MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Kandydaci LiD ujawnieni

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 22 września 2007, 6:45
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Wśród kandydatów lewicy - Paweł Domagała, dyrektor popularnego "Żeroma".

Listę otwiera Jerzy Szmajdziński, były minister obrony narodowej i poseł SLD.
– Chcemy, aby Polska była krajem wolnym od zaściankowości, w którym podmiotem jest człowiek, a nie państwo. Chcemy, aby stała się kreatorem europejskiej polityki, państwem tolerancyjnym i otwartym – mówił Szmajdziński podczas piątkowej konferencji Lewicy i Demokratów.

Wraz z Grażyną Malczuk przedstawił listę kandydatów do parlamentu i senatu. Wśród nich jest, między innymi, były burmistrz Zgorzelca Ireneusz Anyszkiewicz, obecny dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 Paweł Domagała, radna wojewódzka Elżbieta Zakrzewska, były prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak, oraz eksprezes BOT Górnictwo i Energetyka S.A. Jerzy Łaskawiec.

W okręgu nr 1 Legnica/Jelenia Góra wystartują:

2. Ryszard Zbrzyzny (SLD OPZZ)
3. Wojciech Cichoń (SdPl)
4. Elżbieta Zakrzewska (UP)
5. Edmund Maliński (PD)
6. Paweł Domagała (SLD)
7. Rafael Rokaszewicz (SLD)
8. Mirosław Fiedorowicz (SLD)
9. Przemysław Dorski (SLD)
10. Andrzej Adamczuk (SLD)
11. Božidar Blażevič (SdPl)
12. Jadwiga Zienkiewicz (SLD)
13. Bartosz Jeziorski (SLD)
14. Paweł Kraszowski (PD)
15. Jacek Szyda (SLD)
16. Marta Przeworska (SLD)
17. Michał Huzarski (SLD)
18. Ireneusz Aniszkiewicz (PD)
19. Lilianna Gerschman-Nowak (SLD)
20. Artur Karamon (SdPl)
21. Ludwik Dubrowski (SLD)
22. Łukasz Puźniecki (SLD)
23. Piotr Hetel (SLD)

Na liście kandydujących do senatu znaleźli się:

1. Józef Kusiak (SLD)
2. Jerzy Łaskawiec (bezpartyjny)
3. Zbigniew Rybka (PD)

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Zygzakiem po ulicy

Wciąż nowe zakażenia (aktualizacja)

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~GM 22-09-2007 7:17
jak prawdziwy Żyd zapytam sie ,co ja z tego będe miał?
~Obserwato II 22-09-2007 8:06
Pawle,znamy się od lat;po co Ci to? Jesteś porządnym człowiekiem,dobrym dyrektorem. A tu takie towarzystwo!!No i to szóste miejsce.
~LJ 22-09-2007 8:29
Panie Kusiak daj Pan spokój, nie chcielismy Pana w jelonce to sadzi Pan , że będziemy na Pana głosowac do Senatu.A tak poważnie to myslę, że już najwyższy czas ażeby całyten LiD odstawić do lamusa oni juz nic nie wniosą do naszego zycia, ich czas się skończył
~SKK 22-09-2007 8:31
A ja się pytam dlaczego grono pedagogiczne jest upolitycznione i należy do SLD czy innych wytworów popzprowskiej "lewicy" ?
~ do GM 22-09-2007 8:55
Będziesz miał to samo co po 1945 r. Ale ta opcja polityczna nie daje za wygraną. Wszyscy ich "olewają"a oni ciągle chcą być czynni zawodowo. Niedopuszczają opcji " ODSUNIĘTEGO KORYTA"
~Do LJ 22-09-2007 9:33
Jesteś jakiś flustrat.Szkoda że nie widzisz /albo ni chcesz/ jak Jelenia Góra zmienia się od 1990 roku.W tym zasługa obecnie startujących do Parlamentu radnych i prezydentów. Mniej złośliwości w tekstach.Głosujmy na ludzi z Jelonki.
