MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jutro msza ekumeniczna w Kromnowie

Wiadomości: Region
Sobota, 2 lutego 2013, 8:02
Aktualizacja: 10:29
Autor: Mea
Fot. Mea
Nabożeństwo Ekumeniczne, które poprowadzą pastor Sebastian Kozieł z Parafii Ewangelicko–Augsburskiej w Jeleniej Górze – Cieplicach oraz ksiądz Andrzej Grocki, proboszcz Parafii w Kopańcu, odbędzie się już jutro (3 lutego) o godz. 17.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Galeria powstała w dawnym kościele ewabgelickim.

Po kilkudziesięciu latach, kiedy odprawiono tu ostatnie nabożeństwo znów stare mury usłyszą głos wiernych, podkreślając tym samym jedność chrześcijan, ale także oddając należyty szacunek dawnym mieszkańcom, historii oraz obecnej społeczności.

- To wyjątkowe wydarzenie, bo chociaż obecnie galeria ma świecki charakter, to wielu pokoleniom, które żyły tu przed wojną, a także tuż po niej, obiekt służył jako miejsce modlitw. Jest to bowiem dawny ewangelicki kościół, który został wybudowany w 1802 r. – podkreśla Violetta Pietrzak, z Artystycznej Galerii Izerskiej.

Nabożeństwo od strony muzycznej uświetni występ Chóru Ekumenicznego z Karpacza pod przewodnictwem Bernarda Stankiewicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Smacznie i oryginalnie

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Spalał śmieci – dostał mandat

Komentarze (125) Dodaj komentarz

~ncnss 2-02-2013 8:42
wreszcie w tej pipidowce cos sie bedzie "dziac"
~znowu błąd 2-02-2013 12:25
"ewabgelickim"
~NSZ 2-02-2013 13:35
Każda katolicka msza jest ekumeniczna - modlimy się z całym kościołem i za cały kościół, natomiast nabożeństwo odprawiane przez katolickiego księdza i protestanckiego pastora na 100% nie może być mszą.
~xyz 2-02-2013 13:57
Ekumenizm kojarzy mi się z hasłem ;proletariusze wszystkich krajow łączcie się" .To po co bylo się dzielić jak teraz w czasach zagrożenia islamem trzeba się jednoczyć.
~Wild men 2-02-2013 14:30
Idę do kościoła!!! http://www.youtube.com/watch?v=ZHW8zBe_ZOQ
~shock 2-02-2013 14:53
urzekająca historia,niczym trudne sprawy i pamiętniki z wakacji.
~Kam 2-02-2013 14:57
A jak dojechać do tego Kromnowa jeśli ktoś nie posiada auta? Chętnie wezmę udział w tym ekumenicznym nabożeństwie.
~ 2-02-2013 15:05
NSZ.Piszesz bzduy i siejesz katolicka herezje.Mnie bardzo dziwi, ze ewangelicy zadaja sie z katolickim ksiedzem.Znizaja sie do poziomu nie powiem jakiego, bo to zablokuja...
~mz 2-02-2013 16:58
i fajnie
~Omnibusik 2-02-2013 17:10
Dziwię się, a nawet bardzo się dziwię, że protestanci (tutaj ewangelicy) idą na kompromis i łączą z tymi, którzy w słowie lub praktyce zaprzeczają podstawowym doktrynom Słowa Bożego. Zapomnieli chyba losy życia Jana Husa czy Marcina Lutra. No tak, nie każdy chce być prześladowany i odrzucony od tego świata.
~NSZ 2-02-2013 20:11
Hmm, Czy ożenek byłego zakonnika z byłą zakonnicą jest drogą Słowa Bożego?
~СН.W.D.P. 2-02-2013 20:48
TYLKO PATRZEĆ, JAK JAREK Z OLKIEM RUSZĄ W POCHODZIE PIERWSZOMAJOWYM... I LECHU PO ŚRODKU...
~xyz 2-02-2013 21:22
Watykan planuje utworzenie ordynariatu, który umożliwiłby konserwatywnym luteranom "powrót na łono Kościoła....Onet .pl To się nazywa łowienie ryb w cudzym stawie.Alleluja i do zobaczenia.
~szkoda-słów 2-02-2013 22:38
I kto tu głosi "mowę nienawiści"? Wstyd.
Kamila 2-02-2013 22:49
xyz - nie o "łowienie ryb w cudzym stawie" chodzi, tylko o prawdę. Posłużę się abstrakcyjnym przykładem: Jeśli ktoś kiedyś doszedł do wniosku, że powinno się jadać tylko same ziemniaki - i się na tych ziemniakach hodował on i jego dzieci, a później dzieci tych dzieci - to dobrze jest później ułatwić powrót do "normalnej diety" takim zubożonym osobnikom. Takie ułatwienie nie będzie "łowieniem w cudzym stawie", tylko zwyczajnym, prawidłowym odruchem // Omnibusik - a w czym to katolicy rozmijają się ze Słowem Bożym? // NSZ - 100% racji, to na bank nie będzie Msza... www.NaPoczatkuBog.blogspot.com
~СH.W.D.P. 3-02-2013 10:04
PANNO Łukasiewiczówna, TAK JAK NAPISAŁA PANIENKA NA SWYM BLOGU, TAK TEŻ JEST - WIARA KOMPLETNIE PANIENKĘ PRZERASTA... RELIGIA, KONKRETNIEJ... NIECHŻE WIĘC PANIENKA SKUPI SIĘ RACZEJ NA TEMATACH modlitwy i ascezy, duchowości chrześcijańskiego wschodu oraz tradycyjnej liturgii wraz z chorałem gregoriańskim, ZAŚ SPRAWY Z DZIEDZINY apologetyki I PYTANIA, w czym to katolicy rozmijają się ze Słowem Bożym, NIECHŻE PANIENKA POZOSTAWI TYM, KTÓRYCH TAKIE RZECZY NIE PRZERASTAJĄ...
Kamila 3-02-2013 12:29
Hmm... No ładnie, Panie CHWDP, jestem pod wrażeniem - faktycznie udowodnił Pan wszystkim, że potrafi Pan wprowadzić nazwę strony internetowej w pole adresu (a to wyjątkowo trudne, gdy ma się do czynienia z nieolinkowaną stroną), wejść na wskazany adres, znaleźć parę informacji i... I nawet je przepisać! Gratuluję, imponujące!!! :-) Bez urazy :-)
~СH.W.D.P. 3-02-2013 13:01
HMMM... NIE JESTEM ZBYT INTELIGENTNY... W ZASADZIE WCALE NIE JESTEM INTELIGENTNY. DLATEGO NIE POJMUJĘ, CZYM MOGŁABY MNIE PANIENKA URAZIĆ... Z KOLEI ZA PEANY RÓWNIEŻ PANIENCE DZIĘKUJĘ.
~СH.W.D.P. 3-02-2013 13:17
ŁADNY TEN OBRAZEK O MYCIU... LUBIĘ OBRAZKI!! PISMO OBRAZKOWE - TYLKO TAKIE ROZUMIEM... BIBLIA TEŻ POWINNA BYĆ Z OBRAZKAMI, BO Z LITER, WIDAĆ, NIE TYLKO JA NIE POTRAFIĘ ZROZUMIEĆ... NP OBRAZEK, JAK TO BLASK ŚWIECZEK ODBIJA SIĘ W BOMBECZKACH ZAWIESZONYCH NA ŚWIERKU USTAWIONYM OBOK ŻŁÓBKA, W KTÓRYM LEŻY MALEŃKI JEZUSEK, A PASTERZE NA ŚNIEGU WYPASAJĄ OWIECZKI... I WSZYSTKO JASNE!!
