MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Kablowe niedbalstwo

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 6 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum domowe
Niezabezpieczone i połączone taśmą izolacyjną przewody telekomunikacyjne: oto jakość pracy niektórych monterów Telekomunikacji Polskiej.

Na taki sposób montażu okablowania zwrócił nam uwagę nasz Czytelnik. Dowód: zdjęcia.
Przewody są rzucone na ziemię i gruz budowlany. W kilku miejscach prowizorycznie złączone taśmą. – Czy tak wyobrażają sobie usługę pracownicy poważnej firmy telekomunikacyjnej? – pyta.

– Nie dość, że nikt o niczym nie wiedział, to jeszcze ekipy monterów weszły bez jakiegokolwiek powiadomienia na tereny prywatne – napisał do nas Czytelnik.
Jak twierdzi, około dwóch lat temu przewód ten został położony w podobny sposób. Monterzy zapowiadali, że przyjadą i zainstalują kabel, jak trzeba, ale obietnicy nie spełnili.

Od kiedy w Jeleniej Górze nie ma biura obsługi klienta TP.SA i działa tylko ogólnopolska infolinia, trudno cokolwiek ustalić.
Operatorzy odbierają zgłoszenia o awariach, ale – o niestarannie położonych kablach – już nie. Skoro telefon działa, problemu nie ma.

Może się zdarzyć, że telefon jeleniogórzanina na infolinii odbierze operator z Gdańska. Jest w stanie sprawdzić łącza komputerowo. Wiadomo, kiedy jest awaria. Źle położonego kabla przez telefon nie widać.

Czytelnik jest zdegustowany poziomem usług firmy. – Umieją straszyć windykacją i pobierać kosmiczne opłaty, ale założyć kabla porządnie nie potrafią – podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana na skrzyżowaniu

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Są kolejne 52 zakażenia (aktualizacja)

