MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Już w sobotę zerwą łańcuchy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 października 2017, 9:01
Aktualizacja: 9:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Bursa Szkolna Nr 1 w Jeleniej Górze i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami o/Jelenia Góra zapraszają na happening „Zerwijmy Łańcuchy”, który w Jeleniej Górze odbędzie się po raz piąty, a w całej Polsce po raz szesnasty.

- Pomysł na zorganizowanie akcji „Zerwijmy łańcuchy” zrodził się wiosną 2007 roku w warszawskiej redakcji miesięcznika „Mój Pies” . Od tej pory akcja z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi. Od 2013 roku za sprawą Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze do akcji przystąpiła również Jelenie Góra – informują organizatorzy.

Uczestnicy poprzez akcję chcą uświadomić mieszkańców, że pies to także istota żywa, która ma swoje potrzeby i odczucia. - O problemie psów łańcuchowych mówi się coraz częściej, ale... wciąż zbyt mało. Dlatego chcielibyśmy, aby tegoroczna akcja miała jeszcze większy zasięg, niż w poprzednich latach, by przykuło się do bud jeszcze więcej osób. Razem z nami zaprotestuj przeciwko bezmyślnemu okrucieństwu! Razem „ Zerwijmy łańcuchy”! Z Waszą pomocą jest to możliwe! - apelują orgabizatorzy.

Happening odbędzie się w sobotę, 7 października od godz. 12:00 (przewidywany czas trwania to 1 godzina) przed głównym wejściem do Galerii Sudeckiej. - Przyjdź, przywiąż się do budy, poczuj na własnej szyi ciężar łańcucha. Zobacz, jak to jest, gdy twoja przestrzeń życiowa ogranicza się do dwóch metrów kwadratowych – dodają organizatorzy. W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z poprzedniej edycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Jolanta Cudo 4-10-2017 22:41
Pozdrowienia dla p.Prezydenta.
Tomasz Sapiela 5-10-2017 9:41
" Cyrk bez zwierząt " - Jelenia Góra Zabobrze, 5 października, od godz. około 16:00 ... https://www.facebook.com/events/131151840868761/
Monika Czapla 5-10-2017 19:25
Dobrze, że coraz więcej się o tym mówi,ale fajnie by było, gdy takie akcje w jakiejś formie docierały na wieś, bo jednak tam głównie jest problem z psami na łańcuchach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wóz strażacki w nagrodę

Czyżby Andrzej Duda?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Przystań w śmieciach

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
722
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%