Kamila 3-02-2013 17:04
O, już bez przesady z tą "skromnością" - oboje świetnie wiemy, że inteligencji, to akurat Panu nie brakuje. Co do obrazków, to Biblia jest równie obrazkowa jak ten ograzek o myciu - jedno i drugie to przecież wyłącznie tekst. Ergo - Pana życzenie zostało spełnione, więc teraz może Pan spokojnie brać się za czytanie Biblii :-) Hehe, tak, wiem - już to widzę ;-) A z tym przesłodzionym tekstem o blasku świeczek odbijających się w bombeczkach, to chwała Bogu, że czegoś takiego w Biblii nie ma - tego rodzaju sentymentalizm mnie dosyć mdli... ;-)
~СH.W.D.P. 3-02-2013 18:41
PANIENKO Kamilko, NIE CZĘSTO DAJĘ DO ZROZUMIENIA, JEDNAK CZASAMI... IŻ ZNAM BIBLIĘ DOSKONALE... ERGO - NIE MUSZĘ SIĘ ZABIERAĆ TERAZ ZA JEJ CZYTANIE, BY WIEDZIEĆ, CO POWIEDZIEĆ W TEMACIE... JEDNAKŻE SKORO STWIERDZA PANIENKA, IŻ W PIŚMIE NIE ZNAJDZIEMY TAKICH "OBRAZKÓW", JAK BLASK ŚWIECZEK ODBIJAJĄCY SIĘ W BOMBECZKACH, TOTEŻ ZNAJDUJE PANIENKA ODPOWIEDŹ NA SWE PYTANIE Z GODZINY 22:49 O TREŚCI: "w czym to katolicy rozmijają się ze Słowem Bożym?" PS PODOBA MI SIĘ PANIENKI BLOG, MIMO IŻ IDZIEMY INNYMI DROGAMI - POSIADA PANIENKA PASJĘ!! ☺ BYCIE KIMŚ ZAWSZE MI IMPONUJE, BEZ WZGLĘDU NA GŁOSZONE PRZEZ TEGO KOGOŚ POGLĄDY I WYZNAWANE IDEAŁY... ☺ ♥
~ 3-02-2013 19:30
kamila czy ty myslisz, ze pojdziesz do nieba? a czy wg. ciebie jest niebo?....czy twoje (chore)wpisy sa biletem wstepu? Uwierz wreszcie, ze KrK a Pismo swiete ma ze soba tyle wspolnego, co Kubus Puchatek z kryminalami Agythy Christie. Spowiedz, choinka, chrzest noworodkow,malowanie jajek, swiecenie pokarmow, zajaczek, celibat(ktory przyniosl wiele tragedii...wiesz, o czym mowie?), uwielbienie i kult maryjny (zgadnij, ile razy Maryja jako MATKA JEZUSA, a nikt inny) zosatala wymieniona w Biblii?Dziwne szaty ksiedza w kosciele i tak dalej...to wymysl chorobliwie dzialajacego krK. Kiedy to pojmiesz???Aci swieci i obrazkiß a czysciec? a pieklo smola cieknace?Obudz sie i poczytaj biblie.
Kamila 3-02-2013 22:50
CHWDP- Tak, ludzie z pasją bywają imponujący- pod warunkiem oczywiście, że nie są to sąsiedzi zza ściany zakochani w grze na perkusji :-). Co do bombek i choinki jednak, to czy serio Pan nie czuje różnicy pomiędzy doktryną, a zwyczajem? Głupi Pan nie jest, więc nie wierzę, żeby Pan myślał, że choinka, malowanie jajek czy zajączek to coś, w co Kościół "karze wierzyć". To ma tylko formę służebną- służy, póki pociąga do wiary. Każdy może jednak bez żadnych problemów "zaprotestować" i dać sobie na wstrzymanie z choinkami czy innymi bombkami. Co do Biblii - z osób będących na "innej drodze" znają ją zazwyczaj ci, którzy później odeszli od wiary, którzy "wojują" przeciw wierze lub inteligenci chcący poznać klasykę literatury. Czy mogę spytać, jak było w Pana przypadku? Tak, ciekawska'm... :-)
Kamila 3-02-2013 22:52
19:30 - Tzn. pisze Pan o interpretowaniu tej samej Biblii, którą ten wstrętny Kościół katolicki opracował i podał do wierzenia jako cuś natchnionego? Czy tak - o tej samej mówimy? Bo w sumie byłoby to trochę dziwne - jeśli z jej interpretacją się Pan nie zgadza, czemu zgadza się Pan z Kanonem? Przecież on też jest dogmatem wiary Kościoła... Ech, czyżby to znów Pan, Panie "Jastrzębiu-Wielki Człowieku"? Spoko, możemy zacząć (po raz setny) dyskusję na te tematy - tylko że zapewne skończy się jak zawsze... A co do moich chorych wpisów - nie, nie są żadnymi "biletami". Nie przypominam sobie zresztą, żebym kiedykolwiek zrobiła cokolwiek, co zasługiwałoby na nazwanie tego "biletem wstępu" do nieba. Za to "biletów wstępu" do piekła jest w moim życiu sporo. Szczęście, że Bóg jest tak dobry...
~СH.W.D.P. 3-02-2013 23:06
PANNO KAMILKO, SORRY... PRZECENIŁEM PANIENKĘ... WOBEC TEGOŻ FAKTU ZAKĄCZAM DYSKUSJĘ. BO SKORO PANIENKI KOŚCIÓŁ NIE KARZE WIERZYĆ... NIC DO DODANIA...
~do kamilki 4-02-2013 8:46
Aha...to doktryna, a to zwyczaj. Dzialamy wiec wybiorczo. Co nam pasuje twierdzimy, ze to slowo boze, ze tak bylo. A to, co nas osmiesza- tradycja...ojojoj.....w Niemczech szpitale nalezace do KrK nie przyjmuja ofiar gwaltow. Dlaczego? ano dlatego, ze kobiety moga otrzymac- jesli sobie zycza-pigulke, ktora natychmiast zatrzymuje jajeczkowanie i nie dojdzie do zaplodnienia.Ale to sie KrK nie wiedziec czemu nie podoba i kobiety te sa wysylane na zielona trawke...Dodam, ze dobra polowa szpitali w Niemczech podlega kosciolowi.Pilnuj, pilnuj ktolickes sprawy, Kamliko. Pojdziesz na pewno do nieba z butami.Milisc blizniego jest wielka...kochaj blizniego, jak siebie samego.
~ 4-02-2013 8:49
Bog jest dobry, bo dopuszcza gwalty, wojny, Holocaust, choroby noworodkow, przemoc nad dziecmi i zwierzetami, przemoc syna-pijaka nad chora matka-staruszka, ktira-nota bene-biega do kosciola.... On jest wszechmogacy i nieskonczenie dobry....ja dziekuje za taka dobroc.
~ 4-02-2013 9:24
http://www.ksiezapedofile.info/....... Ciekawa stronka. Czy wszechmogacy bog o tym wie? Nieskonczenie dobry? A Takie stwierdzenie to dla milionow ofiar pedofilli a KrK potwarz. Na pewno mysla: czemu bog mnie opuscil? czy mnie zapomnial? czy mnie nie lubi? kamila...zycze przyjemnej lekturki.
~wszechmogacy 4-02-2013 9:45
Tajny dokument Watykanu z dnia 16 marca 1962 o nazwie "Crimen Solicitationis (copia dok.)" to nic innego jak instrukcje Watykanu dotyczące postępowania kleru na całym świecie w przypadkach oskarżeń księży o seksualne wykorzystywanie dzieci. Watykan nie zaprzecza wydania tych rozporządzeń twierdząc jednak, że miały one służyć, jako rozporządzenia wewnętrzne w przypadkach wykorzystywania przez księży spowiedzi, jako narzędzie do pozyskiwania odpowiednich osób do uprawiania seksu. W praktyce jednak dokument nakazywał biskupom i ich podwładnych, pod groźbą automatycznej ekskomuniki (wyklęcia z kościoła), zachowywanie absolutnej tajemnicy w przypadkach przestępstw seksualnych księży, niepowiadamianie władz cywilnych danego kraju, utrzymywanie absolutnej tajemnicy, uciszanie skandalów seksualny
~СH.W.D.P. 4-02-2013 10:33
Vikusiu, NIE MAM CO PRAWDA DOWODÓW NA ISTNIENIE BOGA... JEDNAK SĄ POWSZECHNIE ZNANE I DOSTĘPNE PUBLICZNIE DOWODY NA POTWIERDZENIE, IŻ BÓG NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z ORGANIZACJĄ O NAZWIE: KOŚCIÓŁ KATOLICKI... WIĘC SKORO BOGA MIESZASZ W SPRAWY TEJ ORGANIZACJI, TO JESTEŚ PO PROSTU NIEDOUCZONA TYCH SPRAW... W OGÓLE ZAUWAŻAM, IŻ UMIEJĘTNOŚĆ ZROZUMIENIA BIBLII JEST U CIEBIE NA NISKIM POZIOMIE, PONIEWAŻ WCISKASZ BOGA W TAKIE RZECZY, JAK gwalty, wojny, Holocaust, choroby noworodkow, przemoc nad dziecmi i zwierzetami, przemoc syna-pijaka nad chora matka-staruszka, ktira-nota bene-biega do kosciola....
~ 4-02-2013 10:46
Masz racje, CHWDP.Ja mam taka teorie: jesli bog istnieje, to budynkek zwany kosciolem omija z daleka. Ja nic nie wciskam (boga w cos tam).Kamila napisala "szczescie, ze bog jest tak dobry". I jesli do tego wszystkiego ma byc wszechmogacy, to nie rozumiem, czemu na ten przyklad dopuszcza ciezkie choroby noworodkow i dzieci.NIGDY tego nie bede w stanie pojac. Wytlumacz mi to prosze. Moi sasiedzi maja 2 letniego synka. Urodzil sie z ciezkimi wadami i wprawdzie zyje, ale tylko lezy, jest opozniony ogolnie w rozwoju, ma przykurcze, slabo rusza konczynami. Przeprowadzam u niego prawie codziennie cwiczenia Babath, ktore i tak niewiele dadza. Ksiadz katolicki powiedzial do rodzicow: "BOG TAK CHCIAL"...To jest potwarz dla rodzicow. Oni TAKIEGO boga nie chca.. I ja tez nie.
