MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Kamery potrzebne w mieście?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 czerwca 2015, 9:45
Aktualizacja: 10:36
Autor: Jelonka.com & Telewizja Strimeo TV
Czy zdaniem jeleniogórzan w naszym mieście nie jest zbyt dużo kamer, dowiecie się w programie „Maraton subiektywności”.

Sonda

Kamery potrzebne w mieście?

Oddanych
głosów
425
Tak
77%
Nie
20%
Nie wiem
4%

Ogłoszenia

Czytaj również

Dom kultury w zameczku?  

W niedzielę II tura wyborów. Głosujemy?  

Wybieramy prezydenta RP  

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~pakamera 24-06-2015 11:16
Jesli maja faktycznie pomagac mieszkancom to jest ok. Ale jak one maja tylko sobie wisiec tak jak ta na kilinskiego kolo bursy to szkoda kasy publicznej.
~racjonalista 24-06-2015 11:35
Patrol straży miejskiej lepiej wpłynie na bezpieczeństwo niż monitoring, jednocześnie nie wpływając negatywnie na poczucie prywatności. Jeśli bandyci będą chcieli kogoś pobić to wystarczy, że założą czapki a później szybko uciekną. Zanim wypatrzą zdarzenie na kamerach (jeśli w ogóle) i wyślą policję to sprawców dawno już nie będzie. Poza tym zdarzenia pobicia czy napadu w miejscach publicznych są na tyle rzadkie że nie usprawiedliwiają tysięcy godzin gromadzonego materiału.
~racjonalista 24-06-2015 11:46
Zależy również od miasta. Monitoring w najbardziej znaczących miastach świata jak Londyn czy Miami i dużych miastach Polski jest zrozumiały ale w niewielkich miasta jak Jelonka raczej nie ma uzasadnienia, poza daniem zarobienia firmom instalującym kamery.
~tadek132 24-06-2015 14:12
Jeszcze powinny być drony. Kamery są ok.
~ 24-06-2015 19:34
Straz Miejska przebranzowila sie na drogowke i ma gdzies patrolowanie miasta. Z autentycznego zrodla wiem ze brakuje operatora minitoringu w SM. Jest tam jeden czlowiek, ktory jako jedyny nie jest w stanie operowac sam tym sprzetem. Zatem pilnuje sie kwiatow na klombach i biznesu na skrzyzowaniu obok bylej czesankowej. Reszta to prawdziwy sprzet obserwacyjny ktory spelnia role straszakow, o czym menelstwo dobrze wie i poczyna sobie do woli wiedzac ze kamery sa martwe.
~ 25-06-2015 9:14
dużo pieszych patroli straży m. lub policji często zaglądający w każde podwórko i klatki schodowe , także w okolicach szkół by wyłapywać palących delikwentów i przekazywać szkole , a właśnie dlaczego naganna ocena z zachowania nie ma żadnych konsekwencji ? np kierowanie takich uczniów do przymusowych prac społecznych w wakacje / ferie (np odśnieżanie ulic) byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem
~ 27-06-2015 7:58
za dużo tego
~pic i nic 27-06-2015 23:07
Wszyscy wszystkich znają się w Jeleniej i po co kamery?ano po to by nie przechodzić pusta nocą na czerwonym świetle.Masz czekać, wokół obserwuje cię kamera firmy co cię bawi i rozśmiesza .Durniejsze to od zera. Zidiociała ta d...lowatość władzy okrutnie podniecona pomysłowością ...
~taxi -196 26 28-06-2015 17:27
czy mieszkancy Cieplic, ktore chca sie odlaczyc od Jeleniej Gory, mzna nzwac jeleniogorzaninami ?? raczej powino si etaki material krecic na ulicach jeleniej Gory, a nie na terenie Cieplic
~Do racjonalisty 29-06-2015 15:14
Patrol straży miejskiej lepiej wpłynie na bezpieczeństwo niż monitoring, jednocześnie nie wpływając negatywnie na poczucie prywatności. - chyba sam nie wierzysz w to, co piszesz :P Straż Miejska, to tylko z pozoru piękna nazwa. Te wstrętne zołzy łażą tylko po centrum, by wlepiać mandaty i od dawna nie pełnią funkcji, do których zostali powołani, tylko wchodzą policji w paradę. Jakiś czas temu widziałam, jak koło cukierni Bristolka czekali obok pojazdu, aż zjawi się jego właściciel, by oczywiście wlepić mu mandat. Straż Miejska Ci i tak nie pomoże, a nagranie z monitoringu posłuży w razie, odpukać sytuacji podbramkowej jako dowód w sprawie.
~ 30-06-2015 16:55
Porozmawiajcie z ludźmi którzy obsługują ten system. Co widzą i ile osób mają do dyspozycji żeby reagować. A tak, serwujecie kolejnego taniego gniota w kiepskim serwisie.
~@15:14 2-07-2015 10:56
"Te wstrętne zołzy łażą tylko po centrum, by wlepiać mandaty i od dawna nie pełnią funkcji, do których zostali powołani, tylko wchodzą policji w paradę." Od tego chyba są? Mają zarabiać na mandatach wlepianych tym, którzy parkują w niedozwolonych miejscach, przeganiać żuli i uprzykrzać się różnym podejrzanym typkom na terenie miasta. Strażnicy miasta powinni budzić strach i respekt. Jeśli jesteś w porządku to nie masz się czego obawiać.
