MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Kampania informacyjna o śmieciach trwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 czerwca 2013, 7:12
Aktualizacja: 7:24
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Specjalny numer telefonu i adres e–mailowy zostały uruchomione w jeleniogórskim urzędzie dla mieszkańców, którzy mają pytania dotyczące wprowadzenia w Jeleniej Górze nowej ustawy śmieciowej. Niebawem w ręce jeleniogórzan trafi 60 tys. ulotek, będą też spotkania informacyjne i kampania w mediach.

- Staramy się wszystkie kwestie wyjaśniać na stronie urzędu miasta, ale dodatkowo wydrukowaliśmy 60 tys. ulotek, które będą systematycznie rozdawane m.in. na imprezach, przy pierwszych odbiorach odpadów, ale też będą wkładane do gazet, jako wkładki, do pojemników na reklamy w budynkach wielorodzinnych, wykładane w sklepach i obiektach użyteczności publicznej. Ulotki dokładnie wyjaśniają cały proces wdrożenia nowej ustawy śmieciowej i nowej segregacji odpadów – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze.

Wszelkich informacji już można zasięgnąć dzwoniąc na numer 75 75-49-896 lub pisząc na adres poczty elektronicznej: wgok@jeleniagora.pl.

- Będziemy tą drogą udzielać wszechstronnych informacji, odpowiadać na najbardziej szczegółowe pytania – dodaje Cezary Wiklik. - Podpisaliśmy lub podpiszemy w najbliższym czasie umowy z wyłonionymi w przetargach redakcjami prasy (także elektronicznej), radia i TV lokalnej. Od początku lipca aż do września zorganizujemy cały cykl dziesięciu spotkań w różnych punktach Jeleniej Góry, podczas których specjalnie zaangażowana firma będzie udzielała wszechstronnych informacji, również dysponować będzie ulotkami i innymi materiałami informacyjnymi – dodaje rzecznik miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Policyjna akcja "Pieszy"

