MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Jutro Marsz dla Życia i Rodziny w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 czerwca 2013, 9:01
Aktualizacja: 9:12
Autor: Org
Fot. Organiatorzy
Już jutro (2 czerwca), po raz pierwszy ulicami Jeleniej Góry przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, który ma szansę stać się największym rodzinnym wydarzeniem w stolicy Karkonoszy. Uczestnicy spotykają się o godz. 14.15 pod Bazyliką Świętych Erazma i Pankracego, skąd udadzą się na Piknik Rodzinny w parku przy ZOL Caritas Diecezji Legnickiej, przy ul. Żeromskiego.

Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad stu, które w tym okresie przechodzą ulicami polskich miast. W tym roku wspólne hasło wszystkich marszów brzmi: „Kierunek: Rodzina”.

– Hasło to powinno stanowić punkt odniesienia i drogowskaz dla wszystkich, którzy tworzą rodziny – tłumaczy Mariusz Gierus, prezes zarządu Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego – organizatora jeleniogórskiego marszu. Dziś rodzina potrzebuje wsparcia, zarówno poprzez podkreślenie jej pierwszorzędnej roli w naszych codziennych działaniach i decyzjach, jak również poprzez politykę państwa, które w myśl art. 18 Konstytucji zobowiązane jest chronić i otaczać opieką małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzinę, macierzyństwo i rodzicielstwo – dodaje Mariusz Gierus.

Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza. Tworzymy wspólnotę ludzi, którym wartości rodzinne, jak żadne inne dają poczucie szczęścia i dumy. Chociażby z tych względów warto więc wyjść z domu by promować rodzinę i dać przez to wyraz swoim poglądom – przekonują Organizatorzy.

Zgodnie z programem, zarówno na Marszu, jak i podczas Pikniku Rodzinnego na terenie Caritas, będzie wiele atrakcji dla dzieci, a także dla dorosłych.

Patronat honorowy nad Marszem objęli: JE Biskup Legnicki Stefan Cichy oraz Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Zebrali 3 tony odpadów

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~pielgrzym 1-06-2013 9:34
Idę :)
CН.W.D.P. 1-06-2013 10:05
JA NIE PÓJDĘ... NÓG NIE MAM.
~zdziw 1-06-2013 10:19
Marsz kościelny, pod patronatem prezydenta miasta????
~wucczerwonyh 1-06-2013 11:01
Czy to nie jest znamienne, że wszystkie takie kontrowersyjne propagandowe manify organizują jakieś typy związane z kościołem? To klerowi zależy na podzieleniu społeczeństwa, choćby przedwczorajszy tekst Michalika (robił za biskupa u Glempa). O tym, że prawo boże jest ważniejsze od stanowionego,. Czyli jeśli ktoś wierzy w jakieś cudoki, to żadna inna interpretacja czy prawo sprzeczne z jego wierzeniem nie mogą być NAD. Chyba tu kogoś poy...., nie? A co do prawa bożego - czyli naturalnego: naturalne jest to, co przyroda stworzyła. Grawitacja, prędkość światła, budowa atomu... A prawo boże jest zbiorem halucynacji niejakiego MOJŻESZA i jako taka może być ciekawostką socjologiczną , a nie prawem nadrzędnym.Co nie wyklucza sytuacji, że niektóre pojęcia z obu dziedzin mogą być spójne
~oko 1-06-2013 11:06
jestem za w demokracji rzadzi wiekszosc a nie margines nawiedzonych ludkow ...................................! ! !
