kadencję a ma teraz tak silne poparcie, że prawdopodobnie wygra większością głosów w pierwszej turze. Jest tak skuteczny! Paweł Gluza będzie przynajmniej tak dobry albo może nawet i lepszy.
~mark twain 5-10-2018 16:35
do: ~Paweł_Staworzyński (14:44)
I co to ma do rzeczy??? Pan Gluza popierany przez kukizowców ma być receptą na miasto??? Broń nas Boże.
~maxx 5-10-2018 22:59
do: ~mark twain (16:35)
Zapomniałeś o PSLu. W kupie siła - jak to mówią rolnicy.
~Paweł_Staworzyński 6-10-2018 6:55
do: ~mark twain (16:35)
To przez kogo dostał poparcie nie ma nic do znaczenia jakim będzie prezydentem. Założenia mają być takie aby działać ponad partyjnie dla dobra społeczeństwa
~ 7-10-2018 9:19
do: ~Paweł_Staworzyński (6:55)
Hahahahahahah... Pomijając, że wypisuje Pan totalne bzdury, mam nadzieję, że Pana kandydat Gluza będzie równie szczery i powie to samo w twarz ludziom, którzy go poparli w kampanii? Wasze poparcie nie ma żadnego znaczenia, chodzi tylko o to, żebym się do władzy dorwał. Hahahahah
~........................ 7-10-2018 22:57
do: ~Paweł_Staworzyński (6:55)
To od kogo pan Gluza otrzymał poparcie, jest najważniejsze z tego wszystkiego, bo tych ludzi będzie za sobą ciągnął, a może nawet zostaną doradcami i zastępcami za pieniądze z budżetu miasta. I to ci będą rządzić. Ludzie mają prawo wiedzieć takie rzeczy. Każdy z byłych jak i obecny prezydent otaczał się wianuszkiem doradców i zastępców, a płaciło za to miasto Jelenia Góra z naszych podatków. I są to niemałe pieniądze. Jeśli prezydent rozdzieli swoje uprawnienia na niższe stanowiska, to sam w efekcie za nic nie odpowiada, a wynagrodzenie otrzyma nie mniejsze.
~kowboj 5-10-2018 14:45
Łużniak teraz z ekipą może się schować do kąta i płakać że przez 8 lat nic nie zrobił.
~ 5-10-2018 16:16
do: ~kowboj (14:45)
Nikt się nie będzie chował po kątach. Chyba, że wieczni prezesi gdzieś się tradycyjnie przyczają.
~szeryf 5-10-2018 14:48
W Jeleniej Górze przydaoby się takie nowoczesne centrum dla dzieci oraz turystów. To wstyd e obecna władza nie ma żadnego pomysłu n adawne targowisko na Kilinskiego
~mieszkaniec 5-10-2018 14:49
Jedynym kandydatem,który potrafi pozyskać środki dla miasta jest Jerzy Łużniak , posiada doświadczenie w zarządzaniu miastem i świetnie wspiera jego rozwój . Jeśli ktoś myśli ,że wystarczy tylko zostać prezydentem, ponarzekać na innych jacy to są fujj lub mieć tylko dobre chęci , to jest naiwny . To nie budka z hamburgerami gdzie jak coś się przypali to się wywali i powie że miał Tolek dopilnować a tego nie zrobił , tutaj naprawdę trzeba mieć" łeb jak sklep " a i tak się wszystkim nie dogodzi .
~ 5-10-2018 18:15
do: ~mieszkaniec (14:49)
kpiny
~satu 18-10-2018 22:44
do: ~mieszkaniec (14:49)
Wreszcie rozsądny głos. Bajki opowiadają ci co nie mają pojęcia jak wyglądają inwestycje w mieście i jak tworzy się inżynierię finansową takiego projektu. Pan Gluza pewnie nie zna nawet takiego pojęcia i nic tu nie pomoże czy jest uczciwy, zaangażowany czy nie. Jemu to się po prostu nie uda. Łużniak to zna, o tym wie i jeśli się komuś uda się zrobić coś dla Jeleniej to właśnie jemu.
~Wiktorienko 5-10-2018 14:49
Głosuje na Papaja, a jak nie spełni obietnic to za 4 lata papa -j.