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~KOF89 6-02-2007 13:19
Na ul. kamiennogórskiej jak zerwało kabel w czasie ostatniego wiatru , do dziś nikt nie raczył przyjechać i coś z tym zrobić .
~mieszkaniec jeleniej góry 6-02-2007 13:20
Święta prawda, popieram opinię Czytelnika i zgadzam się z nim w 100%. Telekomunikacja Polska bierze ogromne sumy za usługi a nie potrafi wykonać jakże prostej czynności naprawy.
~Tiger 6-02-2007 15:16
Swego czasu byłem doradcą klienta TP i wiem, że takie sprawy można załatwić - sam przyjmowałem naście podobnych zgłoszeń nie koniecznie związanych z niedbalstwem monterów ale po prostu z prośbą o "puszczenie kabli inną stroną". Jeśli klient jasno przedstawi swoją prośbę to nie ma kłopotu, a jeśli dzwoni i mówi... Zlikwidujcie ten kabel - no wybaczcie ale ja też bym nie wiedział o jaki kabel chodzi... Nawet jakby ktoś zadzwonił z budynku obok.
~qba 6-02-2007 15:18
ja bym rozgonił to całe TPSA w cholere. banda złodziei i naciągaczy... monopolista który nie szanuje klientów tylko ciągnie kase za niewiadomo co.
~Do Tiger!!! 6-02-2007 15:42
A kto Ci kolego powiedział że dzwoniłem z prośbą o zlikwidowanie kabla??? Naucz się czytać ze zrozumieniem!!! To potrafią nawet dzieci!! Nie dziwie sie że tak wykonujecie usługi jak macie takich doradców!!! Chodzi o nalezyte wykonanie usługi A jak dzwonie do TP i mowią że ich to nie interesuje bo to rejon Wałbrzycha i tam nalezy szukac pomocy no to wybaczcie ale coś tu chyba jest nie tak. Nawet nie podali jakiegoś nr telefonu gdzie można ten przykry fakt niekompetentnych monterów zgłosić. Po prostu brak słów na tą żenującą niekompentencje ludzi pracujących w waszych szeregach!!
~z-k 6-02-2007 16:39
Teren Sobieszowa- okolice b. basenu do ul.Dębowskiego do dzisiaj "upiększony" jest słupami z napowietrzną siecią telefoniczną- od kilku lat nieczynną ze względu na łącza podziemne O szybką likwidację tych pozostałości - do nowych władz miasta - apelują mieszkańcy tj. WYBORCY
~DoRo 6-02-2007 16:50
Wątpliwa sprawa aby monterzy TPSA pozostawili to w takim stanie. Lokalizacja przewodów to teren budowy i prawdopodobnie pracownicy budowlani pracujący na tej posesji tak to pozostawili, przenosząc linię w inne miejsce. Na miejscu redaktorów Jelonki zastanowiłbym się nad sformułowaniem tego artykułu i zapytaniem drugiej strony, przed jego wydaniem. Jest to oczernienie poważnej firmy, która może dochodzić swego. Zwisające przewody na ulicy Kamiennogórskiej prawdopodobnie należą do osiedlowej sieci internetowej CLK a nie TPSA. Większość sieci w tym rejonie wisi na słupach TPSA bez stosownych pozwoleń. Może i tym by się ktoś zajął.
~Do "do Tiger" 6-02-2007 17:03
Nie musisz rozladowywac swojej frustracji na osobie"Tiger",tym bardziej,iz on jest tylko bylym doradca TP.Nie podano ci zadnego numeru telefonu,poniewaz,najprawdopodobniej,w ogole o niego nie spytales.Dobra rada - zawsze pytaj o nazwisko osoby,z ktora prowadzisz konwersacje telefoniczna oraz numer instytucji, do ktorej dzwonisz.Powodzenia.
~DIABLO 6-02-2007 17:19
Tiger - brawo!!!!!!!Kierownik:)) Zgadnik który:)) Pozdrawiam
~nie monter 6-02-2007 17:28
Może właściciel przedstawinego na fotografiach "syfu" najpierw by doprowadził swoją posesję do porządku, a później wymagał tego od innych. Ja bym tam nie wszedł. Może to TPSA powinna mu zrobić w ramach instalacji kapitalny remont?
~badyl 6-02-2007 17:32
jak się ma taki b...l wokół domu to nic dziwnego, że tak położyli kabel.
~KRONE 6-02-2007 17:39
A co Wy wiecie o kablach przepraszam, to ja tu jestem od kabli!! hihi kablarz z Dialogu :)
~krosówka 6-02-2007 18:15
kablarze górą pozdro dla ekipy z Dialogu!!!
~rokoko 6-02-2007 19:49
Niech ten Czytelnik się cieszy że jeszcze ma działający tel. Jak tak bardzo chce to niech da adres, a napewno jeszcze dziś w nocy znajdą sie wykfalikowane ekipy które zajmóją się sprzątaniem elemętów metalowych zwłaszcza kabli. I jutro rano jak wstanie zobaczy jaki świat jest piękny i POSPRZĄTANY He He He.........