~J.G 22-09-2007 9:44
A ja na Kusiaka będę głosował! O mały włos wybany zastał by Miłosz S.od Prystroma ,i to byłby wstd!!!!!
~panie Domagała 22-09-2007 10:55
nie będe głosowac na Pana ,bo jest Pan potrzebny tu w LO I w jelonce !!!!Szmaja masz głos od nas rodzinnie będzie 4X :D
~VIP 22-09-2007 10:59
A co to takiego "flustrat"? Niby kojarzy się z frustratem, czyli osobą w stanie przykrego napięcia emocjonalnego, wywołanego niemożnością zaspokojenia jakiejś potrzeby lub osiągnięcia jakiegoś celu... Jednak takie postawy ostatnio prezentują przede wszystkim ludzie SLD i jego klonów (Miller, Cimoszewicz, Oleksy...), świecąc wręcz hipokryzją i zakłamaniem z nadzieją na powrót do koryta u boku Leppera. Panu Szmajdzińskiemu natomiast już dziękujemy za zmarginalizowanie Jeleniej Góry. Dlaczego nie było pana tak pełno w Jeleniej, kiedy grzejąc stołek ministra obrony narodowej, likwidowano w naszym mieście wojsko i szkołę radiotechniczną? Najłatwiej przypomnieć sobie o swoim mieście tuż przed wyborami. A może po prostu brakuje panu takiego lansu, jaki ma Dudkiewicz, czy nawet Gosiewski, który może i gówno robi dla swoich świętokrzyskich wyborców, ale jak już zrobi, to na większą skalę świadomości i użyteczności społecznej!
~s. 22-09-2007 11:33
Wszystko – tylko nie czerwona zaraza.
~Wyborca 22-09-2007 11:35
Wystarczy już chyba wstydu Polsce jaki przyniosły PISiory.Myślę, że wszyscy się przekonaliśmy,że oni nie potrafią się z nikim dogadać.Pora to zmienić.Nie daj Boże jak zostaną znowu wybrani przez moherowe berety,sytuacja się przecież znowu powtórzy!!! Znowu WSTYD dla Polski.LiD czy PO myślę, że są partiami wartymi uwagi.Głosujmy na kogoś, kto reprezentuje nasz region.
~Rudy_GUSTAW 22-09-2007 12:21
hahaha :D
~Prystrom na Prezydenta!!! 22-09-2007 13:18
Pani Halino!!! Do boju!!! Gdzie córka!!!
~ZWZ 1DS 22-09-2007 14:09
Czekamy Ciebie Czekamy Ciebie czerwona zarazo Byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, Była zbawieniem, witanym z odrazą. Czekamy Ciebie – Ty potęgo tłumu Zbydlęciałego pod Twych rządów knutem, Czekamy Ciebie, byś nas zgniotła butem Swego zalewu i haseł poszumem. Czekamy Ciebie ty odwieczny wrogu Morderco krwawy tłumu naszych braci. Czekamy Ciebie nie, żeby Ci spłacić Lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś Ty wiedział, nienawistny zdrajco Jakiej Ci śmierci życzymy w podzięce I tak bezsilnie zaciskamy ręce Pomocy prosząc, podstępny oprawco. Żebyś Ty wiedział, jak to strasznie boli Nas, dzieci Wolnej, Niepodległej, Świętej Skuwać w kajdany łaski Twej przeklętej Cuchnącej jarzmem wiekowej niewoli. Gdybyś Ty wiedział, naszych dziadów kacie,
~hetman 22-09-2007 14:42
Może to i porządni ludzie , ale te same buzki się powtarzają , Szmajdziński to już weteran i może jego zgubić rutyna . Kusiak z koleii to malo rozumial przemiany gospodarcze choć na stolku budżetowym przesiedzial wiele lat partyjnej kadencji i nie dokonal niczego ożywczego co pobudzilo by postęp gospodarczy, rozwój, uslugi,po przez sprowadzenie kapitalu wytwórczego – jak to uczynil prezydent Legnicy sprowadzając tam wiele firm i duży kapital, daleka mu byla prywatyzacja i rozwój drobnych firm co bylo kolem zanachowym upadającej w owym czasie Jeleniej Góry. Może te wybory wlonią nowych , mlodych energicznych ludzi którzy coś więcej zrobią dla rozwoju miasta i regionu , bo Ci popularni którzy startują to już pokazali w poprzednich latach co potrafią i nie pora im już nadążyć za postępem.A w Jelonce to niewątpliwie byl jeden postęp – rozwójlicznych nowych posad urzędasów na tle licznych likwidacji firm i emigracji mlodych ludzi .
