MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Już jutro Liga Sań Rogatych w Kowarach

Wiadomości: KOWARY
Piątek, 11 marca 2011, 17:22
Aktualizacja: 17:23
Autor: Angela
Startuje X edycja Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi. Impreza z roku przyciąga coraz więcej dwuosobowych drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec.

Zjazd saniami rogatymi to niezapomniane wrażenia, których można doświadczyć tylko w Karkonoszach. Rodzinna zabawa połączona z elementami rywalizacji sportowej to oryginalna propozycja skierowana do wszystkich lubiących ruch na świeżym powietrzu – tak do uczestnictwa w niej zachęcają organizatorzy.

Jak się okazuje sam charakter imprezy i sposób, w jaki co roku przebiega sprawia, że z biegiem czasu przyjeżdża na nią coraz więcej osób, liczonych w setkach. Zawodnicy wystartują z parkingu na Rozdrożu pod Sulicą i dojadą do mety zorganizowanej przy Sztolniach Kowarskich. Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 10.00, a jej zakończenie i rozdanie nagród na godz. 15.00. Widzowie imprezy mogą liczyć na konkursy niespodzianki i program artystyczny. Trzeba przyznać, że będzie się działo!

Równie ciekawa, jak zmagania zawodników na trasie, którzy raz niosą sanie na plecach a raz nich jadą, jest sama historia sań rogatych, nazwanych tak przez swój mocno wygięty w kształt rogów płóz. Służyły mieszkańcom bud pasterskich w rejonach górskich do zwożenia siana, drewna, oraz budulca z trudno dostępnych miejsc. Sanie rogate mają rodowód alpejski. W Karkonosze zostały przeniesione w pierwszej połowie XVI wieku przez czeskiego starostę górniczego Christofa von Gendorfa. Jako środek transportu były używane w Karkonoszach przez drwali i chłopów jeszcze na początku XX wieku. Pod górę wciągały je konie, natomiast z góry zjeżdżały same kierowane przez siedzącego na przedzie człowieka. Z tej właśnie tradycji zrodziła się międzynarodowa impreza: Liga Sań Rogatych, która w Kowarach organizowana jest od 1991 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Warsztaty pod Buczkiem

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ja 11-03-2011 19:39
no jasne z kowarskimi chwastami jako zespołem, rzeczywiście super.....masakryczna impreza, inna ekipa więc to nie to samo odradzam
~buzia 11-03-2011 21:26
Angela, chciałam powiedzieć, że że liga sań rogatych jest zupełnie czymś innym niż Międzynarodowy Zjazd. Taka znaczna różnica, a raczej powinno się być poinformowanym,jak się pisze o imprezach. Ale racje przyznaję poprzedniemu wpisowi, atrakcją jedyną, jaką zaplanowano to Kowarskie Wrzosy... katastrofa na całego, ale jak chcą to niech się bawią przy tym"zespole". A ekipa faktycznie robiła tam 99%, już jej nie ma, ale z tego co wiem niebawem powrócą:) ale nie tam!
~Schengen 12-03-2011 0:38
Do powyższych "Posterów": ale jaka wina Redaktora, że się gryzie z sobą sfora ?. Jak by info powiesiła po imprezie to dopiero byłby krzyk ! Dla mnie to rzetelne dziennikarskie info ! Jak będą inne "saneczki" to z pewnością też się TU dowiemy. P.S. Często mam wrażenie, że czytelnicy stronki obwiniają dziennikarzy za relacje z imprez, które nie były wcześniej zapowiedziane na portalu. A może winni są sami organizatorzy (MARKETING!!!!).
Piipi Jelonkowa 12-03-2011 10:04
~Kowary ..są *fajne ! .. bo tam sanie dostają rogi,a to oznacza mężczyzni są .. inni !
~GT 12-03-2011 10:49
Kiedyś to była fajna impreza,kameralna i wszyscy się znali. Ale odkąd miasto zostało organizatorem wszystko zaczęło się psuć. Fundusze unijne,oprócz tego,że posłużyły do zakupu większej ilości sań (przez co jest nadmierna ilość załóg) to są marnotrawione między innymi na zaproszenie pasożytów społecznych,czyli samorządowców z Kamienia Pomorskiego. Jaki ma z tego pożytek miasto? Chyba,że wyjazd z rewizytą. Ogólnie mogła by to być super impreza promująca miasto,bo pomysł był rewelacyjny a jest jak zwykle...
~ 18-03-2011 18:34
do osoby powyzej,po pierwsze a...lfabeto kowarskie wrzosy a po drugie,to jest muzyka dla ludzi z klasa,tobie proponuje z twoja intelegencja wybrac sie na koncert np.dody.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Koncert na cztery ręce

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
207
Tak
45%
Nie
42%
Nie wiem
14%