MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Kandydaci lali wosk. Polityczne andrzejki na dworcu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 grudnia 2010, 17:47
Aktualizacja: Czwartek, 2 grudnia 2010, 7:48
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
Wczoraj wieczorem w Orient Expressie Karkonoskim Salonie Sztuki odbyło się spotkanie z pretendentami do urzędu prezydenta miasta: Markiem Obrębalskim z Razem dla Jeleniej Góry, oraz Marcinem Zawiłą z Platformy Obywatelskiej.

Gości, którzy już za cztery dni zmierzą się w ostatecznym starciu o wygodny fotel w ratusz, przywitał gospodarz debat w Karkonoskim Salonie Sztuki, artysta malarz Maciej Woliński.

Z założenia spotkanie było debatą poświęconą zagadnieniom kultury i artystów niezależnych. Maciej Woliński pytał kandydatów o pomysł na powstawanie miejsc, gdzie młodzi ludzie nie związani z żadnymi instytucjami mogliby rozwijać swoje umiejętności. Nawiązano także do dewastowania zabytkowych kamienic oraz do prozy życia: zbyt małej liczby miejsc parkingowych. Kandydaci odpowiadali często chyba już wyuczonymi na pamięć formułkami znanymi z innych debat. Politykom towarzyszyli przedstawiciele ich sztabów.

Kulminacyjnym i zupełnie niepolitycznym momentem okazał się finał spotkania, kiedy to goście debaty – zgodnie z andrzejkową tradycją – lali wosk przez klucz. Co im wyszło? Komentatorzy byli zdania, że dzieło „wylane” przez Marcina Zawiłę bardziej przypominało wieżę Ratusza niż amorficzne „coś” z wosku lanego przez Marka Obrębalskiego. Na ile wróżby pokryją się z rzeczywistością? Okaże się piątego grudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~Matt 1-12-2010 18:27
Zawila czy Obrebalski to jedna mieszkanka polityczna... jednym slowem KOLEDZY PO FACHU.... czyli to nie ma znaczenia dla nas, ktory bedzie wybrany... to tylko dla nich ma znaczenie bo dobra kasa na tym stanowisku - taka to prawda.
~bcbg 1-12-2010 18:28
a igrzyska nadal trwają.....
~wyborca jg 1-12-2010 18:32
Jak fajnie kandydaci na urząd Prezydenta JG i ich pomagierzy się bawią - brawo, a w ludki jeleniogórskie do roboty, budować sukces miasta i odśnieżać chodniki. Dzisiejsza debata w telewizji Dami live, tyle problemów organizacji pozarządowych, wolontariatu i co nawet słowem nie wspomnęli - następna okazja za 4 lata. Życzę samych sukcesów, ja po Nowym Roku z JG wraz z rodziną spadam.
~kkkkkkkk 1-12-2010 18:38
A ja ma informacje , że to spotkanie wcale tak różowo nie wyglądało. Byli ludzie na sali, którzy zapytaali panów kandydatów o konkrety. czy jak wy.gląda pomoc miasta małym przdsiębiorcom! Bo władza co innego mówi a co innego robi, czyli nie pomaga ludziom. Ba! przeszkadza
Hrabia 1-12-2010 18:44
Zagorzałe katole, a wierzo w pogańske zabobony! Żaden z nich nie jest wart mojego głosu! Widać że panowie lubio bajki pisać! Jedenym kandydatem godnym ratusza jest... rymcycymcy albo Patol !
~Wierny tylko 1-12-2010 18:45
No super!!! Okultystyczna zabawa na całego!
~JMHJ 1-12-2010 18:46
To że MO tak słbo wypada w kampanii to zasługa Sajnoga.
~Wierny tylko 1-12-2010 18:55
Do Hrabiego; Jeden jest nawet absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, jeździ do księży w Krzeszowie i widzą go oczy ludzkie w kościele katolickim. Ale jak go postrzegają oczy Boże? Te nałogi to przecież rzecz duchowa. Drogi Hrabio, nie tak bowiem człowiek widzi , bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce.
~pit 1-12-2010 19:29
Zawiła lał wosk.. ostatnio leje wodę, a może niedługo będzie lał.. na Nas ?
