Jelenia Góra: Kadetki przegrywają przed świętami

Niedziela, 21 grudnia 2008, 19:43
Aktualizacja: Wtorek, 23 grudnia 2008, 2:22
Autor: Mateusz Banaszak
Kadetki Finepharmu Karkonoszy I Jelenia Góra nie sprawiły niespodzianki i przegrały z niepokonanym jak do tej pory zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego w kolejnej odsłonie Ligi Kadetek

Jeleniogórski zespół walczył w tym meczu ze zmiennym szczęściem. Po wysokiej przegranej w pierwszej kwarcie 7:24, jeleniogórzanki złapały wiatr w żagle i napsuły sporo krwi liderkom. Najpierw wygrały drugą partię 10:8 a później po zmianie stron nawiązały równorzędną walkę z bardzo wymagającym rywalem. Na koniec jeleniogórzanki zremisowały ostatnią partię po 17 i mimo świetnej gry nie zdołały wygrać w tym spotkaniu. Była to czwarta porażka jeleniogórskich kadetek w pierwszej rundzie tych rozgrywek.

Finepharm Karkonosze I Jelenia Góra - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 52:73 (7:24, 10:8, 18:24, 17:17)
Karkonosze I : Kamila Jaworowska 24, Marlena Rososińska 11, Natalia Owsiańska 8, Kamila Frąckowiak 4, Martyna Borek 2, Daria Łopatka 2, Monika Skoczylas 1, Maria Wójtowicz, Magdalena Patera, Alicja Kołodziejczyk, Natalia Fojna, Daria Aleksandrowicz.

Drugi zespół również nie sprostał wyzwaniu na własnym parkiecie uległ zawodniczkom ze Szprotawy.
Do szóstej minuty podopieczne Marcina Markowicza przegrywały ze Sprotavią 0:14. Mimo uporu i walki, zawodniczki Finepharmu II nie stanowiły poważnego zagrożenia pod koszem Sprotavi. Pierwszą kwartę jeleniogórzanki przegrały dosć wysoko 5:24. Później gra nieco się wyrównała i toczyła się w wolniejszym tempie niż w pierwszej odsłonie. Niestety miejscowe znów uległy tym razem 6:13. Po zmianie stron niewiele się zmieniło.

Rywalki celnie rzucały a jeleniogórzanki próbowały bronić i odpowiadać, lecz niewiele z tego wynikało. W ostatniej kwarcie, jeleniogórzankom nie starczyło już sił, w pogoni za zawodniczkami Sprotavi, które w tej odsłonie rzuciły aż 30 punktów. Kadetki Finepharmu przegrały ostatnią partię, tak jak i cały mecz 28:85

MKS MOS Karkonosze II -KS Szprotawia Szprotawa 28:85 (5:24, 6:13, 7:18, 10:30)

Karkonosze II : Agata Łabuda 7, Laura Prystrom 6, Patrycja Czekil 6, Ewelina Sorczak 4, Olimpia Łuczak 3, Agata Michałowska 2, Daria Świstak, Karolina Kosiorowska , Angelika Skrzek, Kaja Żmijewska ,Natalia Biesiadzka, Magdalena Ochota