MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Kamera zarejestrowała, strażnicy pomogli

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 listopada 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: SM
Fot. SM
Kilka minut po tym jak z centrum monitoringu przekazano zgłoszenie, patrol Straży Miejskiej udzielił pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek przy ulicy Długiej. Strażnicy zastali tam leżącego na ulicy mężczyznę z raną głowy. Na miejscu udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Podczas rozmowy poszkodowany stwierdził, że wcześniej wypił około pół litra wódki i nie pamięta, jak doszło do zdarzenia.

Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego przewiózł mężczyznę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wszedł na skałę i bał się zejść

Posypały się mandaty

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Greg 6-11-2010 8:28
Ale co zaszło wcześniej sie nie nagrało ? Nie no bomba mamy system.
~cyber 6-11-2010 8:41
nasz monitoring to tzw "ściema" nie nagrywa się tylko pokazuję obraz na bieżąco a jeden strażnik to ogląda
~xyz 6-11-2010 8:48
A pomyśleliście o tym, że to zdarzenie mogło mieć miejsce poza zasięgiem kamer lub gdzie kamery nie są zamontowane? Najlepiej jest wieszać na kimś psy nie znając szczegółów... Równie dobrze mogło to się wydarzyć w innym miejscu, gdzie nie było kamer.
~do xyz 6-11-2010 8:56
No ale w tytule stoi jak byk: "Kamera zarejestrowała", więc chcemy znać szczegóły.
Piipi Jelonkowa 6-11-2010 9:40
.. i znowu Straż Miejska wyręczyła Policję w/w interwencji ! ~BRAVO ! .. Jelonka jest bezpieczna,bo ONI widzą więcej od ..Policji !
~ 6-11-2010 9:56
Po tym poście stwierdzam ostatecznie,że SM jest jak piipi...
~Dagmara 6-11-2010 10:18
Jakiś miesiąc temu na 1 Maja w okolicy Pocztowej przez około godzinę strażnik miejski na początku sam, a potem na zmianę z pogotowiem reanimował mężczyznę, który szedł i na oczach przechodniów po prostu upadł na chodnik. Prze pierwsze 15 minut robił to sam. Widziałam to i wstyd mi, że nie pomogłam. Wstyd mi tez , że nie umiem. Widząc to i widząc jak z uznaniem oceniali to panowie z pogotowia uważam, że czasem jesteśmy niesprawiedliwi ocieniając straż miejską. Pisze to bo swojego czasu podobne zdarzenie dotknęło członka mojej rodziny i nie doczekał się w porę na pomoc przechodzących ludzi. Nie każdy leżący na ulicy to pijak. Choć w opisywanym artykule jest inaczej to i tak brawo panowie strażnicy. Tak z innej beczki ostatnio w TVN tez było o topielcu uratowanym przez straż miejską na oczach Policji. Czyżby byli do tego lepiej przygotowani?
~mal 6-11-2010 10:23
ludzie wasze komentarze są żałosne jak zawsze, jedynie xyz pisze coś co ma sens. Do reszty, to jest nagrywane. Może ten człowiek po drodze mógł oberwać, a w zasięgu kamery mógł upaść. O szczegóły pytać jelonkę, oni też nie zasze znają wszystkie szczegóły, a artykuły pisać muszą. Do Piipi policja widzi to samo co strażnicy lecz jeżeli chodzi o wyręczanie to się zgadzam.
~Policmajster 6-11-2010 11:08
System monitoringu jest tylko formą pomocy w zapewnieniu bezpieczeństwa w mieście a więc to nie lekarstwo, ale raczej forma profilaktyki. Jeśli chodzi natomiast o fakt nie doceniania pracy Strażników to w 80% narzekają na nich ci, którzy zostali ukarani. Ale przeglądając od czasu do czasu jelonkę można jednak zauważyć, że są jednak potrzebni. Sceptycy oczywiście twierdzą, że należy ich rozwiązać i co dalej? Nawet, jeżeli miasto przekaże pieniądze na etaty dla policji to oni – gwarantuję to- nie przejmą kompetencji Straży Miejskiej.
~sa 6-11-2010 13:41
ja jestem studentem chętnie dorobie gapiąc sie w monitory :)
~edward n. 6-11-2010 14:02
a straznicy zamiast patrzec w monitory to sie zajmuja panienkami...
~Metalowy 6-11-2010 15:42
Nasza Straż Miejska coraz lepsza !!!!!!!!!!!!!!!
~blaack 6-11-2010 16:38
No cóż chociaż raz coś zrobili pożytecznego bo prócz zakładania blokad na koła to reszta im ciężko przychodzi , chodzą i głupa palą
~kolka 6-11-2010 17:00
i bardzo dobrze, że zakładają blokady na koła. Są znaki a ludzie jak osły nie stosują się do nich. Najlepszy przykład - szpital ul ogińskiego, znak zakaz zatrzymywania się i postoju, pod tym tabliczka "wyjazd karetek pogotowia ratunkowego" a samochodów pełno na chodniku!! szkoda kilka złotych na parking?? lepiej utrudnić innym pracę?? to niech płacą!!
~Za Bobra 6-11-2010 17:32
Piszecie że umieją tylko zakładać blokady. Ok. – ale zakładają oni autkom które źle zaparkowały więc czyja jest wina ich czy wasz ?
~mal 6-11-2010 19:18