~Zaproszenie 1-12-2010 19:30
Tow. Rowerowe I-KTK-N - ZAPRASZA na spotkanie 2 grudnia (czwartek) godz. 17:00 - budynek Zrzesz.Handlu i Usług ul. Wolności 82 TEMAT spotkania - STARE i NOWE PROBLEMY ROWEROWE W NASZYM MIEŚCIE - stan dróg rowerowych już wybudowanych i tych planowanych - Gościem spotkania będzie Marcin ZAWIŁA - proszę o powiadomienie wszyskich zainteresowanych - za zarzad Zbigniew Leszek Prezes I-KTK-N
~do zaproszen 1-12-2010 19:45
Jest tam u was w tym towarzystwie taki były wojskowy, co we mnie kiedyś wjechał na chodniku i jeszcze sklął?
~wyborca jg 1-12-2010 19:51
A ja jako obywatel miasta JELENIA GÓRA oczekuję oświadczenia kandydatów na Prezydenta naszego miasta, że nie są prowadzone tego typu rozmowy - tak jak stało się to w Wałbrzychu - wiem jestem naiwny, ale może któryś się odważy !!!!!!
~Obywatel 1-12-2010 20:09
Ja zagłosuje na M.Obrębalskiego bo już wiemy na co go stać i jak zmieni podejście do zwykłych ludzi i zacznie w końcu rozmawiać z inwestorami by budowali miejsca pracy to będzie coraz lepiej w Jeleniej Górze.
~xxx 1-12-2010 20:14
Pan Obrębalski chyba tak dobrze lał wosk jak "leje wodę" strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieszowie obiecując co roku nowy samochód, a stary jelcz ledwo jeździ i niebawem się rozsypie. No ale cóż najwidoczniej prezydent woli wydawać pieniądze na inne rzeczy niż na bezpieczeństwo miasta i mieszkańców miejmy nadzieję że wygra pan Zawiła i rozwiąże ten problem. Panu Marcinowi Zawile życzymy powodzenia i zdobycia jak największej ilości głosów
kazimierzp 1-12-2010 20:14
Żart, zabawa, odrobina mistycyzmu nikomu nie zaszkodziła! Fajnie, że ta debata nie była nadęta, na koturnach! Cieszę się, że musimy wybierać między dwoma dobrymi kandydatami, że nie musimy wybierać między "dżumą", a "cholerą", że nie musimy głosować wybierając mniejsze zło, ale wybierając tego, dla nas, najlepszego! Czniam co zaraz niektórzy pod tym postem wypiszą! Jestem już w tym wieku, że nie muszę nikomu nadskakiwać aby się utrzymać! Wybierajmy i cieszmy się na kolejne cztery lata!!! Bez względu na to kto będzie.
~wyborca jg 1-12-2010 20:53
Panie Kazimierzu, dla pana może i być to zabawa, godziwa emerytura dobry aparat fotograficzny, mieszkanie itd - a dla nas dobry prezydent to godne życie - smutne dla nas to co pan napisał. Wyborcza afera w Wałbrzychu. Cztery dni przed drugą turą - czy tak ma wyglądać układ jeleniogórski ???????? Dzisiaj czytam na stronie NJ24, że pan A.Więckowski mało głosów do rady powiatu, a i tak jest w składzie zarządu ????????
~ja 1-12-2010 21:16
Mój kandydat ciągle w grze, a Pana - Panie Kazimierzu?
~grzegorzn 1-12-2010 21:25
Kaziu, musicie wybierać między głodnym, a nienajedzonym. Musicie głosować na zło konieczne, narzucone. Cieszcie się na kolejne cztery lata stołówek dla bezrobotnych i zamarzniętych bezdomnych. Szkoda, że nie ma tu takiego archiwisty, co by zebrał te wszystkie posty wróżące świetlaną przyszłość za tego charta co wygra. I, że to nie są przeważnie posty imienne. Bo by można było drani rozliczyć. Przynajmniej mo...lnie. A swoją drogą, to tylko idiota mógłby wymyślić hasło: „Jelenia Góra jest najważniejsza”. Czyżby nazista, skrajny dres lub radykał z PiS kandydował na prezydenta jeleniej Góry? Na pewno nie liberał.