~tato 1-06-2013 11:47
Ale o co chodzi..? Czy jest tu gdzieś mowa o Kościele, a nawet gdyby, to czy to jest temat przewodni tego przedsięwzięcia...? Żyjemy w kraju, który ma swoją Konstytucję, a ta z kolei ma art. 18 i to dla ludzi myślących powinien być przedmiot ewentualnej dyskusji w temacie takiego Marszu... Wszelkie pozostałe komentarze, a szczególnie personalne świadczą bez wątpienia o problemach emocjonalnych ich autorów, z którymi lepiej nie dyskutować - dla zachowania własnego zdrowia psychicznego oraz zdrowia innych czytelników :) Do zobaczenia jutro, z pogodą ducha i bez względu na pogodę na zewnątrz :)
~18 sqandal 1-06-2013 11:55
jad zieje z waszego tu pisania , lepiej jak byście zamilkli i poszli albo i nie , przymusu nie ma
~ona 1-06-2013 12:16
a czy mogę przyjść z dziewczyną?
~racjonalista 1-06-2013 12:17
Wiecie co jest najciekawsze? Że rozwala się wszystko w otaczających nas środowiskach - praca, rodzina, wartości, a rośnie - przemoc, nienawiść, oszustwa itd... A ludzie, którzy chcą coś pokazać - wartość rodziny i życia jest degradowana komentarzami - fakt, że cały czas przez te same osoby - wystarczy zerknąć na początki IP we wszystkich komentarzach dot. imprez związanych z kościołem. Gdyby to był "Marsz równości" to byście mówili i pisali o tolerancji, a gdyby pojawił się komentarz przeciwny - to byście go zbesztali... To gdzie wasza tolerancja w przypadku tego marszu? Jak negujecie to w jakim celu jest zrobiony ten marsz to negujecie swoje życie i swoje rodziny! Wasz problem!
~inwigilacja 1-06-2013 12:42
Każda impreza organizowana przez kler katolicki to próba podporządkowania i inwigilacji społeczeństwa. Kler katolicki nerwowo reaguje na obojętnienie polskiego społeczeństwa na wdzięki księzy. Religia katolicka przez występy arcybiskupów: Głódzia dwojga imion i Michalika staje się powodem wstydu i zażenowania u wiernych. Kler katolicki chce z Polski zrobić obóz wrogi wszelkiej postepowej myśli. Ale to sie nie uda. Za późno! Gdyby ten marsz był organizowany np. w obronie edukacji z żadaniami usunięcia religii to rozumiem.
~koszmar! 1-06-2013 12:46
Nie zgadzam się na, by podobne imprezy sygnowane przez biskupów i wyraźnie o zabarwieniu religijnym były promowane przez prezydemta naszego pieknego miasta. Panie prezydencie jest pan przedstawicielem całego społeczeństwa a nie tylko kleru katolickiego!
~tato 1-06-2013 13:06
Ale prezydent jest też osobą wierzącą i praktykującą, więc hipokryzją byłoby udawanie, że w okresie swojego urzędowania jest wyznawcą wszelkich innych religii i światopoglądów. Poza tym to jest Marsz dla Życia i Rodziny. W tekście jest wyraźnie napisane, że "na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza. Tworzymy wspólnotę ludzi, którym wartości rodzinne, jak żadne inne dają poczucie szczęścia i dumy". Rozumiem, że wszyscy odwracający kota ogonem i czepiający się Kościoła mają problem nie tylko sami ze sobą, ale również z własnymi rodzinami i poczuciem ich wartości, skoro tak zaciekle plują w tę inicjatywę...
~ 1-06-2013 13:13
a kto nie przyjdzie - ten nie jest prawdziwy polak i katolik I jest wrogiem życia i rodziny :D :D
~nie ulegać! 1-06-2013 13:15
To, że wyznaje i praktykuje to jego prywatna i tylko prywatna sprawa. Szanuje go za to. Ale prezydent nie może ulegać tylko jednej o tak bardzo klerykalnym zabarwieniu opcji. Przecież ten marsz to pomysły pisowskie. Prezydenta wybierali także ludzie o innym światopoglądzie. A tak przy okazji : jak to możliwe, że okręg wyborczy jeleniogórsko-legnicki tak bardzo pokrywa sie z granicami diecezji? Wszędzie, gdzie tylko możliwe wpycha sie kler katolicki, szczególnie do polityki ale nawet do granic okregu wyborczego?