~żołnierzyk185 5-10-2018 14:49
Zadaszenie Konopnickiej i zrobienie całorocznego pasażu jest super pomysłem, który będzie prawdziwą perełką w Jeleniej Górze
~ 5-10-2018 16:13
do: ~żołnierzyk185 (14:49)
i na to jeszcze zasmażkę!
~ 5-10-2018 21:11
do: ~ (16:13)
Zasmażka będzie z gołębich odchodów, których nikt oczywiście nie będzie sprzątał.
~ 6-10-2018 12:17
do: ~żołnierzyk185 (14:49)
Konserwator zabytków nigdy w życiu się na coś takiego nie zgodzi. Ten pomysł to utopia.
~antyPISowiec 5-10-2018 14:50
Fajną drużynę zebrał Papajj, widac ludzie z różnych środowisk i w różnym wieku, czyżby to miasto budziło się ze snu i w końcu dało ostrego kopa obecnej ekipie w ratuszu?
~Hahaaaa 5-10-2018 14:58
do: ~antyPISowiec (14:50)
No świetna ta drużyna Papaja 😱😱😂😂😂 W postaci Any Ragiel i Sarzyńskiego😂😂😂😂😂😂😂😂😂!!!!!!!
~ 5-10-2018 21:09
do: ~Hahaaaa (14:58)
Dokładnie, super ekipa... PZPR-owska mumia i kłótliwa baba, która dba o stołek mężusia i synka-wielbiciela porno w pracy, a nie interesy JG.
~ 5-10-2018 15:57
do: ~antyPISowiec (14:50)
Pan Papaj, aktualnie "dziewica" polityczna zebrał "fajną" drużynę.?!! I tak zgadzam się z tym w pełnej rozciągłości. Chorągiewki polityczne, nie ważne z kim, ważne aby do władzy, mieszkańcy ościennych gmin, którzy nie mogą odciąć pępowiny z Jelenią Górą. Część z kandydatów Zadbajmy o miasto o dziwo nie idzie z pisem. Czy nawet PiS ich nie chce? A kwiatem młodości jest pan radny jeszcze nie tak dawno z SLD. :( Ta "drużyna" nie jest dla mnie choć trochę wiarygodna! :(
~mark twain 5-10-2018 16:38
do: ~antyPISowiec (14:50)
Pan Papaj to ukryta opcja pisowska, nie widzi Pan tego Panie Antypisowcu?
user02 5-10-2018 14:50
#Paweł Gluza - jestem na TAK!
~stephen 5-10-2018 14:51
mówienie o doświadczeniu w odniesieniu do Łużniaka czy Zawiły jest dużym nadużyciem; tak na prawdę rządzi stara kadra urzędnicza (są normalnymi ludźmi i nie lubię sobie szukać roboty); Łużniak działa kiedy sprawa dotyka go osobiście (próba zablokowania budowania krematorium na Czarnem czy odsunięcie w nieznaną przyszłość najpotrzebniejszej inwestycji drogowej -drugiego etapu obwodnicy -nomen omen też biegnącej przez Czarne); proponuję otworzyć dyskusję nt. indolencji obecnych włodarzy;
~jagodno 5-10-2018 14:52
No i gitara, w końcu kampania nabiera rumieńców Papaj wysuwa się na pierwsze miejsce jeśli chodzi o pomysły na Jelenią Górę
~hihiiiiiiiiiiiiii 5-10-2018 15:12
do: ~jagodno (14:52)
A jakiś to pan Papaj ma pomysł ???? Aby Ragiel wrócił do schroniska ??? :):):)
~Kawiarka 5-10-2018 15:28
do: ~jagodno (14:52)
Sprawdź Gluzę i Program JES!
~ 5-10-2018 16:11
do: ~jagodno (14:52)
Taak zadaszenie starego miasta - genialne!!!!!
~ajfonowieec 5-10-2018 14:53
A ten Sikora to nie kumpel Sajnoga a jego Firma chroniła stadion, żeby go nie ukradli?
