MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Kalimera dla niepełnosprawnych z naszego regionu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 września 2017, 7:16
Autor: KSON
Fot. Użyczone/KSON
Grupa seniorów i osób niepełnosprawnych z Dolnego Śląska przebywała we wrześniu na 10– dniowym turnusie wypoczynkowym w Paralia Katerini w Grecji. To atrakcyjne centrum wypoczynkowe na Riwierze Olimpijskiej Morza Egejskiego.

- Tutaj - mówi 64- letnia mieszkanka Sobieszowa, uczestniczka wyprawy - czekały na nas wygodne, dobrze wyposażone pokoje w Hotelu Olimpias, gdzie mieliśmy również smaczne i obfite posiłki. Hotel oddalony jest od piaszczystej, szerokiej plaży o ok. 200 m. Plaża wyposażona jest w parasole, leżaki. Na całej jej długości wybrzeże jest płaskie, co jest atutem dla niepełnosprawnych osób - opowiada.

- Przy tradycyjnych greckich potrawach i winie uczyliśmy się greckich tańców i wpadających w ucho regionalnych piosenek. Nezapomnianych wrażeń dostarczył nam rejs statkiem na wyspę Skiathos . Rejs organizowany jest przez miejscowego armatora, znanego kapitana Kostasa. Ponad 200 turystów przy akompaniamencie polskich, niemieckich, bułgarskich, rumuńskich, serbskich, światowych i oczywiście greckich przebojów przez 4 godz. rejsu w tańcu szalało na pokładzie. Dla najlepszych nagrodą była metaxa, najbardziej znany trunek pochodzący z Grecji – dodaje 68- letni pan Krzysztof z Jeleniej Góry.
Polską grupą opiekowała się Krystyna Mazur, mieszkająca od ponad 20 lat w Grecji, przekazując uczestnikom z dużym profesjonalizmem informacje nie tylko o atrakcjach turystycznych i geograficznych regionu, ale również o bogatej w wydarzenia historię Greków i ich miejsce we współczesnej Europie.

- Rocznie - mówi Aneta Paciorek, manager miejscowego biura, przyjmujemy ponad 3 tys. turystów. Pani Aneta przyjechała do Grecji za głosem serca ponad 30 lat temu i przez 30 lat profesjonalnie zajmuje się turystyką przyjazdową, nie tylko z Polski. Swoje doświadczenie zdobywała na Płw. Chalcydyckim i z pełnym zaangażowaniem kontynuuje swoje zamiłowanie do tego głównego sektora gospadarki kraju, którego jest pełonprawnym obywatelem. W Paralii – Katerini w tym roku wypoczywało łącznie ok.300 tys. turystów, z tego ok. 20 tys. to turyści z Polski.

- Od przyszłego roku będziemy kontynuowali turnusy wypoczynkowe na Riwierze Olimpijskiej w Grecji – mówi Anna Daskalakis z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. - Bedą to 10-dniowe pobyty z zakwaterowaniem, z dwoma obfitymi posiłkami i możliwością udziału w profesjonalnych wycieczkach fakultatywnych.

- Zapewniamy przejazd komfortowymi autokarami z rozkładanymi fotelami, z alternatywą jednego noclegu tranzytowego po drodze. Takie rozwiązanie umożliwi bezpieczną podróż seniorom i niepełnosprawnym w dostępnej dla ich kieszeni cenie, która w bieżącym roku nie przekroczyła kwoty 1700 zł. O szczegółach informować będziemy na stronie internetowej www.kson.pl – dodaje.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rusza JBO 2021  

Drastyczne billboardy

Nadbrzeżna gotowa

Trwa rozbudowa SOSW

Nabór wniosków do 300+  

Jest gdzie chodzić – konkurs

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%