~Rudy_GUSTAW 22-09-2007 15:05
Towarzysz Sz. od lat zajmuje się tylko "polityką" czytaj: nigdy nie pracował :D Jerzy Andrzej Szmajdziński (ur. 9 kwietnia 1952 we Wrocławiu) – polityk, szef klubu parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, były minister obrony narodowej. Ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu (1975 rok). Wieloletni zawodowy pracownik aparatu organizacji młodzieżowych, członek PZPR w latach 1973–1990 (od 1986 roku w składzie Komitetu Centralnego), następnie SdRP (członek Centralnego Komitetu Wykonawczego i Rady Naczelnej) i SLD. W latach 1984–1989 był przewodniczącym Zarządu Głównego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, 1989–1990 kierownikiem Wydziału Organizacyjnego KC PZPR. Poseł na Sejm 1985–1989 i od 1991 roku, był m. in. przewodniczącym Klubu Parlamentarnego SLD. W październiku 2001 roku powołany na stanowisko ministra obrony narodowej w rządzie Leszka Millera. 21 kwietnia 2004 roku został tymczasowo także kierownikiem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (w związku z wyborem dotychczasowego szefa resortu Józefa Oleksego na stanowisko marszałka Sejmu). Zachował stanowisko ministra obrony narodowej w gabinecie premiera Belki, powołanym przez prezydenta i ostatecznie zatwierdzonym przez Sejm w czerwcu 2004 roku. SLD rozważało jego kandydaturę na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, lecz ostatecznie wybrano Włodzimierza Cimoszewicza. Był członkiem komitetu wyborczego Włodzimierza Cimoszewicza w wyborach prezydenckich w Polsce w 2005 roku.R
~tutejszy 22-09-2007 15:23
Porównywanie Jeleniej Góry do Legnicy wydaje się niesłuszne. Przecież Nasza Kotlina powinna być miejscem tętniącym życiem turystycznym, a nie szumem fabryk. Tu trzeba walczyć o zaplecze turystyczne! Wydaje się, że o to powinni zabiegać przyszli posłowie i senatorowie...
~Do hetmana 22-09-2007 16:03
jak czgoś nie znasz to nie pisz głupot, chyba że się leczysz .Porównanie z Legnicą ???? W Jelonce bezrobocie zawsze było mniejsze jak w Legnicy, a młodych ludzi za granicę wyjechało więcej z Legnicy.Jak Prezydentem w Jeleniej Górze był pan Kusiak, to powstały całkiem nowe firmy takie jak:Draxlmaier/która zatrudnia najwięcej osób z firm jeleniogórskich/,Jelenia Plast,Jelenia Color,Alvi,Hypernowa, Tesco/Chleb staniał/Stacje benzynowe,/benzyna staniała/i wiele innych.Inwestycje komunalne dofinansowane z U.E.modernizacja oczyszczalni ścieków,Zakład Uzdatniania Wody "Sosnówka",Sieci ka...lizacyjne i wodne.W okresie prezydentury Pana J.Kusiaka Jelenie Góra pozyskała kilkaset milionów złotych z Uni Europejskiej. To tylko nieliczne przykłady więc gościu więcej szacunku do J.G. i Władz Samorządowych tego miasta. A drogi w Jelonce coraz lepsze. :
~Do 14;42 22-09-2007 16:18
Pan Prezydent J.Kusiak ,wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta, Jednostkami Samorządowymi, Firmami Jeleniogórskimi, przy wsparciu wielu mieszkańców, zrealizował wiele spraw związanych z zaspokojeniem potrzeb mieszkańców miasta i regionu , a wspólnie z Radnymi rozstrzygał o jak najlepszym przeznaczeniu pieniędzy podatników.Powstały nowe obiekty produkcyjne i handlowe w których podjęło pracę kilka tysięcy jeleniogórzan.Jeleniej Góry nie porównujcie do garnizonu Legnica, bo jest to nie słuszne.