~tato 1-06-2013 13:34
Zanim powstał ten okręg wyborczy, istniała już Diecezja Legnicka, więc po co to bicie piany...?! To nie jest kwestia ulegania przez Prezydenta komukolwiek, tylko kwestia popierania pewnych wartości, które są dla zdecydowanej większości ludzi najważniejsze. Prezydent kandydował do wyborów jako człowiek o określonych wartościach, którym właśnie teraz daje wyraz, choćby poprzez patronat nad tego typu inicjatywami. Chora jest polityczna poprawność, w której człowiek, który dochodzi do władzy zapomina o tym kim jest, jakie są jego ideały, wartości i to wszystko dzięki czemu również do tej władzy doszedł. Skoro wyborcy kierują się przy swoich wyborach tym, czy ktoś jest ładny, czy brzydki, to dlaczego nie mają się kierować tym w co i jak wierzy...?
~MaćkoPL 1-06-2013 13:59
Pewnie wielu ludzi by poszło z wami pomaszerować gdyby nie to, że ich rodziny i przyjaciele są od dawna za granicą. Głównie dlatego, że w tym grajdole jedyne na co mogli liczyć to właśnie taka propaganda nie poparta żadnymi czynami. Będzie mi mówił o wartościach wi..., który jednego dnia w życiu uczciwie nie przepracował, a podgardle już dawno koloratkę mu zasłoniło, banda hipokrytów.
~do taty 1-06-2013 14:40
Tym gorzej mój słodziutki, tym gorzej./ Oznacza to, że politycy dostosowali lizusowsko granice okręgu wyborczego do granic diecezji. Tym prostym sposobem każda decyzja partii politycznej może lub nawet powinna być konsultowana z klerem /kurią legnicką/. O take Polske walczyliśmy? Połączenie Jeleniej Góry z Legnicą, w sposób uwłaczający podporzadkowanie Legnicy jest potwarzem rzuconym nam jeleniogórzanom.
rymcycymcy 1-06-2013 14:40
Życie jest jak marsz ! ...raz lewa, raz prawa ! :) ...będę na pewno trzymajcie mi miejscówkę w pierwszej żeńskiej czwórce ! :)
~ 1-06-2013 14:48
A ja chcę na pikniku świętować jak arcy Sławoj Leszek Głódź więc mam pytanie?? Czy na festynie będzię PIWO,WINO i WÓDKA?????panienki też mogą być........
~tato 1-06-2013 15:25
Jakbyście nie kombinowali, to zawsze Wam wychodzi, że winny wszystkiemu jest Kościół, księża i katolicy... I w ten sposób dołączacie do tej samej pustej i bezmyślnej masy ludzi. która co jakiś czas zatacza krąg historii najgorszej...
~heretyk 1-06-2013 15:43
A ja będę ,będę zbierał datki dla ofiar przemocy s...xualnej księży.!!Dla matek dzieci księży i i sierot po proboszczach,.Niech Duch zstąp ina tą ziemię uciemiężoną przez zaborców watykańskich.
~open mind 1-06-2013 15:44
Jeśli słuszne i wartościowe przesłanie to chyba nieważny organizator. Jeśliby marsz przeciwko przemocy organizowało Hare Kriszna, a przeciwko skażeniu atmosfery Koło Ateistów też bym poszła, bez względu na poglądy religijne
~tato 1-06-2013 16:03
Heretyk! Napisz lepiej co zrobiłeś lub robisz a nie co będziesz robił w tym temacie... Sam chętnie wrzucę Ci datek, o ile wykażesz, że spożytkujesz go na cel, o którym piszesz... Ponieważ póki co, jedyne co robisz, to uskuteczniasz pustosłowie na tym forum i jedyne na co Cię stać, to zmienianie nick'ów...