~żołnierzyk186 5-10-2018 14:54
Tak to ten od Firmy rodzinnej mamusia na stadionie pilnuje bramy, tato Urzędu na Sudeckiej to prawdiwa Koalicja Obywatelska w sam raz na Jelenią Górę
~. 5-10-2018 14:55
Jelenia Góra od wielu lat czeka na kogoś kto będzie miał właśnie takie pomysły. Możemy być pięknym i dostatnim miastem trzeba tylko wybrać n aprezydenta kogoś z młodego pokolenia któremu się chce coś zrobic a nie tylko dotrwać do emerytury za nasze pieniadze
~jagodno 5-10-2018 15:30
Jurek da radę ma doświadczenie w branży ogrodniczej, ponoć extra doniczki wykonuje, także Jelnia ma szanse
~ 5-10-2018 16:01
Ja, moja rodzina, moi znajomi, znajomi moich znajomych i ci, których jeszcze nie znam, głosujemy na Jerzego Łużniaka. A wszystkie "wycieczki" do jego wieku są głupie i świadczą o niskim intelekcie autorów. TAK DLA JERZEGO ŁUŻNIAKA !
~Marcin Roszak 6-10-2018 22:31
do: ~ (16:01)
Czy wszyscy z Państwa są urzędnikami?
~bufor 5-10-2018 16:20
Masz rację był na liście płac to największe osiagnięcie
~wolibroda 5-10-2018 16:41
NIkt ale to nikt nie pochylił się nad Targowiskiem Flora obraz nędzy . Pekin mało powiedziane tak jak w Cieplicach ryneczek. Nie lepiej zrobił na Florze parking dla autokarów ( brakuje tego niestety) i aut i odciążyć ulice przy Placu Ratuszowym a tych niewielu kupców gdzieś przenieść oferując im po promocyjnych cenach stoiskach choćby w "DOmu Dziecka" A niektórym zadaszania się zachciewa i gołebii.... a obok Pekin
~mark twain 5-10-2018 16:45
Ludzie obudźcie się! Gluza popierany i lansowany przez pana Wilka - Kukizowca, skrajna homofobia, Papaj - z kwiatka na kwiatek, nawet z pisem pójdzie byleby mieć stolec, Mróz to Pis, więc przynajmniej wszystko jasne, kto popiera - jego wybór. Łużniak to KO, więc też wszystko jasne, kto popiera - jego wybór, Niedźwiecki?? bez komentarza... Wybór powinien być prosty: albo Mróz albo Łużniak.
~mark twain 5-10-2018 16:52
Obejrzałem...Pan Gluza nawet nie potrafi się wypowiedzieć poprawnie, a skończył dwie uczelnie..."magister zarządzania jakościom". Najładniej prezentują się wizualnie pan Papaj i pan Łużniak, trzeba im przyznać.
~ster rządów 6-10-2018 12:12
do: ~mark twain (16:52)
Hahahaha, oczywiście trzeba to przyznać - tak jak większość polityków PO - ładnie się prezentują i ładnie mówią. A co robili przez 8 lat i 12 lat w samorządach - to wszyscy widzimy. Zawiła sam w wywiadzie dla Nowin wymienia, czego nie udało mu się zrobić. Większości rzeczy nawet nie próbował tknąć.
~Małgorzta 5-10-2018 16:55
Zaufanie buduje się latami, Pan J.Łużniak przekonał mnie swoim doświadczeniem, opanowaniem i konkretnym podejściem do problemów. Nie obiecuje gruszek na wierzbie. A po ilości poparcia dla młodego Gluzy widać,że koledzy z zasięgu działają ;)
~mieszkaniec JG 6-10-2018 15:26
do: ~Małgorzta (16:55)
Wiem co robił Zawiła i Łużniak i jego cała świta , najlepiej im wychodziło zamykanie szkół , nie liczą się z opiniami ludzi, dzieci i nauczycieli . Byli zadufani w samym sobie , to kasta komuchowa z Schetyną na czele i zaraza czerwona, trzeba tą sitwę rozwalić i niech zaczną rządzić naszym miastem inni, nie PO-paprańcy , kodziarze z nowoczesną.
