Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Juniorzy jeszcze mają szansę

Sobota, 30 marca 2019, 22:56
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 9:39
Juniorzy Sudetów Jelenia Góra ponieśli drugą porażkę w turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski, rozgrywanym w stolicy Karkonoszy. Drugiego dnia imprezy w hali przy ul. Sudeckiej podopieczni Łukasza Niesobskiego byli bliscy sukcesu, ale ostatecznie musieli uznać wyższość ekipy MOSM Bytom.

Pierwsza kwarta nie zaczęła się po myśli miejscowych, którzy w 8. minucie przegrywali już 9:21, ale w końcówce pierwszej odsłony poprawili skuteczność i zmniejszyli stratę do 7 "oczek". W drugiej kwarcie Sudety konsekwentnie zmniejszały dystans do rywali i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 36:40. Po zmianie stron jeleniogórzanie dzielnie walczyli o każdy punkt i wydawało się, że zakończą mecz zwycięstwem, jednak ekipa ze Śląska w końcówce zachowała więcej zimnej krwi i pokonała nasz zespół.

KS Sudety Jelenia Góra - UKS MOSM Bytom 62:67 (18:25, 18:15, 16:14, 10:13)

Sudety: Białachowski 21, Walaszek 15, Grześkiewicz 9, Dekurniewicz 6, Wielgus 5, Pawłowski 4, Koper 2, Lis, Kwiatoń, Wierzbicki.
MOSM: Jagoda 17, Orłowski 11, Haberek 11, Pyplok 8, Zapert 8, Michalski 6, Miller 4, Jabłoński.

Asseco Arka Gdynia - UKS Gim92 Ursynów Warszawa 113:66 (28:12, 26:16, 31:22, 28:16)

Tabela po 2. dniu:
1. Arka Gdynia - 4 pkt.
2. Ursynów Warszawa - 3 pkt.
3. MOSM Bytom - 3 pkt.
4. Sudety Jelenia Góra - 2 pkt.

Mimo dwóch porażek jeleniogórzanie nie są bez szans na awans do kolejnej rundy. Aby tak się stało, w niedzielę Arka Gdynia musi pokonać wysoko MOSM Bytom (godz. 13:30), a Sudety wygrać minimum 7 punktami z ekipą z Warszawy (godz. 11:00).