MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Już niebawem ruszają zapisy na Izerską Wielką Wyrypę

Wiadomości: Region
Wtorek, 27 maja 2014, 7:26
Aktualizacja: 7:29
Autor: Angela
Fot. Archiwum Organizatora
1 czerwca ruszają zapisy na piątą, jubileuszową odsłonę Ekstremalnego Rajdu na Orientację – Izerska Wielka Wyrypa, w której co roku udział bierze spora grupa jeleniogórzan. Zawody odbędą się w dniach 15 – 17 sierpnia 2014 r., a ich bazą w tym roku będzie Lubań.

- Wzorem ubiegłorocznej edycji rajdu, w tym roku przygotowaliśmy dla uczestników pięć zróżnicowanych tras – zapowiadają organizatorzy. - Piechurzy swoje siły będą mogli sprawdzić na dystansie 25, 50 i 100 km. Rowerzystom pozostawiamy wybór pomiędzy trasą o długości 75 i 150 km – dodają.

Izerska Wielka Wyrypa to impreza, w której punktacja oparta jest o zasadę scorelauf, co oznacza, że najważniejsze jest znalezienie i zaliczenie punktów kontrolnych, a na drugim miejscu czas, w jakim uda nam się to zrobić. Trzeba się zmieścić w limitach przewidzianych przez organizatora, a te znaleźć można w regulaminie dostępnym na stronie rajdu: http://izerskawyrypa.org/

- Izerska Wyrypa odbywa się w szczycie lata – słońce pali niemiłosiernie w dzień, a noce i poranki bywają przeraźliwie chłodne. W lasach i na łąkach bujna roślinność nie zawsze ułatwia sprawę – przebrnięcie przez kolczaste krzewy jeżyn czy parzące każdy goły kawałek ciała pokrzywy dały się we znaki już wielu uczestnikom poprzednich edycji rajdu. Jeśli nie przeraża Cię taka wizja, lubisz wyzwania i chcesz poznać piękny, dziki zakątek Polski – Góry Izerskie i Pogórze Izerskie – czekamy na Ciebie w sierpniu! Trasy zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić zarówno sportową rywalizację, jak i podziwianie i poznanie obszaru, przez który będą prowadzić – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Megapisanki – to trzeba zobaczyć

Święta spokojne

Spotkanie emerytów służb mundurowych

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 27-05-2014 8:02
Jak co roku... Warto jechać... Do zobaczenia na trasie:-)
~@ 28-05-2014 1:03
Ty będziesz kibicował przez internet, bo po chodniku tam nie dojedziesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cztery miliony na rehabilitację z PFRON

Tracimy nie tylko na wizerunku...  

Uliczny taniec... do Tancbudy

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Więcej na zabytki

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
544
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%