~do nie–tutejszego 22-09-2007 16:24
Pamiętaj że gdyby nie ten szum fabryk, to z jeleniej pozostałoby jedynie zadupie z 3 tys. mieszkańców.
~do hetmana 22-09-2007 16:46
Z Tobą jest coś nie tak.Jesteś malutkim człowieczkiem o nędznym charakterze.
~LJ 22-09-2007 16:58
Jestem bacznym obserwatorem zmian zachodzących w Jelonce, i cóż widzę drogi dojazdowej do stolicy regionu brak, obwodnicy miasta brak, baseny termalne brak,a może jako zasługa Pana Szmajdzińskiego likwidacja jednostek wojskowych w Jelonce /likwidacja miejsc pracy nie tylko dla żołnierzy zawodowych ale tez pracowników cywilnych rynku zbytu dla wytworców lokalnych/. w sumie te i inne obserwacje skłaniaja mnie do takiego zdania
~Canadian citizen since 1986 22-09-2007 17:52
WY KOMUNISCI podli , jak smiecie kandydowac na jakiekolwiek stanowisko . Juz wam pociag odjechal zlodzieje i kryminalisci, nie zapomne ja WY komunisci mnie biliscie w stanie wojennym !!!WY komunisci scigaliscie takich jak JA , chcacych wolnosci !!!
~do LJ 22-09-2007 19:29
Napisz troszeczkę o swoich brakach?Dobrze że Prezydent Jeleniej Góry nie opowiadał o inwestycjach w innych gminach, tak jak to robił Prezydent Wrocławia p.Dutkiewicz,którego TYP/czasy premiera Milera i Belki/pokazywała na innych gminach/obok Wrocławia/ tak jak by tam nie było Wójta bądż Burmistrza.Kto to znał i widział to miał nie zły ubaw.Te pokazy się zmieniły i dobrze.
~Do LJ 22-09-2007 19:31
A i jeszcze dodać likwidacje szkoły wojskowej – w której poza polakami kształcili się żołnierze z krajów sojuszniczych i jak by nie patrzeć kasa zostawała w okolicznych sklepach .
~rek 22-09-2007 20:31
Ja mam juz dosyć tych rządów PiS–owców. Będę głosować właśnie na LiD. Z resztą PiS nie rzadzi !!! To rzadzi Rydzyk. Boję się , że będzie to powtórka tego co działo się przez ostatnie dwa lata. PiS do Lamusa
~do LJ z 16:58 22-09-2007 22:10
Nie czytasz bądz nie czytasz ze zrozumieniem tekstów ktore napisał p.kazimierzp dotyczące kto stał za likwidacją Jednostek Wojskowych w Jeleniej Górze.Więcej chłopie rozsądku, i nie pisz że to pan Szmajdziński bo się ośmieszasz?
~grr 23-09-2007 0:38
CHCEMY aby, CHCEMY zeby, CHCEMY tego i owego, przestancie chciec a w koncu zrobcie do k. nedzy!!! co wybory to slysze to samo CHCEMY, to chciejstwo–czarodziejstwo jest nie do zniesienia! a panu sz. juz serdecznie dziekujemy, choc znajac zycie to na 100% dostanie sie do zloba z czerwonej kotliny...