~seee 6-02-2007 20:11
hehehehe to jakaś kpina z tymi kablami !!!!!!!!
~cezar 6-02-2007 20:23
Proponuje rozstać się z tpsa i nie narzekać.
~Do"rokoko" 6-02-2007 20:30
Twoja pisownia jak i"nick"sa zaiste"rokokowe".Na pewno,wykwalifikowanych,zajmuja,elementow - cztery bledy w tak krotkim tekscie....Posprzataj najpierw w swoim"ortograficznym"swiecie.P.
~eRnesCik 6-02-2007 21:27
Zastanawia mnie o co chodzi z tym kablem - przecież telefon i internet działa, nie pamiętam żeby kiedykolwiek były awarie(nawet podczas ostatniego huraganu). Jest to jawne czepianie się monopolisty. Dajcie spokój, bo jeszcze wprowadzą nam comiesięczne opłaty za podniesienie tego kabla.Jeżeli kabel leży na ziemi to widocznie tak być powinno i nievh sobie leży. Może by lepiej było zająć się bardziej ważnymi sprawami-wystarczy baczniej się rozejrzeć po mieście.
~wycior 6-02-2007 21:39
Tepsa do domu!!!
~Byly pracownik tepsy 6-02-2007 23:04
Ci ludzie maja akord wiec ciesz sie ze ci wogole dziala telefon,a moze ty mu drogi czystelniku nie dales czasu popracowac na tej swojej pieknie posprzatanej posesji?!WEZ SIE CHLOPIE ZA POSPRZOTANIE TEGO BAJZLU BO TAM NAWET NIE MOZNA DRABINY POSTAWIC!!!
~do "DoRo" 7-02-2007 0:07
> poważnej firmy hm... "poważna" firma z niepoważnymi poczynaniami... jeśli w/g Ciebie "poważna firma" to taka, co wiąże klienta umową, a później jaja se z niego robi to nawet nie chce wiedzieć jak w Twoim postrzeganiu wygląda "niepoważna firma"...
~NIe tylko tepsa 7-02-2007 7:59
Nie tylko tepsa tak działa - niedawno zamontowali mi tak kablówke z vectry. Gość przyszedł spytał czy nie zechcę sam poprowadzić sobie kabla (niby że będzie dla mnie najlepiej). Po jego naleganiach zgodziłem się, gość tylko uruchomił łącze i poszedł. Ja dopiero wtedy zdalem sobie sprawę że kabel jest za krótki i że nie mam w sumie żadnych narzędzi którym ten kabel mógłbym przymocować. Żałosne Vectro, żałosne!
~Tiger - Do DIABLO 7-02-2007 16:00
A skąd ja mogę wiedzieć który Ty jesteś kierownik... Mogę wyliczać... Tomek P., Tomek Z., Daniel B. Innych nie wymieniem bo wątpie, że brałby udział w tej dyskusji :) ------------------------------- W moich czasach pracy w TP - osoba która dzwoniła na 9393 i dodzwoniła się do J.G. była najlepiej obsłużoną osobą :) ------------------------------- 6 m-c pracowałem na BL, a resztę z prawie 2 lat wykonywałem inne czynności doradcze, że tak napiszę :)
~rokoko do Do "rokoko" 7-02-2007 17:01
Na swoje błędy mam usprawiedliwienie: to sie nazywa "dyslekcja" MĄDRALO. Ale widze że w tym przypadku mądrości ci zabrakło. A tak poza krytyką innych potrafił byś coś napisać sam bez pomocy WORDA cymbale !!!
~ziomal 7-02-2007 18:46
BARDZO się cieszę się że mam dostęp do internetu z innego źródła i nie muszę korzystać z usług tej buraczano-złodziejskiej (jeśli chcesz internet, musisz płacić również za telefon) firmy.
~Pająk 7-02-2007 18:48
W Sobieszowie już dawno TPSA weszła w wybudowaną ka...lizację, na słupach wiszą partyzanckie przewieszki sieci CLK robione bez pozwoleń i na szybko, tak aby się nikt nie zdążył doczepić. Ciekawe kiedy się ktoś tą samowolą zajmie!!!
~do cezar 7-02-2007 18:54
Są takie sytuacje kolego że jedynym wyborem jest TP S.A.
~Do "rokoko" 8-02-2007 0:34
Ciesze sie,ze twoja dysleksja"ma sie lepiej"- drugi komentarz to rewelacja.P.
~Do ziomal 8-02-2007 23:40
Buraku jeden, myślisz że internet tym innym źródłom kapie z nieba a może z pochodzi z kosmosu? Gdyby nie TePsa to na tym zadupiu jeszcze mało kto by miał internet. Bo żadna z tych firemek nie byłaby w stanie zainwestować takiej kasy w sieć szkieletową.
~jacek placek 13-02-2007 11:51
Przecież jest biuro obsługi klienta TPSA w "blaszaku" na Zabobrzu! Oprócz tego zawsze można zgłosić się do Telepunktu na Długiej!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plac "Tęcza" gotowy

Tak nie parkujemy

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Nowości w muzycznym poranku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%