~... 5-10-2018 17:18
Pan Paweł Gluza jak na to stanowisko jeszcze za młody, ponadto w jego zapleczu są ludzie z przypadku min z PSL-u . Pan Jerzy Łuźniak w sumie fajny gościu (nawet wśród swoich długo niedoceniany) , ale popierany jest przez PO i Nowoczesną i to go niestety dyskredytuję. Pan Hubert Papaj wiekowo i wykształceniem ok , ale też nie ma przełożenia w tzw górze. Pan Grzegorz Niedźwiecki , to niestety porażka (był już radnym w mieście ) , ale mamy demokrację i każdy może startować. Najbardziej sensownym kandydatem do sytuacji jaka panuje w kraju jest pan Krzysztof Mróz do tego wykształcony, senator i były wieloletni radny zna miasto i ma poparcie w rządzie i jemu najłatwiej będzie pozyskiwać pieniądze dla miasta. Szkoda, że niestety Ci kandydaci się nie porozumieją - mogłaby być że Prezydentem zostałby K. Mróz jego zastępcami: J.Łużniak i H.Papaj , a młody P. Gluza Przewodniczącym Rady. Jeden załatwiał by pieniądze na inwestycję , drugi zarządzał miejskimi służbami, trzeci doglądał szkół i rozwoju sportu. Przewodniczący zaś wspólnie z radnymi, dbał o sensowne dzielenie budżetem. I wtedy można by było coś w mieście zrobić i zrealizować .
~Mikir 5-10-2018 18:45
do: ~... (17:18)
Koleś ty chyba masz udział w tych kombinacjach personalnych .
~123456 5-10-2018 17:36
Tylko Paweł Gluza! Młody aktywny i mimo wieku doświadczony. Popieram w 100%
~komendant 5-10-2018 18:10
W końcu ktoś pomyślał o ludziach którzy mają psy. Brakuje w tym mieście rozwiazań dla miłośników zwierząt Brawo Papaj
~alexpand56 5-10-2018 21:29
do: ~komendant (18:10)
To z powodu że piesek nie ma gdzie s...ć to Papaj ma wygrać?
~Miastowa 6-10-2018 17:03
do: ~alexpand56 (21:29)
:-))))))))))))))))))))) 100/100
~ 5-10-2018 19:09
Paweł Gluza!!Najlepszy kandydat !!
~Jakub S 5-10-2018 19:59
Ja osobiście głosuje na Gluze, bo mierzy możliwości do zamiarów. Odrzucając całą polityczną gierkę, nie patrząc na to kto jest skąd, naprawdę myślę że przy jego zaangażowaniu jego pomysły są w zasięgu realizacji.
~ 5-10-2018 21:03
do: ~Jakub S (19:59)
A przy jego doświadczeniu (a raczej braku) jego genialne pomysły pozostaną pomysłami...
~Jakub S 5-10-2018 23:17
do: ~ (21:03)
No proszę... Doświadczenie jest wynikiem wieku ? Jeśli w Twojej opinii nie tylko, to śmiem podważyć Twoje zdanie o jego braku doświadczenia, wiedząc w ilu projektach Pan Gluza zdobywał doświadczenie. Jeśli sugerujesz się tylko wiekiem to nie ma o czym gadać.
~Mz 5-10-2018 21:20
Widać że młodzi ze sprzetam elektr.Nabijają sztucznie poparcie Gluzie, liczy się kto ma więcej smartfonów, tabletów, smartwatchy , ludzie nie sugerujcie się tym, na początek niech Gluza pokaze się jako radny i wtedy go ocenimy
~alexpand56 5-10-2018 21:33
Stawiam na Grzegorza Niedźwieckiego. Jego program jest szczegółowy. Pozostali przedstawiają lakoniczne obietnice. Nawet się nie wysilają.
~lena 5-10-2018 22:13
Papaj to karierowicz wańka wstańka byle przy władzy na pewno lepszy od Mroza i jego wazelin !!!
~DIABLOJG 5-10-2018 22:54
Ten Papaj to wszędzie by chciał na posadki wskakiwać, oj nie, czasy się zmieniają a on ciągle prezes tu prezes tam normalnie omnibus. Albo Gluza młody bez skażeń politycznych, albo Mróz bo go znają i będzie mógł pozyskiwać środki dla miasta. Reszta to tło:)
~R.I. 6-10-2018 0:11
Pawła znam od dawna i miałem przyjemność niejednokrotnie z nim współpracować - facet z ogromną dawką pokory, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością, mimo mlodego wieku pomógł juz wielu ludziom, potrafi sie zaprezentowac , swietnie zarządza zespołem , działalność samorządowa, dobroczynna oraz organizacje pozarządowe to jego pasja, każdy projekt jaki realizuje zawsze odnosi sukces i to nigdy nie on sam odnosi sukces - w jego mniemaniu to zawsze "my" odnieslismy sukces - podsumowując ludzie - jeśli taka - szczera charakterystyka kandydata na prezydenta Wam nie wystarcza, to ja nie wiem kogo wy szukacie - Paweł Gluza - to się uda (hehe), Pozdrawiam!