kazimierzp 1-12-2010 21:37
Dla mnie nigdy wybory po 1989 roku nie były zabawą! Moi kandydaci są w grze bo na nich już w pierwszej turze stawiałem! Trudno inaczej jeżeli znam ich od ponad 20 lat! Na kogo zagłosuję w II turze: wybory są tajne i bezpośrednie!;-) Na pewno nie będę głosował przeciw, ale za! W niektórych drugich turach w ciągu tych dwudziestu lat głosowałem przeciw! Do wyborcy: z 20:53! Nie wiem jaką będę miał emeryturę bo będzie to za kilka lat. Wiem jaką miałbym pomostową - głodową! Dobry aparat fotograficzny - takie mam hobby i wolę to niż inne przyjemności. A przy tym swoimi zdjęciami daję radość wielu osobom i to nie koniecznie moim miłośnikom! Mieszkanie? Moi teściowie w 1945 roku zostali wyrzuceni z dużo lepszego mieszkania niż przyszło im w Jeleniej Górze, a teraz mnie mieszkać! Nie narzekam i patrzę się w przyszłość z optymizmem, mając wspaniałych synów na których zawsze mogę polegać! W nich przez swe dorosłe życie inwestowałem, w ich naukę, w ich godziwe życie, starając się dawać im z żoną d
~ 1-12-2010 21:57
-do wierny tylko ..i ma na imie Witek
~za/przeciw 1-12-2010 22:22
za Markiem Obrębalskim przemawia zdecydowanie wyższa kultura osobista, wykształcenie, doświadczenie; nie potrafię ocenić, czy brak zaplecza politycznego w Sejmiku jest wadą czy zaletą - jak widzę i słyszę jak rządzi PO choćby w Wałbrzychu to wyobraźnia pracuje i może warto, żeby tacy ludzie jak Marek Obrębalski wreszcie skończyli z taką polityką - układy, układziki, czas wreszcie to zmienić - niech o przyznawaniu środków unijnych wreszcie zacznie decydować faktycznie meritum wniosku, a nie kto go składa i jakie ma plecy.
~ 1-12-2010 22:47
Obrębalski będzie ładniejszym prezydentem ;) Zawiła wygląda jak wójt
~a ja 1-12-2010 23:49
nie mam pojęcia czy już o tym słyszeliście ale pewnie tak: jeśli wygra Marcin to Zosia będzie 1-wszym vice a Robert 2-gim vice wtedy będą w Jelonce JAJA a nie inwestycje i bezrobotni opanują miasto.Wolę chyba Marka wien co robi i co zrobił.A Marcin to poeta wszystko zrobi.Ja rozumiem że rzeczy niemożliwe są do wykonania ale Marcin mówi o cudach. A z tego co wiem na cuda czeka się w Polsce długo.Ja nie chcę Irlandii w Jeleniej.Wystarczy że PO zagwarantowało nam Irlandię w Polsce.Powrót do Zosi i jeszcze Robert oj to za dużo na moje słabe serce.
~kjhgfd 2-12-2010 6:25
Stratrg Sajnog wymyślił nową strategię "KTO PIĘKNIEJSZY" brawo!!!!!
~kok 2-12-2010 6:32
Wiem z dobrego źródła, że Z. Czernow nie może w żadnym przypadku liczyć na prezydenturę ze względu na bardzo negatywne emocje jakie wzbudza.
