MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Kajetanowicz potwierdza swoją dominację w kraju

Wiadomości: Rajd Karkonoski
Sobota, 6 lipca 2013, 21:15
Aktualizacja: Niedziela, 7 lipca 2013, 20:57
Autor: MDvR
Fot. Tomasz Raczyński
Załoga Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran pozostawiła dziś w tyle całą stawkę zawodników wygrywając wszystkich sześć odcinków specjalnych podczas 28. Rajdu Karkonoskiego – trzeciej eliminacji Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dość pewnie na drugim miejscu finiszował Wojciech Chuchała ze stratą 27,6 sekund do lidera i z przewagą 22 sekund nad trzecim dziś Łukaszem Habajem. Na kolejnych miejscach sobotni etap ukończyli: Tomasz Kuchar (+ 1:04,8s do zwycięzcy), Maciej Rzeźnik (+1:09,0s), Maciej Oleksowicz (+1:36,7s), Jarosław Kołtun (+1:49,1s), Tomasz Czopik (+1:57,7s), Bryan Bouffier (+2:12.4s), Michał Bębenek (+2:23,5s).

Jutrzejsze zmagania rozpoczną się o godz. 8:56 od widowiskowego odcinka po Szklarskiej Porębie o długości 10,19km. W sumie w niedzielę do przejechania będzie 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 75,24km.

- Jechało nam się świetnie, unikaliśmy przygód, choć nie raz było gorąco. Poszło koncertowo, ale to dopiero rozgrzewka przed niedzielą, kiedy czeka nas dużo brudnych cięć i nawet dzisiejsze podskoki to dopiero wstępniak. Jutro będziemy walczyć i ciesząc się jazdą, starać się utrzymać tempo i koncentrację. Pozdrawiam kibiców - nie tylko widzę, ale też czuję Wasz doping. Bawmy się jutro dobrze – wyznał Kajetan Kajetanowicz.

- Reasumując, dzisiejszy dzień był dla nas naprawdę dobry. Lataliśmy wysoko, staraliśmy się jechać jak najszybciej i poślizgaliśmy się trochę na miejskim odcinku. Dziś siłą rzeczy było też trochę testowo, bo szukaliśmy optymalnych ustawień zawieszenia. Każda zmiana kosztowała nieco pewności, a więc też kilka cennych sekund. Mimo to staraliśmy się jechać tyle, ile fabryka dała. Jednocześnie trzeba było bardzo uważać na tych wspaniałych, ale bardzo trudnych trasach. My ustrzegliśmy się większych błędów, a dodatkowo na hopie w Karpaczu mogliśmy się poczuć jak załoga myśliwca. Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed niedzielnym etapem, który postaramy się przejechać jeszcze szybszym tempem. Do zobaczenia jutro – mówi Wojciech Chuchała.

Wszelkie informacje odnośnie rajdu znajdziesz tutaj

Ogłoszenia

Czytaj również

Podgórna zarośnięta!

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ziolko 6-07-2013 22:57
na któych zdjęciach (numery) są zdjęcia maluchow? Nie chce mi się przeglądać po kolei 100 zdjęc. Swoją drogą Jelonka mogłaby pomyśleć nad zmianą interfejsu do przeglądania zdjęć - pasek minuaturek z możliwością wyboru konkretnego zdjęcia.
~w.w.w.w.w.w 6-07-2013 23:52
oj Kubica by wszystkich przegonił; ) Polskie podwórko:) organizacja imprezy ok; ) z roku na rok coraz więcej ludzi. Niestety moim zdaniem potencjał okolic naszego miasta nie do końca wykorzystany;) rajd składać powinien się z minimum 14 oesów;) Super sobota , łącznie 5 oesów z czego dwa powtarzające się;) urozmaicenia po całości;) Na zakończenie, skoro Kajto dominuje na trasach naszego kraju ,dlaczego nie spróbuje za granicą?
~spoko 7-07-2013 0:01
To miasto umiera. Mentalność ludzi jest dobijająca. Zero uśmiechu, bardzo podobał mi się pomysł osób, które wczoraj śmigały po Jeleniej Fiatem z naklejkami ,to było już coś. Nie ma kto rozbujać tego siedzącego w domu i narzekającego na wszystko narodu.
~mj 7-07-2013 13:07
organizacja obiazdów przez policję,fatalna.Radiowóz stojący przed samą imprezą i pan policjant mówiący że trzeba zawrócić i w dziwiszowie skręcić.Oraz jego komentarz BĘDĘ MUSIAŁ SIĘ NAGRAĆ
~iras 7-07-2013 13:55
Szkoda że odwołali drugi przejazd /OS / Podzamcze-Karpacz.Służby porządkowe nie mogły zapanować nad bezpieczeństwem.Kibice nie potrafili się podporządkować-wstyd.Brawa dla załogi malucha,którzy rozbawiali do łez publiczność na Zabobrzu-chłopaki z jajami i dużym poczuciem humoru:)Pozdrawiam wszystkich gorąco.
~kibic 7-07-2013 16:04
bufier przyjechal slabiutkim 160 konnym peugeotem i naklepal cala czolowke hahaha a nikt juz o nim niepamieta a jakby przyjechal ds3 ktorrym jezdzi w europie to by kajtka stlukl o minute :)
~Rico 7-07-2013 16:19
coś mi się wydaje ,że ci panowie fotografowie z 2-go zdjęcia już za rok będą robili ujęcia z pod spodu lecącego samochodu !
~ast 7-07-2013 18:05
Podobno zielony maluch będzie wystawiony na sprzedaż. Ma ktoś jakieś informacje na ten temat? (cena, tel. do sprzedającego).
~driver 7-07-2013 21:12
Objazd od Dziwiszowa suuuper.......malutki znak i drobnym drukiem ,że objazd itd.....w rezultacie wyszło, że wszyscy jechali do Jeleniej i tam od stójkowego sie dowiedzieli że trzeba zawracać i w Dziwiszowie skręcić na Maciejową, a nie mógł juz tego jakiś prężny Strażak z OSP zrobić. PS. fajna impreza, tylko pytanie czy organizator albo Zarząd Dróg odmaluje zatarte znaki na drodze ( linie )......
~do driver 8-07-2013 10:01
...nie odmaluje, one są tylko brudne od gumy, zresztą w normalnym ruchu też tak się dzieje. Deszcz je zmyje, i nie będzie problemu... Super impreza :)
~xyz 8-07-2013 18:46
@do w.w.w.w.w.w.w Kajetan Kajetanowicz bardzo chciałby jeździć jak najwięcej za granicą, podkreśla to bardzo często, a dleczego?? Bo nie jeździ on jako K.Kajetanowicz a jako Lotos Rally Team, jego sponsorzy trzymają go w Polsce bo to mają pewność na zarobienie na nim... czysty biznes. I dopóki sponsorzy nie zaczną dbać o jego rozwój i nie zasponsorują mu np EWRC Kajto będzie jeździł w Polsce.
~te maluj pas 9-07-2013 19:09
Do wszystkich co czepiają się o pierdoły takie jak malowanie pasów: https://www.youtube.com/watch?v=skPjiSzR9n4

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powrót imprez rowerowych

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mały Strażak dla jednostek OSP

Mina na Zabobrzu

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
109
Tak
48%
Nie
41%
Nie wiem
11%