MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Kampania śmieciowa za pieniądze z funduszu ochrony środowiska

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 czerwca 2013, 7:43
Aktualizacja: Czwartek, 6 czerwca 2013, 9:36
Autor: Angela
Jelenia Góra z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska otrzymała 40 tys. złotych na akcję informacyjną dla mieszkańców dotyczącą nowej ustawy śmieciowej.

- Za te pieniądze zorganizujemy spotkania, na których wyjaśniane będą zasady selektywnej zbiórki odpadów i segregacji, wydrukujemy ulotki, plakaty, informatory, będą też publikacje w mediach, programy informacyjne – wylicza Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Chodzi o to, by przed wdrożeniem nowego systemu i w ciągu pierwszych miesięcy, ludzie mieli kompletną informację jak należy postępować.

- Spotkania będą organizowane w różnych częściach Jeleniej Góry. Kiedy ustalimy daty i miejsca, to poprzez plakaty i ulotki oraz ogłoszenia w mediach będziemy informować na bieżąco – dodaje Hubert Papaj.
Obecnie miasto ogłosiło konkurs na cykl 10. spotkań warsztatowych, które zostaną zorganizowane w okresie od połowy czerwca do początków września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

„Zielony” przystanek

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~J24 5-06-2013 9:38
Co to za bełkot??!! O co chodzi????!!!!!
~ 5-06-2013 9:45
czy termin smiecie niesegregowane to oznacza ze wszystko do jednego kubla- bo dalej nie wiem o co chodzi, ja bede plłacic za niesegregowane , sasiad za segregowane - to czy on tez moze wrzucac do wspolnego kubla czy musi miec swoj odrebny kubel na smieci ktore nie sa szklem ,plastikiem, papierem, czy podlegajacym kompostowaniu- kto mi to wytlumaczy- bo sie obawiam ze jednak bedzie oszukiwal i wykorzystywal wspolny kubel- ta ustawa ma wiele tajemniczych rozwiazan dla wtajemniczonych- a my bedziemy doplacac
~... 5-06-2013 11:34
...400.000....za 50 tys wydrukujemy troche broszurek...za 50 tys jakas audycje moze dwie w radiu...a reszta do kiermanki...prawda Papaj..?
~pikuś 5-06-2013 11:47
Segregacja smieci to niezły pomysł. "Ustawa śmieciowa" to poronione dziecko "specjalistów", elektryków od dzwonków gazowych. I jeszcze wydadzą 400tys. zł. na wyjaśnianie meandrów swoich chorych pomysłów.Cały ten zamęt wokół segregacji odpadów pozwala odnieść wrażenie, że politycy, zarządcy miast i ich udzielni władcy robią wszystko, żeby powiązać "śmieciowy interes" ze swoimi zyskami. Bo śmieci to naprawdę dochodowy interes. Zawarte przez nich umowy z odbiorcami surowców wtórnych na warunkach obciążających wyłącznie mieszkańca, a zmniejszające koszty pozyskania i przerobu surowca przez odbiorcę to śmierdzi zmową. Powinny być dwa pojemniki: jeden na śmieci i drugi na surowce wtórne. Za wywóz śmieci płacimy, a surowce wtórne odbiera zainteresowana firma ZA DARMO i ona je sobie segreguje.
~Any 5-06-2013 11:55
A gdzie mam umieścić obierki ziemniaczane, które na śmietnik wyniosę w torbie plastikowej lub papierowej? Czy mam je wysypać do pojemnika luzem? Fajna breja będzie latem.
~ 5-06-2013 12:02
choćbym miał płacić 50 za śmieci to nic nie bede przebierał,segregował itp
~pikuś 5-06-2013 12:03
c.d. ...i sprzedaje surowiec-półprodukt do przeróbki. Sprzedaje i zarabia. To jest najbardziej motywujące rozwiązanie sprawdzone i działające w wielu krajach. Płaci się za rzeczywistą ilość wywiezionych ŚMIECI i to słono, więc w interesie mieszkańca leży, aby odzyskać jak największą ilość odpadów odbieranych za DARMO. Nikt nie płaci za opróżnianie pustego kubła. Umowy zawiera się indywidualnie i określa częstotliwość ich opróżniania. Nie każdy produkuje tygodniowo śmieci "pod dekiel". Pojemnik może wystarczyć na dwa-trzy tygodnie, a może dluzej.*** Opakowanie po papierosach to: zadrukowany papier, folia metalowa i celuloid. Jaki idiota wymyślił, żeby przed wyrzuceniem tego do kosza oddzielać od siebie te trzy różne materialy i szukać odpowiednich dla nich pojemników?
~pikuś 5-06-2013 12:07
do 05-06-2013 12:02 | ~ | :-) Ty może nie, ale wyobraź sobie rodzinę 2+3 - to jak nic 250 zeta miesięcznie.
~ 5-06-2013 12:20
czy nie lepiej zamiast tej czczej gadaniny urzadzic kilka placow z kontenerami tak jak to robia w cywilizowanych krajach, a nie placic prelegentowi za wyklady o smieciach, czy o to chodzi by pogadał i mial zaplacone za to niezla kase, akcje informacyjna radze przeprowadzic w ksztalcie porzadnego artykulu wraz z instrukcjami w formie dodatku do NJ- taniej i skuteczniej bo taka informacja skuteczniej przemawia do ludzi , i zawsze mozna ja kilka razy poczytac