dlaczego niektórzy tak czepiają się SM a co robi policja? Tak samo można się czepiać ich wogóle nie widać jedynie co to widać drogówkę ( też nie zawsze) tam gdzie by się przydała. Teraz mamy parkomaty to takie mamy inteligentne społeczeństwo w naszym mieście, że z karteczkami wsadzonymi wczoraj za wycieraczki przez pracowników tej firmy chodzili do SM myśląc, że to oni te karteczki wkładali za brak bileciku z parkomatu haha.
~do kolka 6-11-2010 19:36
wyrośnij z rowerka z czterema kółkami zrób prawo jazdy kup samochód a potem wypisuj bzdury nikt nie zastawia wyjazdu karetek to po pierwsze a po drugie to jakim prawem ktoś żąda ode mnie opłaty za parking który wybudowano za moje podatki to zwykłe okradanie ludzi żerowania na chorych i ich rodzinach
~ZABOBRZANIN 6-11-2010 19:48
to ordery dostaną chyba...!
~Brunner 6-11-2010 21:35
Wg mnie należy sprawdzić skąd pochodziła wódka. Normalnym raczej jest, że po pół litra wódki nikt się raczej nie przewraca!
~sp 6-11-2010 23:38
-do postu z 19:36.- to dlaczego stajesz na zakazie zatrzymywania łamiąc przepisy ruchu drogowego parkuj na parkingu i olej inkasenta.
~Rychu P 7-11-2010 0:11
w JG jest monitoring co nagrywa to co chce. Nie gadajcie ludzie głupot że zdarzenie mogło mieć miejsce poza widocznością kamery. Przecież te kamer do kur** są ruchome i podążają same tam gdzie odczytuje jakiś ruch. Zacofanie i tyle.
~Bear 7-11-2010 5:45
HAHAHA - ubawił mnie tekst "jakim prawem ktoś żąda ode mnie opłaty za parking który wybudowano za moje podatki" po prostu logika tej wypowiedzi zbija z nóg ;) Idąc tym tokiem rozumowania PKS, PKP, LOT, też powinieneś mieć za darmo bo płacisz podatki?
~GRUBY_OS 7-11-2010 10:31
to moja sprawka
~seba34 7-11-2010 14:12
Do ~Rychu P Kamery wcale nie podążają za ruchem tylko nagrywają ten obszar, który widzą. Można ew. ustawić automatyczne obracanie. Jak jesteś taki mądry i tylko podburzasz czytających to usiądź i obsługuj monitoring albo było wygrać przetarg i założyć taki który by spełnił Twoje oczekiwania. Jak na razie to człowiek w porę otrzymał pomoc. Najlepiej czepiać się SM i monitoringu ale już nikt nie widzi i nic nie powie na to że ten pijaczyna na własne życzenie chlał wywalił się rozciął łeb i następnie zajął cenny czas pogotowiu ratunkowemu a następnie zajmował miejsce w szpitalu. Jak jest bezdomny to jeszcze wszyscy za to zapłacimy. No ale ponieważ to też człowiek trzeba było pomóc.
~mieszkanka 7-11-2010 14:47
Ostatnio chciałam dowiedzieć się szczegółów o działaniu monitoringu w związku z kradzieżą w moim samochodzie.Zadzwoniłam w tej sprawie do rzecznika SM, Pana Grzegorza Rybarczyka, z pytaniem, gdzie zamontowane są w tym rejonie kamery.Pan rzecznik nie był w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, bo nie wiedział czy kamery w ogóle tam są i czy aktualnie działają.Po południu wracając do domu spotkałam na ulicy patrol SM,który udzielił mi wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania.Dowiedziałam się,że centrum miasta jest dobrze monitorowane i bardzo możliwe,że kamera zarejestrowała to zdarzenie.Byłam bardzo mile zaskoczona informacjami jakie uzyskałam od strażników SM,bo byli bardziej kompetentni od rzecznika SM!To wstyd żeby rzecznik SM był tak niedouczoną osobą i wprowadzał w błąd mieszkańców naszego miasta!
~do mieszkank 7-11-2010 16:10
Rybarczyk ma wybory, trzeba było dzwonić do Komendanta toż to bardzo kompetentna i poinformowana o wszystkim osoba wie wszystko co się dzieje dookoła
~mieszkanka 7-11-2010 19:13
Pan Rybarczyk w ogóle nie jest kompetentnym pracownikiem SM i pełni funkcję rzecznika SM.To jakiś żart! Kiedyś stanęłam na zakazie i założono mi blokadę na koło. Zadzwoniłam do Pana rzecznika, żeby spytać ile mnie będzie kosztować mój błąd. Pan Rybarczyk poinformował mnie,że będzie to wysokość mandatu i dodatkowo 100 zł za zdjęcie blokady. Jak się okazało, po przyjeździe strażników SM, do zapłaty był mandat, ale blokada jest zdejmowana bezpłatnie.Kto trzyma tego człowieka na tym stanowisku?!Potem trudno się dziwić,że społeczeństwo ma pretensje do SM jak są takie szumy informacyjne w wykonaniu RZECZNIKA SM!!!
~rzecznik 8-11-2010 8:20
Widzę że w nawale zgryzoty "mieszkanka" robi sobie żarty z mojej pracy. Ja wiem że to wszystko co pisze mieszkanka jest niewiedzą z mojej pracy. Proszę przyjść i się zapoznać i pisać jak się wie co do moich obowiązków należy. I dziękuję za bardzo miłe słowa bo właśnie one potęgują w nas chęć jeszcze lepszego działania.
~do rzecznik 9-11-2010 19:04
Gwizdy dla Pana polszczyzny! Jak Pan się nie wstydzi wypowiadać w mediach i pełnić funkcję rzecznika SM! To obraźliwe dla osób,które Pan reprezentuje i mieszkańców naszego miasta. Jest Pan a...lfabetą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Zlikwidowane plantacje konopi indyjskich

Powstaje rondo w Mysłakowicach

40 lat pracy Stanisława Firszta

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
942
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%