MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

JZO z darem serca

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 listopada 2019, 13:11
Aktualizacja: Piątek, 22 listopada 2019, 11:41
Autor: KSON
Fot. Użyczone/PZN
Większości mieszkańców regionu Jeleniogórskie Zakłady Optyczne kojarzą się z jednym z najstarszych zakładów produkcyjnych miasta. To zakład, który od 1948 roku zajmował się szkłem optycznym, produkując początkowo szklane, a potem plastikowe soczewki okularowe. Dzisiaj nazwa Jeleniogórskie Zakłady Optyczne symbolizuje właśnie skrót JZO S.A. – liczącego się na europejskim rynku producenta optyki okularowej.

Od ponad 20 lat załoga i kierownictwo JZO S.A. jest nie tylko odpowiedzialną ekonomicznie, ale również zaangażowaną społecznie firmą. Od 20 lat Jeleniogórskie Zakłady Optyczne wspólnie z Klubem Rotary oraz Miastem Jelenia Góra realizują akcję „Ratujmy wzrok dzieciom”. Polega to na współfinansowaniu badań przesiewowych uczniów jeleniogórskich szkół, którzy przebadani przez okulistów otrzymują recepty na szkła okularowe. Takie właśnie szkła funduje im sponsor – czyli JZO S.A., a do łańcucha ludzi dobrej woli dołączyli również optycy, którzy bezpłatnie wprawiają szkła w oprawy.

Za całokształt swoich dokonań na rzecz środowiska osób słabowidzących JZO S.A. wyróżnione zostało tytułem Ambasadora Ludzi Otwartych Serc, który wręczono w czasie Gali KSON w 2017 r.

Dzisiaj – mówi Stanisław Marek z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – po raz kolejny dziękujemy załodze i Zarządowi JZO S.A. za dar w postaci ponad 3000 szkieł kontaktowych różnego dioptrażu wraz z płynami konserwującymi. Szkła kontaktowe podzieliliśmy – mówi Stanisław Marek – z Zarządem Głównym Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie, dzięki czemu łatwiejszy dostęp do soczewek będą mieli nie tylko mieszkańcy regionu dolnośląskiego, ale również reszty kraju. Wartość darowizny to kwota 90 tys. zł.

Kto może otrzymać szkła kontaktowe? W tej sprawie trzeba się zgłosić e-mailem lub telefonicznie do struktur Polskiego Związku Niewidomych na terenie całego kraju lub do Sejmiku. Najlepiej mieć przy sobie parametry używanych szkieł, abyśmy wirtualnie mogli sprawdzić czy taki dioptraż jest w naszym posiadaniu. Następnie bez żadnej recepty należy się zgłosić osobiście w KSON lub PZN w celu pokwitowania odbioru soczewek. Soczewki są wydawane bezpłatne i wyłącznie na użytek własny.

Uroczyste przekazanie darowizny przez JZO S.A. nastąpiło w Warszawie w dniu 19 listopada 2019 r., w siedzibie PZN w Warszawie, w obecności sekretarza generalnego PZN Elżbiety Oleksiak, dyrektora Instytutu Tyflologicznego PZN Małgorzaty Pacholec, przedstawiciela JZO S.A. Magdaleny Janaczek, prezesa KSON Stanisława Schuberta i prezesa Fundacji Instytut Rewalidacji Stanisława Marka. W czasie spotkania poruszano także problemy dostępu do usług medycznych nie tylko inwalidów wzroku.

Na zakończenie Małgorzata Pacholec, dyrektor Instytutu Tyflologicznego oraz Elżbieta Oleksiak, Sekretarz Generalny ZG PZN, podziękowały firmie JZO S.A. oraz KSON za przekazane wyroby, wręczając im Certyfikaty Wdzięczności.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
4
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Sportowa integracja

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 21-11-2019 13:55
Zaloga zarabia malo a oni w sponsoring sie bawia. Ludzi brak na produkcje,ale image wazniejsze
~optyk 21-11-2019 14:11
Załoga tej firm zawsze była poniewierana,zwalniali przy byle okazji,wymagania z kosmosu ,a płace jak w Bangladeszu itak od 30 lat
~uhahuahaha 21-11-2019 18:44
Niestety ale wszędzie zarabia się więcej niż tam, dodatki na swieta są oraz do wakacji ale wszystko w brutto także fajnie brzmi 500 zl ale pomniejszone o sratki daje 300 z groszami :) Głupi mcdon. podstawy ma więcej niz w jzo, nie obrażając oczywiście pracowników maka. Atmosfera ch*jowa, większość mlodych zatrudnionych na zleceniowce, na magazynie ciągła rotacja.. typowy zakład na wyzysk
~maly wacik 21-11-2019 19:52
90 tys zl / 20 tys Euro od holdingu francuskiego - to jest dowcip o murzynach cieszacych sie blaszka opowiadany w Paryzu. Chociaz dla tych biednych ludzi dobre i to.
~Xx 6-12-2019 20:51
Zero perspektyw na " lepsze jutro" na arenie jeleniogórskiej porażka
~.. 6-12-2019 21:59
Płaca w tej firmie jest niższa od poziomu morza, nie polecam. Pewien dział od kilku miesięcy bez premii.. Atmosfera różna, zależy od działu, mądrzejsi uciekają, jeszcze kilka lat i nie będzie komu pracowac = koniec firmy. Niech sobie sponsoruja kogo chcą, na rynku lokalnym są spaleni jako pracodawca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal baniek na jeleniogórskich błoniach

Będzie taniej za wodę i ścieki

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wandale kontra naukowcy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
581
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%