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~ 18-06-2013 7:56
Jeżeli kampania informacyjna to może bezpłatne połączenia telefoniczne. Spotkania informacyjne miały odbywać się od drugiej piłowy czerwca a czytam, że od lipca Pracownicy urzędu nie są przygotowani do udzielania wszechstronnych informacji i zachodzi potrzeba zaangażować zewnętrzną firmę? PORAŻkA
~ 18-06-2013 8:58
to prawda punkt informacyjny urzedu to osoba o niskiej wiedzy na ten temat potrafi tylko podac numer ekologii i dzwon sobie petencie i plac za telefon, a mieli tyle czasu na przygotowanie porzadnej uchwaly zrobienia przetargu i dopiero podanie faktycznej kwoty do zaplaty przez obywatela - a to wszystko jest robione na pasówke najpierw ile my musimy placic a potem dopasowywanie do przetargu zwykle planowane przez zaskoczenie zlodziejstwo i zdzierstwo
~ 18-06-2013 9:07
Ustawa jest, oczywiście jej realizacja to polski styl - czyli tragedia. Opłaty w tym grajdole krzywdzące i niesprawiedliwe. Jedyne pocieszenie w tym, że będą bulić wszystkie buce, którym żal było kilku PLN miesięcznie i do tej pory podrzucali wory ze śmieciami pod osiedlowe śmietniki. I, żeby uprzedzić głupawe komentarze: żadna tam zawiść, ale marna, bo marna, jednak odrobina sprawiedliwości, hehe.
~SARBLE 18-06-2013 9:35
To właśnie pokazuje nieudolność naszych urzędników i włodarzy. Sprawy instruktażowo-szkoleniowo-wdrożeniowo powinny zacząć się już co najmniej na początku roku, aby mieszkańców przygotować do nowych zasad odprowadzania śmieci. Szczytem bezczelności ze strony miasta jest to, że nie dość, że próbują za wszelką cenę wyciągnąć od nas pieniądze, to jeszcze zrzucają na nas obowiązek dowiadywania się i szukania źródeł informacji nt.segregacji. Tym bardziej jest to żenujące, że informacje wychodzące od urzędników są sprzeczne, dlatego stwierdzam, że sami urzędnicy do tej pory nie wiedzą jak się w temacie poruszać :( FACHOWOŚĆ włodarzy i urzędników w naszym mieście jest POWALAJĄCA......................................
~E-ka 18-06-2013 9:40
Stare dobre powiedzenie - dla naszych włodarzy. JAK NIE POTRAFISZ - NIE PCHAJ SIĘ NA AFISZ !!
~embees 18-06-2013 9:42
Popatrzcie ile płaci się w 20 największych miastach Polski. Tylko dwa miasta płacą minimalnie więcej niż w Jel.Górze.Jesteśmy polską potęgą. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/wywoz-smieci-wroclawian-najdrozszy-w-kraju,333047.html
~Wqrwiony 18-06-2013 10:19
Niedoczekanie tych ... żebym im płacił taką stawkę. Po prostu w domu zostanie zameldowana jedna osoba, pozostałych zamelduję u rodziny w innej miejscowości gdzie jest dużo taniej. Albo zgłoszę ,że wyjechały do pracy za granicę. I tyle zobaczą opłaty
~do Wgrwiony 18-06-2013 10:25
Zajmując takie stanowisko zmniejszasz liczbę osób a co za tym idzie stawka dla pozostałych rośnie. I to ma być społeczeństwo obywatelskie. Wstyd
~RE do10,25 18-06-2013 10:55
najpierw trzeba określić racjonalną stawkę, by nie siać demagogii na temat społeczeństwa obywatelskiego, a stawka jest skandaliczna !!
~pikuś 18-06-2013 10:57
A nie byłoby łatwiej i prościej - przynajmniej dla odwiedzających stonę "Jelonki" -TUTAJ WYDRUKOWAĆ CO NASI POPAPRANI DECYDENCI wymyślili w celu utrudnienia nam życia? Przeciez jesteście poratlem informacyjnym !!!
rymcycymcy 18-06-2013 10:58
10:25 | ~do Wgrwiony | ...zawstydziłeś Wqrwionego ! :) ...brawo ! ;)
~pikuś 18-06-2013 10:59
Ci, z "nadmiarem" odpadów i tak będą je podrzucać innym. Stać na audi, ale nie stać na wywóz śmieci.
~pikuś 18-06-2013 11:03
I powtarzam! DWA KUBŁY. Na śmieci i na surowce wtórne! Czy to tak trudno zrozumieć? Firma, która wygra "przetarg" (sic!) i tak musi je posegregować na "taśmie". Tylko że u nas nie ma "firmy" z cywilizowaną sortownią.
~ 18-06-2013 11:36
To że ktoś wypełnił deklaracje lub jej nie wypełnił nie oznacza jeszcze,że za śmieci będzie płacił,interesuje mnie czy za te niepłacące osoby będą płacić ci co płacą czy też władza będzie od nich egzekwować te kwoty.Jeżeli tak to w jaki sposób.Czy dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i korzystających z pomocy miasta przewiduje się dodatkową pomoc związaną ze wzrostem opłat za śmieci.Jeżeli takiej pomocy nie będzie to czarno to widzę.
~ElaB 18-06-2013 12:40
Jeżeli coś się wprowadza nowego, to należało by może wziąć przykład z tych, u których taki systemem już działa. Takie to proste, ale nie dla naszych urzędników, bo nie wiem czy oni wiedzą po co na tych stołkach siedzą :( Np.Niemcy i Czesi skupują butelki (Niemcy nawet plastikowe) i mają już jeden problem rozwiązany, bo butelki nie walają się gdzie popadnie. Nam się jednak skup butelek nie opłaca, bo ktoś musiałby się napracować :( Najprościej tylko wymagać i straszyć karami :(
~ 18-06-2013 15:53
a gdzie wyrzucę piasek po kocie?
~jeż doElaB 18-06-2013 16:01
To jest tak oczywiste i proste, że aż śmieszne a porównywalne z niemożnością rozwiązania problemu złodziejstwa " złomowego".
~Bezdomny 18-06-2013 18:25
Odchody kocie zaniosę pod Ratusz Zawile i jego mądrym urzednikom.
~ 18-06-2013 18:51
60. 000 tys. ulotek pod koniec VI ? czemu tak późno panie V-ce prezydencie? Macie przecież w Ratuszu: fachowca od komunikacji społecznej p. Korzeniewskiego, którego zadaniem jest rozwiązywać problemy lokalnej społeczności. Macie specjalistę ds. PR, macie fachowca od ochrony środowiska + witryna ISI EKO - dlaczego jeszcze nie zabrali głosu w temacie ? Czyżby brak wiedzy ? TV dostarcza pomysłów- w jakims miescie prezydent zrobił pokaz jak należy segregować odpady + komentarz fachowca ! A panowie co zrobiliście? Ratusz chce wynająć zew. firmę za moje pieniądze ???? A za co ja płacę - macie warunki zeby zacząć działać! Ustawa określa wyrażnie: ratusz ma obowiązek edukować i zająć się wszystkim a nie chować głowę w piasek i szukać , gdzie by tu jeszcze zmarnować fundusze ! Panowie! do roboty, m
~j.s. 18-06-2013 22:26
dalej nikt nie wie jak segregować śmieci w Jeleniej Górze (a jak wynika z artykułu w * w różnych miejscowościach będzie się to robić różnie), a nasi ..włodarze" śpią spokojnie, bo wydrukowali ulotki, których jeszcze nikt na oczy nie widział. Poza tym co to są ,,gniazda"????????
~ 19-06-2013 7:38
Panie prezydencie, czy kasy w urzędzie miasta są przygotowane na obsługę mieszkańców ze wspólnot mieszkaniowych, którzy będą indywidualnie dokonywać wpłat.Większość zarządów właścicielskich nie złożyła deklaracji i właścicielom pozostaną kolejki do kasy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Monitoring w Radomicach

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
313
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%