MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Już po maturze z matematyki. Dzisiaj język angielski

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 maja 2015, 9:28
Aktualizacja: 22:27
Autor: Daria Grochowska
Fot. Paulina Drżał
– Matematyka jest dość łatwa, ale i zawiła – mówiła tuż przed egzaminem Kasia Kowalenko, maturzystka w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Z jej szkoły maturę z najtrudniejszego przedmiotu zdawało wczoraj (5.05) 130 osób, w tym 107 tegorocznych absolwentów.

Czy się stresowali? Większość tak, ale nie wszyscy. - Jestem przygotowany i nie boję się matury - mówił Łukasz Wiśniewski.

Razem z maturzystami stres przeżywali nauczyciele oraz dyrekcja. – Zawsze się stresujemy, ale przede wszystkim staramy się wspierać naszych maturzystów pozytywną energią. W minionym roku w naszej szkole zdawalność wyniosła 90 procent - powiedziała Elwira Kozak, dyrektor szkoły.

Wyniki matur będą znane w czerwcu. Tymczasem dzisiaj (6.05) maturzyści zasiedli do egzaminu pisemnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym (a po południu na poziomie rozszerzonym), jutro (7.05) czekają na nich zadanie z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym: języka polskiego oraz biologii. Osoby, które wybrały język niemiecki jako trzeci przedmiot obowiązkowy będą go zdawać we wtorek (12.05).

Ogłoszenia

Czytaj również

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

KOD czeka na prezydenta Dudę

Drugstop: Spotkanie z nauczycielami w Sosnówce

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Maturzystka 6-05-2015 15:04
Najbardziej stresujący miesiąc w moim życiu. Przez te matury będę mysiala sie leczyc psychicznie. Dobrze chociaz ze na razie wszystko zdane jeszcze ustne i dodatkowe :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bestie... są spoko!

Turniej e–sportowy w Piechowicach

Kierował bez uprawnień

Ferie na e–sportowo

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
164
Tak
53%
Nie
41%
Nie wiem
5%