Czytających: 9669

Jelenia Góra: Juniorki młodsze KPR–u nie zwalniają tempa

Niedziela, 27 października 2013, 17:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 października 2013, 13:08
Po zwycięstwach nad Zagłębiem Lubin 39:22 i Jedynką Dzierżoniów 47:15 przyszedł czas na pojedynek z Handballem 28 Wrocław. Pojedynek w hali przy ul. Złotniczej tym razem nie skończył się pogromem rywalek, ale podopieczne Marty Oreszczuk po raz kolejny bez większych problemów wywalczyły komplet punktów.

Spotkanie 3. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych na początku było wyrównane, przyjezdne prowadziły nawet 6:4 w 12. minucie, ale w kolejnych fragmentach meczu faworytki przejęły inicjatywę i w 19. minucie prowadziły już 8:6. Do przerwy dzięki skutecznej grze Jasińskiej jeleniogórzanki prowadziły 15:9. Po zmianie stron podopieczne Marty Oreszczuk kontrolowały przebieg spotkania, od stanu 26:20 w 44. minucie zdobyły 4 bramki z rzędu i było już jasne kto tego dnia zejdzie z parkietu w roli zwycięzcy. Ostatecznie KPR pokonał ekipę ze stolicy Dolnego Śląska 33:24, a następny mecz rozegrają 16. listopada w Świebodzicach przeciwko miejscowej Victorii.

KPR Jelenia Góra - UKS Handball 28 Wrocław 33:24 (15:9)

KPR: Michalewicz, Ścigała - Winogrodzka 8, Herbut 7, Jasińska 5, Barczyńska 4, Kurzynoga 3, Wrotniewska 2, Kulas 1, Liebersbach 1, Pyś 1, Wolnik 1, Dymek.