~młody_jg 6-10-2018 0:23
Prezydent sam, bez zaplecza w Radzie i otwartych na społeczeństwo doradców niewiele zdziała. Moim zdaniem wygrywa Pan Łużniak - ma sporo dobrych pomysłów i najlepsze zaplecze startujące do Rady. Dobrze wypada też Pan Paweł Gluza. Gdyby połączyć młodość z doświadczeniem wyszedłby kandydat idealny. Reszta to karierowicze, którzy wcale nie chcą zadbać o miasto tylko o własną kieszeń lub niemrawe miernoty, które z aktywnością mają tyle wspólnego co nic.
~Paweł_Staworzyński 6-10-2018 7:03
do: ~młody_jg (0:23)
Wiek kandydata nie zawsze musi być proporcjonalny do jego w skali doświadczenia. Paweł Gluza w swoim życiu zdziałał bardzo dużo jak nie więcej od niej jednego kandydata dużo starszego. A to że nie zasiadał jeszcze ani w radzie miasta ani w urzędzie to nie znaczy że sobie z tym nie poradzi. Urząd to jest kilkaset osób załóżmy że wysoko wykwalifikowanych. Prezydent ma do tego wiceprezydentów i wszelkiej specjalizacji ekspertów pracujących w urzędzie. Poza tym poczytajcie sobie naprawdę o prezydencie Starachowic który objął funkcję mając 25 lat i w obecnej sytuacji ma tak duże poparcie wśród wyborców, że najprawdopodobniej w pierwszej turze wygra. Po prostu jego kluczem do sukcesu była rzetelność w tym co robi i stawianie na dobro mieszkańców a nie dobro frakcji politycznych.
~ 7-10-2018 9:15
do: ~Paweł_Staworzyński (7:03)
Pan zamiast wypisywać pierdoły na forum, powinien pilnie udać się do biblioteki, wypożyczyć słownik ortograficzny i poszukać litery N. Znajdzie Pan tam hasło pt. niejeden. Niej jeden, ani nawet nie jeden (w tym kontekście Pana wypowiedzi) - gwarantuję - Pan nie znajdzie. Zastanawiam się czy prezentowanie swojego niedouczenia pod swoim nazwiskiem jest bardziej odwagą czy bardziej skrajnym obciachem? Jednak to drugie...
~Paweł_Staworzyński 6-10-2018 8:45
do: ~młody_jg (0:23)
Podkreślam jeszcze raz. Młody wiek nie znaczy brak doświadczenia oraz potencjału do skutecznego zarządzania. Przykłady były już przytaczane.
~Mieszkaniec_JG 6-10-2018 7:32
Uważam, że trzeba zaufać nowym ludziom. Poprzedni tylko się tasują między stanowiskami i urzędami a od 20 lat Jelenia Góra sukcesywnie traci mieszkańców. Zagłosuję na Pawła Gluzę.
~a ja na Papaja 6-10-2018 7:47
ma fajny program, nie za stary i naprawdę może coś zrobić!!
~Popeye 7-10-2018 17:59
do: ~a ja na Papaja (7:47)
Coś na pewno, pytanie tylko co?
~ 7-10-2018 18:33
do: ~a ja na Papaja (7:47)
Papa już jest przereklamowany stara klika musi odejść. Czas na kogoś nowego, że świeżymi pomysłami i zdrowym poglądami. Oddajcie swój głos na Grzegorza Niedzwiedzkiego.. A Jelenia Góra stanie się zupełnie nowym miastem
~hexe 8-10-2018 13:07
do: ~ (18:33)
ty się zastanów co piszesz - Niedźwiecki ze swoimi kolegami , którzy startują do Rady Miasta to jakaś ogromna pomyłka. Ci ludzie nie mają prawa być w polityce. Zadaj pytanie Niedźwieckiemu ile wie o swoich kolegach z ekipy, zadaj sam sobie to pytanie . Może pojedź obejrzeć miejsca w których mieszkają , popytaj sąsiadów jakimi są ludźmi, zapytaj czy przypadkiem na co dzień nie łamią prawa. Radzę w wyborach samorządowych głosować nie wg tego kto z jakiej jest partii i jakie ma układy tylko na tych o których posiadamy konkretną wiedzę zdobytą u źródeł a nie u samych kandydatów. Niedźwiecki został wystawiony przez pewną grupę ludzi , skoro ich reprezentuje tzn że sam taki jest albo się nimi utożsamia. Jest jeszcze czas na to aby się ocknąć !