~ 4-02-2013 11:59
Gostek siedzi na ławce i coś tam sobie podpala. Podchodzi do niego Jezus i pyta: Mogę usiąść? Siadaj - mówi gostek. Dasz zapalić? - pyta Jezus. Nie ma sprawy - mówi gostek i mu daje. Tak siedzą sobie razem i palą i nagle gostek pyta: Jak sie nazywasz? Na to Jezus odpowiada: Jezus Chrstus. Gostek sie uśmiecha i mówi: I o to chodzi...............
~Omnibusik 4-02-2013 12:18
No proszę, ludzie jednak mimo wciskanych kłamst, nie dają się. Ciężka jest to sprawa do zrozumienia dla człowieka będącego całe życie w kajdanach religijności. Brawa dla Internauty (04-02-2013 10:46 | ~ |), Ameryki - co Prawda - nie odkrył, bo jest to w nowotestametowych Dziejach Apostolskich 17:24 ,,Bo Bóg, który uczynił świat i wszystko, co na nim, ten będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w kościołach ręką uczynionych.” A gdy ksiądz kolejny raz powie "BÓG TAK CHCIAŁ", proszę mu odpowiedzieć, "no tak, ten eucharystyczny na pewno" (tylko co to ma wspólnego z Prawdziwym Bogiem? Nic)
~ 4-02-2013 12:32
Ja sie nie daje, bo mnie katolicki belkot nie przekonuje. Ani obraz Boga przekazywany przez katolikow.Wybaczcie, ale dla mnie to wszystko jest niewiarygodne, chore i bardzo zaklamane. Zgwalconej kobiecie w Niemczech do szpitala nie przyjma, bo szpital Caritasu, czyli katolicki. A z drugiej strony gadaja bzdury o milosci do blizniego ("kochaj blizniego, jak siebie samego").Jakie to nienormalne. jesli ten Bog naprawde gdzies tam jest, to on nie lubi katolikow, ksiezy katolickich i tego calego Watykanu. Tylko czemu-jesli jest wszechmogacy i nieskonczenie madry-dopuszcza grzech pedofilli? w jaki sposob to wytlumaczyc myslac po katolicku? CO ZAWINILO DZIECKO? Bo jesli dorosli jeden drugiemu-robi krzywde, to niech tam. Ale co winne dzieci?Tego NIGDY nie pojme...
~Do ~ 4-02-2013 12:59
Przedmówcy,,,Nie warto opierać się i gorszyć religijnymi ludźmi i ich bezwartościowymi uczynkami ("Przed Bogiem nasze cnoty, dobre czyny, sprawiedliwości są niczym splugawiona ..." z Księgi Izajasza 64:5). Bo takich przekładów jest cała masa, ale z polityką KrK się nie wygra, tym bardziej, że tak ma się wypełnić Słowo, więc...Zostawmy ich i ten lud, który za nimi idzie. Szkoda emocji. Lepiej w osobisty sposób poszukać Go w Nowym Testamencie. Naprawdę. I nie trzeba do tego religijnych charyzmatycznych liderów lub absolwentów teologii. Zachęcam do osobistej relacji z dala od kościelnych rytuałów.
~do 12:59 4-02-2013 13:31
Bardzo podoba mi sie twoj wpis.Z KrK nie mam zamiaru walczyc, wiec ani nie wygram, ani nie przegram. Mi tych ludzi szkoda, ze daja sie zapedzac w kozi rog. Ale przeciez tak zawsze bylo. Ja nie dziwie sie, ze ktos wierzy w Boga...czy boga...jak sobie zyczycie. Ja dziwie sie, ze ktos bez namyslu moze slepo wierzyc organizacji i chorym dogmatom, ktore wyglasza Watykan i panowie w liliowych czapusiach. Jakie to chore.... I dziwie sie, ze ewangelicy, ktorzy mi sa mimo wszystko sympatyczniejsi, chca z nimi odprawiac msze.
Kamila 4-02-2013 15:47
O ja wymiękam - prawie jak na forum ;-) Pomijając już nawoływania do "osobistych poszukiwań" i dochodzenia do własnych wniosków interpretowania Biblii POD WARUNKIEM, że będą one rozbieżne z interpretacją Kościoła - to jednak co Bóg ma wspólnego z grzechami człowieka? Tj. z tym, że ktoś zabił, zgwałcił, pobił albo pisał głupoty w komentarzach na Jelonce? Na tym polega wolna wola - i takie argumenty raczej powinny podważać wiarę w ludzi. Np. takich ludzi, którzy oburzają się odmową podania kobiecie zgwałconej środków "natychmiast zatrzymujących jajeczkowanie, przez co nie dojdzie do zapłodnienia". Drogi Panie, czy Pan wie dlaczego "środki wczesnoporonne" nazywają się "wczesnoporonne", a nie "jajeczkowaniowo-stoperowe"? Proponuję doczytać i dopiero później wkurzać się na Kościół za to,
Kamila 4-02-2013 15:48
że nie zechciał łaskawie dać pozwolenia na zabicie dziecka. Dziecka, którego jedyną winą jest draństwo jego ojca. Tak, Kościół jest faktycznie na odstrzał - jak śmie poważnie traktować przykazanie: "Nie zabijaj!". Rozumiem, że Pana "osobiste poszukiwania interpretacyjne" mówią, że w sumie to Przykazanie nie tyczy się dzieci? No ładnie- oburzać się na Boga za holocaust, a propagować zabójstwo dzieci... Gratuluję popieprzonej moralności!! Czarnym pierzem, oczywiście :-) // CHWDP - spoko, rozumiem. W sumie, to chyba racja - Kościół karze wierzyć w choinkę i kolorowe jajka. Co roku przynajmniej kilkuset wiernych zostaje ekskomunikowanych za odmowę ustawienia świerka w pokoju i przynajmniej tyluż - za źle pomalowane jajka. Hmm - trzeba na mnie koniecznie donieść. Nie ubrałam choinki na Święta!
~zabojstwo??? 4-02-2013 16:05
propagowac zabojstwo dzieci? a kto tu tak robi? wiele tekstu, Kamila, ale jak zwykle bardzo malo tresci. I nawet ta resztka mnie nie przekonuje.
~СH.W.D.P. 4-02-2013 16:05
Vikusiaczku, ODNOŚNIE TWOJEGO BŁAGANIA Z GODZINY 10:46... OWSZEM , BEZ KŁOPOTU MÓGŁBYM, A NAWET MOGĘ WYTŁUMACZYĆ CI TO, CZEGO NIE ROZUMIESZ... MOŻE JEDNAK NAJPIERW ZNOWU PRZECZYTAJ KSIĘGĘ HIOBA... Księga Hioba opowiada o nie zasłużonym cierpieniu człowieka sprawiedliwego; sprzeciwia się to — w jakimś sensie — panowaniu miłosiernego i sprawiedliwego Boga. Zło, którego doświadcza Hiob — człowiek niewinny — stawia wiele pytań z zakresu teodycei, czy rzeczywiście Bóg panuje w świecie? Czy jest On sprawiedliwy?
~ 4-02-2013 16:17
No ładnie- oburzać się na Boga za holocaust, a propagować zabójstwo dzieci... heeee?????????????????? prosze o wyjasnienie.
~ 4-02-2013 16:26
Jestes droga Kamilo niepoczytalna. Katolicko niepoczytalna. Srodek hormonalny, ktory blokuje jajeczkowanie NIE JEST SRODKIEM WCZESNOPORONNYM. To jest calkiem inna bajka!!!Po prostu nie dochodzi do owulacji.Nie ma zadnego zaplodnienia, nic sie nie zabija. Mylisz pojecia. No ale przeciez KrK zabrania rowniez uzycia prezerwatyw. Czy taki na ten przyklad gumowy srodk antykoncepcyjny tez morduje?A kogo? Kobito..... wyjdz spoza horyzontu sredniowiecza.
~ 4-02-2013 16:35
"Pigułka „po" - (ang. morning after pill) - środek antykoncepcyjny zawierający dużą dawkę hormonów (estrogen, progestagen lub estrogen połączony z progestagenem), który przyjmuje się po stosunku, zwłaszcza wynikłym z gwałtu.- Środek blokuje calkowicie owulację i jest skuteczny w 60-90% przypadków[. Najsilniejsza dostępna na rynku tabletka: jej skuteczność to 99,09%." Koncze dyskusje z Kamila, bo nie znizam sie do poziomow pseudomedycznych...zawodowo uprawiam zawod pokrewny, takze medyczny. Moj ojciec byl cale swoje zycie zawodowe lekarzem, a ta mi bedzie tu katolickie bzdety posuwac. Szkoda gadac. Mozesz sobie nawet urodzic dziecko z gwaltu, jak chcesz. A tatusiem niech nawet bedzie psychopata, ktory ma na swoim koncie 10 kobiet, ktore zamordowal, zgwalcil i na przyklad ..zjadl.
~СH.W.D.P. 4-02-2013 16:44
Vikusiu, NAPRAWDĘ... NIESPOTYKANIE OBNAŻASZ SWE OGRANICZENIA... CZEMU TAK ROBISZ??