~Hetman 23-09-2007 0:44
Gratuluję niektórym samozachwytu i wysokiego zaćmienia wizualnego nie wspominam o ulomności w umiejetności logicznego myslenia i wyciągania wniosków.Po pierwsze to wlaśnie Jel.Górę należy porównywać z Legnicą , czy Nowym Sączem bo są to miasta strukturalnie podobne.Ale na pewno nie mozna porównywać z Proboszczowem czy Ustrzykami.Jelenia Gora od zawsze posiadala różnoraki w mierę dobrze rozwiniety przemysl i wysoko wykwalifikowane zalogi.Dlatego że ten przemysl ,nie wnikając w przyczyny zostal zlikwidowany czy upadl to nie oznacza że on ma nie istniec w formie przyjaznej dla środowiska a Jelenia Góra niby dlaczego ma jego nie posiadać.Na brak alternatywy po zlikwidowanych zakladach –Wlókno –Konfex–Z–dy Mięsne–Celwiskoza [2.5 tys. pracownikow]–Przed. Bud. mieszkaniowego– Sp– nia ogrod. pszczel–Przeds. hurtu spożywczego–spl– meblarska , centralne piwnice win importowanych , polsport itp. rozglaszano że Jel. Gora to miasto turystyczne jakby mialy tutaj być same pokojowki i kelnerzy co nie pokrywa się z rzeczywistością , bo Jel Gora owszem to miasto kilkudniowe przerzutowe do miejscowości turystycznych Karpacza , Szklarskiej , Swieradowa.Cieplic . Tak bylo przedwojną i tak jest teraz – świadczą o tym obecnie istniejące i świecące pustami lokale i hotele w godz. wieczornych co udowadnia że z turystyką malo ma wspólnego.Dlatego nie może być tak , że w Jel. Górze bylo wielu wspanialych fachowców z różnych branż i ich się nie wykorzystuje,a te zawody idą w zapomnienie, więc w jakim celu ksztalci się ludzi na politechnice i innych szkolach i dla kogo? skoro Jel. Góra ma być tylko jadlodajnią i sypialnią dla przejeżdzających turystow.Dlatego oprócz utartych sloganow o mieście turystycznym Jel. Gora powinna posiadac rozwiniety rozmaity przemysl elektroniczny, mechaniczny, precyzyjny , szklarski, chemiczny , spozywczy – nowoczesny nie szkodzący środowisku. Tego wladze i prezydent K. nie dokonal przez wiele lat w przeciwirństwie np.do Legnicy gdzie powstalo mnóstwo o różnym profilu firm. A powstanie tych kilku nowych firm w Jel.Górze nie jest zasluga P. Kusiaka jak np.Jelenia Plast i wejście marketów gdyż to sila rozpędu i tręd budowy w calym kraju więc i do Jelonki trafili.A w tym przypadku prezydent nie popisal się umiejętnościami ekonomicznymi , bo korzyści podatkowe te duże z pod. doch. maja z marketów te miasta w których są ich siedziby, w Jel. Górze tego wladze nie dopilnowaly wydając im zezwolenie na budowę aby siedzibę tych marketow zarejestrować w Jel.Górze, więc z naszych klientów obecnie śmietanke zbieraja Kraków , Poznan,W–wa itd.A przecież budżet Jel.Gory przez to bylby ogromnie większy.Prezydent urzędowal a miasto rozwijalo się potrzebami dnia cidziennego jak naprawa drogi , wskazanie miejsca na budowę stacji benz.wykonanie ka...lizacji, oczyszczalnie ścieków, wystąpienie o środki unijne itd.