MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Już jest analiza opłacalności parkomatów w mieście

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 7:41
Aktualizacja: 12:25
Autor: Angela
W minionym tygodniu na biurko dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wpłynęła ogólna koncepcja wprowadzenia do Jeleniej Góry parkomatów i analiza ich opłacalności. Szczegóły tego dokumentu poznamy we wrześniu br. Na dniach koncepcja ma trafić do Prezydenta miasta i radnych.

„Koncepcję wprowadzenia systemu pobierania opłat parkingowych przez parkomaty w Jeleniej Górze” z analizą ekonomiczną włącznie za 16 tysięcy złotych wykonała firma Stadtraum Polska Sp.z oo z Poznania. Została ona wytypowana do tego zadania przez zarząd dróg i mostów w kwietniu br. Jak tłumaczy Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, jest jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółach treści zawartych w dokumencie.

Ogólnie ma on zawierać informacje dotyczące miejsc i liczby parkomatów, które miałyby się pojawić w Jeleniej Górze. Sporządzono również projekt organizacji ruchu i wyliczono koszty zakupu urządzeń, ich zamontowania oraz obsługi.

- Moim zdaniem, w mieście potrzebne jest przynajmniej 40 takich urządzeń, ale to, czym mam rację czy nie, oraz inne szczegóły ustali zlecona analiza – powiedział nam w kwietniu Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Koszt jednego parkomatu to około 40 – 50 tysięcy złotych.

Parkomaty miałyby być zasilane akumulatorami i elektronicznie monitorowane oraz ustawione w miejscach widocznych i łatwo dostępnych dla mieszkańców. Uczciwość parkujących sprawdzaliby kontrolerzy. Urządzenia miałyby stanąć od pierwszego maja 2010 roku.

Czy pomysł wprowadzenia parkomatów w Jeleniej Górze zostanie zrealizowany dowiemy się jednak w połowie września br., kiedy z dokumentem zapoznają się radni i prezydent. Do realizacji tego zadania potrzebna jest bowiem ich akceptacja. Po wprowadzeniu parkomatów w mieście pracę straciłoby 27 parkingowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odkrycia w kościele w Wojanowie

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 24-08-2009 8:28
50 tyś PLN za takie gówno? Ktoś ładnie na tym zgarnie do kieszeni...
Patol 24-08-2009 9:14
Otwieram firmę która się tym zajmie. Wujek w urzędzie mi wszystko załatwi ;)
~veto! 24-08-2009 9:25
Bez sensu. Bez sensu dla mieszkańców, (może z sensem dla władz, które widza w tym prywatne korzyści...) Zamiast parkingowych zatrudnią kontrolerów i ludzi do obsługi parkomatów, wydadzą mnóstwo miastowych pieniędzy, a i tak nie zwrócą sie poniesione koszty. Może lepiej połatać mnóstwo dziur na drogach i parkingach, żeby kierowcom żyło sie troche lepiej?
~dany 24-08-2009 10:02
TA PEWNIE PARKOMETRY , A LUDZI NA BRÓG !!!! DO CZEGO TA POLSKA DĄŻY !?
~dady 24-08-2009 10:19
A do ładowania i wymiany akumulatorów będzie potrzebny jeszcze sztab ludzi. A naprawa zdewastowanych? Samo sie nie zrobi. Więc lepiej tych kosztów nie sumować.
piipi 24-08-2009 10:29
.. uczciwy to bedzie na pewno, ..ale TEN automat !
~edyta 24-08-2009 11:11
najwyższy czas-ci parkingowi, są brudni często często pijani i biorą do kieszeni-wygląda to tak jak w średniwieczu na całym świecie są parkomaty ale nie w naszym zacofanym zaścianku-wprowadzić parkomaty
~grr 24-08-2009 11:53
a co z biletami parkingowymi? w niektorych miastach, np. w kaliszu wprowadzili i sie sprawdza. ktos pewnie musi zarobic na a...lizach i urzadzeniach, a jak...
~Gosc 24-08-2009 12:14
Wkrotce przekonamy sie, czy oplacala sie "a...liza oplacalnosci"...
~i co ty na to 24-08-2009 14:05
do Edyty, skoro widziałaś tych brudasów często pijanych i biorących do kieszeni, to jako patriotka, dlaczego nie zawiadomiłaś o tym fakcie odpowiedzialne organa powołane do tego celu.
~Lustus 24-08-2009 16:56
Czyli mam rozumieć, że do maja przyszłego roku wyłapią wszystkich wandali i zamkną w obozach pracy.
~edyta 24-08-2009 20:46
do cy na to-czy ty niw widzisz jak chodzą w brudnych kurtkach-i to jest wizytówka miasta-chce automatów jak na całym świecie
~ Kryptyk 24-08-2009 23:36
Jest okazja aby dostepni do posad decydenckich i ukladów kumoterskich ,ukręcili zdrowe lody po boku - przy tych parkomatach - przyklad dala warszawka jak podala telewizja , czyli na wplywy 100 milin pln z ustawionych prywatnie parkomatow , 85 milionow zwineli organizatorzy i wlasciciele parkomatow a reszta to byla dla miasta 5 miln i w formie podatkow niby do budżetu 2 miln..czyli wlasciciele parkomatów prywatnie otrzymali pod przymusem z urzedu od mieszkańcow miasta jako frycow do strugania ogromne miliony !. czy ten schemat zadziala w Jeleniej Górze ? - kto to bedzie kontrolowal ? i podawal do wiadomości spolecznej w mediach ! i na co zostana te pieniadze przeznaczone i w jakiej kwocie . tego chyba sie nie doczekamy !
~Joasia 25-08-2009 9:32
Do kryptyka-ty jesteś chyba z firmy która zarządza parkingami i która zbiera śmietane i kase idlatego obawiasz sę iż stracisz dochody więc nie zakładaj od razu iż będą przekręty,nie zatrzymasz postępuczasu i parkomaty będą jak w cywilizowanym kraju,ciekawe dlaczego tylko jedna firma zarządza parkingami a nie ma innych i lepszych
~lokalny patriota 25-08-2009 21:44
a...liza opłacalności !!! Dramat, co tu a...lizować. Nigdzie na świecie nie ma tzw. parkingowych, którzy ganiają parkujących kierowców i chętnie nie wydają pokwitowań. Ludzie o czym wy dyskutujecie, jest XXI wiek!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie parkujemy

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Nowości w muzycznym poranku

Porządki na cmentarzu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1004
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%