MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Już po maturze z matematyki. Dzisiaj język angielski

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 maja 2015, 9:28
Aktualizacja: 22:27
Autor: Daria Grochowska
Fot. Paulina Drżał
– Matematyka jest dość łatwa, ale i zawiła – mówiła tuż przed egzaminem Kasia Kowalenko, maturzystka w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Z jej szkoły maturę z najtrudniejszego przedmiotu zdawało wczoraj (5.05) 130 osób, w tym 107 tegorocznych absolwentów.

Czy się stresowali? Większość tak, ale nie wszyscy. - Jestem przygotowany i nie boję się matury - mówił Łukasz Wiśniewski.

Razem z maturzystami stres przeżywali nauczyciele oraz dyrekcja. – Zawsze się stresujemy, ale przede wszystkim staramy się wspierać naszych maturzystów pozytywną energią. W minionym roku w naszej szkole zdawalność wyniosła 90 procent - powiedziała Elwira Kozak, dyrektor szkoły.

Wyniki matur będą znane w czerwcu. Tymczasem dzisiaj (6.05) maturzyści zasiedli do egzaminu pisemnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym (a po południu na poziomie rozszerzonym), jutro (7.05) czekają na nich zadanie z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym: języka polskiego oraz biologii. Osoby, które wybrały język niemiecki jako trzeci przedmiot obowiązkowy będą go zdawać we wtorek (12.05).

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Stypendia dla najzdolniejszych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Maturzystka 6-05-2015 15:04
Najbardziej stresujący miesiąc w moim życiu. Przez te matury będę mysiala sie leczyc psychicznie. Dobrze chociaz ze na razie wszystko zdane jeszcze ustne i dodatkowe :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o szkołę w Sosnówce się zaostrza  

Parking na... przejściu

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
696
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%