– przecież są to jego obowiązki za które prezydent pobieral pobory i to nie byle jakie ,więc o jakich wybitnych dokonaniach czy sukcesach mówimy?.Natomiast p.Kusiak nie uczynil przez te lata przeobrażeń w centralnych miejscach miasta na ul. Kilińskiego , pijarskiej . Górnej . Fortecznej , Warszawskiej , Kasprowicza . groszowej.wojska –z wyjątkiem trzech ulic pokazowych które zostaly odremontowane glównie za za pieniądze pozyskane od kupców ze sprzedaży lokali o które zresztą zabiegali wiele lat chcąc się sprywatyzowac i odizolować od zgm i tych radnych którzy prześcigali sie w nakladaniu wysokich comiesięcznych czynszów – które jak wiemy markety nie mialy zamiaru placic bo dla nich byly przygotowane inne przepisy i zasady.W takim marażmie budowano propagandę sukcesu – a szczytem bęcwalizmu bylo wydanie publicznych pieniędzy ok.125 miln zl [4.5 mln dol] na remont domu handlowego tzw." domu dziecka" gdzie dzisiaj mieści się mi.innmi s...x shop ! Wladze i prezydent zamiast znaleść i sprzedać inwestorowi na dom handlowy a pieniądze budżetowe zainwestować w to co miasto ma obowiązkowo wykonac jako gospodarz na rzecz mieszkańców m. innymi ka...lizacje czy wodociągi ulice niezbędne modernizację. Do dzisiaj "Dom Dziecka " nie splaca sie, jest nierętowny – bo byl to poroniony pomysl od poczatku i nieodpowiedzialna decyzja zarządu –nikt też nie zglosil się na ogloszenia sprzedarzy tego "Domu dziecka" więc pieniądze publiczne zostaly zmarnowane, nie wiadomo w imie jakich racji , do dzisiaj nie rozliczyl tej nieusasadnionej inwestycji prokurator. Aktywnie też zniszczono ok300 miejsc pracy na targowisku Kiliński nie dając nic w zamian oprócz utworzonego księżycowego krajobrazu który pozostal po tak zwanych rozwojowych decyzjach p.prezydenta.Wlaśnie dlatego mam szacunek do Jel.Góry i zależy mi na aktywnym rozwoju miasta , staram się krytykować i oceniać osiągnięcia nie pod wplywem propagandy lecz w oparciu o fakty , bowiem gdyby te czynności p.prezydent Kusiak i wladze samorządowe wykonywali spolecznie to moja ocena mialaby inny wyraz. Natomiast te nowe inwestycje nie spowodowaly popytu na ludzi wyksztalconych lecz zamówienia na niskoplatne proste zawody czy zajęcia jak :ukladacz przy taśmie , zawijacz, pracownik marketu wyladowacz–ukladacz, zamiatacz,sprzątacz , pilnowacz–patrolowacz , roznosiciel itd. Czy tymi osiągnięciami p.prezydenta należy byc aż tak zachwycony? Czuję ogromny niedosyt.A inne miasta w tym samym czasie spaly nic nie dokonaly? Nie otrzymaly pieniędzy z unii? nie zmodernizowali dróg?. nie wybudowali stacji benzynowych, marketow ? A co ponad to ? Chyba niektórzy sądzą że p.Kusiak wydawal pieniądze które samodzielnie wypracowal a nie podatnikow , stąd taki samozachwyt i niekończące się pasmo sukcesów.
~Najwięcej na Czarnym 23-09-2007 9:23
Najwięcej głosów uzyskacie na osiedlu Czarne w Jeleniej Górze.Tu mieszka sama elita i wieśniaki. wiesniaki w 100 % idą na wybory.Kreślą to co Kaznodzieja i Łużniak podpowie.Brak własnego myślenia w czerwonej dolince.Dlatego macie to co macie wieśniaki.
