MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Justyna Kowalczyk złotą medalistką Mistrzostw Polski

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 24 marca 2011, 22:13
Aktualizacja: Niedziela, 27 marca 2011, 16:03
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Tłumy kibiców i piękna pogoda towarzyszyły zawodnikom i zawodniczkom podczas drugiego dnia Mistrzostw Polski w biegach narciarskich seniorów rozgrywanych w Jakuszycach. Wśród pań królowała Justyna Kowalczyk, w kategorii mężczyzn najlepszy był Maciej Kreczmer.

W biegu na 5 km kobiet chyba nikt nie spodziewał się innego rozwiązania, jak zwycięstwo naszej najlepszej biegaczki w historii tej dyscypliny sportu. Justyna Kowalczyk, zawodniczka AZS-u AWF-u Katowice wygrała pewnie wyprzedzając o ponad 32 sekundy drugą na mecie Agnieszkę Szymańczak (AZS AWF Katowice). Na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin) – strata 40,7s. Na 14 miejscu do mety przybiegła Urszula Łętocha, reprezentantka Śnieżki Karpacz, 19 była Karolina Mrowca (Śnieżka Karpacz), a na 21 pozycji została sklasyfikowana biegaczka Karkonoszy Jelenia Góra Karolina Maruszczak.

Wśród mężczyzn zwyciężył w biegu na 10km Maciej Kreczmer, zawodnik LKS-u Poroniec Poronin. 12 sekund za nim przybiegł Mariusz Michałek z AZS-u AWF-u Katowice, a blisko 47 sekund stracił Marcin Staręga z Rawy Siedlce. Na 20 lokacie uplasował się Marcin Dziadkowiec-Michoń, broniący barw Śnieżki Karpacz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~SBigniew 25-03-2011 15:18
http://www.eurosport.pl/biegi-narciarskie/kowalczyk-to-nie-bojkot_sto2721375/story.shtml
~SBigniew 25-03-2011 15:51
Wstyd mi za ,,władze” mojego miasteczka z powodu tchórzostwa, jakie okazali. (Najwyższy ! wróć im choć zdrowie, bo na rozum nie ma już nadziei !) Naiwnie tłumaczą się, że wspinaczkę i zjazd na Szrenicę wydumał dyrektor… od biegów w FIS-ie ! Wspinaczka i zjazd na nartach to już nie konkurencja narciarstwa klasycznego, lecz jakiś mutant-koszmarek. Idę o zakład, że ten Pan nie miał bladego pojęcia o istnieniu grajgórki zwanej Szrenicą. Teraz lokalni Dyzie zwalają winę za głupi pomysł na FIS. Gdyby mieli troszkę kultury, to zapytaliby najpierw o zdanie Panią Justynę i ludzi mających o nartach pojęcie. Wygląda na to, że pomysł na takie zawody na trasach zjazdowych jest kolejną śmierdzącą wydmuszką w wykonaniu ludzi, którzy nie przebiegli na nartach nawet 100 metrów.  Już za gminne pieniądze powołali spółkę wyposażoną w blisko ćwierć miliona zł i mianowali prezesem poprzedniego burmistrza - kumpla z tej samej ekipy, który zdobył o
~Anthek 25-03-2011 19:09
20 miejsce zajął Mariusz a nie Marcin Dziadkowiec-Michoń - prosimy o rzetelne informacje...ponownie!!! Gratulacje i pozdrowienia dla Mariusza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Wraki wróciły po przerwie

Przed nami decydujący turniej

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
953
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%