MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kafejki pod kontrolą

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:50
Autor: TEJO
Wagarowicze, którzy spędzają czas na buszowaniu w sieci, powinni mieć się na baczności.

W Jeleniej Górze i całym powiecie policja zaczyna kontrolować kawiarenki internetowe, nie tylko wieczorami, ale i przed południem, kiedy w szkołach trwają lekcje.
– Już zatrzymano kilkunastu nieletnich, którzy zamiast być na zajęciach, surfowali w internecie w kafejkach – mówi kom. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.
   Uczniowie zostali wylegitymowani. Zawiadomienia o tym, co robili w czasie zajęć lekcyjnych, trafią nie tylko do dyrekcji szkół, lecz także do rodziców.
To kolejna część policyjnej akcji, skierowanej przeciwko wagarowiczom. Wcześniej patrole zwracały uwagę na młodzież palącą papierosy i włóczącą się po mieście w godzinach przedpołudniowych.

Do rodziców przesłano kilkadziesiąt listów z informacjami, że ich dzieci wagarowały lub zachowywały się nagannie.
W przypadku recydywy, młodymi wagarowiczami zajmą się policyjni specjaliści do spraw nieletnich. Sprawy będą też kierowane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze

Ogłoszenia

Czytaj również

Zderzenie toyoty z karetką

Rekordowa liczba wykroczeń na Lubańskiej  

Wszyscy za strajkiem

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~eyden 28-11-2005 6:58
Za moich czasów (choć taki stary nie jestem) wagary wyglądały troszeczkę inaczej... nie było kawiarenek internetowych, mało kto miał w domu wówczas komputer... Ja na wagary szedłem po prostu do domu, choć zdarzało się, że zorganizowaną grupką też potafiliśmy pójść - np. do kolegi na działkę... to była podstawówka.. W technikum mało kto wagarował, chyba, że zaszła potrzeba załatwić coś, czego nie można już było załatwić poza godzinami lekcyjnymi... A studia... :) to zupełnie inna sprawa.... :) Pzdr.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeszcze o zarzutach dla prezesa DIOZ

Zbiórka krwi u Franciszkanów

Przybywa pasażerów

Kończy się referendum strajkowe

Na poranku działo się!

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
182
Tak
54%
Jest dobrze, jak jest
16%
Nie
27%
Nie mam zdania
2%