MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Już niebawem ruszają zapisy na Izerską Wielką Wyrypę

Wiadomości: Region
Wtorek, 27 maja 2014, 7:26
Aktualizacja: 7:29
Autor: Angela
Fot. Archiwum Organizatora
1 czerwca ruszają zapisy na piątą, jubileuszową odsłonę Ekstremalnego Rajdu na Orientację – Izerska Wielka Wyrypa, w której co roku udział bierze spora grupa jeleniogórzan. Zawody odbędą się w dniach 15 – 17 sierpnia 2014 r., a ich bazą w tym roku będzie Lubań.

- Wzorem ubiegłorocznej edycji rajdu, w tym roku przygotowaliśmy dla uczestników pięć zróżnicowanych tras – zapowiadają organizatorzy. - Piechurzy swoje siły będą mogli sprawdzić na dystansie 25, 50 i 100 km. Rowerzystom pozostawiamy wybór pomiędzy trasą o długości 75 i 150 km – dodają.

Izerska Wielka Wyrypa to impreza, w której punktacja oparta jest o zasadę scorelauf, co oznacza, że najważniejsze jest znalezienie i zaliczenie punktów kontrolnych, a na drugim miejscu czas, w jakim uda nam się to zrobić. Trzeba się zmieścić w limitach przewidzianych przez organizatora, a te znaleźć można w regulaminie dostępnym na stronie rajdu: http://izerskawyrypa.org/

- Izerska Wyrypa odbywa się w szczycie lata – słońce pali niemiłosiernie w dzień, a noce i poranki bywają przeraźliwie chłodne. W lasach i na łąkach bujna roślinność nie zawsze ułatwia sprawę – przebrnięcie przez kolczaste krzewy jeżyn czy parzące każdy goły kawałek ciała pokrzywy dały się we znaki już wielu uczestnikom poprzednich edycji rajdu. Jeśli nie przeraża Cię taka wizja, lubisz wyzwania i chcesz poznać piękny, dziki zakątek Polski – Góry Izerskie i Pogórze Izerskie – czekamy na Ciebie w sierpniu! Trasy zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić zarówno sportową rywalizację, jak i podziwianie i poznanie obszaru, przez który będą prowadzić – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Była gala z nagrodami

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 27-05-2014 8:02
Jak co roku... Warto jechać... Do zobaczenia na trasie:-)
~@ 28-05-2014 1:03
Ty będziesz kibicował przez internet, bo po chodniku tam nie dojedziesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Równowaga między kulturą a naturą

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%