~mewa 23-09-2007 10:33
Hetman – to nasza rzeczywistośc , przez tyle lat wkolo środka miasta stoją obskórne kamienice,koślawe ulice, smród z ka...lizacji i brud , czy te ulice to za szlaki dla turystów ? a do dzisiaj Osiedle Widok, Szrenicka , Izerska i inne do dzisiaj nie maja wody i wieczne problemy z jej czystością! To się ciągnie wiele lat.Ponoć wodnik myśli tylko o zakupie nowej nieruchomości dla swoich urzęnikow.Dlaczego budżet miasta utrzymuje ten feralny dom handlowy na ul.dlugiej ,zamiast tych decydentów którzy odpowiadają za tą decyzję – a dlaczego jeszcze jego nie sprzedali jak inne kamienice, czyżby byl to tak ogromny bubel !.Czy ten sax–szop to prowadzi ktoś z rodziny bylego czlonka zarządu?
~do Hetmana 23-09-2007 11:48
Tylko kilka zdań.Tak jak już pisałem powinneś iść od lekarza ze względu na zaćmienie umysłowe.Przypisujesz wszystkie negatywne zjawiska w Jeleniej Górze jednemu człowiekowi.Remont "Domu Handlowego "Likwidacja niektórych zakładów ,TO ODBYŁO SIĘ W LATACH 1990 – 1998 , A WTEDY TO KTOŚ INNY BYŁ PREZYDENTEM. Przpomnę 1990–1994 ,Pan Marcin Zawiła, 1994 – 1998 , Pani Zofia Czernow, 1998–2002 i 2002–2006, Pan Józef Kusiak. Był to czas transformacji i nie można za wszystko winić władze miasta , bo wiele spraw nie było w kompetencji Samorządu Jeleniej Góry.Myślę ,że jesteś chłopie w głębokiej depresji,bo widzisz tylko samo zło,i czuję że nie lubisz ludzi i jest w Tobie jakaś zawiść. Lekarz się kłania.
~Do mewa 23-09-2007 11:52
nie obsrywaj miasta w którym mieszkasz.Znowu ten czarny pijar!!!!!!
~jura 23-09-2007 12:01
Ale kandydatów do tego budżetowego koryta jest zatrzęsienie , większośc to z posad państwowych, żaden chyba nie pracowal na wlasny rachunek w Jeleniej Górze i nie dostarczyl zlotówki wypracowanego podatku – większość to jest przyzwyczajona tylko brać i gadać, a kto się weżmie za robotę w doprowadzeniu miasta na należny stan czystości, odbudowy i rozwoju przemyslwo–technicznego – gdzie są biura projektowe, konstrukcyjne gdzie się sprzedaje myśl techniczną na calą europę – nie mogą wszyscy być slugusami i sprzątaczmi w gastronomi i hotelach – a gdzie mają oferty pracy absolwenci szkól wyższych ?. Do sejmu i senatu niech już idą inni z nowymi pomyslami i energią a ciągle ta sama drużyna zwlaszcza mocno wyeksploatowana i niczego pożytecznego już nie dokona z wyjątkiem dbalośći o siebie.
~Do Hetmana 23-09-2007 12:27
To zainwestuj w JELENIEJ GÓRZE , jest wolny rynek ,a władze miasta pomogą, a nie piszesz że firmy się likwiduje, Ty BUDUJ.
~nowa lewica 23-09-2007 12:28
Pan Kusiak po moskiewskim doktoracie powinien iść za ciosem i zrobić habilitację w Hawanie! Gdzie mu do parlamentu?!
~de Bill 23-09-2007 12:32
wiem na pewno,że umrę glupszy,po lekturze tych wpisów.Zaczynam pojmować,rozumieć–zostawiam innym,dlaczego jest tak ,jak jest.Wszystko przez amnezje .Jedni zapominają,bo to przychodzi z wiekiem,inni ,że lepiej nie pamiętać,a jeszcze inni,że lepiej nie wiedzieć.Idealne do wykorzystania politycznie i propagandowo są i będą półprawdy albo niedopowiedzenia.Nimi łatwo manipulować i budować racje dla siebie korzystne.Tak jest i w przypadku tematu Biblioteka i pomnika czytelnika.Poruszenie tych tematów to przecież przedwyborcza wizytówka p.Zawiły.Wizytówka brzydka,którą były prezydent miasta chce zebrać śmietankę..a wystarczy powiedzieć jak było. A było ciekawie,i byłoby zapewne przykro i wstyd tym,którzy są i chcą być u władzy.Tak naprawdę,to zaczęło się od pomysłu sali Partii naprzeciw Ronda,dzis ryneczek.A potem było ciekawiej,o czym nie wie p.Kazimierz P.p. Zawiła i inni.Może zapomnienie przynosi spokoj i ulgę innym,może są tacy,o których się nie pamięta.Widocznie to jest nasza rodzima przypadlość.Pozdrawiam swoich...
