Czytających: 11618

Warszawa/Świebodzice: Kamila Winogrodzka mistrzynią Polski w pływaniu!

Piątek, 26 kwietnia 2013, 15:10
Aktualizacja: Sobota, 27 kwietnia 2013, 9:28
Świetnie spisała się zawodniczka MKS–u Jedenastka Kamila Winogrodzka podczas Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywanych w Warszawie, gdzie rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy reprezentanci Polski, między innymi Robert Korzeniowski, Sławomir Kuczko, Alicja Tchórz, czy Klaudia Naziębło.

Jeleniogórzanka reprezentująca w zawodach Wydział Ekonomi i Zarządzania w Jeleniej Górze została w klasyfikacji generalnej mistrzynią Polski na dystansie 50 m stylem dowolnym i uzyskując czas 25,95s zdeklasowała rywalki, następna za nią była medalistka Zimowych Mistrzostw Polski Anna Kawęcka z AGH Kraków z czasem 0,26,48, a trzecia Katarzyna Ptasińska (ALK Warszawa) z czasem 0;26,56s. Na dystansie 50m stylem klasycznym Kamila została wicemistrzynią Polski z czasem 0;33,39, pierwsza była Paulina Zachłoszcz, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na tym dystansie z czasem 0;32,83s, a trzecia również wielokrotna medalistka Ewa Ścieszko z czasem 0;33,47s. Kamila po raz kolejny potwierdziła I klasę sportową.

W tym samym czasie zawodnicy MKS-u Jedenastka rywalizowali z zawodnikami z Dolnego Śląska podczas Pucharu Kibica w Świebodzicach. Wśród dziewcząt Dominika Jarkowiec (00’) po zaciętej walce zajęła na dystansie 50m stylem dowolnym 3. miejsce uzyskując życiowy czas 0;30,72, pierwsza była Agata Knapik z Bolesławca z czasem 0;30,02, a druga Wiktoria Rudek 0;30,55. Na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 0;34,96 nasza pływaczka zajęła drugie miejsce tuż za Izą Tkaczyk z Bolesławca (0;34,80s). Dominika potwierdziła III klasę sportową 14lat. Ida Żołędowska (01’) zajęła 1. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym - 0;43,51 deklasując rywalki, następna za nią była Agata Zatorska (Jelcz-Laskowice) z czasem 0;44,41. Ida w stylu klasycznym potwierdziła III klasę sportową 12lat. Na zawodach zadebiutowała Żaneta Grzegorz (02’), która na dystansie 50m st. dowolnym z czasem 0;41,34 uplasowała się na 16. pozycji, a na dystansie 50m st. klasycznym (0;58,04) była ósma.

Wśród starszych zawodników z Jeleniej Góry najszybszy był Dawid Sopoćko (92’) z czasem 0;25,99 zajmując 4. miejsce, Aram Manukyan (0;27,65) był siódmy, a Jakub Kulesza (80’) - 0;34,94 był dziesiąty. Na dystansie 50m st. motylkowym Dawid zajął 2. miejsce z czasem 0;30,32, przed nim był Jarosław Kosiński ze Świebodzic (0;29,73), Jakub Kulesza był piąty z czasem 0;41,51. Aram Manukyan (95’) na dystansie 100m st. klasycznym zajął 3. lokatę z czasem 1;18,32.

Wśród młodszych zawodników Artur Manykyan (98’) na dystansie 50m st. dowolnym zajął 8. miejsce z czasem 0;31,71, a Maciej Wybieralski był dziewiętnasty z czasem 0;34,23. Na 50m st. grzbietowym Artur uplasował się na piątej pozycji (0;38,55), a Maciej był dziewiąty z czasem 0;43,67. Gratulujemy udanych startów naszym zawodnikom.

Zapraszamy miłośników pływania do kibicowania podczas XIII Otwartych Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, które odbędą się 27 kwietnia na basenie przy SP 11 - ul. Moniuszki 9 w Jeleniej Górze od godziny 11 30. W zawodach weźmie udział ponad 300 zawodników z Polski i Czech.