MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Jutro rusza „PESTKA”. Teatry awangardowe w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 maja 2012, 14:56
Aktualizacja: 14:56
Autor: Petr
Fot. Organizator
Już jutro, 30 maja w stolicy Karkonoszy oficjalnie ruszy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych „PESTKA”. W ramach pięciodniowej imprezy, miłośnicy sztuki będą mogli ZA DARMO uczestniczyć w spektaklach, panelach dyskusyjnych oraz koncertach muzyki na żywo, na które zapraszają organizatorzy.

Dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych „PESTKA” jest Łukasz Duda – twórca, reżyser i głównodowodzący Teatrem Odnalezionym. Co zaś się tyczy idei projektu, ma on rozwijać i wspierać współpracę pomiędzy twórcami z pogranicza polsko-saksońskiego jak również wzbogacać ofertę wymiany kulturalnej w ramach kooperacji instytucji kultury z Polski i Niemiec. Co ważne, znak rozpoznawczy festiwalu to: „Kreowanie opinii społecznej bez negatywnych stereotypów” – likwidowanie uprzedzeń, przełamywanie barier, także językowych i integracja twórcza przez nowoczesną, pozaszkolną formę edukacji artystycznej.

W ramach tegorocznej „PESTKI”, która upłynie pod hasłem: Gdzie to „między” i potrwa do niedzieli, 3 czerwca 2012 odbędą się liczne spektakle panele dyskusyjne i koncerty muzyki na żywo. Imprezie po raz pierwszy w historii będzie towarzyszył Międzynarodowy Festiwal Edukacji i Awangardy „PESTeczKA”, przygotowany z myślą o dzieciach. Szczegółowy program „PESTKI” i „PESTeczKI” znajdą Państwo na stronie internetowej: www.jck.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Zakończenie wakacji w Teatrze Zdrojowym

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Pestka OK 29-05-2012 16:12
no w końcu, coś porządnego w tym mieście się dzieje,, czekam na to nie tylko, aby zobaczyć spektakle i koncerty (w końcu fajne), ale również miasto pełne ludzi w zwykły czwartek, co raczej jest rzadkością w jg
~czujny widz 30-05-2012 9:46
Samozwanczy dyrektor duda- jak na razie i na szczęście nie ma mianowania oficjalnego na to stanowisko. Międzynarodowy festiwal- wciskanie kitu- 2 teatrzyki zza najbliższej granicy. Awangardowy festiwal :)) to przyzwoite produkcje amatorskich w wiekszosci teatrów. To wszystko w młodzieżowej scenografii piwnego ogródka przed knajpą JCK na Bankowej (polecamy wiekszej czujności dyrektora Gromadzkiego). Wyjątkowe parcie na szkło i kabotyństwo organizatora- to zabija naprawdę niezły festiwalik.
~zxc 30-05-2012 10:28
no wygląda na to ze to nie w rynku tylko w JCK? nie wiem zresztą bo autor artykułu znów każe się domyślać co i jak...
~ojojoj 30-05-2012 11:38
Ale czujny widz ma kwasa. Czyżby branżowa zawiść ??? Nienawiść niszczy nienawidzącego proszę Pani.
~Stóg Izerski 30-05-2012 12:05
Dziękuję, nie skorzystam. Po spektaklu "Hagazussa" ZTA i Gerhart Hauptmann Theater z Görlitz mam straszny niesmak. Dawno nie przeżyłem takiego rozczarowania i pierwszy raz poczułem się, jakby na moje własne życzenie artyści wyciągnęli mi pieniądze z kieszeni nie dając nic w zamian. Lepsze przedstawienia widziałem w wykonaniu amatorskich grup studenckich. Nie wierzę już w żadne eksperymenty i projekty w "sztuce", a zwłaszcza awangardowej. Jak będę chciał poobcować z prawdziwą sztuką teatru, to wybiorę się do Londynu.
~obiektywnie 30-05-2012 12:51
Bardzo przepadaliśmy ze znajomymi za Kwadratem, jednak jest jedna zasadnicza uwaga, z powodu której więcej tam nie zawitamy - pani barmanka, blondynka w okularach. Poszliśmy wieczorem na piwko, na które musieliśmy czekać około 20 minut, bo wyżej wymieniona była tyle czasu na papierosie, zostawiając bar pusty. Gdy już pojawiła się spowrotem nie powitała nas nawet zwykłym "dzień dobry", nalała piwo i znów wyszła na papierosa. Na ogródku usiąść nie można, bo wszystkie wolne stoliki zawalone pustymi butelkami, a barmanka przechodzi obok nich obojętnie z papierosem w dłoni. Bardzo proszę to zmienić, bo nie zamierzamy pojawiać się na 5 min sprawdzić czy dziś obsługa jest normalna i przyzwoita oraz czy warto zostać tym razem...
~ 30-05-2012 13:42
dziwia mnie te emocje robi niejaki Duda festiwal to dobrze zawsze cos sie dzieje trzeba sie cieszyc ci wszyscy ktorzy naiwnie daja sobie wcisnac ciemnote ze to jest wielka sztuka niestety nie maja pojecia sa to amatorskie teatrzyki takie same jak teatr odnaleziony w Polsce sa setki takich zespolikow.Mam pytanie do dyrekcji JCK czy jak w klubie Kwadrat prowadzonym przez Dude beda dzialania w ramach festiwalu to Duda z Kwadratu przekaze Dudzie z JCK prowizje z tytul zwiekszonego obrotu ktory bedzie mial miesce dzieki festiwalowi.
~IDIOCI 30-05-2012 13:58
przeczytajcie program k...ni i zapoznajcie się z teatrami a potem piszcie bzdury d...le!!!!!!!!!!!!!!!!! a co dudy, jak by ktoś miał tyle pomysłów i zrobił choćby namiastkę tego co on dla tego miasta, to miasto było by w czołówce kultury w Polsce. duda chyba czas wyjechać z tego miasta zawiść innych pogrąży twoje dobre pomysły! powodzenia
~ 30-05-2012 15:29
zgadzam sie z autorem wyżej..szkoda ludzi którzy mają pozytywny zapał i chęć działania...a są nieustannie krytykowani przez typowych jeleniogórskich błaznów odwaznych tylko na portalach internetowych w swoich anonimowych komentarzach. Brawo Panie Duda. Jestem z "konkurencji" ale popieram Pana idee ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Czytamy "Balladynę"

Na jubileusz "Polany"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
669
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%