Kamila 4-02-2013 18:01
Drogi "~" - jak na kogoś, kto uprawia zawód okołomedyczny, Wikipedia zdaje się być dość upokarzającym źródłem informacji. Tak się jednak składa, że przez trzy lata studiowałam medycynę - i zdążyłam przerobić embriologię wraz z mechanizmem działania tych Pańskich pigułek. Ale - zostawmy moją skażoną katolicyzmem wiedzę. Skoro Pana bardziej przekonuje Wikipedia, proponuję przeczytać kilka linijek więcej niż to, co Pan wkleił: "W przypadku nie zadziałania mechanizmu (...) tabletka (...) tak zmienia grubość błony śluzowej macicy, że zagnieżdżenie zarodka staje się niemożliwe, dlatego skutkiem przyjęcia pigułki jest możliwość spowodowania ŚMIERCI ZARODKA". Witamy w świecie naciągania faktów pod własne teorie, Panie Anonimie :-)
Kamila 4-02-2013 18:03
CHWDP - jeśli istnieje tylko to życie, to faktycznie ma Pan rację - Bóg nie jest sprawiedliwy...
~СH.W.D.P. 4-02-2013 18:35
PANIENKO KAMILKO, TEN TWÓJ PAN ANONIM NAZYWA SIĘ Vikusia z Niemiec... TAKA INFORMACJA Z ŻYCZLIWOŚCI... I JESZCZE JEDNA: WEŹ SIĘ ZA NAUKĘ!!
~beee 4-02-2013 19:11
Szanowna Kamilo, nawiążę do wartkiego wywodu z 2.02. g.22.49 ad ziemniaczanego mena.Dowód wartki i bardzo sprawny , ale co z tego,kiedy teza z gruntu fałszywa...Otóż ziemniaczany men, pojął za żonę ziemniaczaną lady, albo żyli na kocią łapę , mniejsza o to i ... pojawiły się male ziemniakożerne ludziki., co było koniecznym warunkiem dla przekazu tradycji...czyli z tymi ziemniakami było wszystko ok, wszystko działało jak należy. I tu nagle zjawia się Kamila i wywraca świat Ziemniaczanym do "góry nogami" bo nie lubi ziemniakow,bo dieta ziemniaczana jakaś inna i ...głupia.Tymczasem Kamilo,monodieta wcale nie jest taka głupia, bowiem w takich warunkach flora bakteryjna przew.pokarm. może produkować to co ludziom niezbędne.Czyli jak powiadają starzy marksiści punkt widzenia
~beee 4-02-2013 19:22
cd zależy od punktu siedzenia. Czyli po jakiego grzyba jakiś mądruś ma komuś organizować życie ?Czyli jak moja sąsiadka uzna ,że moja grochowa nic nie jest warta ,zechce mieszać w moim garnku powodowana naturalnym ludzkim odruchem, ja mam na to pozwolić ? No dobrze, a jeśli moja grochowa jest super, a ona w swoim ,przecież ludzkim odruchu może ją s (po)pieprzyć ?Kto weżmie za to odpowiedzialność?Schodząc do artykułu i in.wypowiedzi, w czym katol lepszy od ateusza,w czym jehowiec lepszy od katola, w czym buddysta lepszy od ..itd. Dlaczego , urwał, nie gotujecie we wlasnych garnkach lecz mieszacie w cudzych ?
~beee 4-02-2013 19:41
no i Kamilo, wybacz," nie chcem ale muszem ": Pan Bóg w całej swej dobroci KAŻE nam być dobrym dla bliżniego swego, bo w przeciwnym razie uKARZEmy się sami.
~СH.W.D.P. 4-02-2013 20:13
OWIECZKO beee, PANIENCE KAMILCE KOŚCIÓŁ KARZE WIERZYĆ... W PRZECIWNYM WYPADKU UKAŻE JĄ EKSKOMUNIKĄ...
~beee 4-02-2013 21:48
aaa, 20.13- wobec tego wsio jasno
~СH.W.D.P. 4-02-2013 22:09
MOŻE NAWET WIEŻYĆ... LECZ TEGO JUŻ NIE ZAZNACZYŁA.
~ 5-02-2013 8:22
...psa bój się z przodu, konia z tyłu, a katolika z każdej strony. Powtarzam kamilce-katoliczce: nie wiem, jakie pigulki PO rozdaja w PL, ale w Niemczech mozna otrzymac po gwalcie pigulki, ktore wstrzymuja owulacje i do zadnego zaplodnienia nie dochodzi. decyzje o urodzeniu dziecka z gwaltu pozostaw kobietom, katolicka mardralo. Czy moze chcialabys urodzic dziecko psychopaty z gwaltu? takiego, ktory jest chory psychicznie, jego ojciec i dziadek tez byli psychopatami? Dziwne, zw w tym waszym kosciele nikt nie lituje sie nad dzieckmi macanymi przed pedofilow w czarnych sukniach, a uzalasz sie nad zarodkiem z gwaltu? Jestescie ..., niz mi sie wydawalo....
~dla kamilki 5-02-2013 13:03
Pigułka po stosunku dostępna w polskich aptekach pod nazwą Postinor Duo, przez wiele osób nazywana jest antykoncepcją doraźną, bądź też pigułką następnego dnia. Trzeba powiedzieć, że zalicza się ją do antykoncepcji hormonalnej, zapobiegającej zajściu w ciążę maksymalnie do 72 godzin (3 dni) po odbytym stosunku. Nie należy bynajmniej mylić tabletek Postinor Duo z lekiem wczesnoporonnym, ponieważ są to zupełnie dwa odmienne farmaceutyki.
~ 5-02-2013 13:14
Warto napomniec, ze na polskim rynku nie ma juz postinoru, a jedyna tabeltka tego typu to escapelle. Powinno byc wiecej artykułów, w ktorych jest napisane wyraznie, ze antykoncepcja po stosunku nie ma nic wspolnego z tabletkami wczesnoporonnymi.
Kamila 5-02-2013 13:49
Hmm... Ja też Was wszystkich bardzo lubię :-) A dla Pana, Panie 101.unitymediagroup, zagadka: Jak działa ta fantastyczna pigułka, jeśli podczas stosunku kobieta była akurat po owulacji (czyli innymi słowy - gdy nie ma już czego zatrzymywać)? Udanej edukacji życzę - i miłego dzionka :-)
~ 5-02-2013 15:39
...jesli kobieta byla po owulacji, to nie dojdzie do zadnego zaplodnienia, bo jest jak sama piszesz "po". Jesli byla w trakcie, tez nie, bo poprzez wysoka dawke hormonow proces owulacji zostaje natychmiastowo zatrzymany. Mi nie chodzi o tabletke "wczesnoporonna", zrozum wreszcie kobito....A i ja ci zadaje pytanie: masz takie wielkie serce dla embriona pochodzacego od psychopaty-gwalciciela (decyzje zostaw kobiecie, ktora jest ofiara). A teraz pytanie (skup sie): masz rowniez wspolczucie dla setek tysiecy molestowanych dzieci przez pedofilow -ksiezy?
~z ulotki 5-02-2013 15:42
Jak działa?: W zależności od dnia cyklu w którym tabletka została przyjęta Escapelle ma różne działanie. Tabletka przyjęta przed owulacją hamuje jej wystąpienie, uniemożliwiając zajście w ciążę. Przyjęcie tabletki po owulacji powoduje zmiany w błonie śluzowej zmniejszające możliwość implantacji. Czy jest to lek wczesnoporonny?: Nie. Escapelle nie powoduje przerywania ciąży! Jeśli preparat zostanie przyjęty zbyt późno, kiedy dojdzie już do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej w ściance macicy, nie spowoduje jej usunięcia. Zadziała wspomagająco na rozpoczętą ciążę i stanie się jej sprzymierzeńcem.
~ 5-02-2013 16:13
Kamilko, katolicki nawiedzencu: zrozumialas wreszcie? masz mi za zle, ze kopiuje i wklejam? no bo ty wiesz sama z siebie, masz wiedze we krwi..wyssana z mlekiem matki. A ja widzisz- musze szperac i czytac.Czy moze dane, ktorymi tak sprawnie operujesz pochodza z ambony? aaaaaa....to co innego. ONI WIEDZA (tyle, co zjedza...)
Kamila 5-02-2013 16:34
Dobra, a więc baba - spoko, nie trzeba od razu krzyczeć - trochę wyrozumiałości dla moich blond włosów :-) Tak więc, droga Pani 101, najpierw odpowiedź na Pani pytanie. Jest nim zwyczajne "tak". Choć z tą "setką tysięcy", to trochę jak z rybą u wielu wędkarzy. Taaaaką złapał! Metr miała! A że ten metr ma około 10 cm, to już mniejsza o to ;-). A Pani, to jak widzę, żal tylko dzieci molestowanych przez księży - przez inne grupy społeczne, to już ujdzie? :-)
Kamila 5-02-2013 16:36
Wracając do pigułek, to Pani odpowiedź jest przezabawna!! Biorąc pod uwagę Pani deklarowane wykształcenie medyczne, oczywiście. Otóż mam przyjemność poinformować, że aby doszło do zapłodnienia, to właśnie MUSI BYĆ PO owulacji. "PRZED" się nie da! Owulacja to nic innego, jak uwolnienie komórki jajowej z jajnika, żeby mogły zapłodnić ją plemniki :-). A teraz kolejna zagadka: Proszę wprowadzić brakujące słówko w wykropkowane pole z Pani cytatu: "Przyjęcie tabletki po owulacji powoduje zmiany w błonie śluzowej zmniejszające możliwość implantacji .............". Podpowiedź: Co ma zdolność do implantacji, zaczyna się na "za", a kończy na "rodek"?
