MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kajakarze Czaplickifun rozpoczynają sezon

Wiadomości: Jelenia Góra/Świat
Poniedziałek, 16 lutego 2015, 20:14
Aktualizacja: 20:17
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego oraz Czaplickifun.pl Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki niebawem rozpoczną sezon od zgrupowania w Afryce. Usytuowana w sercu czarnego lądu Uganda jest od paru lat miejscem, gdzie nasi najlepsi zawodnicy freestyle’u kajakowego rozpoczynają treningi specjalistyczne przed zbliżającymi się startami.

Nadchodzący sezon będzie bardzo wymagający dla freestyle’owej pary i w większości wypełniony jest zgrupowaniami w najodleglejszych zakątkach Europy i świata. 17 marca Zosia z Tomkiem lecą na ponad 4 tygodnie do Ugandy, gdzie będą doskonalić technikę wykonywania ewolucji i manewrów freestyle’owych na dużych falach. Powrót planowany jest na 20 kwietnia i tuż po nim wrocławianka i jeleniogórzanin wyruszają w trasę po Francji i Niemczech. Przystankami tego zgrupowania będą: Millau, Saint Pierre De Boeuf i Plattling

Powrót z Euro Tripu planowany jest na pierwszą połowę maja. Po paru dniach poświęconych regeneracji zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego wznawiają treningi w Jeleniej Górze, gdzie pod koniec września 25-27.09.2015 odbędzie się Finał Pucharu Europy we Freestyle’u Kajakowym w ramach Beaver River Games 2015.

Pierwszą ważną imprezą, w której wezmą udział medaliści mistrzostw Europy i świata będzie inauguracyjna edycja Pucharu Europy 2015, która odbędzie się między 5 a 7 czerwca w bawarskim Plattlingu. Po zmaganiach w Niemczech Zosia i Tomek wezmą udział w pierwszej w tym roku edycji Międzynarodowego Pucharu Polski we Freestyle’u Kajakowym w Brodnicy Górnej (Pomorze), który odbędzie się w ramach Strawberry Kayak Games 2015. Zaraz po zmaganiach w tej prestiżowej imprezie zawodnicy KKK i Czaplickifun.pl wracają do rywalizacji w Pucharze Europy, którego druga edycja odbędzie się w austriackim Wildalpen na rzece Salza w dniach 4-5 lipca. Po powrocie z Austrii Zosia z Tomkiem pakują się i wyruszają do Szwecji, gdzie na fali Palt Wave na rzece Pite będą kontynuować przygotowania do startu w mistrzostwach świata, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Kanadzie na fali Garburator Wave (rz. Ottawa).

Punktem kulminacyjnym sezonu 2015 będzie wrzesień, kiedy to oprócz walki w mistrzostwach świata nasi kajakarze wystartują w trzeciej edycji Pucharu Europy w czeskiej Pradze, mistrzostwach Polski w Krakowie i w finałowych zawodach Pucharu Europy w Jeleniej Górze. Będzie to bardzo wymagający czas dla Zosi i Tomka, dla których chwila odpoczynku nadejdzie dopiero po nieoficjalnych mistrzostwach świata w kajakarstwie ekstremalnym Adidas Sick Line, które odbędą się w Austrii na początku października.

Poza wymienionymi imprezami i zgrupowaniami zawodnicy czaplickifun.pl i KKK Jelenia Góra wystartują również w zawodach Red Bull Ger Get It 2015 w Gruzji, czy w SAS Hurley Classic w Wielkiej Brytanii i w innych prestiżowych startach, jak tylko ogłoszone zostaną ich daty.

Ogłoszenia

Czytaj również

To grozi tragedią  

Hania Kobylska mistrzynią Polski!

Siatkówka dla każdego

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Obserwer 19-02-2015 14:51
Niski stan wody w Kamienczyku nie rozpieszcza. Kajakarstwo freestyle to trudny i nie bezpieczny sport Powodzenia w sezonie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zadecydował bilans setów...

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Ruszyły zapisy na VIII Półmaraton Jeleniogórski

Nastrojowo w „Muflonie”

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%