~doświadczony 6-10-2018 8:11
odpolitycznić samorząd
~......... 6-10-2018 13:15
do: ~doświadczony (8:11)
Odpolitycznić- politykę !!!😃😃😃😃😂😂😂😂😂"Puknijcie" się i to mocno 😂😂😂Bez zaplecza politycznego sam prezydent , to se może w szachy pograć tylko .Miastem musi rządzić silny człowiek z fachowcami przy boku i doświadczeniem , inaczej tylko będzie narzekał i obiecywał , nic więcej.
~ster rządów 6-10-2018 9:00
Tylko Paweł Gluza! Mówicie, że jest za młody i niedoświadczony? 29 lat to nie jest znowu taki młody. A doświadczenie w różnych projektach i przedsięwzięciach ma ogromne. A przede wszystkim - to człowiek, który słucha ludzi, jest otwarty na głos mieszkańców i nowe pomysły. Jeśli checie wybrać starych aparatczyków, zamienić Zawiłę-Obrębalskiego na Łużniaka-Papaja, to proszę bardzo, ale dla mnie to bez sensu! To nie chodzi o to, że Paweł Gluza zmieni wszystko w jeden dzień, ale jestem pewien, że to co jest możliwe dobrego do zrobienia - to będzie za jego kadencji zrobione, bo on taki jest, znam go od wielu lat i to nie jest człowiek, który by siedział i nic nie robił - on naprawdę chce wiele rzeczy poprawić, np. problem odpływu młodych ludzi z Jeleniej. Łużniakowi się wydaje, że wystarczy obniżyć cenę biletów, żeby zatrzymać ludzi, a to jest problem głębszy, trzeba starać się o inwestorów, rozruszać lokalną gospodarkę i tutaj rola prezydenta jest ogromna. Nie będę się rozpisywał - po prostu dla mnie Paweł Gluza to jedyny rozsądny kandydat.
~ 6-10-2018 12:28
Tyle narzekacie, że Bolesławiec wszystko zabiera i rozwija się lepiej, niż JG. A dlaczego tak się dzieje? Bo Bolesławiec ma wszędzie swoich ludzi i znajomości. Kto w JG ma liczące się znajomości? Tylko Mróz. Jeżeli jeszcze nie rozumiecie, że w polityce liczą się znajomości, a dopiero potem reszta, to głosujcie sobie na Gluzów, Papajów albo Łużniaków. Tak naprawdę tylko Mróz, który ma znajomości, może spowodować, że całe województwo będzie narzekało na JG, że zabieramy im środki finansowe. Tak jak dziś my narzekamy na Bolesławiec.
~Kawiarka 6-10-2018 16:21
do: ~ (12:28)
Mróz nie ma żadnych znajomości. Żadnych. Poprostu jest bo innego nie było.
~mieszkaniec JG 6-10-2018 14:58
A ja zagłosuję na : Krzysztof Mróz - na Prezydenta Marcin Kaflik - do Rady Miejskiej Wojciech Leszczyk - do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na tą chwilę są najlepszymi kandydatami, faworyci do naszych władz w j.G. i tyle w temacie.
~ 7-10-2018 9:10
do: ~mieszkaniec JG (14:58)
Nie pij już dzisiaj więcej, bo Ci się na mózg rzuca!
~GrammarN 7-10-2018 17:57
do: ~mieszkaniec JG (14:58)
Na tĘ chwilę.
~ 6-10-2018 16:19
Tak sobie patrzę na tę kampanię i myślę, że wygrać miejsce w radzie bez zmuszania żony do rozdawania ulotek na przejściu dla pieszych, to byłby dopiero wyczyn! :-)
~ 7-10-2018 9:09
do: ~ (16:19)
Hahahah, a która to małżonka taka wykorzystywana przez żądnego władzy małżona? :)
~Miastowa 6-10-2018 16:24
Ma zaplecze ekspertów jakiego innym się nie sniło! Na tym polega inteligentne rządzenie. Samo to, że tacy ludzie są po jego stronie świadczy o wszystkim.
