MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kamiennogórska strefa w dolnośląskim klastrze lotniczym

Wiadomości: Region
Piątek, 5 czerwca 2015, 7:40
Aktualizacja: 7:43
Autor: Mo–Ja Multimedia
Fot. Archiwum Mo–Ja Multimedia
Odpowiedzią na rozwój i potencjał branży lotniczej w regionie ma być Dolnośląski Klaster Lotniczy (DKL), do którego przystąpiła Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości.
Do współpracy na rzecz branży lotniczej zaproszone zostały m.in. ośrodki naukowe, polskie firmy i międzynarodowe koncerny, zajmujące się projektowaniem i produkcją samolotów oraz podzespołów dla przemysłu lotniczego.

Dolnośląski Klaster Lotniczy wspierają, oprócz kamiennogórskiej strefy, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”, Ministerstwo Gospodarki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Urząd Miasta Lubina.

Priorytetowym celem utworzenia Dolnośląskiego Klastra Lotniczego jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą, prowadzących działalność na terenie Regionu Polski Południowo – Zachodniej. Klaster Lotniczy pozwoli wzmocnić przemysłowy charakter tej części Dolnego Śląska o walor innowacyjności.

- Udział w klastrze trzech stref ekonomicznych to także czytelny sygnał, że strefy ekonomiczne zmieniają się na rzecz kluczowych branż oraz inteligentnych specjalizacji w strefy 2.0 i są prężnie działającymi ośrodkami gospodarczymi na mapie Polski – mówiła Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Partnerzy klastra chcą m.in. stworzyć dogodne warunki do rozwoju i lokowania nowych przedsiębiorstw przemysłu lotniczego na tym terenie, promować polski przemysł lotniczy za granicą oraz rozwijać sektor badawczo-rozwojowy.
Oprac. na podst. LSSE

Ogłoszenia

Czytaj również

60 – lecie Towarzystwa Karkonoskiego  

Wykłady o otępieniu i demencji w KSON–ie

Po Koronę Gór Polskich

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~grumpy 6-06-2015 21:00
cuda, cuda panie, teraz czekamy na lotnisko miedzygalaktyczne, moze byc w jeleniej. a co do meritum, to do klastra potrzeba inzynierow i ludzi z pojeciem a nie dzisiejszych absolwentow uczelni pseudotechnicznych

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Dojrzały KSON z ambsadorami

Poświst na "góralu"

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Wypadek przy sądzie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
703
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%