Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Juniorzy Kołodziejczyka znowu wygrali

Wtorek, 3 kwietnia 2018, 20:49
Aktualizacja: 20:52
Juniorzy młodsi Karkonoszy Jelenia Góra odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej. Po wygranej w pierwszej kolejce w Dzierżoniowie, przed własną publicznością pokonali Kuźnię Jawor.

Spotkanie rozegrane we wtorek (3.04) na stadionie przy ul. Złotniczej nie było porywającym widowiskiem, ale dzięki wiosennej aurze na trybunach pojawiło się ok. 50 osób, co jak na rozgrywki tej kategorii wiekowej jest dobrym wynikiem. Pierwsza połowa toczyła się głównie w środku pola, brakowało sytuacji podbramkowych i dopiero w 35. minucie zobaczyliśmy pierwszą,a zarazem skuteczną akcję ofensywną. Długie podanie od Kułakowskiego wykorzystał Siudak i jeleniogórzanie objęli prowadzenie 1:0. Tuż przed przerwą Siudak miał jeszcze okazję na bramkę do szatni, ale jego strzał po drodze ocierający rękawice bramkarza Kuźni sprzed linii bramkowej wybił obrońca gości.

Po zmianie stron podopieczni Jacka Kołodziejczyka pokazali, że nie spoczęli na laurach i dążyli do kolejnych trafień. W 48. minucie Sołtysiak próbował strzałem z 16 metrów, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 55. minucie doskonałą okazję miał Ranecki - otrzymał prezent od golkipera Kuźni, który wypuścił piłkę z rąk, ale zawodnik Karkonoszy w trudnej sytuacji uderzając piętą minimalnie chybił. W 75. minucie kolejna akcja gospodarzy przyniosła zamierzone skutki - Siudak zagrał do wbiegającego w pole karne Mazura, strzał rezerwowego Karkonoszy najpierw nogami obronił Adrian Nkwamu, ale wobec dobitki był już bezradny, podobnie jak interweniujący obrońcy. Ostatecznie Karkonosze Jelenia Góra pokonały Kuźnię Jawor 2:0.

W następnej kolejce biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z KS Oława (7.04, godz. 13:00), następnie w Wałbrzychu z Górnikiem (14.04, godz. 13:00), )a przed własną publicznością zagrają dopiero 21. 04 z Kaczawą Bieniowice.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - Kuźnia Jawor 2:0 (1:0)
Gole: 1:0 Siudka 35', 2:0 Mazur 75''.
Karkonosze: Maciejewski - Dulny, Orzeszko, Wiejak, Bartecki, Sołtysiak, Ranecki, Tomaszewski, Siudak, M. Engler, Kuałkowski. Rezerwowi: Niżnik, Kamiński, Żurawski, Mareczek, Mazur, Antosik.
Kuźnia: A. Nkwamu - Grzejczak, Klasa, Kuc, K. Nkwamu, Ociepka, Olanin, Pastuła, Stawiarski, Szałach, Tymofiejczuk. Rezerwowi: Bonielewicz, Żądło.