~ 5-02-2013 16:38
Jeszcze jedna rada, Kamilko: poznaj tajniki kobiecego ciala jak najpredzej. I uzywaj jako informacji raczej zrodel swieckich, bo jak na razie to jestes na poziomie dziewczynki 9-cioletniej. A to moze byc w pewnych sytuacjach zgubne.Na polskim rynku sa nawet fajne ksiazki. One wytlumacza ci, jak funkkcjonuje kobieta. Nawet przystepnie napisane.Zrozumiesz.
~ 5-02-2013 16:45
Oj kamilka...nie rozbrajaj mnie, dziecko..... slyszalas cos o dniach plodnych? Najlepsze szanse na zajscie w ciaze sa od 10 dnia cyklu.....plemniki przezyja sobie w .."dogodnych warunkach" i poczekaja na owulacje....Stosunek po owulacji nie konczy sie ciaza, drogie dziecko...albo przed, albo w trakcie...A co do zarodka psychopaty: zostaw decyzje o urodzeniu albo nieurodzeniu pokrzywdzonej kobiecie. Nie decydujcie za nia, katolickie oszolomy. Powtarzam ci ostatni raz:Escapelle nie zabija. Nikogo. Nawet tego ukochanego przez ciebie zarodka pochodzenia psychopatycznego.A co z moim pytaniem? czemu nie mam odpowiedzi?
~ 5-02-2013 16:58
Jajeczko zwykle żyje 12-24 godzin, choć do zapłodnienia zdolne jest tylko przez 6. Badania wykazały, że stosunek tuż po owulacji bardzo ogranicza szanse na zajście w ciążę. Plemniki zwykle docierają do jajowodów w ciągu kilkunastu minut, ale nie są zdolne do zapłodnienia. Potrzebują około 6 godzin pobytu w szyjce macicy i przejścia przez proces tzw. kapacytacji, aby osiągnąć ostateczną dojrzałość. Dlatego najlepszy czas na stosunek to dzień przed lub dzień po jajeczkowaniu. Plemniki zdolne są do zapłodnienia średnio 24-48 godzin. W przyjaznych warunkach, w obecności śluzu płodnego w drogach rodnych kobiety, potrafią przeżyć nawet 5 dni. Płodnym okresem jest więc czas dwa dni przed owulacją, nigdy po.
~kapito???? 5-02-2013 17:17
Jak działa Escapelle? Escapelle, zażyty zgodnie z zaleceniami, zapobiega owulacji i ew. zapłodnieniu. Czy Escapelle jest to środek wczesnoporonny? Wbrew wszelkim teoriom przeciwników antykoncepcji po stosunku, Escapelle nie jest tabletką wczesnoporonną. Działa ona zanim zapłodniona komórka jajowa zagnieździ się w macicy. Tabletka przyjęta za późno (gdy już to się stanie) nie niszczy płodu, a co więcej podtrzymuje ciążę. Zawiera bowiem levonorgestrel z grupy progestagenów czyli hormonów, które wspomagają utrzymaniu ciąży.
~do gluptasa 5-02-2013 17:23
"W ciągu doby materiały genetyczne obu gamet łączą się. To właśnie jest akt zapłodnienia, ale do ciąży dojdzie, gdy zarodek dostanie się do macicy i zagnieździ w jej błonie śluzowej." CZYLI: ZAPLODNIONE JAJO TO NIE ZARODEK, TO JESZCZE NIE CIAZA, GLUPTASIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 5-02-2013 17:27
"Zapłodniona komórka (zygota) to jeszcze nie początek nowego życia.". Widzisz, Kamilka....to jest tak: twoje wiadomosci medyczne sa z ambony, moje sa ze swieckich zrodel. Morze sie przerzuc, bo zginiesz i zajdziesz w niepozadana ciaze?Ciekawa jestem, czy jest duzo kobiet w Polsce, ktore mysla tak jak ty.
~ 5-02-2013 17:29
Mialo byc oczywisie: MOZE....zeby nie bylo darcia .. ze strony chello.............
~ 5-02-2013 17:44
"Jak rozwija się zarodek w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu? Po połączeniu z plemnikiem, komórka jajowa potrzebuje tlenu i krwi. Jeśli ich nie dostanie - zginie. Zygota zaczyna się dzielić i wędrować w stronę ścianki macicy. Tam się zagnieżdża. Dopiero wtedy staje się zarodkiem"
~beee 5-02-2013 18:05
Ech, . Emigrantko , az chce się szepnąc w uszko,że daremny trud... ale, mniejsza o Kamilkę, bo może czytają spór osoby , ktorym się ta wiedza przyda... i dla nich warto było wykonać/ może proste ale czasochłonne kopiuj/wklej.... Kamilka placze nad zygotą bo jest taka bezradna i maleńka, a noworodek na śmietniku, to już DUŻEEEE dziecko , niech sobie radzi, niech sobie same radzą uszkodzone dzieci w bidulach prowadzonych przez sierdziste siostry milosierdzia...
~СH.W.D.P. 5-02-2013 18:44
Vikusiu, CHCIAŁBYM ZOBACZYĆ, CO POWIESZ BOGU, GDY ŻYCIA NADEJDZIE KRES I STANIESZ U STÓP TRONU... O ILE CIEBIE W OGÓLE DOPUSZCZĄ ANIELI PRZED OBLICZE MIŁOSIERNEGO SPRAWIEDLIWEGO PANA NASZEGO... PRAWDOPODOBNIE OTRZYMASZ ZAOCZNY NAKAZOWY.
~ 5-02-2013 21:36
Przeraza mnie fakt, jak niewiele kobiet zna naprawde swoje cialo i jego najwazniejsze funkcje...sredniowiecze? Nie...2013 rok....srodek Europy. A gdy bede umierac (nawet bez tego waszego Boga) pomysle, ze zycie bylo jednak fajne.To tyle....
~ 5-02-2013 21:48
To wlasnie takie katolickie! Placza nad zygota, ktora zostala poczeta w akcie brutalnego gwaltu, a sprawe kilkudziesieciu tysiecy molestowanych badz gwalconych dzieci przez dostojnikow KrK zamiataja pod dywan. Typowe, nie ma sie co dziwic ani zloscic. Tak jest, bylo i bedzie w tej organizacji, ktora ja osobiscie sie brzydze. I jakas gowniarka kamilka bedzie tu wypowaiadac sie w imieniu zgwalonych kobiet i potepiac je moze za zazycie tabletki udaremniajacej owulacje? jakie to prymitywne, zaklamane i po prostu wstretne.
Kamila 5-02-2013 23:17
Droga 101 - z wszystkim, co Pani napisała: Zgoda. Jednak to, co Pani napisała, nie przeczy w niczym moim słowom. Czyli: Jeśli kobieta jest akurat po owulacji (w sensie: świeżo po) lub też nastąpiła ona pomiędzy stosunkiem a wzięciem tabletki - dojdzie do zapłodnienia. A jeśli dojdzie - zapobieżenie zagnieżdżeniu się zarodka (ew. zygoty - to tylko nazwy) jest już działaniem poronnym. Si? No chyba że - co widzę - Pani za działanie poronne uważa tylko to, co niszczy już zagnieżdżony zarodek. Byłoby to totalnie bez sensu, ale… Mniejsza nawet o to – niech by ci katole nawet samą komórkę jajową uważali za coś nietykalnego: Proszę mi powiedzieć, dlaczego żąda Pani, żeby nie tylko tolerowali oni czyjś wybór, ale nawet pomagali w czymś, co uważają za złe - wbrew swoim własnym przekonaniom?