~@15:14 2-07-2015 11:25
Właśnie przedwczoraj obejrzałam nagranie, w którym funkcjonariusze Straży Miejskiej skonfiskowali truskawki człowiekowi w centrum stolicy. O proszę: https://www.youtube.com/watch?v=YiYnW3T5N5k Ten człowiek walczył, jak lew o owoce. Ma małe dziecko, o czym wspomniał. Uważasz, że tak powinna zachowywać się Straż Miejska? Nie wystarczyłoby wskazać temu Panu innego miejsca na sprzedaż? Użytkownicy na Facebooku wyzywali ich od świniopasów i używali innych inwektyw i wcale im się nie dziwię, bo mnie samej cisną mi się na usta różne słowa. Gdybym była tam na miejscu, kazałabym tej zakichanej Straży wziąć sobie te truskawki i nażreć się nimi, aż im brzuchy porozpruwa, natomiast temu panu dałabym równowartość za te truskawki, by mógł wyżywić swą rodzinę. Zlikwidować Straż Miejską.
~@11:25 2-07-2015 11:36
Zastanów się czy do strażników miasta należy ustalanie regulaminów gdzie i co można sprzedawać, gdzie parkować itp? To jest zadanie rady miasta. Strażnicy mają jedynie zadanie pilnowania aby zasady były przestrzegane. Nie jest to przyjemne gdy trzeba przegonić biednego człowieka mającego chore dziecko albo biedną babcię ale takie jest prawo na terenie miasta i nie jest w ich kompetencjach jego podważanie.
~iras 5-07-2015 13:42
Kamery to ściema. Nikogo nie interere jak ktoś po mordzie dostanie. Największe bydło jest na zabobrzu za Ul. Kolberga i te srające psy!!!
~A szkoda 7-07-2015 16:53
Widziałam w TV reportaż o systemie kamer z głośnikami w Anglii. Mają prawie wszystko "na oku" i na efekt nie trzeba było czekać długo. Pewien mężczyzna naśmiecił - śmieci do kosza nie wrzucił. Pilnujący kamery strażnik joystickiem przybliżył obraz i powiedział: Proszę Pana! Konsternacja tego mężczyzny. Proszę Pana! Gestem ręki mężczyzna wskazał na siebie. Tak, mówię do Pana. Proszę wrzucić te śmieci do kosza na odpadki. Mężczyzna grzecznie posłuchał. Strażnik odparł, dziękuję :) Sprawa, niczym z programu "ukryta kamera", lecz mimo, iż nic groźnego się nie stało, widać, że tam strażnicy pilnują i bacznie obserwują, co się dzieje w mieście. W centrum chociażby można by było dzięki kamerom pogonić sprzedawców perfum, co nagabują ludzi, Romów ...
~kaktus 8-07-2015 15:28
Monitoring... do czego służy? chyba że panowie ze straży miejskiej oglądaja to co chcą, lub podniecają sie innymi zdarzeniami.mało że w istytucjach jest pełny monitoring to i na ulicach - kompletnie nasza prywatność w życiu publicznym jest zchwiana.
~Ad rem 9-07-2015 12:30
gdyby Straż Miejska monitorowała to, co się w mieście dzieje i podejmowała szybkie decyzje pomagające w schwytaniu sprawców zdarzenia, byłoby bezpieczniej. Nie mam problemu z kamerami, bo są one potrzebne, tylko trzeba je odpowiednio zastosować. Wiele osób psioczy na komunę, ale wtedy było bezpiecznie. Ludzie nie bali się wracać późnym wieczorem do domu. Teraz to strach się bać iść na piechotę, nie mówiąc o komunikacji miejskiej, gdzie gimnazjalistki terroryzowały i atakowały pasażerów. Ta patologiczna młodzież nie ma w ogóle szacunku. Nie ma szacunku do siebie, to i nie ma szacunku do innych.
~ 28-08-2015 17:28
kamery są potrzebne bo biegają po jeleniej nie mądre jelenie nocą i wszystko psują, psuje jedne
~Rowerzysta 29-01-2016 21:58
Jak najbardzie, żyjemy w takich czasach gdzie kryminalistyka i huligaństwo nabiera coraz większych rozmiarów. Sieć kamer powinna być jeszcze większa, zwłaszcza przy terenach przyszkolnych np: na ul. Obrońców Pokoju przy Mechaniku. Niestety władze miasta ani dyr. szkoły nie interesują się co dzieje się w tej części miasta. Uczniów można spotkać wszędzie, na ulicy, pod wiaduktem a nawet w nowej Galerii.
~WujekN 2-02-2018 22:32
Te kamery są potrzebne jak świni siodło. To kosztuje a nic a nic nie pomaga. Rozumiem że moherom mało kamer ale w tym mieście żyją normalni ludzie którzy nie chcą czuć wzroku na plecach. Kamery powinny być tylko w określonych miejscach, na Wyczółkowskiego, Groszowej, Zaułku, ogólnie wszędzie gdzie jest masa patologii. Nie widzę sensu montować kamer w parku co 50 metrów. Jeśli te kamery są faktycznie tak precyzyjne jak mówią to powinny dawać radę sięgnąć na nieco większy dystans.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Łacina w szkole obowiązkowa?  

Jakie to były wakacje?  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%