MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Już dziś prezentacja ekip na jeleniogórskim Rynku

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 lipca 2012, 10:41
Aktualizacja: 17:38
Autor: Przemo
Fot. organizator
Thor Hushovd, Alessandro Ballan, Tom Bonnen to tylko niektóre nazwiska wielkich gwiazd światowego kolarstwa, które już dziś (9. lipca) zaprezentują się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Początek o godz. 20:30.

Ceremonia przedstawienia ekip ubiegających się o zwycięstwo w 69. Tour de Pologne odbędzie się w przededniu startu jednego z największych wyścigów kolarskich na świecie (zaliczanego do UCI World Tour). We wtorek rozpocznie się wielkie ściganie, które będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie. Z tego powodu wielu znakomitych kolarzy zdecydowało się na rywalizację w Polsce, gdyż odbywający się w podobnym terminie Tour de France mógłby okazać się zbyt ciężkim wyzwaniem, uniemożliwiającym walkę o medale olimpijskie. Pierwszy etap z Hotelu Gołębiewski w Karpaczu do Jeleniej Góry już jutro, a dla miłośników rowerowego szaleństwa organizatorzy przygotowali imprezy towarzyszące: Nutella Mini Tour de Pologne (dla dzieci) oraz Tour de Pologne Amatorów. Wszystkie te wydarzenia odbędą się we wtorek (10. lipca) na ulicach Jeleniej Góry.

We wtorek w godzinach od 9:00 do 11:00 odbędzie się Tour de Poologne Amatorów. Trasa tego wyścigu będzie biegła od Hotelu Mercury do Karpacza przez Karpacz Orlinek – Karpacz Wang – Sosnówka – Staniszów – ul. Mickiewicza Jelenia Góra - Wojska Polskiego – Sudecka (1 okrążenie). W czasie wyścigu droga będzie całkowicie zamknięta. O godzinie 13:00 rozpocznie Nutella Mini Tour de Pologne od Hotelu Mercury – ul. Sudecka - Skowronków - Mickiewicza - Wojska Polskiego - Sudecka - do Hotelu Mercury. O godzinie 14:15 wystartuje peleton wyścigu Tour de Pologne od Hotelu Gołębiewski – Biały Jar – ul. Narciarska, gdzie nastąpi start ostry – Karpacz Orlinek - Wang - Sosnówka - Staniszów - ul. Mickiewicza w Jeleniej Górze - Wojska Polskiego - Sudecka (4 okrążenia).

Zapisy na wyścig dla amatorów w Biurze Zawodów w hotelu przy ul. Sudeckiej 63 - 9 lipca od godz. 13:00 do godz. 20:00 oraz 10 lipca od godz. 6:00 do 8:10.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na ratunek skoczniom

Odpust na szczycie

Z metą na Przełęczy Okraj

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~super 9-07-2012 14:03
Dzisiaj informujemy, że dzisiaj się odbędzie... Super polityka informacyjna, godna ratusza :/ Brawa !!!
~Al Bundy 9-07-2012 16:46
Heh a TdP na fb informuje że początek o 20;30, ciekawe kto ma racje?:)
~ 10-07-2012 12:53
do ~super - to i tak dobrze bo zawsze informują że było ;]

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odbudują zbiorniki

W obronie zwierząt

Jazda "Szlakiem Bitwy Kaczawskiej"

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

PiS ujawnił listy kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
490
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%