MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Kacperek utonął?

Wiadomości: Region
Wtorek, 12 maja 2020, 7:00
Aktualizacja: Środa, 13 maja 2020, 11:34
Autor: WAC
Fot. archiwum
Wczoraj (11.05) w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu przeprowadzona została sekcja zwłok zaginionego 3,5 letniego Kacpra B. z Nowogrodźca, którego ciało odnaleziono po kilkudniowych poszukiwaniach 9 maja.

Ze wstępnej opinii przekazanej przez biegłych wynika, że zgon chłopca nastąpił najprawdopodobniej na skutek utonięcia. Nie stwierdzono obrażeń, które mogłyby wskazywać na inną przyczynę śmierci lub udział osób trzecich. Opinia końcowa zostanie wydana przez biegłych po przeprowadzeniu dalszych badań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

W toku śledztwa ustalono, że 27 kwietnia Kacper B. przebywał pod opieką 34-letniego Rafała B. na terenie ogródka działkowego w miejscowości Nowogrodziec. W pewnym momencie mężczyzna spostrzegł, że nie wie gdzie znajduje się jego syn. Podjął próbę odnalezienia chłopca. Następnie o zaginięciu dziecka zawiadomiona została policja oraz inne służby.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu oraz miejscowa Komenda Powiatowa Policji przeprowadziła liczne dowody, które wskazywały, że najprawdopodobniej chłopiec wpadł do przepływającej w pobliżu ogródków działkowych rzeki. Policja wraz z innymi służbami podjęła szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. 9 maja 2020 roku odnaleziono ciało chłopca w Kwisie około 1,5 km od miejsca zaginięcia.

29 kwietnia ojcu chłopca przedstawiono zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5. Po przesłuchaniu podejrzanego, został on osadzony w zakładzie karnym, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności orzeczoną za inne przestępstwo popełnione przez niego w przeszłości.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
6
35%
Smuci
0
0%
Złości
10
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Wyróżnienie dla dawnego opactwa cysterek w Trzebnicy

Przetarg na budowę drogi pieszo–rowerowej

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 12-05-2020 7:46
To była wspaniała rodzina. Tata Kacperka pracowity i uczciwy obywatel wspierający w każdych wyborach PO a teraz Kidawę Błońską. Niestety stała się tragedia... ale ja bym tu doszukiwał się winy MATKI!!! Gdzie ona była w tym czasie? Oto jest PYTANIE!! To jest jej wina!!! Kobietom w dzisiejszych czasach na prawdę się w główkach poprzestawiało!! Udają wyzwolone itp. A tak na prawdę natura zaprogramowała każdą babę do opieki nad dziećmi i sprzątanie Domu!! Pewnie gdyby taka kobieta mogła to by usunęła to dziecko!! Teraz kobietom tylko ABORCJE w głowie i selfiaczki na instagramie!! Taka jest prawda!! Wypuśćcie z aresztu tatę kacperka!! On jest niczemu niewinny!!
~T*E*J*O 12-05-2020 12:50
do: ~Człowiek koń (7:46)
Matka miała za długi łańcuch i dlatego oddaliła się za daleko od domu. Trzeba pikietować pod aresztem aby chłopa ratować 🤔
~Gość 12-05-2020 8:02
Ty jesteś nie normalny.!!!!
~Stop 60 12-05-2020 11:43
Haha Koniu mistrz hahahha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie plaża przy Bobrze

Absolutorium dla wójta

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Koniec połączenia między kurortami już za miesiąc

Oszukiwał "na funkcjonariusza służb"

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
1031
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%