MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Kadetki KS Wichoś ponownie wygrywają

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 marca 2015, 19:40
Aktualizacja: 19:43
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Kolejne zwycięstwo w Dolnośląskiej Lidze Kadetek odniosły rywalizujące z o rok starszymi przeciwniczkami dziewczęta KS Wichoś Jelenia Góra. Wygrana z Górnikiem Wałbrzych jest o tyle ważna, że daje szansę walki o 6. miejsce w tegorocznych rozgrywkach.

Do pełni szczęścia brakuje i wysokiego miejsca potrzebna będzie wygrana z AZS PWSZ Gorzów już za tydzień na parkiecie przeciwnika. Do zwycięstwa w niedzielnym pojedynku 51:43 poprowadził duet rozgrywających. Marzena Małenda i Maria Budzikowska zdobyły łącznie 40 punktów i to ich postawa zdecydowała o sukcesie popularnych „Wichosiek”.

KS Wichoś – Górnik Wałbrzych 51 : 43 (10:13, 11:10, 15:3, 15:17)

Punkty: Marzena Małenda 24, Maria Budzikowska 16, Aleksandra Prokop 9, Katarzyna Walter 2, Martyna Mroczko, Jagoda Kuduk, Anna Davidson, Katarzyna Davidson, Weronika Korkosz, Adriana Konon.

- Było to dla nas bardzo ważne spotkanie. Zwycięstwo pozwala na pokonanie w końcowej tabeli właśnie Górnika Wałbrzych oraz naszych lokalnych rywali MKS MOS Karkonosze 2000 i zapewnienie sobie co najmniej siódmej lokaty w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Kadetek z o rok starszymi przeciwniczkami. Do pełni szczęścia brakuje nam zwycięstwa choćby jednym punktem z AZS PWSZ Gorzów już w przyszłym tygodniu na parkiecie przeciwnika. Sukces zapewniła naszej drużynie szczególnie Marzena Małenda grająca z chorobą będąca w tym pojedynku klasą dla siebie. Rzuciła 24 punkty popisując się znakomitymi wejściami w grze 1 na 1 z przeciwniczkami oraz trzema rzutami zza linii 6,25. Warty podkreślenia jest wspaniały występ młodziczki KS Wichoś Marii Budzikowskiej, zdobywczyni 16 "oczek". Jestem zadowolony z postawy Jagody Kuduk zwłaszcza w defensywie. Obrona zespołowa była kluczem do zwycięstwa więc chciałbym pochwalić wszystkie zawodniczki choć wyżej wspomniane miały największy wkład w dzisiejszy sukces – powiedział Rafał Sroka, trener jeleniogórzanek.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Zawodnik Sudetów na zgrupowaniu kadry Polski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
729
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%