MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

K. Rogacewicz: Każda publiczność jest wdzięczna

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 19 lutego 2017, 10:15
Aktualizacja: 12:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. 1 Maja 60) odbył się wczoraj (18.02) kolejny pokaz monodramu pt. „Kontrabasista” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza. Tradycyjnie, aktor doskonale wcielił się w tytułową rolę, a publiczność była zachwycona.

Krzysztof Rogacewicz już ponad 20 razy odgrywał rolę tytułowego kontrabasisty i jak przyznaje – każda publiczność jest inna. - W zależności od miejsca, sceny – to wszystko ma wpływ, ale każda publiczność jest wdzięczna – ten tekst też jest wdzięczny, dlatego nie zdarzyło mi się, żeby byli niezadowoleni – powiedział K. Rogacewicz.

Jeleniogórski aktor występował już nie tylko przed krajową publicznością, ale i za granicą (w 2016 roku „Kontrabasista” został nagrodzony na festiwalu United Solo w Nowym Jorku). Czy doświadczonemu artyście zdarza się jeszcze mieć tremę? - Staram się nie stresować – trzeba być bardzo skupionym, żeby ludziom pokazać to, co najlepsze z tekstu i ode mnie – podkreślił. Gdy występuje przed własną publicznością – w Jeleniej Górze, gdzie bardzo często jego grę śledzą znajomi i przyjaciele – również stara się o tym nie myśleć. - Myślę o postaci, którą mam zaprezentować i to jest najistotniejsze – dodał.

- Kontrabasista jest dla mnie bardzo ważny i trudny do grania – wyznał Krzysztof Rogacewicz, który uznany monodram zaprezentuje jeszcze 3 marca br. - również w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, następnie rozpocznie objazd po Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Muzyka retro w Parku Zdrojowym

PiS apeluje do mieszkańców

I ślubuję Ci… – wernisaż pełen miłości

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Elisabeth M. 19-02-2017 15:38
Rewelacja! Meisterstueck ! światowy poziom ! To trzeba zobaczyć .
~Lila 20-02-2017 22:40
Swiatowy poziom ??? Ty chyba z zapeziałej wioski przyjechałeś...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Alan Pajer wkrótce w Książnicy

Promesa dla powiatu

37. MFTU rozpoczęty!

Warsztaty muzyków  

Bus był zepsuty?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
637
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%