~uzi 5-06-2013 12:56
Jak znam życie to Przemo z urzędu już złożył ofertę na prelekcje. W końcu kto jak kto, ale urzędnicy najlepiej się znają na śmieciach.
~minona 5-06-2013 13:03
kolejny cyrk byle by nabić kabzę w majestacie prawa pod pretekstem "by przed wdrożeniem nowego systemu i w ciągu pierwszych miesięcy, ludzie mieli kompletną informację jak należy postępować" Nie trzeba 400 tys zł by wydać pełny, wyczerpujący, może być nawet bogato ilustrowany informator i przesłanie go wszystkich zainteresowanych. Wszak pełną informację komu wysłać "Miasto" otrzymało na deklaracji śmieciowej. To jedyna gwarancja, że właściwe informacje trafią do ludzi, którzy tych informacji potrzebują. Kto ma czas na jakieś szemrane spotkania. Czy dostęp do lokalnej TV jest taki powszechny, że "publikacje w mediach, programy informacyjne" trafią tam gdzie powinny? Nie wszyscy w JG mają kablówkę.
~ciekawe 5-06-2013 13:11
Czterysta tysięcy złotych. Ciekawe kto tym razem zarobi na prelekcjach wciskając kit ,że segregacja musi kosztować drożej niż było do tej pory
~pikuś 5-06-2013 13:15
do 12:20 | ~ | Elektrycy od dzwonków gazowych nie radzą sobie z tym problemem. "Akcja informacyjna" na stronie Urzędu Miasta i konia z rzędem temu, kto po lekturze tego bezsensownego gniota będzie mądrzejszy, niż przed. Chciałbym zobaczyć, jak autor-idiota zgniata butelkę PET, bo tylko taką można wrzucić do pojemnika, ale bez nakrętki. Już widzę tych ekologów wyciągających zszywki z zeszytów przed ich wyrzuceniem. I oczywiście stojących przy zlewach rodaków myjących z upodobaniem pojemniki po jogurtach, butelki po mleku, kartony po soku pomarańczowym, opakowania po tłuszczach stałych,itd. I rachunki za wodę ... A miało być ekologicznie ...
~zagęszczarka 5-06-2013 13:24
13:03 | ~minona ... ale jest 400 "koła" do wzięcia i znajomi królika już szykują przemowy przed tłumnie zebranymi mieszkańcami. Znajomi królika - drukarze- już ustawiają poligrafię na druk plakatów o śmieciach, lokalne TV przygotowują swoje studia do nagrywania publicystyki n/t śmieci z udziałem znajomych królika. Wszystko gra.
~uhahany 5-06-2013 13:31
Od lipca będę za segregowane śmieci płacił więcej,niż do tej pory za niesegregowane. I jeszcze będę musiał myć opakowania, aby firmy zarabiające na śmieciach, miały gotowy surowiec do sprzedania. Jaja jak berety. Kostrzyca segreguje i sprzedaje surowce wtórne od dawna. Ciekawe co tak podrożało, że dotąd się opłacało, a od lipca już nie będzie? Są w tym kraju miejsca, gdzie mieszkańcy będą płacić za segregowane śmieci tyle samo, co do tej pory za niesegregowane. Można??? Można. Skąd u nas takie wyliczenia, nie wiem. Ale chetnie się z nimi zapoznam i porównam dotychczasowe koszty wywozu śmieci i zysk ze sprzedaży odzyskanych z tych odpadów surowców wtórnych z nową kalkulacją Ratusza.
~jurand 5-06-2013 14:56
Osobiście uważam iż mieszkańcy naszego miasta są na tyle zorganizowani choćby przez kontakt feisbuk że ta całą ustawę sieciową oddala gdzie pieprz rośnie. Jak to jest możliwe że radni spowodowali iż bedzielmy płacili najwiekszestawki sieciowe w kraju. Czy to ma być zachęta abyśmy swojesmieci wystawili po ratusza radni niechybnie segregują . Dajcie jakiś znak i zróbmy w końcu coś pożytecznego dla siebie a nie dla tych z ratusza.
~znawca 5-06-2013 16:04
Lipiec już blisko =/ muszę powywalać wszystkie syfy z piwnicy =/
~low 5-06-2013 16:31
Brak słów! Jak mozna tak roztrwonić tyle kasy na czcze gadanie?!!!! Weżcie się do cholery wreszcie do czynów!!!!! Ta nasza władza to rzenada!!!!!!
~low 5-06-2013 16:43
40 tysięcy na ulotki i czcze gadanie kolesiów! Oni znowu sie obłowią a my mamy płacić! Skąd te chorędalne stawki za wywóz śmieci! Nigdzie w Polsce nie ma wyższych!!!!! Wyssane z palca!! Przecież miały być obniżone po przetargu ale o tym cisza, bo ludzie zaplacą a Urząd pośrednik będzie miał dla siebie na nagrody za wyrolowanie Jeleniogórzan!!!!
~Co za Orwell 5-06-2013 18:33
Nikt, a zwłaszcza jakiś urzędas, nie będzie nam mówił jak mamy postępować. Za śmieci już płacimy w czynszach i z VAT przy zakupie produktów. Trzeci raz nie będę płacił.
~damian1993 5-06-2013 18:37
Chroniczny brak skutecznego zorganizowania się mieszkańców jest przyczyną rozpasania się POkomunistów
~Solejukowa 5-06-2013 20:14
Kto wygrał przetarg?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Interwencja w Jeżowie  

Droga rowerowa w budowie

Trwa budowa punktu widokowego

Wóz strażacki w nagrodę

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%