~ 6-10-2018 17:52
do: ~Miastowa (16:24)
O kim piszesz?
~rudymaniek 7-10-2018 0:06
do: ~Miastowa (16:24)
eksperci ?? kto w czym tam jest konkretnie ekspertem ??
~Onufry 6-10-2018 17:57
Te pytania to jest kpina. Śmieci w lasach? Rowerowa stolica Polski? Teatry? To są jaja! Co zrobić, żeby coś zmienić na lepsze? - proste pytanie i prosta odpowiedź - zwalczać kulturę plemienną, załatwictwo oparte o znajomości i sitwę. Jelenia Góra systematycznie się wyludnia, co potwierdzają dane statystyczne od czasu reformy administracyjnej (dziś jest 15% mieszkańców mniej). Trzeba tępić starych capów i ich wychowanków, którzy funkcjonują na zasadach przyswojonych czterdzieści lat temu, w zupełnie innych realiach. Świat się nie zatrzyma w miejscu niestety, a patryjarchat starych jarmarcznych cwaniaków, ręczne sterowanie, wydzielanie łyżeczką (ale tylko innym), to nie są metody na dzisiejsze czasy, szczególnie kiedy się potrzebuje prawdziwej zmiany. Śmieci z lasu można usunąć w tydzień. To jest problem? Naprawdę? Drogi rowerowe nie dają wam spać? A może jednak nie... hmm... może ja się mylam... może jednak lepiej wybudować na środku miasta jakiś wielki pomnik, na przykład wielką statuę któregoś z byłych włodarzy... albo po jednej dla każdego... hmmm... żeby było trochę jak w Rio... za kolejne pożyczone pieniądze, To by było dobre dla miasta - promocja i taki światowy wygląd... Z pewnością... Bo dlaczego być może...? Aż się boję to pisać, bo durnie to zaraz zrobią.
~hmmm 6-10-2018 20:10
To ten sam Gluza, który bywa w Kościele dla regionu na nabożeństwach zielonoświątkowych?
~do Wolibroda od przekonana 6-10-2018 20:23
dobry postulat! na pewno do realizacji w trybie pilnym. Papaj i jego radni to zrobią!!!
~... 7-10-2018 0:02
Czytając wpisy pana Paweł Staworzyński , można stwierdzić, że pan Gluza nie będzie na tyle samodzielny, by piastować stanowisko Prezydenta - Szkoda :(
~ 7-10-2018 18:16
Większość z obecnych kandydatów sprawował już urząd prezydenta Jeleniej Góry i co osiągnęliśmy dzięki nim. Otóż, brak miejsc godziwej pracy, dostępu do szkolnictwa, biedę i ubustwo. Ale zatoki powstało wiele sklepów, galerii handlowych, marketów. Dziwi mnie fakt że osoby te mają tupet nadal ubiegać się o taki urząd. Czyżby chcieli całkiem zasłużyć nasze miasto, doprowadzić do skrajnego ubóstwa a może sprzedać jako bezludna wyspę. Co musi się stać, żeby mieszkańcy zrozumieli wykońcu że czas tych ludzi już minął. Ich obietnice wyborcze bez pokrycia, które i tak spocznie na niczym. Zachęcam do oddania swojego głosu na kogoś świeżego z realnym poglądami na potrzeby mieszkańców. Oddajcie drodzy Państwo swój głos wyborczy na Grzegorza Niedzwiedzkiego. Osobę która chce poświęcić swoje zaangażowanie i prace na rzecz mieszkańców, na rzecz ich lepszego jutra. W przeciwnym wypadku po wyborach będziecie nadal lamentować, że po raz kolejny władza nie tyle was oszukała, co w jawny sposób olała was
~do 18:16 7-10-2018 20:43
Jak tak przea...lizowałeś kandydatów , to czy jesteś przekonany , że pan Niedźwiecki jest taki w 100 % nieskazitelny. Piszesz też nieprawdę panowie Mróz i Gluza nie byli nigdy prezydentami miasta ani zastępcami. Natomiast pan Niedźwiecki , też był kiedyś radnym. Odnosząc się do sytuacji w kraju , to tylko pan Mróz realnie ma zaplecze , by pozyskiwać pieniądze od rządu. Pan Papaj ma w urzędzie marszałkowskim. Wynika z tego , że tylko Ci dwaj kandydaci mają realna szansę, by zmniejszyć dług miasta. Pan Gluza miły, młody, wykształcony za 5 lat, to będzie 100 % dobry kandydat na prezydenta. Na razie musi złapać doświadczenie i oczywiście jego drużyna w ogólnopolskiej polityce się nie liczy i im będzie trudno pozyskać pieniądze dla miasta. Nawet jeśli by wygrał , to nowa rada miasta go odwoła. I nie ma co się obrażać, trzeba patrzeć realnie, kto na dziś ma przełożenie , aby miasto postawić na nogi.
