MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jutro efekty artystycznego pleneru

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 24 maja 2012, 11:44
Aktualizacja: 11:52
Autor: red
Fot. Archiwum Organizatoral
Pod Szrenicą trwa Międzynarodowy Plener Malarsko – Szklarski Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Efekt prac wrocławskich artystów zobaczyć będzie można podczas wernisażu, który odbędzie się jutro (25 maja) o godz 17:00 w Domu Braci Hauptmannów w Szklarskiej Porębie.

W drugiej połowie maja w  Szklarskiej Porębie pojawili się na dwa tygodnie artyści z wydziału malarstwa i szkła. Szklarze codziennie na rowerach dojeżdżali do huty szkła w czeskiej Desnej. Tam uczyli się sztuki wspólnego z hutnikami tworzenia szkła artystycznego i użytkowego. W plenerze zwanym żartobliwie  „Międzynarodowy Kondycyjny  Plener Młodych Szklarzy – Strefa Szkła” uczestniczą Polacy, Czesi i jedna Rumunka. Dla studentów z Wrocławia to jedyna w roku możliwość realizacji swoich projektów w hucie szkła. Wkrótce  jednak to  się zmieni ponieważ wrocławska ASP ma w planach zakupienie pieca hutniczego.

Artystyczny plener Akademii Sztuk Pięknych współfinansuje Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej. Dzięki współpracy z wrocławską ASP w Szklarskiej Porębie  pozostanie część prac powstałych podczas pleneru.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanie uwielbiają festiwal teatrów ulicznych

Kabaretki na Lodowcu

Jelenia Góra na Głównym Szlaku Sudeckim

Dużo drożej za śmieci

Było o budowie obwodnicy Bolkowa

PiS apeluje do mieszkańców

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Bez nudy w Rudawach

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
840
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%