~ 1-06-2013 16:31
znowu ulice będą zablokowane. Cała ul. Wolności do starego szpitala wyłączona z ruchu. Nie można spotkać się na miejscu "kościelnego pikniku"tylko trzeba manifestować, łazić i utrudniać życie pozostałym mieszkańcom. Myślę że niebo na jutro w tych godzinach solidną ulewę przygotowało, marsz będzie szybki i ulice odblokowane.
~molo 1-06-2013 16:49
Ja nie rozumię po co te głupie komentarze chcę ide nie chcę to nie idę,po co odrazu obrażać kościoł itp.nikt nikogo do niczego nie zmusza!!!!
~waldek_a 1-06-2013 17:25
do zdziw. człowieku, trudno aby absolwent KUL-u, chwilowo prezydent J.G nie uczestczył w imprezach organizowanych przez swoich szefów. To przecież zgodne z Konstytucją, o rozdziale Państwa od Kościoła.
~ 1-06-2013 18:00
Skoro w żaden sposób nie kojarzy wam się pojęcie "rodzina" to nie wypowiadajcie się! A żeby pójść na taki marsz to nogi nie są potrzebne - tylko ROZUM!
~tak myślę 1-06-2013 19:04
Nic z tego marszu nie rozumiem. Od 24 lat Polską rządzi Solidarność a z tyłu, z tylnego siedzenia Solidarnościa rządzi kosciół katolicki. Z tego wniosek, że za trudną a niekiedy beznadziejna sytuację polskich rodzin odpowiada kościół katolicki. Stąd marsz organizowany przez winowajców jest skierowany przeciw winowajcom. Wiekszego idi... w dziejach RP jeszcze nie dało sie spotkać. A może zamiast robić z siebie idi... lepiej podzielić sie swoim bogactwem z biednymi drogi klerze katolicki. Zgodnie zreszta z dążeniemi nowego papieza. Papieża, który nie ukrywa, że kościół odszedł od nauk Chrystusa.
~Gość 1-06-2013 19:15
Nieide bo patronat obioł też Zawila ,a on tu najmniej pasuje ,bo dla rodziny nie robi nic w tym mieście, ludzie pracują w niedziele w tych jego supermarketach tak wychwalanych i galeriach które tak popiera i to na śmieciowe umowy które też nasz szacowny Zawiła i to całe PO popiera wiec powodzenia Zawiła maszeruj sam >>>>>>>>>
~Protestant 1-06-2013 19:16
Niebiblijny marsz jest kolejną religijną imprezą w naszym mieście.
~heretyk 1-06-2013 19:20
http://www.stachurska.eu/?p=13713>>>to dla "taty" też katolicki kraj tylko nie daje się tak okradać!
~ 1-06-2013 20:40
i znów frustraci siedzą na jelonce i plują jadem.... na wszystkie tematy jakie tylko się pojawiają na tym portalu... współczuję wam tak nudnego życia, zaściankowości, ograniczenia umysłu.... wasza nienawiść jest taka sama jak rydzykowa.... niczym się od niego nie różnicie...
~molo 1-06-2013 20:50
ale mądry sie odezwał tylko jaki jad z twoich ust płynie co???? jedni lubia rydzyka inni co innego a ty co lubisz?
~adamo 1-06-2013 23:28
to co z ta rodzina-bedzie jak na zachodzie lub wschodzie ? ze jeden pracujacy w rodzinie jest w stanie ja utrzymac ,czy dalej bedzie polskie piekielko z wielkimi haslami i nic poza tym ?
~18 sqandal 2-06-2013 9:03
durnre te komentarze piszacych tu osobników ( nie napisze ze niedojdów ) bo bym tych niedojdów obraził. Wymądrzają się tu a w domach siedza z podkulonymi ogonami , wyjdzie na ulice chocby w tym marszu i pokazcie siłe ........... a Wy co tu mądrosci swoje wylewacie , zenada
~jaa 2-06-2013 9:18
Żal żal żal czytając większość tych komentarzy :-( wstyd tu mieszkac.
