MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Jutro sesja. Nowi radni złożą ślubowanie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: RED
Janusz Grodziński i Janusz Wojtas (z prawej) jutro złożą ślubowanie jako nowi radni.
Fot. TEJO
Podczas zaplanowanego na jutro czwartego posiedzenia jeleniogórskiej rady miejskiej, rotę ślubowania wypowiedzą radni, którzy zajmą miejsce Zofii Czernow i Huberta Papaja, nominowanych przez prezydenta Marcina Zawiłę na swoich zastępców.

Janusz Grodziński i Janusz Wojtas (Platforma Obywatelska) startowali w tym samym okręgu, co radni, których mandat wygaszono 16 grudnia. 21 listopada zajęli trzecie i czwarte miejsce i dlatego – zgodnie z ordynacją wyborczą – przejmą mandaty.

W porządku obrad są też inne – dość ciekawe – punkty. Radni wskażą zastępcę przewodniczącego, który będzie wykonywał czynności szefa rady podczas jego nieobecności związanej z podróżą służbową. Określą też zwrot kosztów przejazdu radnego, który w celach związanych z pełnieniem mandatu będzie używał auta niebędącego własnością gminy.

Powołane zostaną także komisje stałe rady miejskiej. Radni przegłosują też zmiany w uchwale budżetowej, a także zajmą się wydatkami, które w 2010 roku nie wygasają z upływem roku budżetowego. Mowa będzie także o przekształceniu Miejskiego Przedszkola nr 11 im. Krasnala Hałabały z zakładu budżetowego w jednostkę budżetową.

Na forum sesji zostaną też poruszone sprawy sportowców: zasady i tryb przyznawania stypendiów oraz nagród za dobre wyniki. Rajcy dyskutować będą też o warunkach i trybie finansowania zadań w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu.

Czwarte posiedzenie rady miejskiej zaczyna się 28 grudnia o godz. 9 w ratuszu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~szok 27-12-2010 9:19
"zwrot kosztów przejazdu radnego, który w celach związanych z pełnieniem mandatu będzie używał auta niebędącego własnością gminy"... no jeleniogórzanie, przygotujcie się na podwyżki opłat lokalnych. Sarzyński już chyba zbiera bilety MZK i PKP, bo on nie ma samochodu;-)
~cd 27-12-2010 11:41
Radni strasznie zapracowani, na stronie BIP stare składy komisji, wstyd
ebee 27-12-2010 13:59
Niezły poczatek roku ma jeleniogórska władza. Prezydent zaczął od przyznania sobie podwyżki, radni zaczynają od "określenia zasad zwrotu za przejazdy....." Czyli nic nowego sie nie szykuje. Najpierw własne interesy, ciepłe posadki, zwroty kosztów. Potem zapewne troska o swoje rodziny i znajomych..... I jak sie to ma to tego kitu ( czytaj obietnic wyborczych) wciskanego w kampanii wyborczej. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd ! Pozdrawiam , EBEE
Piipi Jelonkowa 27-12-2010 15:34
~Panu Januszowi Wojtasowi .. to można wierzyc ! .. bez przysięgi.
~ 27-12-2010 22:10
radni autkiem za kasiorę podatników??a może kupić w kiosku bilecik i autobusem MZK lub z obcasa. Przecież problemy mieszkańców i miasta poznaje się w bezpośrednim kontakcie(tak mówili w czasie kampani wyborczej).Wynagrodzenie(dieta )radnego na ten cel jest jak dojazdy i przejazdy.
~zaboberek 28-12-2010 11:14
To, że wybraliśmy sobie radnych z gminy Jeżów to nasze szczęście, bo mogli być z Bolkowa czy Strzegomia, wtedy mielibyśmy dopiero koszty.......Może warto by im kupić rowery, z pewnością będzie taniej - to pod rozwagę skarbnika miejskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Czyżby Andrzej Duda?

Przed II turą: wiec poparcia prezydenta Andrzeja Dudy  

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
721
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%