Juniorkom Finepharmu Karkonoszy nie udał się awans do półfinału Mistrzostw Polski

Wiadomości: Poznań
Środa, 28 kwietnia 2010, 13:08
Aktualizacja: 13:10
Autor: arec
Nie udało się awansować do półfinału juniorkom Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra. Podopieczne Tomasza Pawlikowskiego zajęły trzecie miejsce w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Kobiet do lat 18.

Turniej był rozgrywany w ubiegły weekend w Poznaniu. Jeleniogórzanki zagrały trzy spotkania, w których odniosły jedno zwycięstwo.

Nie udał się pierwszy mecz z Lotnikiem Wierzawice, w którym Finepharm Karkonosze przegrały pierwszą połowę 17:39 i w drugiej części meczu niezwykle ciężko było odrobić straty. Mecz zakończył się rezultatem 42:61.

W drugim spotkaniu jeleniogórzanki gładko wygrały z Zieliną Jurków 62:45, ale przed sobą miały najtrudniejsze spotkanie.

W trzecim meczu podopieczne Tomasza Pawlikowskiego zmierzyły się z gospodyniami turnieju MUKS Poznań. Poznanianki to złote medalistki czterech ostatnich edycji Mistrzostw Polski i główne pretendentki do tytułu w tym sezonie o czym niestety przekonał się także zespół z Jeleniej Góry.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się zwycięstwem MUKS 51:13. Po zmianie stron przewaga zespołu poznańskiego nadal była wyraźna i mecz zakończył się rezultatem 108:31.

Juniorki Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra zajęły trzecie miejsce w turnieju.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - UKS Lotnik Wierzawice 42:61 (7:20, 10:19, 11:11, 14:11)

UKS Zielina Jurków - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 45:62 (11:20, 3:14, 18:12, 13:16)

MUKS Poznań - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 108:31 (27:10, 24:3, 24:8, 33:10)