MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Kamiennogórska strefa: 150 miejsc pracy w branży kosmetycznej

Wiadomości: REGION
Piątek, 5 sierpnia 2011, 8:58
Aktualizacja: 9:00
Autor: JoMa Multimedia
Fot. Mo–Ja Multimedia
Produkują w Niemczech, Francji, Luksemburgu. Teraz kolejny zakład zamierzają uruchomić także w Polsce. Iwona Krawczyk: w podstrefie zgorzeleckiej kamiennogórskiej strefy pojawi się niemiecki inwestor z branży kosmetycznej.

Jak tłumaczy prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk, została już wszczęta procedura sprzedaży nieruchomości i wydania zezwolenia. Inwestor rozpatrywał wiele lokalizacji, na terenie całego kraju. Ostatecznie padło na Zgorzelec. Urzekły go nie tylko bliskość granicy i bezpośredni dostęp do autostrady, ale jak podkreślił w liście intencyjnym, zaangażowanie zespołu kamiennogórskiej strefy i otwartość samorządowców ze Zgorzelca.

- Zostanie zagospodarowany nasz największy kompleks w Zgorzelcu. Na 6 ha działce powstanie nowoczesna firma z branży kosmetycznej. Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy: budowę zakładu opakowań z aluminium i uruchomienie nowoczesnej linii technologicznej do produkcji kosmetyków. Całość pochłonie 30 mln euro. Pracę docelowo otrzyma ponad 150 osób – mów prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Podstrefa zgorzelecka została utworzona w ubiegłym roku. Niemieckiego inwestora pozyskano w bardzo krótkim czasie, rozmowy z kolejnymi kontrahentami są prowadzone. - Taka dynamika wymusza potrzebę włączenia kolejnych terenów do kamiennogórskiej strefy – podkreśla Iwona Krawczyk.

Od początku roku zarząd strefy wydał trzy zezwolenia. Przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje w wysokości 50 mln zł, zatrudnią 200 osób. Aktualnie w strefie nakłady inwestycyjne przekroczyły 1,58 mld PLN. W ostatnich trzech miesiącach zatrudnienie wzrosło o ponad 200 osób (w zakładach na terenie kamiennogórskiej strefy pracuje przeszło 4,6 tys. osób). Zarówno nakłady, jak i zatrudnienie są dwa razy większe w porównaniu z deklarowanymi przez inwestorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przełamywanie barier  

Wraca pomysł łączenia muzeów

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (12) Dodaj komentarz

goscniedzielny 5-08-2011 9:28
wprawdzie do Zgorzelca jest ok 80km, to oddalony jest on o 90 minut jazdy samochodem, przy ladnej pogodzie i jadac zgodnie z przepisami. Wiec jaki wplyw te nowe miejsca pracy maja na jeleniogorski rynek pracy? Zaden. To po co ten news? To ma byc zacheta do przeprowadzki do Zgorzelca?
~bingo 5-08-2011 9:59
Dokładnie, w Jeleniej nie ma strefy ekonomicznej i jest dlatego taki kanał!
~polacy 5-08-2011 10:34
DO KOMENTUJACYCH WYZEJ! Po pierwsze nie wypowiadajcie się na temat na jaki nie macie zielonego pojęcia, a jak już się wypowiadacie to wejdźcie chociaż an stronę internetową. Mi zajęło sprawdzenie mojej wiedzy ze stanem faktycznym minutę i tak jak wiedziałek cyt. "Kamiennogórska strefa jest zlokalizowana na terenie miast: Jawor, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Piechowice, Lubań, Zgorzelec, Ostrów Wielkopolski oraz gmin: Dobroszyce, Gryfów Śląski, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Lubawka, Nowogrodziec, Prusice i Żmigród". Każdy nowy zakład powstający w strefie ma ważne znaczenie dla ogółu bo później cała strefa jest inaczej postrzegana przez innych inwestorów!!! DOBRA ROBOTA I TYLKO POGRATULOWAĆ TAKIEJ ZARADNOŚCI! OBY WIĘCEJ ZAKŁADÓW z zarobkami powyżej 2000 na rękę i będzie coraz lepiej!
~do polacy 5-08-2011 11:18
bingo normalnie!
~do polacy 2 5-08-2011 14:08
do polacy a w którym to zakładzie znajdującym się w strefie w okolicach Jeleniej Góry zarabia się więcej niż 2000na rękę????? W Piechowicach a może w Radomierzu????????????? Chętnie się dowiem jwśli wiesz , myślę ze nie tylko ja bym chętnie znalazł tam pracę
~grr 5-08-2011 16:32
a konkretnie co to za firma? jak sie zwie?
~Beatrix 5-08-2011 17:54
Unilever
~-???- 5-08-2011 19:16
Do bingo: w Jeleniej Górze jest podstrefa kamiennogórskiej strefy ekonomicznej przy ul. Spółdzielczej. W tej strefie ma powstać zakład polimerobetonu przeniesiony z dawnego Zrembu, dodatkowe hale buduje Jelenia plast i na tym koniec. Bo nawet Zorka nie chciała działki wchodzącej w skład strefy ekonomicznej. Zakład polimerobetonu ma zatrudnić 40 osób / z tego już zatrudniał 30/. Poprostu nasi przedstawiciele urzędowi nie potrafią szukać inwestorów. A poza tym co zaoferują: nieskończoną ulicę Spółdzielczą która ma tylko połączenie od Trasy Czeskiej do betoniarni IBF, a dalej szczere pole. Nasi urzędnicy uważają że p.Krawczyk będzie sciągać inwestorów dla Jeleniej Góry.Każdy stara się o swoje.A u nas p. Czernow jakoś w Chinach nie załatwiła żadnego inwestora tylko obciążyła budżet miasta.
~............ 5-08-2011 19:24
No i dobrze, że nie załatwiła inwestorów z Chin, bo kto by u nich pracował i za ile, jeśli swoich gnębią za głodowe płace. Niepotrzebnie tam jechała.
~Bingo 5-08-2011 20:20
Każdy chce w tym kraju pracowników za free, chora spirala. Jeśli nie zarobię to i nie wydam. Logika że PKB spada! Napędzają go tak na prawdę ludzie wysyłąjący saksy. Błędne koło, ale dla prodycentó widocznie opłącalne bo pchają i dbają tylko włąsną kieszeń :P
~-???- 5-08-2011 21:03
Napisałam o inwestorach z Chin aby podkreślić, że nasi urzędnicy jeżdzą dla przyjemności a nie wiele obchodzi ich bezrobocie w miescie.Myślą o sobie o awansie na lepszy stołek.Jak p. prezyden był na otwarciu Zorki i zobaczył drogę dojazdu ul. Objazdową / same kałuże i doły/ to 3 dni po wizycie wysypano tę ulicę tłuczniem. Przecież to śmieszne jeżeli taką drogą mają dojeżdzać przyszli inwestorzy do swoich Zakładów to na dzień dobry wyjadą.Zrobiono łącznik KMiarki z Wojewódzką i Objazdową aby był także dojazd do Zakładów a za łącznikiem droga wysypana tłuczniem i to w XXI wieku, wąska obrośnięta chaszczami z obu stron, a dalej w środku niedokończona Spółdzielcza z lampami co 20 m. Wszystko to pozory dbania o miasto.Mamy bardzo cieńkich włodarzy miasta.
~WYBORCA ! 6-08-2011 1:59
. Zawiła to może... zapalić fajeczkę i poczytać książeczkę

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Międzynarodowe warsztaty w JCK

"Artysta" słono zapłaci

MZK i... wrzosy

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
729
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%