MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Kamień węgielny pod stację GOPR

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 20 grudnia 2018, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 21 grudnia 2018, 6:26
Autor: WAC
Fot. WAC
Na ten dzień długo czekali ratownicy górscy z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wczoraj (19.12) został podpisany akt erekcyjny oraz wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej stacji ratowniczej w Karpaczu przy ul. Olimpijskiej.

Choć uroczystość odbywała się przy podmuchach huraganowego wiatru zaproszeni goście dopisali. Akt erekcyjny podpisali między innymi: marszałek Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski, burmistrzowie Karpacza Radosław Jęcek i Kowar Elżbieta Zakrzewska, prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj.

Radość ratowników z rozpoczynającej się inwestycji jest tym większa, że rodziła się w bólach. Najpierw długie spory dotyczące nieodpłatnego przekazania przez miasto działki pod budowę obiektu toczyły się w Radzie Miejskiej Karpacza. Potem GOPR – owcy mieli duże problemy ze znalezieniem wykonawcy inwestycji. Ostatecznie dopiero po kilku przetargach wyłoniono firmę, która wybuduje stację.

Teraz wszystko wskazuje, że ratownicza inwestycja zmierza ku pozytywnemu zakończeniu. Gotowy jest już stan surowy fundamentów, przygotowane są już wszystkie elementy żelbetowe. W tej chwili wyprowadzana jest konstrukcja murów. Budynek w stanie surowym zamkniętym ma być gotowy w połowie maja 2019 roku.

- Ten budynek jest nam bardzo potrzebny, bo nasze obecne stacje w Karpaczu i Szklarskiej Porębie nie spełniają żadnych standardów ratowania ludzi, że nie wspomnę o warunkach dyżurowania naszych kolegów – mówi prezes Grupy Karkonoskiej GOPR Mirosław Górecki. - Mamy bardzo dużo specjalistycznego sprzętu, ale nie mamy gdzie go przechowywać. W nowym obiekcie przewidziane są pomieszczenia magazynowe, garaże, w tym przystosowane do parkowania wysokich pojazdów, w tym karetek.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

„Zielony” przystanek

Trwa budowa punktu widokowego

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Grzes 20-12-2018 14:00
Jakoś tak dziwnie zaczynamy te ważne budowy. Przecież nadchodzi ( jutro) zima. W Karpaczu jest tej zimy jakby więcej. Więc dlaczego teraz kiedy będą opady i mrozy przez pół roku, buduje się duży obiekt? Czy nie lepiej takie sprawy załatwiać kiedy jest ciepło? Tylu ważnych ludzi narażono na przeziębienie: pan marszałek Przybylski, pani Zakrzewska i reszta zaiste. A poza tym jest pięknie , jest wspaniale.
~Real 20-12-2018 15:55
...Mnie to nie dziwi, przyzwyczaiłem się to tragikomicznych inwestycji gminnych/miejskich. Ile ten budyneczek ma m2, 200- 300 ? Każdy prywatny inwestor wybudowałby to już z pięć razy. Tak to wyglądają inwestycje polityków i urzędników, gamoni na państwowych posadkach. Jeszcze raz mam napisać, ależ proszę bardzo, nieprzerwanie trwa weryfikacja negatywna, najgorszy... element, największe leserstwo, najbardziej tępi, którzy prywatnie nic nie potrafią, idą na polityka i urzędnika. Chwasty i tyle, może oprysk zmodyfikowanym Roundupem, taki tępiący leni i cymbałów by pomógł ?
~ 20-12-2018 18:37
Mirek Ela koło wzajemnej adoracji
~klo 21-12-2018 6:07
do: ~ (18:37)
potwierdzam w 100 %
~dadek1 21-12-2018 3:51
a nic o wykonawcy!
~klo 21-12-2018 6:08
Jak to kiedyś powiedział Stonoga szkoda szczępić ryja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Bike Maraton 2020  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%