Kamila 5-02-2013 23:20
To taka dziwna prawidłowość wśród osób „skrzywdzonych katolicyzmem” (choć i u katolików też ją widuję, nie przeczę) – wołają o tolerancję dla własnych poglądów, ale sami już nie pozwolą komuś mieć poglądów przeciwnych. Czy zauważyła to Pani? Bo generalnie chodzi Pani o to „Jak katolicy - w katolickim szpitalu - śmieli trzymać się własnych przekonań i nie złamać ich dla dobra przekonań kogoś innego”. A na pytanie Pani odpowiedziałam - 16:34 :-)
Kamila 5-02-2013 23:23
Bee – a gdzież to banalizowałam „duże” dzieci wyrzucone na śmietnik? Pani zdaniem z moralnością jest tylko tak, że można być ALBO przeciw złodziejstwu, ALBO przeciw morderstwu – ale nie przeciw jednemu i drugiemu? // 21:48 - Hmm, nie przypominam sobie, żeby ta zakłamana i prymitywna gówniarka, Kamila, potępiała jakąkolwiek konkretną kobietę za jej decyzję. Nie przypominam sobie również, żeby taż sama prostaczka średniowieczna zamiatała pod dywan jakikolwiek przypadek molestowania. Jeśli nie mam dostępu do jakiś materiałów, gdzie ta wstrętna gówniara to zrobiła, wdzięczna będę ogromnie za udostępnienie mi ich. Z góry serdeczne Bóg zapłać!! :-)
~beee 6-02-2013 0:32
Kamilo, nie wiem czy bagatelizujesz dzieci wyrzucone na śmietnik czy też nie, ale z jednej strony KrK obłudnie broni zygot a nawet prezerwatyw zabrania (nb. sami sobie dogadzając nie wiem czy w gumkach czy też bez) z drugiej strony zwracające się osoby tzn kobiety w ciąży o pomoc ,odrzuca. Żadna z osób znanych mi osobiście a będących w potrzebie ,pomocy od KrK nie uzyskała. Niczego.Ani wsparcia finansowego ani duchowego a wręcz przeciwnie.A przedstawiciele najbogatszej firmy na świecie, ktorej nie wzruszają umierające murzynki w Afryce,KrK rządzi się w babskich brzuchach. A najpierw powinni zająć się pasibrzuchy swoimi opasłymi trzewiami.
~beee 6-02-2013 0:38
Emigrantko - nie chcem ale muszem , może się przerzucisz , a może pojedziesz nad morze
~beee 6-02-2013 1:12
kamilo, odnośnie tolerancji, ja też taką dziwność obserwuję ale w KrK, nie mam nic przeciw oburzeniu i zgorszeniu księdza wrzeszczącego z ambony, ma prawo do głoszenia tego czego go nauczyli. I niech tam pozostanie. Niech sluchają go ci, którzy autentycznie chcą sluchać a nie przymuszeni tradycją czy aktami prawnymi.Niech np KrK nie zawlaszcza cmentarzy, szkół ,szpitali i kobiecych brzuchów. Niech naucza o niewłaściwości zabijania zygot czy plemnikow z gumek i tyle. Bo o sposobie dyskusji KrK to wiemy z historii ,Inkwizycja , stosy, czarownice i historia prawie najnowsza , jak mu tam było temu pappie co Rzeszy sprzyjał ? No i teraz kary za niedonoszenie. To jest gloszenie poglądów ? Każda akcja budzi reakcję. Proste. Prawo fizyczne.
~beee 6-02-2013 1:13
sorry emigrantko przegapiłam skruchę
~beee 6-02-2013 1:33
"że nie zechciał łaskawie dać pozwolenia na zabicie dziecka. Dziecka, którego jedyną winą jest draństwo jego ojca. Tak, Kościół jest faktycznie na odstrzał - jak śmie poważnie traktować przykazanie: "Nie zabijaj!". "A uratowane dziecko ,Kamilo , przez swoje dalsze życie poniewierane jest w jakimś zakladzie gdzie z liścia w twarz dyscyplinowane jest przez miłosierne przecież siostrzyczki zakonne, co czasem zlapie kamera TV i na chwilę ktoś użali się nad nim. Potem zostaje zmolestowane przez katolickiego nauczyciela duchowego, albo przez innego uratowanego ZA RODKA. A KOGO TO grunt że zygota została uratowana...choć nie wiadomo, czy zgodnie z planem bożym ,bo może planem bożym tej zygoty miało być jej wyskrobanie. A tak cierpi nieboże, tylko dlatego , ze ojciec byl taki jaki był
~ 6-02-2013 8:28
Bede powtarzac do usranej smierci: tabletki, o ktorych wspomnialam nie sa wczesnoporonne.One NIGDY nie wywoluja poronienia. Nie ma takiej opcji.Zarodek jest dopiero po zagniezdzeniu sie zygoty (zygota to nie zarodek, Kamilka; gdzie uczylas sie przyrody?) w jamie macicznej. I taka tabletka tu juz nic nie wskora.Tak mowi medycyna, ktorej wierze. Ty masz inna wiedze amboniarska, ktora ja odrzucam.Bronisz zygoty, a nie widzisz, co wyprawiaja ksieza z dziecmi? opanuj sie kamila i nie osmieszaj sie dalej.
~ 6-02-2013 9:39
Kamila pisze: zarodka (ew. zygoty - to tylko nazwy). Widzisz Kamilko...ja sie nie po to dlugie lata uczylam, zeby mi ktos opowiadal katolickie bzdeciki. Ja wiem, ze KrK jest nawet przeciwko prezerwatywom i masturbacji, bo plemniki to tez zycie...ech.....szanujcie plemniki, tudziez zygoty poczete droga brutalnego gwaltu. Bede tolerancyjna na twoje zyczenie.Ale nie wmawiajcie dorastajacym chlopaczkom, ze masturbacja prowadzi do ciezkich chorob, a prezerwatywy sa beee. Bo to wszystko bzdury kamilko.Masturbuje kazdy mlody chlopak. I dobrze. To najlepsza metoda na rozladowanie napiecia seksualnego i poznanie wlasnego ciala.Ale wy tego przeciez nie robicie!!!!! Popatrz na zdjecia, gdzie dzieci lizaly ksiedzu kolana.Co jest gorsze?
~lekturka 6-02-2013 10:08
...dla Kamilki: "odpowiedź Świętego Oficjum z 24 lipca 1929 roku na pytanie następujące: „Czy godzi się powodować bezpośrednio masturbację dla uzyskania nasienia w celu wykrycia i ewentualnego leczenia zakaźnej choroby rzeżączki?”. Odpowiedź zatwierdzona przez papieża Piusa XI brzmiała wówczas: „Nie godzi się” . Badanie nasienia jest standardową procedurą diagnostyczną w leczeniu (przede wszystkim) niepłodności małżeńskiej. Najczęściej stosowaną metodą pobierania próbki jest masturbacja niedopuszczalna z punktu widzenia etyki katolickiej. BOZE...jesli jestes i widzisz...CZEMU NIE GRZMISZ?????
~СH.W.D.P. 6-02-2013 10:38
KATOLICKIE MIŁOSIERDZIE: ...mieszkanki azylów były zwykle tam umieszczane przez swoje rodziny lub księży. Te, które nie miały nikogo, kto by zaręczył za nie, zostawały tam całe życie (...) kobiety opisały ciągłe wykorzystywanie seksualne, a także fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nimi podczas nieokreślonego w czasie pobytu odizolowanego od świata zewnętrznego (...) ekshumowano szczątki 155 mieszkanek pochowanych w nieoznaczonych grobach na terenie zakonu...
~СH.W.D.P. 6-02-2013 10:51
Pralnie sióstr Magdalenek były zaledwie czubkiem góry lodowej zbrodni popełnionych przeciwko kobietom i dzieciom przez kościół katolicki i irlandzkie państwo klerykalne. Około 300 tys. dzieci zostało zamkniętych w „szkołach przemysłowych", gdzie broniono im dostępu do wykształcenia i zmuszano do fizycznej pracy bez zapłaty - pracy niewolniczej - z której dochody płynęły na rzecz kościoła...
~СH.W.D.P. 6-02-2013 10:54
na kobietach w ciąży, które w innym wypadku urodziłyby przez cesarskie cięcie, przeprowadzano okrutny zabieg chirurgiczny. Były przymusowo, często bez własnej wiedzy i przyzwolenia, poddawane operacji znanej jako symfizjotomia, podczas której przepiłowywane jest chrzestne spoiwo w kości łonowej, aby umożliwić miednicy „otwarcie się niczym zawias" podczas porodu. W konsekwencji, wiele kobiet zostało okaleczonych i skazanych na życie w niewyobrażalnym bólu i cierpieniu. Usprawiedliwiając ten zbrodniczy zabieg, lekarz Alex Spain, wyrażając opinię zdominowanego przez katolików środowiska medycznego, argumentował, że rezultatem cesarskich cięć byłyby: „antykoncepcja, okaleczający zabieg sterylizacji i utrudnienia małżeńskie"
~ 6-02-2013 11:29
"Według nauczania Kościoła, używanie prezerwatywy jest etycznie wewnętrznie złym aktem. Dlatego "uzyskanie" pozwolenia spowednika na używanie jej, byłoby podobne do, mutatis mutandis (z zachowaniem proporcji), uzyskania oficjalnego pozwolenia na dokonanie np. kradzieży. " Droga kamilko....ty tak umieszz wszystko wyjasniac. Prosze pomoz mi w zrozumieniu tego tekstu....czemu prezerwatywa jest aktem zlym?Grzechem? KURKA WODNA, CZEMU????????????a naprawde zle akty, jak lizanie kolan pedofilskiemu duchownemu zamiata sie pod dywan?