~........................ 7-10-2018 23:00
do: ~do 18:16 (20:43)
Faktycznie, realne szanse na zdobycie pieniędzy dla miasta posiada obecnie tylko pan Mróz.
~JATO 7-10-2018 23:28
do: ~do 18:16 (20:43)
No, ale... trzeba również odpowiedzieć realnie i zgodnie z prawdą: Kto to miasto zwalił z nóg? Wszyscy ci doświadczeni, zaprawieni w lokalnych bojach, samorządowcy? Jak byli tacy świetni do tej pory, to dlaczego jest jak jest, a JG jest jednym ze 120 najbardziej zadłużonych miast w Polsce?
~hexe 8-10-2018 13:10
do: ~do 18:16 (20:43)
za rok PIS odejdzie od koryta i Pan Mróz niewiele zdziała... Wierzycie jeszcze w obietnice PiSu ??
~........................ 7-10-2018 23:01
No i zna miasto od podszewki, bo przez długie lata był radnym Jeleniej Góry.
~JATO 7-10-2018 23:34
do: ~........................ (23:01)
Przez te długie lata, jako radny - tak jak i cała ekipa radnych, pozwolił nastawiać masztów stacji bazowych telefonii komórkowej i zwiększyć stałą ekspozycję mieszkańców JG na promieniowanie elektromagnetyczne. To nie są żarty - tu chodzi o zdrowie i życie ludzi. Dlaczego to radnych i prezydenta nie interesuje, przecież to jest też ich zdrowie, ich rodzin i dzieci?
~Ringo 8-10-2018 17:38
Dlaczego boicie się młodych? Właśnie mlodzi ludzie należą do odważnych,chcących dużo zrobić,ambitnych,posiadają dużo energii,młodej wizji,nowoczesnego spojrzenia i jeżeli są wykształceni,pracowici warto na nich postawić.Wszyscy wiedzą,że starsi ludzie są zachowawczy,ostrożni,nie zaryzykują niczego.Nie myślę o panu x bo już był i nie sprawdził się,wg mnie to karierowicz,a niby jakie ma doświadczenie jak w nic się nie angażował,podobno ciągle studiował i udzielał się partyjnie.Na tym stanowisku potrzebny jest taki prawdziwy gospodarz,który zajmie się tylko miastem a nie polityką i w pełni poświęci się dla tego miasta i jego mieszkańców.Mamy takich kandydatów ?nie wiem bo np nie znam tego Gluzy Pawła i miałbym chęc na niego głosować ale on musi coś powiedzieć o sobie i o tym co chce zrobić i jak,skąd fundusze na rozwój itp To nie jest prosta sprawa.Pamiętajmy poprzednik też wiele obiecywał i co zrobił ? Ja osobiście jeżeli będe wybierał to stawiam jednak na mlodych,to nic ,że nie mają jeszcze doświadczenia urzędniczego,bo ono czasem tylko przeszkadza.Jak wybierzemy,tak będziemy mieć
~zdrowy rozsądek 8-10-2018 20:37
>Gluza jest biznesmenem i otoczony ekspertami i których bije sie Polska. Jeśli jest biznesmenem i chce na prezydenta JG to albo emeryt (jak Trump) albo kiepski biznesmen z niego. Bycie prezydentem to kiepska fucha. Dobra dla humanisty lub nieudacznika. >otoczony ekspertami i których bije sie Polska. To chyba jeden z tych "ekspertów" pisał :D
~Marcin11 15-10-2018 13:33
Tylko Paweł Gluza

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rzeźby dla Kowar

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czy LGBT to ideologia?  

Idiokracja: satyra, czy przepowiednia?  

Dlaczego rewolucja zjada własne dzieci?  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
886
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%