~ 2-06-2013 10:25
Tak ,tu wstyd i b. ciężko mieszkac pod rządami tych z Ratusza.
~wellnes 2-06-2013 11:41
chazarzy mają na celu wynarodowienie Polski i zniszczenie polskiej rodziny, więc uprasza się chczarów o niezabieranie głosu.
~ 2-06-2013 13:28
czas najwyższy dobrać się do pracodawców którzy właśnie łamią konstytucję (ochrona rodziny ) gdyż widzą tylko kodeks pracy a przede wszystkim przepisy pozwalające zatyrać pracownika podczas gdy KODEKS Mo...lNY dla nich nie istnieje
~hg 2-06-2013 14:02
Rodzina chyba irlandzka
~MaćkoPL 2-06-2013 15:10
Właśnie przeszło mi to coś pod domem, już chciałem ich czymś obrzucić, jak usłyszałem hasło ,,wybieramy rodziny, a nie nadgodziny". Przez chwilę poczułem się, jak w jakiejś Korei płn, to ich oderwanie od rzeczywistości aż mnie za gardło złapało.
~xyz 2-06-2013 17:44
Popieram zakaz pracy w niedzielę dla wszystkich grup zawodowych. Nawet księża powinni spędzić trochę czasu z rodziną i dziećmi.
~ 2-06-2013 18:27
Gdy jakiemuś księdzu zdarzy się im mieć dziecko, to jego przełożeni przenoszą go do innej parafii. Gdzie wtedy litość dla tych dzieci? Był taki przypadek w Jeleniej Górze, dość dawno, ale żyją ci, co pamiętają. Obecni księża nie pamiętają, bo przecież ich przenoszą co kilka lat gdzie indziej. Ale mieszkańcy zostają.
~ 2-06-2013 18:34
Gdy koleżanka miała nieślubne dziecko, to ksiądz odmówił jego ochrzczenia, bo rodzice nie mieli ślubu. Jego ojciec nie chciał ożenić się z tą dziewczyną i koniec. Tylko co winne to dziecko? Nie wiem, czy jakiś inny zgodził się na ten chrzest, ale ten w mojej parafii nie chciał i koniec. To było dość dawno, już nie ma tych księży, bo to było w latach osiemdziesiątych. Wypadek jest autentyczny. Oczywiste jest, że ta dziewczyna była lekkomyślna, ale gdzie w tym wina tego dzieciaka?
~ 2-06-2013 18:39
A czy taki człowiek, który nie ma ani dzieci, ani rodziny, normalny, hetero, tylko nie znalazł pary, czy on nie jest automatycznie wykluczony ze społeczności? Czy on jest już za życia potępiony przez Kościół, bo jest sam?
~Yeemi 2-06-2013 19:55
do 02-06-2013 18:39 | ~ | Oczywiście, że NIE! Tak jak istnieją powołania do życia kapłańskiego, rodzinnego, czy zakonnego tak i istnieje powołanie do życia w samotności! :\\\")
~Małgochna 2-06-2013 20:48
Dziękuję wszystkim, którzy wybrali dziś kierunek - rodzina. Gratulacje dla Organizatorów! Wspaniały festyn - brawa dla Caritas!!! I nawet niebo pojaśniało... bo rodzina jest najważniejsza!
~WcPicker 2-06-2013 21:07
Ha ha ha "czas się dobrać do pracodawców" rozbawiłeś mnie tym. Jesli wolisz to sam załóż firmę zatrudnij pracowników i postaraj się utrzymać. A jeśli nie to zamknij twarz bo dzięki pracodawcom którzy maja nie łatwo w tym mieście/kraju masz qrva co do garnka włożyc chyba że jesteś urzędnikiem to faktycznie "czas sie dobrać do pracodawców" jest waszym kredo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Konkurs dla seniorów

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Podgórna jest nadal zarośnięta

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2223
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%