~ 6-02-2013 11:42
"Ta sprawa bulwersuje całą Polskę. Podczas „otrzęsin” w gimnazjum salezjańskim w Lubinie grupa dziewcząt i chłopców zlizuje bitą śmietanę z kolan księdza, dyrektora placówki. Duchowny nie czuje się winny. Bronią go także rodzice uczniów. Sprawę już bada kuratorium oświaty oraz prokuratura." Ale uzywanie prezerwatyw jest grzechem? i masturbacja? PS. Do chwdp: nie zaczepiaj mnie w taki sposob. Chcesz podyskutowac na w/w temat- prosze bardzo. Ale twoje uwagi typu patrz wyzej sa tu nie na miejscu. Wyluzuj wreszcie. Mozemy dyskutowac na rozne tematy. mamy rozne poglady. Ale twoje ciagle uwagi w moim kierunku sa nie na miejscu. Za mnie nikt nie musi sie modlic, a juz na pewno nie katolicy. Szukasz zaczepki? obierz sobie inna ofiare, ze mna sprobuj skonczyc, dobra?
~СH.W.D.P. 6-02-2013 12:17
KTOS CIE Vikusiu NIE LUBI CHYBA...
~ 6-02-2013 12:35
Czemu zaklamana? jesli cos piszesz, prosze o argumenty. Ktos (ty?) mnie nie lubi, bo ja zyje w Niemczech i dobrze mi sie dzieje i dobrze o tym wiecie...juz tam niezle zagladales, kim np. jest moj maz....to tylko taki przykladzik....... Zazdrosc, zawisc to takie polskie....a ordynarne wpisy swiadcza o poziomie waszych rozumkow, ktore ponoc posiadacie....nie, zadne sprawy nie sa mi obce. Moge nawet o nich pogadac. Nie jestem pruderyjna. Uwielbiam seks! Ale ordynarnie o seksie itp. nie rozmawiam. Nie uznaje tego.Tak juz mam.....
~beee 6-02-2013 12:47
Kamilo, tajemnice wiary mej niezgłębione są... ale, jeżeli ktoś (KrK)łamie wolną wolę kobiet politycznymi ustawami i i tak bardzo ingeruje w życie kobiety (rodzin) powinien wziąć współodpowiedzialność za dalsze zycie uratowanych.W podziemiach firmy W. kryje się całe bogactwo tego świata. Więc KrK ma fundusze na zabezpieczenie godziwego losu uratowanym istnieniom.Dlaczego tego nie robi ,ino tylko wymusza niechciane porody. Powinien stworzyć sieć szpitali , przedszkoli ,żlobków dla dotkniętych z woli bożej (?)nieszczęściem,istot. Ba ,nawet dwie korzyści wynikłyby, bo w tych instytucjach mogłyby udzielać się niespełnione macierzyńsko i seksualnie wolontariuszki, co oczyściłoby atmosferkę z średniowiecznej ciemnoty
~ 6-02-2013 13:07
nie badz prymitywny, czlowieku......checesz normalnie podyskutowac, prosze. Moszesz miec nawet o tysiac procent inne pglady, da sie zrobic. Chwytow ponizej pasa nie uzywaj, bo nie ze mna te numery, Brunner.
~СH.W.D.P. 6-02-2013 13:11
A MOZE TEGO NIE ROBISZ Vikusiu droga WCALE I STAD TA NERWOWOSC? MODLE SIE WIEC ZA CIEBIE PODWOJNIE
~beee 6-02-2013 13:11
Droga vikusiu, arogancja ( jakże niemieckie) ,buta(jakże niemieckie)to rodzone a przede wszystkim bliżniacze siostry zazdrości i zawiści ( jakże polskie). Mental jest bardzo trudny do przezwyciężenia, człowiek się stara a tu.... jak sloma z butów ciągle wychodzi. Współczuję ci, bo ja tu w Polsce zaznaczona jestem( ewentualnie)tylko 2 stygmatami zawiścią i zazdrością a ty będąc Polką i naturalizowaną Niemką masz na składzie aż 4 stygmaty. Mając to na uwadze już mi się na polskim sercu lepiej zrobiło ;)))
~ 6-02-2013 13:26
Buta jest lepsza, niz lizanie kolan ksiadzu. To po pierwsze. gdyby moje dzieci musialy lizac, poszlabym na barykady. Co robi rozic-polak? mowi: nic sie nie staloooooooo.....arogancja?nie wiem, czy to niemieckie. Ile Niemcow znasz tak naprawde dobrze? Z iloma rozmawialas?znasz jezyk, by tak twierdzic? twoje "prawdy" wyssane sa paluszka....Ja nie lubie prymitywnej glupoty- jesli to jest arogancja, to tak. Jestem arogancka.PS. Nie wiem, co to naturalizowana Niemka, mam polskie obywatelstwo.Moj maz holenderskie. Dzieci: niemiecko-polskie.CHWDP.: czy robie, czy nie robie= moja sprawa. Widziales juz przeciez na googlach, jakiego mam pieknego meza...jak tu nie robic????
~СH.W.D.P. 6-02-2013 13:33
Vikusiu, Z TWEJ WYPOWIEDZI WNOSZE ZE JEDNAK SPRAWY TE SA CI DALEKO OBCE I ŻAL MI CIEBIE STRASZNIE....PONIEKĄD WYJASNIA MI TO MOTYWY TWOJEGO MARNEGO ISTNIENIA...
~ 6-02-2013 13:40
"Ta sprawa bulwersuje całą Polskę. Podczas „otrzęsin” w gimnazjum salezjańskim w Lubinie grupa dziewcząt i chłopców zlizuje bitą śmietanę z kolan księdza, dyrektora placówki. Duchowny nie czuje się winny. Bronią go także rodzice uczniów. Sprawę już bada kuratorium oświaty oraz prokuratura." TO JA JUZ WOLE TA NIEMIECKA BUTE, NIZ POLSKIE LIZANIE I PRZYZWOLENIE NIEBUTNYCH RODZICOW.PS. kazde nasze istnienie jest marne... toje tez...ale moje istnienie:-jakze fajne! motywy istnienia? glupszego stwierdzenia dawno nie slyszalam...Moi rodzice mieli motyw, bym zaistniala. Ale ja? möj motyw mojego istnienia? cos gadasz, jakbys za duzo wypil.Tania filozofia na necie...idz sie wyspij.
~jadzia z Hagen 6-02-2013 13:47
dawno nie czytałam tutaj tyle prawdziwych słow o naszej Heldze....
~beee 6-02-2013 14:41
-" Vikusiu fakt, co za głupota, czytam , czytam .No i nie ogarniam jednej rzeczy ty Polka on Holender a dzieci niemieckie. O jej , o jej , wreszcie styknęło, zajarzyło: weszłam na delikatny teren, oj ,sorry.... Póżno , ale załapałam wreszcie.... no wiesz, ja wdowa w starszych leciech to i w tych sprawach już nie ten teges...no i za moich czasów , czegoś takiego nie było ; )))
~ 6-02-2013 14:54
Nic prostszego: maz Holender, ja Polka. Dzieci urodzone w Niemczech maja moje obywatelstwo i niemieckie. Nie maja holenderskiego, bo w Niemczech mozna miec tylko 2. Proste jak drut. A wiec glupota, powiadasz? wiesz, moja droga...ja czytam rowniez niemieckie i holenderskie gazety wirtualne. NIGDY nie czytalam tam podobnych tekstow. No ale przeciez Niemcy sa tacy butni i aroganccy. Niech bedzie, ze sa!!!!!! ale w kazdym razie lepsze te przywary, niz prymitywizm, glupota i zwykly rynsztok. Ale za to po polsku, z fantazja, bo..."dobre, bo polskie"?
~beee 6-02-2013 15:11
Kiedy tworzyłam wpis z 14.35 to nie widziałam wpisów CH.W.D.P wybacz , ale nie posiadam biegłości w pisaniu , trochę czasu to zajmuje. Sama treść wypowiedzi konsternuje mnie. Bo nie wiem czego dotyczy ten kawałek prozy.Ty i CH.W.D.P widać prowadzicie rozmowy na privie bo np. nie wiem skąd CHDWP mółby oglądać twojego mężą nie mając danych osobowych, a nagle mam się wypowiadać i ganić. Odebrałam ten kawałek prozy jako opis często losu kobiet ,ktore może i sobie są winne goniąć za dobrobytem w różny sposób no i otrzymują takie traktowanie, Albo CHWDP czegoś się naćpał i wylewa żąle do swojej aktualnej albo byłej ( to się chyba nazywa przeniesieniem w psychologii)na necie.
~ 6-02-2013 15:18
beeee> Helga jak widzi jakiekolwiek wulgaryzmy to zawsze mysli że to o niej...bo ma mizerne poczucie własnej wartości.
