MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kajakarze zdominowali Otwarte Mistrzostwa Niemiec

Wiadomości: Plattling
Środa, 21 czerwca 2017, 16:54
Aktualizacja: 16:58
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Sezon startów we freestyle’u kajakowym polscy kajakarze – Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki (KKK Jelenia Góra) rozpoczęli od Otwartych Mistrzostw Niemiec. Obyły się one w miejscowości Plattling, gdzie w poprzednich latach rozegrano między innymi Mistrzostwa Europy, Puchary Europy i Mistrzostwa Świata.

- Rok temu również startowaliśmy w Plattlingu. Odbyły się wtedy Mistrzostwa Europy, w których Tomek zdobył srebrny medal. Mi się niestety nie poszczęściło. Było to dla mnie pechowe miejsce, ani w Mistrzostwach Europy ani w Pucharach Europy we wcześniejszych latach nie udało mi się wejść do finału. Cieszę się, że tym startem udało mi się „odczarować” dla siebie to
miejsce -
powiedziała Zofia Tuła.

W rozegranych zawodach poza zawodnikami z Niemiec wzięli udział kajakarze z Wielkiej Brytanii, Austrii i Polski. W sobotę rano przeprowadzono eliminacje, a wieczorem po półfinałach mężczyzn i juniorów odbyły się finały. Polscy kajakarze Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki prowadzili w punktacji od samego początku i we wszystkich rozgrywanych etapach.

- Plattling jest dość trudnym miejscem do startów w zawodach. W przeciągu dnia poziom wody w rzece potrafi się zmieniać nawet o parędziesiąt centymetrów. A przy różnych poziomach wody trochę inaczej wykonuje się figury. Trzeba się szybko adoptować do warunków, co nie jest łatwe, gdy się już startuje i ma się tylko 45 sekundowe przejazdy - dodaje Zofia Tuła.

- W ostatnich latach, gdy startowałem w Plattlingu dużo razy byłem bliski pierwszego miejsca. Cieszę się, że w końcu udało mi się je zdobyć. Fajnie jest jak ciężka praca przynosi efekty. Widać było to też w kobietach na przykładzie Zosi, która w tym roku zostawiła swoje rywalki mocno w tyle - tłumaczy Tomasz Czaplicki.

Kategorię kobiet zwyciężyła Zofia Tuła zdobywając 618 pkt, drugie miejsce i tytuł mistrzyni Niemiec wywalczyła Anna Hubner z 290 pkt. Brąz zdobyła mistrzyni Europy kategorii juniorek, która w tym roku zadebiutowała w kategorii seniorskiej z 243 pkt – Emma Schuck. Tomasz Czaplicki zwyciężył w kategorii mężczyzn z 1046 pkt. Na drugim miejscu zdobywając równocześnie tytuł mistrza Niemiec uplasował się Martin Koll, a trzeci miejsce przypadło mistrzowi Austrii Marcelowi Bloderowi z 833 pkt.

Po zwycięstwie w Niemczech nasi kajakarze wybierają się do Francji, gdzie wystartują w Otwartych Mistrzostwach Francji (Miakinito Contest) oraz w pierwszej edycji Pucharu Europy na festiwalu outdooru i Muzyki – Natural Games w miejscowości Millau.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zacięta i efektowna walka w Przesiece

Dużo drożej za śmieci

Kabaretki na Lodowcu

Co z tym SOR–em?

Tak się nie robi!

PiS apeluje do mieszkańców

Giną woreczki na psie odchody

Czech pobił rekord  

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
817
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%