MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jurkowlaniec rządzi województwem

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 30 listopada 2007, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Człowiek rekomendowany przez Platformę Obywatelską i związany z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Grzegorzem Schetyną został wojewodą dolnośląskim.

Donosi o tym piątkowa Gazeta Wyborcza pisząc o Rafale Jurkowlańcu, wieloletnim współpracowniku posła Schetyny. – Wraz z nim tworzył radio Eska i pracował w klubie koszykarskim Śląsk (gdy Schetyna był jego właścicielem). Po wygranych przez PO na Dolnym Śląsku wyborach samorządowych w 2006 r. został dyrektorem generalnym urzędu marszałkowskiego – czytamy.

Gazeta dodaje, że Jurkowlaniec będzie miał misję przetestowania planu PO, która chce reformy urzędów wojewódzkich. Plan zakłada radykalne ograniczenie ich roli oraz przekazanie kompetencji marszałkom.

Trwają także rozmowy między koalicjantami z PO i PSL–u na temat obsady stanowiska wicewojewodów. Jeden z nich będzie protegowanym ludowców. Na liście nie ma nikogo z regionu jeleniogórskiego.

Ostatnim wicewojewodą reprezentującym Jeleniogórskie we Wrocławiu był do 2000 roku Józef Król z Bolesławca. Przed reformą administracyjną był on także wicewojewodą jeleniogórskim, zastępcą Sławomira Kryszkowskiego, ostatniego wojewody z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Giełda pod Muzeum

Warto zakisić nie tylko ogórki

Ogólnopolski Rajd Granica 2019 trwa w najlepsze!

Nowy wóz dla strażaków

Kuchcikowo w SP 2

Bracia Osipikowie na kolejnej wyprawie

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Umowa na nowe karetki

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
337
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%