~beee 6-02-2013 15:29
powtarzam ci emigrantko ,że żal mi ciebie bo skupiłaś w sobie to co rdzennie polskie i przybrałąs to co niemieckie. Nie zastąpiłaś niestety jednych cech innymi. Stworzyłaś konglomerat.To kwestia mentalu... Stąd też moja opinia,że wątpliwe, że ci którzy nie tak dawno wymordowali miliony ludzi nagle zmienili się i przekazali prawdziwy i dobry wzorzec. Jak się tylko cieplej robi po JG tyralierą zasuwają butnie ogromne ... ,zaqjmując całą Majówkę dla siebie. Nic tylko się cieszyć, ale... choć po niemiecku ja wiem niewiele, ale" polskie ... "to ja rozumiem.I jeszcze jedno , nie wiem skąd wzięłaś info że popieram lizanie księżych kolan itp. Gdyby spotkało to moje dzieci pewnie bym miała wyrok za uszkodzenie funkcjonariusz KrK
~beee 6-02-2013 15:56
Emigrantko , widzę ciebie jako osobę młodą , ale bez przesady tak ok.36-38 lat.W tym wieku już warto widziec całe spektrum barw nie tylko w wymiarze czarno -białym. Takie cz- b w tym wieku to infantylizm. Parę przykładów porządnych Niemców Z mojego wieżowca na roboty jako opiekun starszych jeżdzi artystka. Ostatnio wróciła z opuchniętą facjatą. Okazało się, że to pracodawczyni nie była zadowolona z jej pracy -kasy nie dała ale za to w ... dała. Wypłaciła więc za pracę, wszystko gra. I niestety,takich sytuacji wśród moich znajomych znajdziesz wiele.Bodaj 26.01.13 grupa 16 niemiaszków zdewastowała polski pociąg, a ilość mordowanych dzieci i w Polsce i w Niemczech jest na podobnym poziomie.Poziom przemocy domowej podobnie ,jak i gwałtów,rozbojów i kradzieży.Więc nie chrzań miła E
~beee 6-02-2013 16:16
emigrantko . Chełpisz się swoją rodziną. Ja też pewnie byłabym dumna, ale czasem warto zastanowić się skąd się bierze rodzinna fortuna. Pewnie pan doktor Marian Ł. o nazwisku podobnym jak twoje rodowe to twój dziadziuś. Otóz machasz tym swoim dobrobytem przed naszymi oczyma. Czy ten dobrobyt taki kryształowy ? Czy twoi rodzice wyjechali o gołej pupie ?Wątpie... Lekarze pracujący po 72 h na dobe to tytani czy oszuści. Ja optuje za tą drugą nazwą. Lekarz pracujący za pieniądze na ubezpieczalni i czekający aż się zaczerwieni to uczciwy czy też nie? Pan M.ł czekał az śię zaczerwieni, a zaczerwieniło się bo mój stan zdrowia pogarszał się a dr rejonowych w onym czasie nie zmieniało się ot tak, a w Niemczech to nie do pomyślenia, prawda? Tak więc mam udział w twoim dobrobycie,pamięt
~ 6-02-2013 16:59
owco zlituj sie nad nami
~beee 6-02-2013 17:11
nie ma opcji, nudzi mi się dobra rada nie czytaj, też bym nie czytała
~СH.W.D.P. 6-02-2013 18:36
I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Proroków. Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.
~beee 6-02-2013 20:09
i dobrze, CH.W.D.P pokuta bezbłędnie wyklikana, za te herezje ,które poprzednio pisałeś.... synu idż i nie grzesz więcej
~ 7-02-2013 10:50
Byc dumnym z wlasnej rodziny (a jest z czego!) to nie to samo, co sie chelpic. Jestescie tacy maluczcy...i niech tak juz zostanie....zazdrosni, zawistni, bezrozumni. I juz jest gotowa odpowiedz na to, czemu w Polsce bieda i patologia....Jacy ludzie, tacy kraj.
~ 7-02-2013 11:28
Do kogo ta aluzja?czemu "szwabski"? kto tu jest szwabski? nie denerwuj sie, bo ci zylka peknie, kolezaneczko-- --buahahabuahahaaaaaaaaaaaaaa....
~beee 7-02-2013 11:47
Właśnie vikusiu,ty się chełpisz rodzinką...Różnie można na nią patrzeć, z punktu mojego ,pacjenta ,widzema przynajmniej jeden jej członek o tym nazwisku, podle mnie , nie był uczciwy. Pewnie pan mł już nie żyje, ale ja pamiętam mój ból, cierpienie itd.W Polsce bieda i patologia , tak , bo" elyty wzbogacają się nieuczciwie .W Polsce jest wielu lekarzy, ale sitwa i klika jak wszędzie, plecaki na 25 lat wprzód mają zaklepane miejsca pracy i wykonują pracę licząc 72 h na dobę gdy nie ustosunkowany młody lekarz jest bezrobotny . Nie ma potrzeby pracy 72 h na 24 godz bo jest zaplecze. Szewc, biuralista, krawcowa itd,itp solidnie pracuje.W Niemczech o ile wiem , bo tam pracujący , wlaśnie wskazują na to ,że nie ma opcji rozmnożenia etatów w jednym czasie, to tylko w Polsce możliwe
~СH.W.D.P. 7-02-2013 11:56
pomyłka... narkomanów Sądzić!! Karać!! Resocjalizować!!
~beee 7-02-2013 12:02
cd. Nagminnie w poradniach NFZ ,czeka się na wałka od leczenia czasem 1-2godziny. Wreszcie wałek wchodzi. Pacjenci się ruszają. Tymczasem wałek pije kawę. A czasem od wałka czuć alkohol. Potem wałek od leczenia pisze receptę nawet nie badając. Oto Polska właśnie. Jak szary człowiek zwroci na to uwagę, to zaraz zazdrośnik i zawistny. Nie ,szanowna Helgo, szary człowiek choć biedniejszy, to jednak rozum swój ma. Jeszcze trochę, jeszcze chwila, a szacun na kredyt, taki z definicji,dla doktorów, nauczycieli , prawnikow padnie, i wreszcie będziemy ich rozliczać jak zwykłego wykonawcę usług na nasze zlecenie. Tak jak to jest w N.Żeby komuś coś zazdrościć trzeba wiedzieć czego. Ja nie wiem czego mam tobie zazdrościć,mam to co mnie jest potrzebne...A pracujących za moją kasę będę rozliczać
~ 7-02-2013 12:18
do beee- KOMU ty piszesz? dla kogo sa te wywody? kto to jest Helga, akto Vikusia?Chyba ci sie wiele danych personalnych zlalo w jedna calosc. bierzesz cos?
~ 7-02-2013 12:20
owco, jak żyję nie widziałam żeby ktoś tak nawijał bez większego sensu... Nie idź dalej tą drogą, ja ci radzę.
~beee 7-02-2013 12:28
do ciebie spadkobierczyni roduł ł, zwaną przez chwdp vikusią, przez innych helgą, przeze mnie kurtuazyjnie emigrantką, nawet ja , lama komputerowa łapię coś takiego jak IP ,no i styl wypowiedzi ten sam... Czy ja biorę coś ? Nie.... od urodzenia niczego nie biorę... Może zacznę... A masz? To rzuć draga, działkę czy jak to tam wy nazywacie... Wiadomo, w lekarskich domach ...znam przyklady wśród znajomych.
~beee 7-02-2013 12:33
Milenko, od kiedy masz monopol na pisanie bzdur ? Przecież na tym portału nikt rozsądnie nie pisze. Już zaprzyjażniłaś się z Viki ?
~СH.W.D.P. 7-02-2013 12:33
chello, TY JESTEŚ ... ... OWCA WIE, CO MÓWI!! TYLKO MOŻE NIE POTRAFI, A W ZASADZIE TYLKO MA TRUDNOŚĆ Z WYARTYKUŁOWANIEM TEGO, CO MA W GŁOWIE. JA JĄ JEDNAK ROZUMIEM, BOWIEM JA PO PROSTU MAM ROZUM I NIE MAM PROBLEMÓW Z ROZUMIENIEM - W PRZECIWIEŃSTWIE DO INNYCH...
~ 7-02-2013 12:40
dolaczam się w ramach pokuty, niech mi wybaczone brednie będą
~beee 7-02-2013 14:49
dołączam się do pokuty odprawionej wczoraj przez 18.36,niech mi wybaczone będą pisane tutaj brednie ( i slowa prawdy )
~beee 7-02-2013 15:03
Tak.chwdp, masz rację :"OWCA WIE, CO MÓWI!! TYLKO MOŻE NIE POTRAFI, A W ZASADZIE TYLKO MA TRUDNOŚĆ Z WYARTYKUŁOWANIEM TEGO, CO MA W GŁOWIE"- dlatego znalazlam sobie niedościgniętego mistrza zawsze sensownej , zawsze zrozumiałej i to dla ogółu wypowiedzi A IMIĘ JEGO: CZTERDZIEŚCI CZTERY, wróć ! to CH.W.D.P
~ 7-02-2013 15:32
owco, musisz ćwiczyć. Musi byc krótko, dobitnie i na temat. Tak by przeciwnik spadł z krzesla. Wodolejstwu i powieściom w odcinkach mówimy zdecydowane NIE. I nie przesadzaj z tym slangiem młodieżowym, zostaw to młodzieży.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Boże Ciało 2019

Uroczyście w „Śniadeckim”

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Hojny festyn

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1057
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%