~tom 2-12-2010 7:43
zapewne na obietnicach i na laniu wosku się skończy obiecywała Zośka obiecywał Józef teraz obiecują oni tyle że któryś z nich będzie miał a nam zostanie reszta oglądam debaty i żaden z nich nie przekonuje mnie żeby był prezydentem każdy z nich stawia na sport i turystykę to zadam panom jedno pytanie czy któryś z panów wie gdzie w Jeleniej Górze znajdują się skocznie narciarskie i co się z nimi dzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~lol 2-12-2010 8:03
jak czytam , że za P. M. Obrębalskim przemawia większa kultura, wykształcenie i doswiadczenie - to płakać mi się chce. Szkoda , że nikt z Państwa nie widział jak P. Marek 4 lata temu zapoznawał się z problemami miasta. ZERO wiedzy a jawił się jako specjalista od gospodarki miejejskiej. Zadnej wiedzy nie posiadał poza teorią budowy miasta. Uczył się od podległych pracowników i to było tak widoczne, że aż płakać się chciało. Po 4 latach nadal nie wie kto ustala zasady wynagradzania dla pracowników administracji i obsługi szkół ( na debacie mówił o ministerialnych przepisach) , jakie przepisy normują sprawy zabytków a na antenie teewizyjnej nie mówi prawdy o współdziałaniu z innymi gminami. Bardzo trafnie i dobitnie P. Marcin określił P. Marka - kibic w Ratuszu. 4 lata pracownicy administracji i obsługi domagali się podwyżek i za pieć 12 Pan Marek mówi, że trzeba się pochylic nad problemem, za pięć 12 stawia się wiaty przystankowe, za pięć 12 zintensyfikowano pracę nad sprzedażą mieszk
~ziz 2-12-2010 9:00
Ciekawe tylko, że zwykli mieszkańcy miasta nie zostali dopuszczeni do zadawania pytań. Wszystko było z góry ustawione. Pytania jedynie od pismaków i to tylko takie z ustaloną wcześniej odpowiedzią, Gratuluję debata faktycznie na wysokim poziomie.
~niu 2-12-2010 9:28
leja caly czas wode, ale aby uwiarygodnic sie leja wosk a po wyborach beda lali na nas czyli bedzie tzw olewka
~ 2-12-2010 9:54
Sąsiadom też puszczają nerwy : http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,7449
~Justyś 2-12-2010 10:19
Głosuję na Marka Obrębalskiego, bo to właśnie On sprawił, że w Jeleniej coś zmienia się na lepsze i zmieni się jeszcze bardziej - dajcie mu szansę a zobaczycie. Zawiła to kłamca, ustawić potrafi tylko swoją rodzinę, już pokazał na co go stać - uciekł do Warszawy. Zawiła z Tuskiem, śmieszne robaczki, Irlandia w Jeleniej - O nie! W Irlandii wcale nie jest tak fajnie. Panie Marku Obrębalski - POWODZENIA.
~cdn 2-12-2010 10:42
Owszem Jelenia się zmienia, jesteśmy zaściankowym miasteczkiem zarządzanym przez nieudolnego włodarza. Dajmy szansę nowej ekipie, może będzie lepiej bo gorzej być już nie może.
~do 22.47 2-12-2010 13:55
Chyba masz soczewki jak denka od słoików. Obrębalski przystojny? Chyba padnę ze śmiechu!Hahaha Zawiła to gość z klasą, megaprzystojny inteligentny, po prostu Miodzio!
~niu 2-12-2010 15:38
to nie Zawila ma wygrac wybory , to PO chce zagarnac wladze gdzie sie da, ale ze narod jest madry i widzi do czego doprowadzily rzady PO. w Polsce,wiec nie odda w ich lapy Jeleniej Gory ja glosuje na Obrebalskiego, a jak nie wierzycie co potrafia PO i Zawila to zapoznajcie sie z Zawily oswiadczeniem o stanie majatkowym za 2009r, dostepny w internecie, a zobaczycie jaki to pazerny facio
~alo 2-12-2010 15:48
bardzo fajne zdjecie Nr 1, Obrebalski, takie portretowe z klasa , takie zdjecia wszystkich dotychczasowych prezydentow Jeleniej Gory powinny zawisnac w korytarzach ratusza, taki poczet prezydentow miasta Jelenia Gora
~nd 2-12-2010 15:57
do wyborcy to nie nowina ze PO tak zdobywa poparcie obiecuje proponuje, ciekawe co obiecano liczacym glosy, oni od dawna stosuja korupcje,
~ahaa 2-12-2010 21:32
do 02-12-2010 07:43 | ~tom | Ja wiem, że jedna skocznia narciarska (w sumie ruiny skoczni) jest pomiędzy ulicami Wieniawskiego a Mickiewicza, na zachód od os. Orzeszkowej:) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Za nami II tura wyborów  

Przed II turą: wiec poparcia prezydenta Andrzeja Dudy  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
713
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%