MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kabaretowy Awdiejew

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 13 kwietnia 2008, 18:06
Aktualizacja: 18:08
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Sala widowiskowa JCK przy ul. Bankowej rozbrzmiewała co chwilę wybuchami śmiechu. Wszystko za sprawą Aloszy Awdiejewa i jego programu „Śmiać się każdy może”, z którym wystąpił w w niedzielne popołudnie.

W myśl wyznawanej przez siebie zasady, że „śmiech jest furtką, która otwiera najlepsze strony osobowości”, a „rozśmieszyć człowieka, to znaczy przywrócić go do życia” artysta zadbał, aby licznie zgromadzona publiczność miała jeszcze liczniejsze powody do śmiechu. Awdiejew przedstawił wiązankę swoich najpopularniejszych utworów, okraszając je zabawnymi anegdotami społecznymi, obyczajowymi i politycznymi.

Profesor doktor habilitowany, pracownik naukowy UJ, językoznawca, a jednocześnie znany i popularny wykonawca rosyjskich romansów, piosenek cygańskich i żydowskich, koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą (Berlin, Paryż, Nowy Jork, Chicago, Tel-Awiw). Nagrywa recitale, spektakle i programy telewizyjne, występuje w filmach i serialach. Związany jest również z krakowską Piwnicą pod Baranami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święto ulicy 1 Maja – dlaczego warto wziąć w nim udział?  

Wsparcie strajkujących

ZNP do maturzysty: "Proszę zmienić szkołę"

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Przerzutka 13-04-2008 20:28
Moja krótka recenzja. Byłem, widziałem, wysłychałem i nie żałuję. Alosza plus ekipa znakomici. Na scenie czują sie swobodnie. Dobry kontakt z widownią. Troche starych dowcipów ale świetnie brzmiących z nalotem rusycyzmów. Piosenki żywiołowo wykonane, po prostu trzeba mieć rosyjską duszę aby tak zaśpiewć. Świetny bis z Okudżawy i nieśmiertelnych "Oczu (y) czarnych" Szkoda że nie było kompletu na widowni. Naprawdę warto było przy niedzieli sie trochę "odchamić" LM
b767 14-04-2008 0:21
Byłem i uważam, że niepotrzebne były te dowcipy polityczne, bo nie każdemu mogły się podobać. Odniosłem wrażenie, że właśnie tak było. Jelenia Góra jest "czerwona", ale to nie znaczy, że dla kasy trzeba podpasować się pod publikę bo wtedy umniejsza to artyście!
~Ech Jelonko,Jelonko... 14-04-2008 1:47
Nie można było napisać kilka dni przed..., że przyjedzie??? <br><br> <i> ech, Czytelniku, a konkurs rozpisany na długo długo przed to się przegapiło, co? :-) </i>
~mir 18-04-2008 16:24
ach te jck takie jakies bez wyrazu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumy za krzyżem

Wraca temat Sołtysiej Góry  

Strajk, a co z maluchami?

Dwa budynki do ponownego zagospodarowania  

Trwa naprawa kładki przy Perle Zachodu

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
817
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%