~Wyborcy111 23-09-2007 13:51
Tylko Lewica i Demokraci dają gwarancję że Polska będzie się rozwijała.Głosujcie na osoby które są na listach L i D .
~:–( 23-09-2007 13:56
Widać jeszcze za mało się niektórzy nachapali na dyrektorowaniu, nadszedł czas na parlament....
~do 12:28 23-09-2007 14:19
A Twój dyplom otrzymałeś za kury i kaczki?.Pamiętaj jedno , nie pukaj się po głowie bo wybijesz dziury.
~dest 23-09-2007 15:04
Na pewno nie będę głosować na żadnego z nich. A pan Paweł powinien wziąć się raczej za nauczanie, a nie karierę polityczną. Chociaż dyrektor z niego ja z koziej....
~Jeleniogórzanka 23-09-2007 15:12
Ja zagłosuję na p.B. Sawicką ,J. Szmajdzińskiego,J.Kusiaka , T.Lewandowskiego
~Wyborca 23-09-2007 15:15
P.Domagała to Nowa Lewica , oddam na niego głos.
~Młody 23-09-2007 16:38
Ja zagłosuję na Jacka Szydę. Jest to nowa twarz Lewicy jeleniogórskiej.
~stefan kisiel z m jak ,mmm 26-09-2007 23:53
domagala i jeszcze raz on
~Bezrobotni i ubodzy 2-10-2007 10:31
My zagłosujemy na Ryszarda Zbrzyznego, dlatego że jest on zawsze z ludźmi pracy i walczy o ich prawa.Jest też wielkim społecznikiem działającym na rzecz ludzi bezrobotnych i ubogich niosąc pomoc charytatywną.Bieda nie ma przynależności politycznej, a zawsze jest w każdej społeczności i potrzeba ludzi czułych na los marginalizowanego człowieka.
~fachowiec 3-10-2007 14:20
A ja zagłosuję na fachowca, a nie polityka czy urzędnika. Człowieka, który zmodernizował Elektrownię Turów, doprowadził do stworzenia BOT (Bełchatów, Opole, Turów) i na pewno jego wybór do Senatu pomoże w utworzeniu dużego POLSKIEGO koncernu energetycznego, który bedzie działał nie tylko w Polsce ale również będzie kupować firmy zagraniczne. Takim kandydatem jest dla mnie pan JERZY ŁASKAWIEC
~kawa 11-10-2007 19:03
popieram pana Łaskawca http://www.laskawiec–jerzy.pl/
~wyborca inżynier 11-10-2007 21:34
Jak facet stracił pracę to dopiero się zdecydował kandydować na senatora. A w branży już tego pana nie widzą. Co się stało ????? taki fachowiec a pcha się w bagno. Panie Łaskawiec o co tu chodzi?
~łaskawiec 14-10-2007 16:43
z tego co wiem, to przez rok od zwolnienia Pan Łaskawiec ma "zakaz konkurencji", czyli pracy w branży. a że kandyduje, to źle? chce zrobić coś dla energetyki "wyżej". tam chyba łatwiej dotrzeć ze swoimi argumentami... tak mi się wydaje. porządny człowiek, o wielkiej wiedzy i doświadczeniu. dla mnie kandydat idealny!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Wysyp grzybów w okolicznych lasach  

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Będzie taniej za wodę i ścieki

Wandale kontra naukowcy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
589
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%